Přejít na obsah


Fotka

Metoda BF?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
241 odpovědí na toto téma

#81 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:16

scarabeus napsal/a:
Přijde mi to stejné jako kdybyste se dožadovali logu na kešce která je umístěná na vrcholu skály. Přece neumíte lézt tak máte právo na to aby vás autor zalogoval ? Nebo když je keška umístěná na dně rybníka? ( ano i takové existují ) Přece vám autor musí uznat log protože vy se přece neumíte potápět.


Log je uznavan pote, co se zapises do logu. Ne kdyz prijdes na dane misto. S touto logikou bys mohl logovat kese, ktere si nenasel, ale dosel jsi na misto souradnic. :):) Jeste bys mohl taky kritizovat nahodne nalezeni. Proste a jasne, zapises-li se do logu, kesku muzes logovat. Neni nic, co by tomu mohlo zabranit. BF budou at se ti to libi nebo ne.:D:D:D
  • 0

#82 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:19

k-lord napsal/a:

scarabeus napsal/a:
Přijde mi to stejné jako kdybyste se dožadovali logu na kešce která je umístěná na vrcholu skály. Přece neumíte lézt tak máte právo na to aby vás autor zalogoval ? Nebo když je keška umístěná na dně rybníka? ( ano i takové existují ) Přece vám autor musí uznat log protože vy se přece neumíte potápět.


Log je uznavan pote, co se zapises do logu. Ne kdyz prijdes na dane misto. S touto logikou bys mohl logovat kese, ktere si nenasel, ale dosel jsi na misto souradnic. :):) Jeste bys mohl taky kritizovat nahodne nalezeni. Proste a jasne, zapises-li se do logu, kesku muzes logovat. Neni nic, co by tomu mohlo zabranit. BF budou at se ti to libi nebo ne.:D:D:D


To ze je log uznavan po zapsani do logbooku dobre vim. Jenze tady jde o to, ze podle zdraveho rozumu clovek ktery najde kesku metodou BF by nemel mit pravo na uznani nalezu v mysterce a mue byt v logbooku trebas tisickrat...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#83 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:30

scarabeus napsal/a:
Přijde mi to stejné jako kdybyste se dožadovali logu na kešce která je umístěná na vrcholu skály. Přece neumíte lézt tak máte právo na to aby vás autor zalogoval ? Nebo když je keška umístěná na dně rybníka? ( ano i takové existují ) Přece vám autor musí uznat log protože vy se přece neumíte potápět.


No jasně ale co když umím létat s vrtulníkem a na té sklále přistanu ;) to je to samé nedal jsem to lezením, ale poradil jsem si jinak.

Když jde o něco, co neumím tak buďto požádám o pomoc s řešením problému třebas v týmu a nebo se snažím získat novou dovednost která mi umožní se ke keši dostat( BF neberu jako jednu z nich :P ) a nebo se jí prostě vzdám . Ano, je pár kešek kde je potřeba vysokoškolská matematika apod. ale vždy můžete požádat o pomoc někoho, kdo dané věci rozumí a ten vám jistě rád pomůže. Nehledě na to, že BF metodou kešku vystavíte riziku odhalení mnohem víc, než když jdete za souřadnicemi "na jisto" ...


No a tady je to opět to samé když něco neumím nebo nevím tak si poradím jinak, ty se zeptáš někoho z oboru a já bych si nastuduju okolí a zapřemýšlím nad tím jak vyřešit problém se získáním souřadnic nebo spíše uložení :)

Nechci nikoho poučovat nebo nějak kárat. Jen mi jde o to aby se každý kdo tuto metodu obhajuje zamyslel, jestli to az to stojí. Jistě, máte přece cíl cesty ale pokud je keška na nějakém zajímavém místě můžete toto místo navštívit i bez pročesávání okolní zeleně. Nebo ne? To je na každém z vás...


No to je taky fakt, ale to jsme se mohli rovnou dát do Klubu českých turisů a to už v dnešní době techniky začíná být trochu nuda :) A co jde o to rozrývání tak to už je prostě na každém, s tim se nic nenadělá, to už je o tom jak se umí každý chovat...

Klidně si mě tu za moje názory odsuzujte. Já to nedělám. Ač má většina z vás protichůdný názor v této věci, nikoho z vás jsem kvuli tomu neodsoudil a nezavrhl ( což se asi stalo u nejednoho z vás ve vztahu k mojí osobě ;):) ) . Naopak, rád se s Vámi potkám na nějakém eventu a věřím, že se tomu společně zasmějeme u nejednoho oroseného...


Jasně všechno je věc názoru a takhle v internetových diskuzích se to asi vyřešit nedá.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#84 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:33

scarabeus takže až narazíš na mysterku ve stylu na co autor zrovna myslel a budeš náhodou znát její přibližné souřadnice z logů a hintu, na ní nepůjdeš, dokud ji nevyluštíš? Potom u takového luštění přeji dlouhé dny bezespánku a dobré nervy.
  • 0

#85 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:38

Hamerinski napsal/a:
scarabeus takže až narazíš na mysterku ve stylu na co autor zrovna myslel a budeš náhodou znát její přibližné souřadnice z logů a hintu, na ní nepůjdeš, dokud ji nevyluštíš? Potom u takového luštění přeji dlouhé dny bezespánku a dobré nervy.


No a hlavně hodně zábavy :D:D:D:D:D
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#86 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:40

Hamerinski napsal/a:
scarabeus takže až narazíš na mysterku ve stylu na co autor zrovna myslel a budeš náhodou znát její přibližné souřadnice z logů a hintu, na ní nepůjdeš, dokud ji nevyluštíš? Potom u takového luštění přeji dlouhé dny bezespánku a dobré nervy.


pokud na takovou narazím a nepůjde rozluštit ani po dlouhých mozkových hloubáních a dloubáních tak se pokusím poradit s autorem a když ani poté nepovolí tak se na ni prostě vykašlu...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#87 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:44

[quote]Werki napsal/a:


[quote]
No to je taky fakt, ale to jsme se mohli rovnou dát do Klubu českých turisů a to už v dnešní době techniky začíná být trochu nuda :) [/quote]

Tak za tohle máš bod :):):):):):D:D:D:D:D
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#88 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:46

Hamerinski napsal/a:
scarabeus takže až narazíš na mysterku ve stylu na co autor zrovna myslel a budeš náhodou znát její přibližné souřadnice z logů a hintu, na ní nepůjdeš, dokud ji nevyluštíš? Potom u takového luštění přeji dlouhé dny bezespánku a dobré nervy.


Ja jsem napriklad k jedne mysterce byl doveden spolulovkyni behem spolecne akce aniz jsme ji mel vylustenou. V terenu jsem se zapsal, ale po navratu domu jsem zacal lustit a nedovolil jsem si logovat, dokud jsem nevylustil. Jinak bych se za ten bod stydel.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#89 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:54

kaote napsal/a:

Hamerinski napsal/a:
scarabeus takže až narazíš na mysterku ve stylu na co autor zrovna myslel a budeš náhodou znát její přibližné souřadnice z logů a hintu, na ní nepůjdeš, dokud ji nevyluštíš? Potom u takového luštění přeji dlouhé dny bezespánku a dobré nervy.


Ja jsem napriklad k jedne mysterce byl doveden spolulovkyni behem spolecne akce aniz jsme ji mel vylustenou. V terenu jsem se zapsal, ale po navratu domu jsem zacal lustit a nedovolil jsem si logovat, dokud jsem nevylustil. Jinak bych se za ten bod stydel.


Klobouk dolu, všechna čest ;)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#90 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:58

kaote napsal/a:
Ja jsem napriklad k jedne mysterce byl doveden spolulovkyni behem spolecne akce aniz jsme ji mel vylustenou. V terenu jsem se zapsal, ale po navratu domu jsem zacal lustit a nedovolil jsem si logovat, dokud jsem nevylustil. Jinak bych se za ten bod stydel.


Takovou věc jsem zažil také, mysterka měla hlavu a patu a tak jsem luštil, kolega měl vyluštěno a byla cesta okolo, tak proč se nezapsat.
Ale u nesmyslu mě nikdo nedonutí myslet a hledat hodiny, když vím kde je a jde to udělat jinak, za pár minut a elegantně bez stylu divokého prasete :D.

Mnozí nemusí souhlasit, ale takový bod potěší také a je radost, že člověk našel.
  • 0

#91 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:59

scarabeus: Jenom technická: To srovnání se skálou a vodou je podle mě špatně. Nejde o to, že tě zaloguje autor, ani u "BF" odlovu mysterek to tak není, ale o to, že cache najdeš a zaloguješ sám, akorát souřadnice zjistíš jinak, než bylo zamýšleno (ale stále většinou sám). Jestli se k pětkové krabici dostaneš na padáku nebo ponorkou je taky jedno... pokud při tom teda nezničíš cache i okolí a ještě autorovi nevynadáš, co to má za trapnou cache o ničem. :D Jinak ale souhlas, nadávat na cache, když z ní nevidím třeba ani půlku je fakt drzost. Nejde ale zas mazat logy, když někdo cache najde, jenom jinak než se mělo. Jediné objektivní pravidlo pro logování na netu je momentálně zápis v logbooku, navíc geocaching není nutně pro každého soutěž a nevím, proč by potom cizí found log měl někomu vadit. Pokud se bude tenhle pseudoproblém zas zbytečně hrotit, dosáhne se podle zkušeností z nedávné doby tak maximálně zrušení dalšího typu cachí.:(
  • 0

#92 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 19:16

90 prispevky vicemene o nicem a me napada jedina vec - kde je mitak???
  • 0

#93 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 19:17

maaaca napsal/a:
90 prispevky vicemene o nicem a me napada jedina vec - kde je mitak???


:D:D:D
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#94 Anoli

Anoli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 20:18

Já musim říct, že systém hrubé síly jsem použila jen jednou, protože hint byl fakt jasnej. Cestu jsem prošla celou, ale systém spočítej okna školy, sloupky, schody.. odečti 2 a vynásob deseti, mi přijde poněkud nešťastnej.
  • 0

#95 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 20:38

scarabeus napsal/a:
Tak metoda BF mi přijde značně nečestná, to už rovnou můžem začít psát roboty na zjišťování souřadnic z Doxiny či jiného kontrolního prvku. Podle mě to děljí jen lidé, kteří nehcápou že GC není hledání krabic. ;);) Ale ať se klidně dál honí za krabicema (asi počtem krabic kompenzují nějký mindrák ) :):)...


rozumim Ti;) a tak trochu zavidim ty idealy:D

dam Ti radu. uloz si tenhle threa do Bookmarku. peclive uschovej a za rok si ho otevri....budes se smat na cely kolo:D fakt! ver mi :D

jako lovec BF miluju, resp. u me to neznamena jen hledani v terenu, ale i hledani jakekoliv skulinky v zadani...proste me ten GC bavi vic taknak nekonvence:D

a jako autor se BruteForcu samozrejme bojim jako cert krize a tak mysterky radsi nezakladamB)
  • 0

#96 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 21:00

AgentJ napsal/a:

scarabeus napsal/a:
Tak metoda BF mi přijde značně nečestná, to už rovnou můžem začít psát roboty na zjišťování souřadnic z Doxiny či jiného kontrolního prvku. Podle mě to děljí jen lidé, kteří nehcápou že GC není hledání krabic. ;);) Ale ať se klidně dál honí za krabicema (asi počtem krabic kompenzují nějký mindrák ) :):)...


rozumim Ti;) a tak trochu zavidim ty idealy:D
...

Hehe, koukám, že jsem neměl zůstat u prvního a dvou posledních příspěvků, ono je to uvnitř ještě mnohem výživnější než z kraje.:D
  • 0

#97 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 21:04

A co pocitani multin?... to je taky necestne?
  • 0

#98 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 21:11

ten mitak chlasta tenhle tyden uz od uterka, ne? nebo mi tedy vysvetlete, kde je. :D
  • 0

#99 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 21:30

scarabeus napsal/a:
Klidně si mě tu za moje názory odsuzujte. Já to nedělám. Ač má většina z vás protichůdný názor v této věci, nikoho z vás jsem kvuli tomu neodsoudil a nezavrhl ( což se asi stalo u nejednoho z vás ve vztahu k mojí osobě ;):) ) . Naopak, rád se s Vámi potkám na nějakém eventu a věřím, že se tomu společně zasmějeme u nejednoho oroseného...

Aby na to pivko vůbec došlo, vypadá to, že se tady snažíš svým omýláním moralit ostatní unudit k smrti... zachvilku ti nezbudou oponenti, které to bude ještě bavit
  • 0

#100 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 21:33

kaote napsal/a:

Hamerinski napsal/a:
scarabeus takže až narazíš na mysterku ve stylu na co autor zrovna myslel a budeš náhodou znát její přibližné souřadnice z logů a hintu, na ní nepůjdeš, dokud ji nevyluštíš? Potom u takového luštění přeji dlouhé dny bezespánku a dobré nervy.


Ja jsem napriklad k jedne mysterce byl doveden spolulovkyni behem spolecne akce aniz jsme ji mel vylustenou. V terenu jsem se zapsal, ale po navratu domu jsem zacal lustit a nedovolil jsem si logovat, dokud jsem nevylustil. Jinak bych se za ten bod stydel.

Vidím tady jasnou spojitost: Ghándí - Matka Tereza - Václav Havel - Kaote = Mirek Dušín geocachingu, který ještě NIKDY neřekl sprosté slovo. A my holky ho za to obdivujeme B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama