Přejít na obsah


Fotka

Metoda BF?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
241 odpovědí na toto téma

#61 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:18

scarabeus napsal/a:

polerok napsal/a:
>>>scarabeus<<<

A komu to tu furt sceš?! Ten kdo chce dělat BF je dělat bude, kdo ne, je dělat nebude. A není potřeba tu furt ječet jak je to nefér vůči tomu a tomu, když je to navíc blbost!


Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


A co mi má přijít nefér?! Mám radost, že někdo našel, že někdo viděl místo, které jsem chtěl, aby viděl a že se pobavil. O to tady jde, o zábavu!!!! Na své mysterce mám veřejně napsané, že kdo neví, ať si napíše o nakopnutí a jsou takoví, které musím dokopat až k finálovým souřadnicím a stejně je mi to jedno, protože jsem rád, když si pak užijou zábavu v terénu. Stejně jako mě potěší, když to někdo dá BF a o to víc mě potěší, když se k tomu přizná!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#62 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:25

scarabeus napsal/a:
Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


Ne.

Kdyby nechtel, aby mu tam chodili lidi, tak by ji nepublikoval. A jestli nechtel, aby mu to lidi obchazeli, tak tam nemel nechat diru.

Bavis se tady rozumprdsky-hypoteticky, nebo narazis na konkretni pixlu? Protoze ja za svoji "praxi", vzdycky kdyz jsem nejakou kes dal BF a s autorem potom OSOBNE mluvil, tak jsme se spis na to tema docela zasmali. Proc pisu osobne velkymi pismeny? Protoze osobni kontakt je o necem jinym, nez sedet u kompu a datlovat nesmysly.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#63 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:28

scarabeus napsal/a:

polerok napsal/a:
>>>scarabeus<<<

A komu to tu furt sceš?! Ten kdo chce dělat BF je dělat bude, kdo ne, je dělat nebude. A není potřeba tu furt ječet jak je to nefér vůči tomu a tomu, když je to navíc blbost!


Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


Řešení problémů je založeno na hledání cesty, jak něco vyřešit. Když např. nemám vystudovanou vysokoškolskou matematiku, hledám způsob, jak to vyřešit jinou metodou z jiného oboru. Vždyť kolik objevů takhle vzniklo!
  • 0

#64 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:28

polerok napsal/a:

scarabeus napsal/a:

polerok napsal/a:
>>>scarabeus<<<

A komu to tu furt sceš?! Ten kdo chce dělat BF je dělat bude, kdo ne, je dělat nebude. A není potřeba tu furt ječet jak je to nefér vůči tomu a tomu, když je to navíc blbost!


Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


A co mi má přijít nefér?! Mám radost, že někdo našel, že někdo viděl místo, které jsem chtěl, aby viděl a že se pobavil. O to tady jde, o zábavu!!!! Na své mysterce mám veřejně napsané, že kdo neví, ať si napíše o nakopnutí a jsou takoví, které musím dokopat až k finálovým souřadnicím a stejně je mi to jedno, protože jsem rád, když si pak užijou zábavu v terénu. Stejně jako mě potěší, když to někdo dá BF a o to víc mě potěší, když se k tomu přizná!


Nemám nic proti tomu když autor nakppne luštitele, sám jsem to párkrát potřeboval. Ale autor dělá mysterku s nějkým úmyslem.

Jestli vám přijde že vám něco cpu tak si uvědomte, že reguji na vaše příspěvky stejně jako vy na moje. Ano GC je o zábavě.

Ale když nemůžu něco rozluštit nechám se buďto nakopnout nebo doslova dokopat. Rozhodně je mi to milejší než někam jít a hodiny prolejzat křoví s vidinou nejasného výsledku...

Někdo si dá práci s vymýšlením mysterky a myslím že to nedělá pro srandu králíkům. Nehledě na to, že prohledáváním místa s o kterám si myslím že by mohlo být tím pravým mohu kešku vyzradit a vystavit riziku vykradení...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#65 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:30

hplus napsal/a:

scarabeus napsal/a:
Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


Ne.

Kdyby nechtel, aby mu tam chodili lidi, tak by ji nepublikoval. A jestli nechtel, aby mu to lidi obchazeli, tak tam nemel nechat diru.

Bavis se tady rozumprdsky-hypoteticky, nebo narazis na konkretni pixlu? Protoze ja za svoji "praxi", vzdycky kdyz jsem nejakou kes dal BF a s autorem potom OSOBNE mluvil, tak jsme se spis na to tema docela zasmali. Proc pisu osobne velkymi pismeny? Protoze osobni kontakt je o necem jinym, nez sedet u kompu a datlovat nesmysly.


Máme se zde bavit o tom, zda to někomu vadí nebo ne. Já jsem projevil svuj nazor a jsem zde za něj odsuzován. Ale co. Tak už to holt bývá.
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#66 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:30

ne, naprosto mi to neprijde nefer. ma ji lepe schovat, nebo nema davat hinty
  • 0

#67 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:31

bella-donna napsal/a:

scarabeus napsal/a:

polerok napsal/a:
>>>scarabeus<<<

A komu to tu furt sceš?! Ten kdo chce dělat BF je dělat bude, kdo ne, je dělat nebude. A není potřeba tu furt ječet jak je to nefér vůči tomu a tomu, když je to navíc blbost!


Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


Řešení problémů je založeno na hledání cesty, jak něco vyřešit. Když např. nemám vystudovanou vysokoškolskou matematiku, hledám způsob, jak to vyřešit jinou metodou z jiného oboru. Vždyť kolik objevů takhle vzniklo!


Není problém se spojit s lidmi kteří oné věci rozumí. Sám už jsem tak také postupoval. Stačí se domluvit a nad řešením zapeklité mysterky posedět třeba u dobrého, vychlazeného...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#68 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:32

scarabeus napsal/a:
Máme se zde bavit o tom, zda to někomu vadí nebo ne. Já jsem projevil svuj nazor a jsem zde za něj odsuzován. Ale co. Tak už to holt bývá.


Protoze zamenujes, ze se Ti neco libi/nelibi a jestli je neco fer/nefer. A protoze placas prazdnou slamu. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#69 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:41

Někdo si dá práci s vymýšlením mysterky......


No to je super! A já to ocením tak, že se mu zapíšu do notýsku a napíšu pěkný log. Jakým způsobem jsem se k tomu dostal, to může být každému jedno!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#70 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:56

I brutál je cesta :o) Pokud vznikají mysterky, kde člověk musí mít pomalu z dané disciplíny diplom, tak sorry, ale to je magorárna. A to že autor dovolí aby se ze vzorečku nechaly postupně doplňovat souřadnice je jeho chyba. Nebo že dá až moc popisný hint. A nejvíc si BF zaslouží chybně publikované keše! Howgh
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#71 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 15:08

Ty jo, 4 stránky příspěvků za 4 hodiny, to bude asi zas hódně výživný vlákno. :D:D:D Neřešte to tolik. ;)
  • 0

#72 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 15:09

scarabeus napsal/a:
Není problém se spojit s lidmi kteří oné věci rozumí. Sám už jsem tak také postupoval. Stačí se domluvit a nad řešením zapeklité mysterky posedět třeba u dobrého, vychlazeného...


Jsou lidi, kteří dají přednost BF.
A jsou druzí, kteří místo BF požádají někoho o pomoc.
A taky jsou další, kteří si počkají, až to kamarád vyluští a pak s ním jdou akorát odlovit.

Podle mě v tom zas až tak velký rozdíl není. Všichni měli se šifrou problém a všichni to nějak obešli aby se dostaly ke krabici.

Podle mě je problém někde úplně jinde. Pokud se na nějaké keši hromadí logy: "nevyluštil jsem, ale stejně jsem ji dostal..." nebo jsou dokonce v převaze, tak je něco špatně. Ani ne tak s kačery, ale právě s tou keší.

Pokud někomu jako ownerovi tyto logy vadí, tak by měl pouvažovat, zda má vůbec smysl tu keš zakládat. Protože vždycky se najdou tací, kteří to nějakým způsobem obejdou.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#73 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 15:15

Jediné, co mi vadí na BF je, že kačeři většinou rozhrabou okolí víc, než je nutné a můžou na sebe upoutat nežádoucí pozornost, bo tam přece jen pátrají déle, než s přesnými souřadnicemi. Jinak ale - ať si každý loví, jak je libo :).
  • 0

#74 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 15:59

Proč rozhrabávat, není to tak dlouho co byla jedna mysterka na počátku hodně těžká, udělaná tak "pěkně", že stačilo pár "pochvalných" logů na okolí a hned jsem věděl kde je finálka. Ono dělat finálovky blízko smeťáku a doupěte bezďáků se moc nepovedlo. Jinak jsem měl z toho odlovu hrubou silou docela radost, hlavně když jsem si na počátku říkal, že do pěti minut ji musím najít, no a našla se mnohem dříve. Znalost místa dělá hodně. U BF jde jen o to kdo koho dokáže převézt, zda autor kačera nebo obráceně.
  • 0

#75 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 17:15

Když on někdo nemá potřebu "přijít na to sám" ikdyby to mělo trvat rok. Nakopnout beru, taky jsem se párkrát nechal, ale nic víc. A přijít na něco sám nebo udělat něco sám (pro mně např. slaňování) tak, jak znělo zadání z listingu, to je to, oč tu alespoň pro mne běží. A z toho mám ten dobrý pocit a věřím, že autor taky. Jinak to nehám být a řeknu, to není moje parketa. (když ale on nekdo chce furt ten bod!) Souhlasím z předchozími, u pivka taky dobrý, ale brutálně rozvrtat okolí - to bych přímo trestal, kdyby to šlo. Každý to vnímá jinak. Např. v poslení době vidím na GC několik nových nicků, kteří po např. 25 nálezech různých druhů keší dokáží pro potěchu autora a ostatních kačerů napsat do logu jedno jediné slovo. O nějakém IN/OUT ani nemluvím, to je asi pro starý blbce kačery. Ale tím jsem odbočil. Prostě někdo to dělá a je vidět, že ho to baví a zajímá a u někoho to spíš vypadá, že to dělá z musu nebo aby byl "in". Lovu zdar!
  • 0

#76 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 17:24

No ono je nakopnout (trosku popostrcit aby na to zasadni prisel clovek sam) a nakopnout (prozradit cely princip reseni ci dokonce vysledek). Kdyz ctu logy pod mysterkami, vidim tam casto to druhe...
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#77 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 17:31

scarabeus napsal/a:
Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


Hele, kdysi vysla mysterka, kde mel clovek lustit nejakou sifru - klic jsem nasel na netu, cumim do toho a furt nic. Tak jsem si to vytisk, ten papir jsem hodil na stul, chvili delal neco jinyho (pracoval :D) a najednou koukam - ten klic zacina vychazet... :D

Velkolepa sifra zasifrovana tim, ze je dana hlavou dolu - a ja ji proste blbe hodil na stul - no a je to BF a nebo neni? CHTEL po me autor, abych postupoval timhle zpusobem? :D

Babo rad... B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#78 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 17:51

hplus napsal/a:

scarabeus napsal/a:
Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?


Hele, kdysi vysla mysterka, kde mel clovek lustit nejakou sifru - klic jsem nasel na netu, cumim do toho a furt nic. Tak jsem si to vytisk, ten papir jsem hodil na stul, chvili delal neco jinyho (pracoval :D) a najednou koukam - ten klic zacina vychazet... :D

Velkolepa sifra zasifrovana tim, ze je dana hlavou dolu - a ja ji proste blbe hodil na stul - no a je to BF a nebo neni? CHTEL po me autor, abych postupoval timhle zpusobem? :D

Babo rad... B)


Heh dobrá náhoda. Ale nic jsi neobcházel a šifru rozluštil. Jde o to že jsi se vydal cestou řešení šifry a úspěšně ji vyřešil. Nic jsi neobcházel...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#79 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 17:55

monro napsal/a:
Když on někdo nemá potřebu "přijít na to sám" ikdyby to mělo trvat rok. Nakopnout beru, taky jsem se párkrát nechal, ale nic víc. A přijít na něco sám nebo udělat něco sám (pro mně např. slaňování) tak, jak znělo zadání z listingu, to je to, oč tu alespoň pro mne běží. A z toho mám ten dobrý pocit a věřím, že autor taky. Jinak to nehám být a řeknu, to není moje parketa. (když ale on nekdo chce furt ten bod!) Souhlasím z předchozími, u pivka taky dobrý, ale brutálně rozvrtat okolí - to bych přímo trestal, kdyby to šlo.


Moje řeč. ;)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#80 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:05

Přijde mi to stejné jako kdybyste se dožadovali logu na kešce která je umístěná na vrcholu skály. Přece neumíte lézt tak máte právo na to aby vás autor zalogoval ? Nebo když je keška umístěná na dně rybníka? ( ano i takové existují ) Přece vám autor musí uznat log protože vy se přece neumíte potápět. Když jde o něco, co neumím tak buďto požádám o pomoc s řešením problému třebas v týmu a nebo se snažím získat novou dovednost která mi umožní se ke keši dostat( BF neberu jako jednu z nich :P ) a nebo se jí prostě vzdám . Ano, je pár kešek kde je potřeba vysokoškolská matematika apod. ale vždy můžete požádat o pomoc někoho, kdo dané věci rozumí a ten vám jistě rád pomůže. Nehledě na to, že BF metodou kešku vystavíte riziku odhalení mnohem víc, než když jdete za souřadnicemi "na jisto" ... Nechci nikoho poučovat nebo nějak kárat. Jen mi jde o to aby se každý kdo tuto metodu obhajuje zamyslel, jestli to az to stojí. Jistě, máte přece cíl cesty ale pokud je keška na nějakém zajímavém místě můžete toto místo navštívit i bez pročesávání okolní zeleně. Nebo ne? To je na každém z vás... Klidně si mě tu za moje názory odsuzujte. Já to nedělám. Ač má většina z vás protichůdný názor v této věci, nikoho z vás jsem kvuli tomu neodsoudil a nezavrhl ( což se asi stalo u nejednoho z vás ve vztahu k mojí osobě ;):) ) . Naopak, rád se s Vámi potkám na nějakém eventu a věřím, že se tomu společně zasmějeme u nejednoho oroseného...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama