Přejít na obsah


Fotka

Metoda BF?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
241 odpovědí na toto téma

#161 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:43

Qnik napsal/a:
Když je tu ta řeč o multinách v BF fóru...že nevíte co jsme s maaacou dělali tenhle víkend s velikou oblibou;) ?:-D


Jak mrzké a nemorální!! B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#162 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:55

Tri multiny a jedna petkova mysterka. Tenhle geocaching me zacina bavit ;)
  • 0

#163 batocache

batocache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 11:39

maaaca napsal/a:
Tri multiny a jedna petkova mysterka. Tenhle geocaching me zacina bavit ;)


Baťoh řikal, že si tu mysterku nezalogujeme, dokud ji nevyluští :-D ..tak jsem zvědavá, jestli teda někdy.. :(
Já se přiznání BF v tomto případě nebránim - ono vylízt tam v dešti asi taky nebyla žádná prdel;)
  • 0

#164 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 12:22

Já jsem zvědavej jak to dlouho batoh vydrží...mít na mapě otazník na nalezené cachi, která má hvězdičky a má ji nejblíž od baráku:-D
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#165 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 13:39

MedoMys napsal/a:
...
Taky si občas vyřeším multinu od PC místo procházení, když se mi zdá příliš zdlouhavá, taky občas použiju metodu BF nebo poloBF na mysterku, jejíž téma mě nezaujme - tím si z toho udělám aspoň nějakou zábavu a zpestření, a o to jsnad jde hlavně - aby to bavilo !

No a když vám autor zpestří podle jeho slov "jednoduchou multinu" výpočtem indicií typu:

Jste pred areálem který je tu za úcelem rekreace a odpocinku.Tady Vaším úkolem bude najít a spocítat všechny chaty netradicního tvaru.Absolutním souctem všech príbytku získáte císlo A.
... a dva nápisy...
Tak a ted jak to spocítat.Ignorujte prípadné tecky,cárky a hácky. Prevedte si celý text do morseovy abecedy,stage2 zvlášt a stage3 taky zvlášt.
cislo.A je dané souctem budov,výsledné císlo scítejte dokud to jde
cislo.B spocítejte všechny cárky,výsledné císlo scítejte dokud to jde
cislo.C spocítejte všechny tecky,výsledné císlo scítejte dokud to jde

(GC1RH5N),
nezaslouží si snad, aby se na to šlo BFA (resp. Excel)? ;):) Kdo to má v terénu ty dlouhé nápisy luštit? :D Ale vážně, proč znepříjemňovat multiny tak složitými operacemi? Přitom finálka je moc pěkná.

...dědeček vždycky toužil být hostinským, tak si otevřel restauraci u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. Tak ji zase zavřel a zřídil si hospodu na mýtince uprostřed lesů, kde ho nikdo neotravoval...

B)
  • 0

#166 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 14:22

dr.vota napsal/a:
...dědeček vždycky toužil být hostinským, tak si otevřel restauraci u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. Tak ji zase zavřel a zřídil si hospodu na mýtince uprostřed lesů, kde ho nikdo neotravoval...

Tak přesně tohle si u některých mysterek říkám taky. A poslední dobou čím dál častěji. :(
  • 0

#167 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 14:51

Tak jsem to přečetl celé a vůbec jsem se nepobavil :(. Myslel jsem, že zde budou do detailu rozebrány jednotlivé BF metody a postupy a ono nic. To musím všude s sebou tahat bagr? ;) Jinak na BF nevidím nic zlého, a přestože ho neprovozuji cíleně, na jedné kešce mám už dokonce dvě osobní BF DNF a nejsem sám :-)) Občas také při cestě kouknu pod náhodný pařez, za okap ... co kdyby tam byla krabička... žejo ...
  • 0

#168 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 17:08

marw napsal/a:

ProKesTom napsal/a:
Jedinou výjimkou je u nás Majáková. Mysleli jsme, že jsme ji vyluštili a šli lovit. Ale na souřadnicích nic. Ani hint. Při návratu jsme si všimli místa ideálně odpovídajícího hintu a ... ona tam byla, tak jsme zalogovali, že to vyluštíme dodatečně. Dodnes se nám to nepodařilo.


Ta je velmi vypečená. Až ji lousknete, tak se velmi pobavíte... Pokud bude autor ve vašem dosahu, možná se mu stane i malá nehoda :). Sorry za OT :).

Je ta je pekna... Diky za tip. Jenze Geochecker taky hlasi Congratulations.. B)
Tak na ni asi BF nedam... :D:D:D

Jinak BF pouzivam, nekdy i rad... Jen se mi obcas stane, ze diky BF najdu v okoli daleko hezci a "zasitejsi" mista nez kde pak najdu cache. To pak potesi i zamrzi zaroven... ;)
  • 0

#169 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 1:48

petegeo napsal/a:
Jen se mi obcas stane, ze diky BF najdu v okoli daleko hezci a "zasitejsi" mista nez kde pak najdu cache. To pak potesi i zamrzi zaroven... ;)


Jj, tohle známe, občas používáme Barbie jako neomylnou cache-virguli (třeba Malou Pradakšinu našla po 20 minutách cesty - ovšem tou dobou jsme si si malým AwerCz-átkem v kočárku už toho terénu 3 užili až dost - a vůbec to nebyl pokus o BF, jen ona už byla dost posedlá na to, aby řekla "Tady by něco mohlo být!" a já dost posedlý na to, abych tam vlezl:D) a tak se někdy přistihneme, jak okukujeme slibně vypadající dutiny stromů nebo jdeme pár kroků z cesty obrátit nějaký ten podezřelý kámen - co kdyby náhodou? Jenom těch posledních 160 metrů ke keši říkávám "Tady už ne!" B)

BTW: Znáte někdo konkrétní případ toho, že by za sebou BF-lovci nechali měsíční krajinu? Znovu opakuju - pro ty, kdo to nikdy nezkusili a proto na to nejvíc nadávají - že jde většinou spíš o takovou zábavnější stopovanou, kdy člověk spíš hledá místa rozrytá od jiných (třeba od těch, co se nějak dostali k souřadnicím a pak nemohli najít ;)), než aby sám (při hledání keše s 50 nálezy) obracel netknutou přírodu naruby. To by totiž nebyl lovec, ale - s prominutím - blbec :D:D:D
  • 0

#170 jakuma.cz

jakuma.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 19:13

...sorry, špatné vlákno
  • 0

#171 Pekycz

Pekycz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 20:46

Proti gustu žádný dišputát :)

Osobně jsem BF párkát použil, nestydím se za to, i to je způsob lovu ;)

A konrétně pro mne jsou "zcela neprůstřelné" Petalíkovy mysterkyB)
  • 0
Krušné Hory jsou můj revír :)
Asus MyPal A632N + OziExplorer + BeelineGPS a Nokia 3310c + Handy geocachin + Locify + LD-3W

#172 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 22:09

I love BF :D:D:D
http://www.ggm.cz/WBFS/WBFS.html
  • 0

#173 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 22:17

dachmh napsal/a:
I love BF :D:D:D
http://www.ggm.cz/WBFS/WBFS.html

To je o necem jinym nez nakej earthcache master. Jeste 14 a mam zlatej odznacek :D
  • 0

#174 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 22:22

maaaca napsal/a:

dachmh napsal/a:
I love BF :D:D:D
http://www.ggm.cz/WBFS/WBFS.html

To je o necem jinym nez nakej earthcache master. Jeste 14 a mam zlatej odznacek :D

Pozor!! To je jen nástřel pro slabší povahy. Profíci budou mít podmínky pochopitelně mnohem tužší :D:D:D
http://forum.ggm.cz/...ic.php?f=4&t=79
  • 0

#175 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 22:36

Nadhera. Ty bannery jsou paradni, hned jsem si dovoli pridat je do profilu. Tady je dukaz, ze na ne mam narok B)
  • 0

#176 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 22:53

maaaca napsal/a:
Nadhera. Ty bannery jsou paradni, hned jsem si dovoli pridat je do profilu. Tady je dukaz, ze na ne mam narok B)

To je fofr :D. Asi bych měl taky nějakej bookmark stvořit, začínám ztrácet přehled. Určitě by to na nějakej ten level stačilo :D:D:D
  • 0

#177 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 0:02

dachmh napsal/a:

maaaca napsal/a:
Nadhera. Ty bannery jsou paradni, hned jsem si dovoli pridat je do profilu. Tady je dukaz, ze na ne mam narok B)

To je fofr :D. Asi bych měl taky nějakej bookmark stvořit, začínám ztrácet přehled. Určitě by to na nějakej ten level stačilo :D:D:D


Já bych ti mohl poslat ten svůj. Ale nevím, jestli si pak sedneš na PRDĚ ke stejnýmu stolu - značná část toho bookmarku jsou tvý keše ;)
Ale Divokej Zku..ystán bude pověstná třešinka na dortu :D:D:D
  • 0
Retired slowcacher

#178 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 0:19

wmh napsal/a:

dachmh napsal/a:

maaaca napsal/a:
Nadhera. Ty bannery jsou paradni, hned jsem si dovoli pridat je do profilu. Tady je dukaz, ze na ne mam narok B)

To je fofr :D. Asi bych měl taky nějakej bookmark stvořit, začínám ztrácet přehled. Určitě by to na nějakej ten level stačilo :D:D:D


Já bych ti mohl poslat ten svůj. Ale nevím, jestli si pak sedneš na PRDĚ ke stejnýmu stolu - značná část toho bookmarku jsou tvý keše ;)
Ale Divokej Zku..ystán bude pověstná třešinka na dortu :D:D:D

Prosím, udělej to! Od té chvíle bude pro mě BF exaktní (rozuměj naprosto seriozní) metodou odlovu keší, tzn. vyrážím i na tradičky zásadně bez přístrojů gps i map, vzdávám se googlení a jedu jen podle intuice, no vždyť to znáš :D:D:D
  • 0

#179 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 7:59

Uáááá sem něco zaspal. Vypadá to, že to chce aktualizovat profil:-D asi na tom trošku maaaknu:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#180 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 8:41

Musím ses vámi podělit o jedno haluzové BF. Normálně semtam nějakou keš brutnem, no a tak jsme se rozhodli taky zkusit jednu zapeklitou mysterku. Jediný tip jsme měli na jeden most v OV, tož při první příležitosti jsme ho obklíčili a začli prošmatrávat. Po 5 min. asi.. jsme vylovili krabku a co to co to, panenský čistý logbook. To by nebylo divné, jenže ta keš byla v provozu už několik měsíců... no zalogovali jsme se, vzali coiny, opsali nám nic neříkající název keše a doma zjistili, že keš ještě nebyla zveřejněná :))) a taky pak nikdy zveřejněná nebyla, měla kolizi s nějakou jinou.. tož sme po týdnu vrátili coiny a čekali co bude. Nebylo samozřejmě nic, keš je pod zámkem do ted... :)))
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka