Přejít na obsah


Fotka

Metoda BF?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
241 odpovědí na toto téma

#181 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 9:27

To mi tak pripomnelo, jak jsme pri CITU v prokopaku chteli vyhodit jednu igelitku, nastesti se podivame co je v ni... A ona to finalovka od Prazskeho pentagonu (GC1BJ49) ;) Ale to neni zadny BF, tak proti tomu doufam nikdo nic nema ;)
  • 0

#182 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 9:28

Tak a je to tam...hih Nicméně mě napadá jedna otázka. Na Vyškovskym eventu jsme se bavili s Luka$em .. kdy to je ještě BF..zejména by mě to zajímalo u multin vyřešených od stolu. Co myslíte hoši?;)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#183 Pekycz

Pekycz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:22

Třeba na tradičky gpsku nepoužívám vůbec, kouknu na listing, du hledat, když nic, lousknu hint ;) Jinak je to ztráta baterek:D
  • 0
Krušné Hory jsou můj revír :)
Asus MyPal A632N + OziExplorer + BeelineGPS a Nokia 3310c + Handy geocachin + Locify + LD-3W

#184 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:32

Pekycz napsal/a:
Třeba na tradičky gpsku nepoužívám vůbec, kouknu na listing, du hledat, když nic, lousknu hint ;)

Jinak je to ztráta baterek:D


No jo, ale koukneš i na mapu..u tradiček se podle mě nedá dělat BF, leda by jsi šel fakt jen podle názvu směru a vzdálenosti od HC a hintu..jak koukneš na mapu, tak je to jako za dob, kdy jsem začínal:-D (žeby moe první pixla bylo BF?:-D)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#185 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:56

Qnik napsal/a:
kdy to je ještě BF..zejména by mě to zajímalo u multin vyřešených od stolu. Co myslíte hoši?;)

Tak nad timhle jsem uz taky parkrat premyslel. Zatim to jako brutal nepocitam, protoze si rikam, ze tam uz s nejakymi souradnicemi jdu... Meli bysme si v tom udelat jasno :)
  • 0

#186 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 11:29

Qnik napsal/a:
Tak a je to tam...hih

Nicméně mě napadá jedna otázka. Na Vyškovskym eventu jsme se bavili s Luka$em .. kdy to je ještě BF..zejména by mě to zajímalo u multin vyřešených od stolu. Co myslíte hoši?;)


Dle neoficiálního (tj. zatím konsensuálně neschváleného) vyjádření WBFS je brute force:

"Metoda odlovu keše jiným způsobem, než autor zpravidla zamýšlel;) se širokou škálou intenzity vlastního BF.
Nejhodnotnější je samozřejmě absolutní BF (nalezení cache v terénu bez předchozí přípravy, tedy i náhodou - tzv. brut, lze i u tradičky - častým případem při BF je nalezení zcela jiné keše), ale hodnotné je samozřejmě i cokoliv dalšího, kdy je metodika BF použita, tj. metoda polohrubá neboli demisec - (vytipování možných variant souřadnic finálky nebo kvadrantů u mysterek či multin tzv. od stolu, vynechání stages v terénu, nález na základě logo či fotospoileru, znalost pouze jedné souřadnice s následným pátraním po přímce (tzv. metoda kapitána Granta) atd.
Filosofie BF vychází z motta WBFS: "The world, not google, is our playground". BF tříbí mysl (hodnocení reálných variant finále, hledání slabých míst vzorců), udržuje duševní pohodu (chrání mozek před stresem z počítání souřadnic v terénu z 20 vstupních, leckdy nejednoznačných hodnot pomocí logaritmů, integrálů apod.) a podporuje dobrou fyzickou kondici (ne vždy to holt BF vyjde a ne každá od stolu vypočtená finálka je finálkou skutečnou;)) Nelze opominout i roli estetickou - často se v rámci BF navštíví i jiná, hezčí, často i autorem záměrně opomenutá místa - kde lze založit novou pěknou keš pro potěchu dalších lovců;)

BF metodou není odlov bonusovky s kamarádem, který má odlovené všechny keše v sérii a já ani jednu, BF rovněž není získání souřadnic finálky od jiného geocachera. Tyto praktiky nijak nerozvíjí geocachingové, potažmo BF schopnosti;)

Nutno ovšem podotknout, že metoda BF je metodou kontroverzní, některými lovci a především ownery zcela odmítaná a odsouzeníhodná - i toto je ovšem legitimní pohled na věc.
Nicméně poctivý BF odlov je mimořádný zážitek, o čemž pololegální vyznavači BF vědí své :D..."

  • 0
Retired slowcacher

#187 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 13:02

wmh napsal/a:
BF metodou není odlov bonusovky s kamarádem, který má odlovené všechny keše v sérii a já ani jednu, BF rovněž není získání souřadnic finálky od jiného geocachera. Tyto praktiky nijak nerozvíjí geocachingové, potažmo BF schopnosti;)

Tak moment - ziskani souradnic od jineho kacera sice neni BF, o tom zadna, ale ze to nerozviji zadne schopnosti? Co treba schopnost domluvit se s jinym clovekem, nastavit vhodne cenu podle nabidky a poptavky, zkoumat situaci na trhu, najit dalsi dodavatele ci odberatele. Vzdyt je to kompletni cviceni realneho ekonomickeho zivota v praxi!! :D

Jinak bannery jsou cool - nechtelo se mi zatim moje BF zarezy prepocitavat, tak jsem projel maaacuv BF list a usoudil jsem, ze na bronz mi to da i bez prepocitavani, tak uz to mam od vcerejska taky v profilu. Hosi, dekujem! B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#188 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 13:04

Pekna definice ;-) BF metodologie - po precteni mne to tak namotivovalo, ze jsem si zalozil novy bookmark ;-))
  • 0

#189 Pekycz

Pekycz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 15:27

Qnik napsal/a:

Pekycz napsal/a:
Třeba na tradičky gpsku nepoužívám vůbec, kouknu na listing, du hledat, když nic, lousknu hint ;)

Jinak je to ztráta baterek:D


No jo, ale koukneš i na mapu..u tradiček se podle mě nedá dělat BF, leda by jsi šel fakt jen podle názvu směru a vzdálenosti od HC a hintu..jak koukneš na mapu, tak je to jako za dob, kdy jsem začínal:-D (žeby moe první pixla bylo BF?:-D)


No, jak kdy:D Ale většinou ani to ne - v tom případě by to fakt chtělo stanovit jasný pravidla BF :D
  • 0
Krušné Hory jsou můj revír :)
Asus MyPal A632N + OziExplorer + BeelineGPS a Nokia 3310c + Handy geocachin + Locify + LD-3W

#190 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 16:37

hplus napsal/a:

wmh napsal/a:
BF metodou není odlov bonusovky s kamarádem, který má odlovené všechny keše v sérii a já ani jednu, BF rovněž není získání souřadnic finálky od jiného geocachera. Tyto praktiky nijak nerozvíjí geocachingové, potažmo BF schopnosti;)

Tak moment - ziskani souradnic od jineho kacera sice neni BF, o tom zadna, ale ze to nerozviji zadne schopnosti? Co treba schopnost domluvit se s jinym clovekem, nastavit vhodne cenu podle nabidky a poptavky, zkoumat situaci na trhu, najit dalsi dodavatele ci odberatele. Vzdyt je to kompletni cviceni realneho ekonomickeho zivota v praxi!! :D

Jinak bannery jsou cool - nechtelo se mi zatim moje BF zarezy prepocitavat, tak jsem projel maaacuv BF list a usoudil jsem, ze na bronz mi to da i bez prepocitavani, tak uz to mam od vcerejska taky v profilu. Hosi, dekujem! B)


Čti pozorně: nepíše se o žádných schopnostech, nýbrž o geocachingových. Samozřejmě že jsou rozvíjeny schopnosti tržní ekonomiky, rovněž tak schopnosti empaticko-psychosociální (ne vše lze získat za prachy čili úplatek protislužbou) :D:D:D
  • 0
Retired slowcacher

#191 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 19:37

Jdu si projít nálezy a doufám, že to aspoň na bronz bude. Velké dilema je to s multinama od stolu. Ale souhlasil bych s tvrzením, že je to jinak než chtěl autor, takže BF ;)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#192 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 20:38

Ono neoficialni vyjadreni WBFS tedy multiny resene od stolu za BF zrejme povazuje, ackoliv jde z vetsi casti proti jeji filosofii:

Filosofie BF vychází z motta WBFS: "The world, not google, is our playground".

Z vlastni zkusenosti muzu rici, ze snaha o reseni multiny od stolu vetsinou znamenala predlouhe minuty googleni, nez jsem narazil na neco pouzitelneho.
Jak vidim, nejsem tu sam kdo by uz v teto otazce chtel mit jasno, proto zadam radu WBFS, aby vydala oficialni vyjadreni k teto otazce.
  • 0

#193 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 21:23

maaaca napsal/a:
Ono neoficialni vyjadreni WBFS tedy multiny resene od stolu za BF zrejme povazuje, ackoliv jde z vetsi casti proti jeji filosofii:

Filosofie BF vychází z motta WBFS: "The world, not google, is our playground".

Z vlastni zkusenosti muzu rici, ze snaha o reseni multiny od stolu vetsinou znamenala predlouhe minuty googleni, nez jsem narazil na neco pouzitelneho.
Jak vidim, nejsem tu sam kdo by uz v teto otazce chtel mit jasno, proto zadam radu WBFS, aby vydala oficialni vyjadreni k teto otazce.

Rada WBFS se takřka v plném složení nachází momentálně někde v terénu a já coby jeden z nejposlednějších zástupců nemohu o věci sám rozhodnout. Pokud tedy bídně nezhynou kdesi na Baziliškovi, oficiální stanovisko přikvačí MEDLE :D:D:D
  • 0

#194 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 22:23

maaaca napsal/a:
Ono neoficialni vyjadreni WBFS tedy multiny resene od stolu za BF zrejme povazuje, ackoliv jde z vetsi casti proti jeji filosofii:

Filosofie BF vychází z motta WBFS: "The world, not google, is our playground".

A jejda, vy jste nekterou multinu opravdu prosli v terenu podle ownerova zadani? :o
  • 0

#195 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 22:28

Qnik napsal/a:
..u tradiček se podle mě nedá dělat BF...

Ale jo, da se BF i u tradicek. Napr. kdyz ti nekdo prozradi, ze za mestem zalozil v lese tradicku a ceka na zverejneni. Tak si vyberes nektere z okolnich polesi a vyrazis... :D
  • 0

#196 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 22:50

Qnik napsal/a:
Tak a je to tam...hih

Nicméně mě napadá jedna otázka. Na Vyškovskym eventu jsme se bavili s Luka$em .. kdy to je ještě BF..zejména by mě to zajímalo u multin vyřešených od stolu. Co myslíte hoši?;)


Pokud autor udělá listing tak, že jde snadno vypustit počítání sloupků v plotě a opisování čísel z domů, tak proč ne :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#197 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 8:56

dachmh napsal/a:

maaaca napsal/a:
Ono neoficialni vyjadreni WBFS tedy multiny resene od stolu za BF zrejme povazuje, ackoliv jde z vetsi casti proti jeji filosofii:

Filosofie BF vychází z motta WBFS: "The world, not google, is our playground".

Z vlastni zkusenosti muzu rici, ze snaha o reseni multiny od stolu vetsinou znamenala predlouhe minuty googleni, nez jsem narazil na neco pouzitelneho.
Jak vidim, nejsem tu sam kdo by uz v teto otazce chtel mit jasno, proto zadam radu WBFS, aby vydala oficialni vyjadreni k teto otazce.

Rada WBFS se takřka v plném složení nachází momentálně někde v terénu a já coby jeden z nejposlednějších zástupců nemohu o věci sám rozhodnout. Pokud tedy bídně nezhynou kdesi na Baziliškovi, oficiální stanovisko přikvačí MEDLE :D:D:D


ja bych rekl, ze tato zavazna otazka by rozhodne mela byt vyresena celorepublikovym sympoziem!
:D
  • 0

#198 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 9:07

Qnik napsal/a:
Nicméně mě napadá jedna otázka. Na Vyškovskym eventu jsme se bavili s Luka$em .. kdy to je ještě BF..zejména by mě to zajímalo u multin vyřešených od stolu. Co myslíte hoši?;)


V takovém případě se z multiny stává mysterka. Pokud to jde, proč ne. Znám případ multiny, kdy jsou vzorce docela komplikované, řada lidí si na ně stěžovala, ale díky té složitosti mají v podstatě jediné smysluplné řešení.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#199 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 10:30

Písemné stanovisko získané od člena WBFS v otázce tzv. "multin od stolu" získané MEDLE:
(neoficiální poznámka pod čarou: vyjádření bylo získáno poté, co člen WBFS pod průhlednou záminkou nachlazení narychlo zkonzumoval větší množství Jima Beama, takže o právní validitě tohoto vyjádření panují v kuloárech jisté pochyby, ba nelze vyloučit i budoucí rozklad k tomuto rozhodnutí)

"Vyřešení multiny od stolu, ve shodě s předchozím vyjádřením, je nedílnou složkou metodologie BF. Ačkoliv je možné, že čas strávený touto přípravou může být delší, než vlastní odlov dle zámyslu ownera, jde o činnost tvůrčí (nikolivěk jen bezduché googlení), často je nutno kombinovat více postupů (pozorné čtení logů, kontrola fotogalerie, vymezení možného uložení v rámci 161m kolize s dalšími keškami, získávání indicií z fotomap - ideální pro počty u solitérních pomníčků či stromů), čili zcela v souladu s pracovní definicí BF. Hodnota BF takto nalezené keše je samozřejmě zcela variabilní (nízká u jednostageových multin, vysoká u mnohostageových multimysterek), ale jednoduše řečeno: jde o BF bod. ;) Ne zcela ideální přirovnání: hromadné skupinové coFTF a sólo hardcore FTF - pořád jeden FTF bod*."
Konec citace.
* - případný flame u této paralely prosím rozjet v jiném vláknu.

Odpovědi:
petegeo:

A jejda, vy jste nekterou multinu opravdu prosli v terenu podle ownerova zadani? smiley

Ano, jsou takové případy, zejména je-li to na trase, kterou tak jako tak hodlám jít :D

Ale jo, da se BF i u tradicek. Napr. kdyz ti nekdo prozradi, ze za mestem zalozil v lese tradicku a ceka na zverejneni. Tak si vyberes nektere z okolnich polesi a vyrazis...

- ano, i toto je jeden z možného využití BF u tradiček. Lze kombinovat a upřesnit při amatérské chybě - vložení aktivované trackables do ještě nezveřejněné keše ;)
Dain:

ja bych rekl, ze tato zavazna otazka by rozhodne mela byt vyresena celorepublikovym sympoziem!

Tak to je samozřejmě v plánu. Vzhledem k faktu, že jistou osobu stále neopustila chorobně utkvělá myšlenka na geokongres :D, lze se v případě zájmu dohodnout na ustavujícím First world BF congress pod záštitou WBFS. Souřadnice eventu se (pochopitelně) vůbec nedozvíte! :D:D:D

obecně:
Vzhledem k nečekanému zájmu bude stránka WBFS v blízké době upravena, vloženy definice a bannery ke stažení, by se nemusely stahovat pokoutně z lokálního bezvýznamného fóra :) Pokud bude zájem (případní zainteresovaní cacheři nechť odpoví třeba v tomto vláknu - lze sestavit i žebříček, ne nepodobný tomu FTFkovému, včetně oblíbeného indexu ;) Odvážní BF lovci by mohli nabídnout odkaz na svůj BF bookmark na stránky WBFS - pak (bude-li někdy čas a chuť, lze sestavit i BF karmu u postižených keší - zatím stále neoficiálně vede (dle informací dostupných WBFS) cache:
GC1991V - v 93,75% odloveno BF :D
  • 0
Retired slowcacher

#200 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 10:41

Dain a Olik napsal/a:
ja bych rekl, ze tato zavazna otazka by rozhodne mela byt vyresena celorepublikovym sympoziem! :D

Netahej do toho demokracii - ve WBFS vladne hruba sila! B)

Jinak se zverejnovanim tech bookmarku bych byl opatrnejsi - neni nahodou, ze spousta BF sampionu zaskrtne ze neni public, kdo se ma s tema urazenejma ownerama furt dohadovat! :) (Coz do urcite miry komplikuje i sestavovani zebricku, ale verim tomu, ze az se to rozjede, tak oni se prihlasej sami)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama