Přejít na obsah


Fotka

Komínové cache


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
155 odpovědí na toto téma

#1 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 9:00

Posledni 3 tydny jsem stravil licitaci s reviewery o schvaleni dalsi kominovky. Neuspel. Pritel lasice se svymi GC1QQ83 (Ponocnej) a GC1QQ5Q (Nocni Godzilla) zrejme vycerpal dobrou vuli revieweru do posledni kapky. A tak "Konicky nasi kocicky" (cca 45 m vertikaly v bezvadnem stavu) uz svetlo sveta nespatri i presto, ze cache neporusuje zadne pravidlo! Lokalita volne pristupna, nehlidana, vse okolo vybourano, jen opodal jediny obytny dum, navic mezi nim a kominem stromy. Pozemky ve vlastnictvi obce, o jakemkoliv niceni ci poskozovani nemuze byt ani rec. Presto cache schvalena hlasovanim vsech revieweru nebyla a nebude. Co si o tom myslite? Pravidla porusena nejsou. Je to totez, jako kanalovky, lomy (nebezpecnost + vlastnicky subjekt) ci arealy a budovy (vlastnicky subjekt). Mne to prijde nefer a jako dost zvlastni precedens. K cemu pak pravidla? Dekuju za smysluplne reakce B) Ocenim, zucastni-li se diskuse i nektery s revieweru ..
  • 0

#2 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 9:04

To je spatna zprava... ale tak ji alespon zverejni na opencaching.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#3 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 9:31

Tož, sežeň povolení od obce (= majitel?) a hurá do boje, ne? ;)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 10:18

honny napsal/a:
Tož, sežeň povolení od obce (= majitel?) a hurá do boje, ne? ;)

Asi tak, ale myslím, že místo povolení přibude u komínu tak akorát zátarasa, aby jim tam nikdo nelezl.
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 10:34

A mimochodem, pokud jste licitovali tři týdny, tak zřejmě padaly i nějaké důvody proti, ne? Bylo by možná fér je uvést, než si tu zas lidi začnou vymýšlet všemožné kraviny.
  • 0

#6 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 12:01

Ja mam radsi ty pod kominem:) Pravidla jsou jedno a jejich interpretace druhe. Kdyz mas tu moc schvalovat muzes byt samozrejme papeztejsi nez papez. Treba vcera mi hnulo zluci ze mi nebyla schvalena kes z duvodu, ze u ni nemusis pouzit GPS. Ok, mohl bych poukazat na spoustu takovych podobnych, ktere prosly a ziji. Ale to delat nechci, jen mi prijde lito, ze z docela dobre zabavy pri hledani se razem stala klasicka tradicionalka (nebo bych si taky mohl vymysslet nejake nesmyslne vzorecky pro mysterku). Ne ze tradicka byla nuda ale znate ten pocit kdy si myslite, ze jste dostali skvelej napad a spousta kaceru si ho bude uzivat a reviewer ten smysl nepochopi a trva na svem a na vykladu pravidel?
  • 0

#7 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 13:24

oliver napsal/a:
i ten komín má snad svého majitele a tomu by se to líbilo ? i tohle si zjišťoval ?

Zjednodusene: asi vetsina predvalecnych kominu v byv. sudetech nejsou stavby s konkretnim vlastnikem ve smyslu soucasne legislativy (nekdo to zrejme zabral a vic se neresilo) a zde plati precedens rozhodnuti Nejvyssiho soudu v jedne cause vrtu, ze majitelem objektu je majitel pozemku, na nemz se objekt nachazi. V tomto pripade obec.
Jedna se ale o toto: lomy, kanaldy, budovy, arealy, .. u vseho je konkretni vlastnik. Doufam, ze mi nikdo nechce tvrdit, ze ve vsech techto pripadech byl vyzadovan a ziskan souhlas vlastnika?? Mozna tretina cachi by tak musel jit prece do kytek ..:(
  • 0

#8 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 13:27

alkes napsal/a:
A mimochodem, pokud jste licitovali tři týdny, tak zřejmě padaly i nějaké důvody proti, ne?
Bylo by možná fér je uvést, než si tu zas lidi začnou vymýšlet všemožné kraviny.

Urcite by nebylo fer uvest obsah nasi korespondence s reviewery bez jejich souhlasu! Ale pisu jiz v uvodu, ze jejich ucast v diskusi naopak vitam ...B)
  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 13:46

petelik napsal/a:
Urcite by nebylo fer uvest obsah nasi korespondence s reviewery bez jejich souhlasu! Ale pisu jiz v uvodu, ze jejich ucast v diskusi naopak vitam ...B)

No taky jsem nechtěl doslovnou kopii korespondence, ale jenom obecně důvod, proč byla tvá cache zamítnuta. Jinak toto vlákno nemá do vyjádření reviewera absolutně žádný smysl.
  • 0

#10 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 13:54

Krkovicka napsal/a:
Treba vcera mi hnulo zluci ze mi nebyla schvalena kes z duvodu, ze u ni nemusis pouzit GPS.

Tohle není novinka, to tvrdě prosazoval už Haggaeus. Dá se to částečně obelstít označením keše za letterbox hybrid ;)
  • 0

#11 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 14:02

alkes napsal/a:

petelik napsal/a:
Urcite by nebylo fer uvest obsah nasi korespondence s reviewery bez jejich souhlasu! Ale pisu jiz v uvodu, ze jejich ucast v diskusi naopak vitam ...B)

No taky jsem nechtěl doslovnou kopii korespondence, ale jenom obecně důvod, proč byla tvá cache zamítnuta. Jinak toto vlákno nemá do vyjádření reviewera absolutně žádný smysl.

Necht tedy TTR promine, pokud neco nechtic nebudu reprodukovat presne :(;)
V zasade byla jedina pripominka: komin je prilis na ocich, vystup a sestup trva nekolik desitek minut a mohli by se najit starostlivi spoluobcane, kteri by volali policii, zachranku a buhvi koho.
Bylo mi nabidnuto dat cache na komin max. do vyse 8 metru. Nicmene, komin je obcas evidentene navstevovany (i bez prispeni GC :D) a cache by tak nemela dlouhou zivotnost ...:( Odmitl jsem.
  • 0

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 14:22

mitak napsal/a:

Krkovicka napsal/a:
Treba vcera mi hnulo zluci ze mi nebyla schvalena kes z duvodu, ze u ni nemusis pouzit GPS.

Tohle není novinka, to tvrdě prosazoval už Haggaeus. Dá se to částečně obelstít označením keše za letterbox hybrid ;)

A nebo jsi si to mel nechat schvalit jinym reviewerem a nebo ji dat do Plzne.. ;) GC1RV95
  • 0

#13 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 17:38

V zasade byla jedina pripominka: komin je prilis na ocich, vystup a sestup trva nekolik desitek minut a mohli by se najit starostlivi spoluobcane, kteri by volali policii, zachranku a buhvi koho. Bylo mi nabidnuto dat cache na komin max. do vyse 8 metru. Nicmene, komin je obcas evidentene navstevovany (i bez prispeni GC :D) a cache by tak nemela dlouhou zivotnost ...:( Odmitl jsem. Takze styx a epsilon prosly jen proto, ze nejsou na ocich? Pritom je to daleko vic o hubu (nahla zaplava, premnozeni krys, obri aligator) To sem i moc nezda... proc potom funguje no voltage, ktera je primo v chatove oblasti a pokud vim, nikdo si nestezoval... nebo ta je taky jen an doziti? Je to nejaky divny.... cim vic takovejch adrenalin cachi, tim lip....
  • 0

#14 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 17:41

petegeo napsal/a:

mitak napsal/a:

Krkovicka napsal/a:
Treba vcera mi hnulo zluci ze mi nebyla schvalena kes z duvodu, ze u ni nemusis pouzit GPS.

Tohle není novinka, to tvrdě prosazoval už Haggaeus. Dá se to částečně obelstít označením keše za letterbox hybrid ;)

A nebo jsi si to mel nechat schvalit jinym reviewerem a nebo ji dat do Plzne.. ;) GC1RV95


Tech prikladu je vice, treba moje GC1G50M nebo treba jedna jeste nenalezena kousek od Brna, souradnice jsou zadany stylem "vrznul jsem ji nekde doprostred baziny", nevadi to nikomu, ani reviewrovi ani kacerum. Je to preci zabava a ne vse podle jedne sablony - jdi za sipkou az k parezu, ze nemusim pouzit GPS k dohledani kese prece neni poruseni pravidel! Nebo jsem Ztracen v prekladu?
A ke kominum jestli uz je nekde komin povolen, napadne me, proc ne jinde?
PS. jak se da na schvaleni zmenit reviewer?
  • 0

#15 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 17:45

mitak napsal/a:

Krkovicka napsal/a:
Treba vcera mi hnulo zluci ze mi nebyla schvalena kes z duvodu, ze u ni nemusis pouzit GPS.

Tohle není novinka, to tvrdě prosazoval už Haggaeus. Dá se to částečně obelstít označením keše za letterbox hybrid ;)


Da se to obejit i multinou, do prvni stage dam navod k ceste a z listingu ho smazu, ale proc tak slozite, ze.
  • 0

#16 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 17:59

Chápu tvoje zklamání, ale taky obavy reviewerů. Zdání klame, leckdo si řekne, že vylézt 45m na komín není nic těžkého. I kdybys dal 5 hvězdiček obtížnosti a napsal, že je nutné postupové jištění, určitě by se našel nadšenec, který by si s bezpečností nelámal hlavu. Normálně by nikoho nenapadlo lézt na komín, ale vidina dobrodružství okořeněná FTF nebo bodem, který musí mít, by mohla vést k nerozvážnosti. Kačerů už jsou tisíce, myslíš, že se mezi námi nenajde šílenec, který má závrať na štaflích v pokoji a přesto si troufne na komín? Po výškách lezu v práci. Vím, že stačí nepatrná chybička. Jen pouhé přecenění svých možností může znamenat zásah hasičů - v lepším případě. Stačí pohled zhora dolů, udělá se mu mdlo... Těch 8 metrů má i jiný význam. Nad tuto hranici lezeš s vědomím, že pád nepřežiješ. Jako owner máš jistou zodpovědnost za bezpečnost kačerů. Vlastně i reviewer svým ano nebo ne nese kůži na trh. Ani stovky nadšených logů by nikdy nepřevážily pocit viny za smrt nebo zmrzačení někoho jiného. Víš, byl bych mezi prvními, kdo by na tvou kešku spěchal. Je mi líto, že jí nepovolili, ale vlastně se mi docela ulevilo.
  • 0

#17 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 18:14

Ludvajs64 napsal/a:
Chápu tvoje zklamání, ale taky obavy reviewerů. Zdání klame, leckdo si řekne, že vylézt 45m na komín není nic těžkého. I kdybys dal 5 hvězdiček obtížnosti a napsal, že je nutné postupové jištění, určitě by se našel nadšenec, který by si s bezpečností nelámal hlavu. Normálně by nikoho nenapadlo lézt na komín, ale vidina dobrodružství okořeněná FTF nebo bodem, který musí mít, by mohla vést k nerozvážnosti. Kačerů už jsou tisíce, myslíš, že se mezi námi nenajde šílenec, který má závrať na štaflích v pokoji a přesto si troufne na komín? Po výškách lezu v práci. Vím, že stačí nepatrná chybička. Jen pouhé přecenění svých možností může znamenat zásah hasičů - v lepším případě. Stačí pohled zhora dolů, udělá se mu mdlo... Těch 8 metrů má i jiný význam. Nad tuto hranici lezeš s vědomím, že pád nepřežiješ. Jako owner máš jistou zodpovědnost za bezpečnost kačerů. Vlastně i reviewer svým ano nebo ne nese kůži na trh. Ani stovky nadšených logů by nikdy nepřevážily pocit viny za smrt nebo zmrzačení někoho jiného. Víš, byl bych mezi prvními, kdo by na tvou kešku spěchal. Je mi líto, že jí nepovolili, ale vlastně se mi docela ulevilo.

Diky za rozumny nazor. Lezu po skalach 25 let a ver mi, ze o techto souvislostech u teto cache jsem take uvazoval radu mesicu. Lasice byl ale se svymi kominy rychlejsi ;)
Psal jsem ve sve obhajobe reviewerum: zde je jasne deklarovano, o co jde, vcetne popisu doporucovaneho vybaveni (sedak s odsedavackou) ... nic neni skryto. Na rozdil od jiz nekolika poznanych, nevinne se tvaricich cachi, ktere jsou pritom skutecne o hubu :(
Nechci se porovnavat s nimi, jen chci, aby bylo jasne receno, proc toto ne. Bohuzel mi to porad trochu zavani takovym tim: ty troubo, lidi potrebuji nad sebou ochrannou ruku, oni si mysli, ze jsou svepravni, ale kdez ... Zazil jsem to v minulem rezimu dost zblizka :(...
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 17:15

Myslím, že je to přecejen krapet jinak (už jsem to psal na Jihu) : jde o to, když kačer slítne ze stromu, ze skály, nikdo to nebude moc řešit, nikdo se nebude ptát: PROČ SI TAM LEZ? ale automaticky: Cos tam lez, pitomo? Kdežto na komín s velkou pompou přijedou hasiči, záchranáři, televize Znova a budou se ptát, pročs tam lez. Pokud bude kačer ještě výpovědi schopný (a nemusí zrovna bejt padlej pro blbost, ale pro urvanou kotvu, vymletý cihly, může bejt dole klidně s půlkou komínu...), pravděpodobně z okolností připosrán prozradí i heslo ke svému účtu. A nejen to vyšetřování "odpovědnosti" (to bude mít majitel komína/pozemku radost), ale i tu "reklamu" na Zprznově bych nechtěl vidět... by z toho vyvařili tejden v hlavním vysílacím čase. Takže tak. Je to sice na rouno, ale tady tu trochu despocie od retrívrů chápu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 19:37

petelik napsal/a:
...

Nechci se porovnavat s nimi, jen chci, aby bylo jasne receno, proc toto ne. Bohuzel mi to porad trochu zavani takovym tim: ty troubo, lidi potrebuji nad sebou ochrannou ruku, oni si mysli, ze jsou svepravni, ale kdez ... Zazil jsem to v minulem rezimu dost zblizka :(...


Mam takovou teorii o prirozenem vyberu. Kdo je tak blbej ze vleze tam kde to nezvladne, tak ten si nejspis nezaslouzil zit. Je uplne jedno jestli to dela pro prachy nebo pro body...

Padly tu taky argumenty o tom ze se revieweri mohli bat napadnosti lovcu pri odlovu. To beru.

Pro me jsou kesky tohole typu mimo jelikoz jsem nesika. Ostatnim je ale preju. Kdyz si na ne troufnou i s nasledky. Ty si kazdy musi srovnat sam... ostatne zivi z tyhle hry nevyvaznem nikdo. ;)
  • 0

#20 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 20:00

petegeo napsal/a:
A nebo jsi si to mel nechat schvalit jinym reviewerem a nebo ji dat do Plzne.. ;) GC1RV95


Heh, nevíš, o čem mluvíš. Cache je velmi snadno přístupná, na tuto kategorii velmi čistá, vnitřní terén v podstatě dva a půl. Včera jsem tam byl a neměl bych problém na ní vzít svého pětiletého syna, jenže už spal. Nemysli si, že v Plzni procházejí nějaké cache s protekcí...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama