Přejít na obsah


Fotka

Metoda BF?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
241 odpovědí na toto téma

#121 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 12:59

hplus: Souhlasím
  • 0

#122 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 13:01

hplus: Souhlasím
  • 0

#123 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 15:18

ZAMKNOUT! To se nedá číst :D
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#124 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 15:23

Pán není citlivka;) Ale některé věci přirovnávám: jako když je pro někoho normální, že když může, tak švihne kruháč zleva. Proč ne, že když je tam taky silnice! Hlavně mně se... , že prší, chtěl jsem vyrazit ven na lovB)
  • 0

#125 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 15:24

Helé Plzeň, chtěl jsem s dětma do Dinoparku, to tam nemůžete mít nějaké lepší dinopočasí?:)
  • 0

#126 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 15:43

monro napsal/a:
Pán není citlivka;)

Ale některé věci přirovnávám: jako když je pro někoho normální, že když může, tak švihne kruháč zleva. Proč ne, že když je tam taky silnice!


Plac plac, furt dokola. Projetim kruhace zleva porusujes dopravni predpisy. Na lusteni nebo reseni mysterek zaplatpanbuh zadny predpisy nejsou. A vubec - jsou to kecy v kleci - uved konkretne mysterku, kde by obejiti lusteni znamenalo poruseni cehokoliv (treba i neci utlocitnosti).

Jinak tady muzes teoretizovat a moralizovat do aleluja. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#127 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 15:50

Nebudu ani "teoretizovat ani moralizovat". Pá;)
  • 0

#128 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 16:05

monro napsal/a:
Nebudu ani "teoretizovat ani moralizovat".

;)


Touché! :D :D :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#129 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 17:11

Tohle vlákno je .... :D Chudáček owner něco chtěl a ostatní se mu na to vykvákli. Jestli ono by se vůbec nemělo skoro všechno zakázat, protože tu každý pláče, jak je s tím nebo oním nespokojenej. Pokud někomu jako ownerovi vadí, že mu někdo mysterku nebo multinku udělá BF, tak ať se specializuje na tradičky a neotravuje s nějakým morálním přístupem. Jinak mysterky normálně luštím, BF beru některý stage multin, protože mě fakt štve, jak někteří owneři bazírujou na tom, že musím napřed jít kamsi spočítat schody abych se dozvěděla, že mám pokračovat na druhý konec města... A pokud někdy najdu nějakou mysterku nebo multinku úplně náhodou, tak si ji klidně s čistým svědomím zaloguju, protože o to podle mě v GC jde: "Najít krabičku" Jak ji najít, o tom pravidla nic konkrétního neříkají.:D
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#130 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 17:54

Tak jsem právě přijel z města, po cestě 4 keše, nikde jsem nikoho nepotkal a pokud jde o přírodu, ta jediná piksla, ke které se šlo kus parkem, mi kromě již známého místa (jiná byla či ještě je tak 200 m dál) ukázala jen chlívek po bezdomovcích. Mohl by mi někdo poradit, zda - případně kde - si je mám zalogovat, když GC je hra, která mě 1. má vytáhnout do přírody a 2. (a to je pro mě novinka) je především o kontaktu s jinými lidmi??? :D Pročetl jsem tohle vlákno od začátku a nápadně mi to připomíná často se objevující výkřiky, že přece neexistuje coFTF a první je jen jeden. Nejčastěji tak křičí ti, kteří FTF neloví (ať už programově z nezájmu nebo proto, že se jim to nedaří). Co vlastně vědí zarytí odpůrci BF o tom, jak to funguje? Zakladatel tohoto vlákna se zpočátku ptal, co ta zkratka znamená, ale pak hned nastoupil instantní názor :o Pro nás je BF opravdovým kořením celého lovu a zcela se stotožňujeme s názorem, že lovit podle přesných souřadnic je někdy až nuda. BF je (podle mě) taky úspěch, stejně jako vyluštit mysterku nebo projít multi. Když keš fakt najdu tam, co jsem si myslel, mám z toho radost, a tu mi nevezmete, stejně jako vám neberu radost z toho, že jste si něco prošli. A pokud tuto metodu chcete soudit, doporučuju to nejdřív zkusit.
  • 0

#131 G E.Kon.

G E.Kon.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 19:07

ja uz nekolik dni hledam tradiciolalku BF protoze proste nejde na souradnicich najit:D
  • 0

#132 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 19:27

GEKON napsal/a:
ja uz nekolik dni hledam tradiciolalku BF protoze proste nejde na souradnicich najit:D


Jo já taky, ale blbí je že je to moje keš a nějakej lolik ju dal asi trochu jinam :D
  • 0
Není hanba mlčet,když není co říct.

#133 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 19:53

BF rozhodně nepovažuju za nemorální metodu. Prolomení šifry mysterky nebo projití všech stage multicache je jenou jednou z cest k cílovým souřadnicím. Owner háže rukavici, já ji zvedám. Někoho baví víc sedět dlouhé hodiny u PC, googlit na internetu často nesmyslné indicie (vedoucí někdy k nejednoznačným výsledkům), počítat plaňky u plotu a plechové kohouty na střeše a někdo se raději spolehne na znalost prostředí ,logický úsudek ,třeba i s využitím děr v listingu a koneckonců třeba i spoilerů v logu. Ve většině případů BF obtížnost cache zvyšuje než naopak a málokdo na tento styl má. Párkrát jsem BF zkusil a bylo to pro mě dost uspokojující. Rozhodně víc, něž kdybych třeba chodil keškovat s partou ve které jen jeden najde pixlu nebo vyluští mysterku a ostatní se zalogujou tak jak tak. Každému co jeho jest. A o tom to je.
  • 0

#134 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 20:29

ssva napsal/a:
Párkrát jsem BF zkusil a bylo to pro mě dost uspokojující. Rozhodně víc, něž kdybych třeba chodil keškovat s partou ve které jen jeden najde pixlu nebo vyluští mysterku a ostatní se zalogujou tak jak tak.


Díky ssva za cennou připomínku! Samozřejmě, jak už tu bylo uvedeno, GC je tady nakonec hlavně o tom, aby se člověk setkal, případně spřátelil s podobně postiženými lidmi. Sami jsme díky této hře našli pár nových kamarádů a rádi s nimi vyrážíme na společné výpravy. Když cestou dáme nějakou mysterku, nelze pochopitelně trvat na tom, aby všichni luštili všechno, prostě jeden na to přijde a máme ji.

Komu to vadí, ať si to cvičně dožene ad absurdum - partnerský team (jeden nick) vyráží na plánovaný víkendový výlet, ale on čeká na ni - nebo naopak ona na něj - až mu docvakne jedna mysterka, kterou mají po cestě, protože by bylo nefér ulovit, co jsem nevyluštil. Nedocvakne, víkend se ruší, nebo se případně vyhneme té jedné mysterce a (poněkud neekologicky) si pro ni zajedeme, až si ji vyřešíme oba.

A teď jednoduchá otázka: v čem se to změní, pokud nepůjde o team s jedním nickem, ale o dva tři kamarády? No jasně, v ničem! Už se nám kolikrát stalo, že jsme nějakou snazší mysterku vzali "z voleje", tedy že jeden řídil a druhý narazil na keš po cestě, otevřel, vyluštil, zastavili, odlovili. Mám snad příště říct: "Tady mi zastav, já si skočím na keš, nebo si ji tady vylušti a pak přijď za mnou"?

Realita je zkrátka taková, že pokud někam jedeme společně, nehledíme na to, zda jde na gc.com o jeden či dva nicky - když víme, kde je piksla, vyrazíme pro ni. A teď to, prosím pěkně, srovnejte s tím, zda je či není "fér" vyrazit na vlastní pěst - a tím i na vlastní triko - hledat keš metodou BF.

Mimochodem - v reakci na některé dávno zapadlé příspěvky - opravdu si nemyslím, že by BF vedlo k devastaci správného či jakéhokoli jiného místa. To už vůbec nemluvíme o způsobu hledaní (BF či "poctivé" souřadnice), nýbrž o lidech. Kdo je schopen rozkopat CHKO, rozkope ji nejen kvůli BF, ale třeba taky proto, že je v lese a nemá přesný signál v GPS. Naopak kdo jde vědomě na BF, soustředí se víc na to, co kolem sebe vidí, a najde "geodálnici", aniž by ublížil jedinému kvítku (mluvím ze zkušenosti, třeba UNESCO v Kutné Hoře jsme v zimě našli čistě jako "stopovanou" a na místě rozvrtaném "poctivými" hledači jsme podle jejich stop snadno zjistili, který úkryt je ten správný...)
  • 0

#135 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 20:53

monro napsal/a:
Jsem snad póvl zatím co BF-lovící kačer je king?
To je opravdu k zamyšlení, jak si někteří hledají cestu k druhým (nebo mezi druhými).


Mno. Přemýšlel sem, jestli nechat komentář jen Medomyši, ale tak napíšu si to sem i já.


Ne, člověk lovící normálně není póvl. Stejně jako já, případně BF, nejsem póvl, jak se tu někteří snaží tvrdit.

A ano, pokud budu v logbooku, "nic vám po tom není". Na fórech asi občas su hnusnej. Ale upřímně, jen v threadech, kde se řeší tzv. "sračky" :) typu: "oni loví ve skupině a to není vůči samotnýmu kačerovi fér", "všude sou mysterky, to není fér", "seš hovado a hajzl", "všichni ste banda debilů", "jak mám založit tu cash", případně standardní oblíbené "miták je zlej".

A řekl bych, že mezi kačery, kteří měli tu čest mě potkat, nejsem neoblíbený. Třeba dneska mi jeden kolega volal, že má FTF na jedné mojí nové. Volal by zlýmu zmrdovi? :]

PS: dneska sem, i za deště, byl lovit. Mimo město, sám, i jeden 4.5*T kousek. A ano, baví mě to.
// mimochodem, pokud má někdo v plánu tyhle věci řešit na eventu, dejte vědět, nejsem proti. S hladinou, raději.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#136 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 21:12

barbieteam napsal/a: A teď jednoduchá otázka: v čem se to změní, pokud nepůjde o team s jedním nickem, ale o dva tři kamarády? No jasně, v ničem! Už se nám kolikrát stalo, že jsme nějakou snazší mysterku vzali "z voleje", tedy že jeden řídil a druhý narazil na keš po cestě, otevřel, vyluštil, zastavili, odlovili. Mám snad příště říct: "Tady mi zastav, já si skočím na keš, nebo si ji tady vylušti a pak přijď za mnou"?

Realita je zkrátka taková, že pokud někam jedeme společně, nehledíme na to, zda jde na gc.com o jeden či dva nicky - když víme, kde je piksla, vyrazíme pro ni. A teď to, prosím pěkně, srovnejte s tím, zda je či není "fér" vyrazit na vlastní pěst - a tím i na vlastní triko - hledat keš metodou BF.


No, nedá mi to a trochu tě opravím. Kdo mi to tuhle volal, cože to má luštit, kde má chybu a že se mu nechce točit těmi kolečky u číselného zámku? :D:D:D. A pak že prý BF - tomuhle já říkám OF (owner force) :D:D:D. No alespoň jste si užili výhled. A já si dám příště víc záležet, aby to nešlo ani BF ani OF. :D:D:D
  • 0
Sylvia999

#137 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 22:11

Sylvia999 napsal/a:

barbieteam napsal/a: A teď jednoduchá otázka: v čem se to změní, pokud nepůjde o team s jedním nickem, ale o dva tři kamarády? No jasně, v ničem! Už se nám kolikrát stalo, že jsme nějakou snazší mysterku vzali "z voleje", tedy že jeden řídil a druhý narazil na keš po cestě, otevřel, vyluštil, zastavili, odlovili. Mám snad příště říct: "Tady mi zastav, já si skočím na keš, nebo si ji tady vylušti a pak přijď za mnou"?

Realita je zkrátka taková, že pokud někam jedeme společně, nehledíme na to, zda jde na gc.com o jeden či dva nicky - když víme, kde je piksla, vyrazíme pro ni. A teď to, prosím pěkně, srovnejte s tím, zda je či není "fér" vyrazit na vlastní pěst - a tím i na vlastní triko - hledat keš metodou BF.


No, nedá mi to a trochu tě opravím. Kdo mi to tuhle volal, cože to má luštit, kde má chybu a že se mu nechce točit těmi kolečky u číselného zámku? :D:D:D. A pak že prý BF - tomuhle já říkám OF (owner force) :D:D:D. No alespoň jste si užili výhled. A já si dám příště víc záležet, aby to nešlo ani BF ani OF. :D:D:D


Prosím nezaměňovat lovcův sklon k "podvodům" typu BF nebo coFTF s lovcovou BLBOSTÍ. Holt když čtu ciferace datumu a píšu ciferaci roku, jsem blb a nezasloužím si nic jiného než vlídnou radu autora :D a když jsem blb natolik, že mám dvě ze tří indicií špatně, můžu jen děkovat Pražské informační službě, že na věž vymáhá vstupné, takže by autorka musela zaplatit, kdyby tam za mnou chtěla vyběhnout a tu prdel mi nakopnout :D:D:D
Jinak zrovna tahle keš fakt nejde BF, OF ani jinýmF. Šla by štípačkama, ale to je ovšem už jiná liga B)
  • 0

#138 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 22:45

barbieteam napsal/a:
Jinak zrovna tahle keš fakt nejde BF, OF ani jinýmF. Šla by štípačkama, ale to je ovšem už jiná liga B)


Znam jednoho, co rikaval, ze v aute vozi flexu... Tomu rikam BF... B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#139 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 5:44

Neskutečný flame kvůli blbosti. Mne BF nevadí, kolikrát je to nakonec obtížnější než luštění souřadnic nehledě na to že při pročesávání terénu si člověk může užít víc zábavy než když dojde ke škatuli s pohledem upřeným na GPS.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#140 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 6:37

honny napsal/a:
// mimochodem, pokud má někdo v plánu tyhle věci řešit na eventu, dejte vědět, nejsem proti. S hladinou, raději.


Prvni cesky geoflame event. :D:D:D Dobry.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama