Přejít na obsah


Fotka

Komínové cache


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
155 odpovědí na toto téma

#21 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 4:58

semik75 napsal/a:


Mam takovou teorii o prirozenem vyberu. Kdo je tak blbej ze vleze tam kde to nezvladne, tak ten si nejspis nezaslouzil zit. Je uplne jedno jestli to dela pro prachy nebo pro body...


Trochu blba teorie, zvlast kdyz z komina nemusi sletet jen nejaky amater. Nikdy nevis, co se muze stat.
  • 0

#22 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:05

AHA & team napsal/a:

petegeo napsal/a:
A nebo jsi si to mel nechat schvalit jinym reviewerem a nebo ji dat do Plzne.. ;) GC1RV95


Heh, nevíš, o čem mluvíš. Cache je velmi snadno přístupná, na tuto kategorii velmi čistá, vnitřní terén v podstatě dva a půl. Včera jsem tam byl a neměl bych problém na ní vzít svého pětiletého syna, jenže už spal. Nemysli si, že v Plzni procházejí nějaké cache s protekcí...

Jenze jsi to schvalne vytrhl z kontextu kde to nebylo o cistote a pristupnosti, ale o zpusobu vypoctu souradnic, resp. hledani bez GPS a o schvalovani.

A ze v Plzni nemate vyjimky? A co ta cache, ktera vzikla po ujisteni reviewera, ze zakopavane cache nebudou schvalovany, ktera je nejen zakopana, ale navic zamaskovana mladym stromkem v kvetniku, ktery musis vytahnout ze zeme? :o
  • 0

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:23

Hezká dohadovačka ... Jen by mne zajímalo, jak budete chtít schvalovat keše, které se budou maličko lišit od zavedeného normálu, když tady vzájemně vytahujete, kdy si kdo dovolil schválit něco, co podle Vás je úplně blbě ... To jen povede k tomu, že nikdo už nikdy neudělá ani lehkou vyjimku !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:32

A ze v Plzni nemate vyjimky? A co ta cache, ktera vzikla po ujisteni reviewera, ze zakopavane cache nebudou schvalovany, ktera je nejen zakopana, ale navic zamaskovana mladym stromkem v kvetniku, ktery musis vytahnout ze zeme? :o


O které keši je řeč?
  • 0

#25 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:37

Krkovicka napsal/a:
Treba vcera mi hnulo zluci ze mi nebyla schvalena kes z duvodu, ze u ni nemusis pouzit GPS.


Geocaching je "bohužel" o užití GPS... tím se mj. liší od různých jiných orientačně navigačních her. Chápu, že se to některým lidem nelíbí, ale autorům hry geocaching se zase nelíbí, že by z geocachingu měla GPSka vypadnout (ke smůle těch co se jim GPSka nelíbí mají pro nás jejich názory větší váhu). Vše je o rozumu, ochotě ke kompromisu a k jednání. Pokud je jedna strana hnutá žlučí je jednání těžké a nelze očekávat od druhé strany, že se samou radostí přetrhne. Co ti bránilo přidat jednu stage, kde je potřeba GPS? Nic.... místo finálky bez GPS by byla stage a v ní souřadnice finále... nápad by to nikterak nepoškodilo. Když se chce, tak jde vše a myslím, že např. se mnou je domluva a pokud owner je ochoten v něčem ustoupit tak i já přihmouřím oči, počítám že kolegové na tom budou stejně.

Ty kecy po papežštějším papežovi mě baví, obzvláště když dostáváme každou chvíli jebačky, že jsme při review moc benevolentní. Holt záleží na které je ten dotyčný, v tu chvíli kdy se ozývá, straně :D:D
  • 0
ICQ: 340776686

#26 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:37

stanny_Tigo napsal/a:

A ze v Plzni nemate vyjimky? A co ta cache, ktera vzikla po ujisteni reviewera, ze zakopavane cache nebudou schvalovany, ktera je nejen zakopana, ale navic zamaskovana mladym stromkem v kvetniku, ktery musis vytahnout ze zeme? :o


O které keši je řeč?


Helejte, nechcete si vykopat na zakopane cache bez souradnic nove vlakno? Tohle je o kominovkach ;)
  • 0

#27 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:51

petegeo napsal/a:
ale o zpusobu vypoctu souradnic, resp. hledani bez GPS a o schvalovani.


GC1RV95? Ty už si jí odlovil že seš tak jistej že není třeba GPS, nebo tady jen tak děláš flame a střílíš od boku?
  • 0
ICQ: 340776686

#28 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 8:41

Tak jsem se v tomhle vlaknu fora nedozvedel nic o tom, proc nebyla cache schvalena. A tak pouze pripojim svuj nazor na to, ze lezeni na komin nema IMHO nic spolecneho s geocacahingem a jeho puvodni myslenkou a tim je vytahnout lidi do prirody, na krasna mista. Nezanedbatelne je i pouziti GPS, kterou, priznejme si to otevrene, pri lezeni na komin moc nepouzijete. Proto si myslim, ze tato, a dalsi podobne podobne extremni zalezitosti by meli zustat skryte v malem okruhu jejich vyznavacu. Autorum a vyznavacum kominovych kesi doporucuji prestup ke kominarum http://www.kominari.cz/, skalolezci necht zustanou u svych vrcholovych knizek, potapeci u svych jeskyni a geochaching necht zustane u pohodove turistiky. To je moje prani!
  • 0
Via est scopus!

#29 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 8:44

petelik napsal/a:
Helejte, nechcete si vykopat na zakopane cache bez souradnic nove vlakno? Tohle je o kominovkach ;)

Kdyz ono to spolu tak trochu / hodne souvisi... ;)

Podle mne jde spis asi o to, jak vyjadrit a hlavne dodrzovat konzistentni nazory na podminky zalozeni cache od revieweru.

Beru to, ze obecne se musi udrzovat zakladani cache v nejakych mezich vseobecnych pravidel, a revieweri nad nimi musi stale bdit a nas k nim nutit.
Beru taky to, ze kdyby nebyly urcite vyjimky, ktere ten geocaching "okoreni", tak by to bylo jen o tech "skolnich" krabickach (opravdu bez urazky, i ja je lovim... ;) )

Mozna by bylo dobre, nejak u tech vyjimek, kdy revieweri po zduvodneni primhouri oko, to nejak ZDURAZNIT. Napr. pri publikacnim logu. Aby bylo jasne, ze si to autor musel reviewerovi pekne zduvodnit a obhajit, proc je cache takto udelana, a aby bylo zrejme, ze je to opravdu vyjimka, a ze se to nestava prave tou vseobecnou normou.
Protoze jinak to vede k temto dohadum, proc "me ne a tamhle a tam tomu jo".

Chapu napr. ze revieweri nechteji, aby rostly jak houby po desti napr. ty "kominovky". A ze kdyz se jich v posledni dobe zacina "rojit", tak to "zabrzdi". A je to podle mne spravne. Protoze to dava ten signal i pro ty "zakladajici" blazny (prosim neber to osobne, neni to na tebe), kteri kdyz vidi, ze je vsude kominovka, tak se pokusi vylezt i na ten jejich komin "za barakem", aby se podivali, zda tam dat a zalozit cache. (Jen aby bylo jasno - proti kominovkam osobne nic nemam, a neodstehovat se 200km od Godzily, tak jsem na ni dal FTF uz prvni noc co vysla... :) ) Mozna, kdyby jsi se "nevezl" ted na teto vlne, tak treba za pul roku, za rok, pokud by se jine kominovky "nevyskytovaly", tak jsi se schvalenim problem nemel.

A stejne je to i s temi "zakopanymi" cachemi. Vetsina z nich je opravdu zakopana v rozporu s pravidly a "pěním" u toho. :@ :D Ale videl jsem i par zakopanych, kde jsem si rekl klobouk dolu, a uznal, ze bud provedeni, nebo to, ze byly na tak exponovanem miste a prave diky tomu "zakopani" mohly byt umisteny a misto nejevilo zadne znamky devastace, naproste opravneni na vyjimku mely.

A stejne je to i s temi "bez GPS" cachemi, a stejne s ... atd. ....

Takze me na tom vadi vlastne jen to, ze pri zverejneni reviewer nenapise neco v duchu "Published with exception ....."
  • 0

#30 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 8:55

Geohorse Reviewer napsal/a:

petegeo napsal/a:
ale o zpusobu vypoctu souradnic, resp. hledani bez GPS a o schvalovani.

GC1RV95? Ty už si jí odlovil že seš tak jistej že není třeba GPS, nebo tady jen tak děláš flame a střílíš od boku?

Ne, prave jen jako normalni geocacher, mam k dispozici pouze listing kde se jednoznacne uvadi:

"Aby ses dostal k bráne do podsvetí, jdi podle mapy. Od brány je to už jen kousek - bež stále rovne, a približne po 50m narazíš na odbocku vpravo - je to trošku "do kopce", ale jen kousek. Nahore si dej pozor kam šlapeš, je tam malá, ale zrádná díra. Tu pozorne obejdi a jdi ješte nekolik metru rovne. Když se budeš dívat vlevo, bude ti brzy jasné, kde je poklad uschován. Dál už ani krok, zpet se dostaneš stejnou cestou, kudy jsi prišel."

Ale opravdu tu nechci rozjizdet flame o teto cache. V tomto duchu omluva petelíkovi. :(
  • 0

#31 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:05

petegeo napsal/a:

Geohorse Reviewer napsal/a:

petegeo napsal/a:
ale o zpusobu vypoctu souradnic, resp. hledani bez GPS a o schvalovani.

GC1RV95? Ty už si jí odlovil že seš tak jistej že není třeba GPS, nebo tady jen tak děláš flame a střílíš od boku?

Ne, prave jen jako normalni geocacher, mam k dispozici pouze listing kde se jednoznacne uvadi:

"Aby ses dostal k bráne do podsvetí, jdi podle mapy. Od brány je to už jen kousek - bež stále rovne, a približne po 50m narazíš na odbocku vpravo - je to trošku "do kopce", ale jen kousek. Nahore si dej pozor kam šlapeš, je tam malá, ale zrádná díra. Tu pozorne obejdi a jdi ješte nekolik metru rovne. Když se budeš dívat vlevo, bude ti brzy jasné, kde je poklad uschován. Dál už ani krok, zpet se dostaneš stejnou cestou, kudy jsi prišel."

Ale opravdu tu nechci rozjizdet flame o teto cache. V tomto duchu omluva petelíkovi. :(


A kouknul ses alespoň na tu mapu?
  • 0

#32 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:07

petegeo napsal/a:

petelik napsal/a:
Helejte, nechcete si vykopat na zakopane cache bez souradnic nove vlakno? Tohle je o kominovkach ;)

Kdyz ono to spolu tak trochu / hodne souvisi... ;)
....."


Souhlasim, prakticky bez pripominky.
Zjednodusena rekapitulace teto kominovky: do "donQuijoteovskeho" (fuj, to je slovo) boje jsem vytahl kvuliva alespon pro me nesrozumitelne a tim padem tezko akceptovatelne argumentaci revieweru. Tj. nejprve, ze je treba souhlas majitele objektu. A az na zaklade me namitky, proc v tomto pripade je treba souhlasu (ktery samozrejme ziskat nelze, to je snad kazdemu jasne ..) a u ne 1, 2 ci 10, ale pravdepodobne nekolika tisic jinych kesi umistenych na objektu s konkretnim majitelem NE??? prinesl TTR novy argument s "prilisnou viditelnosti odlovu a rizik s tim spojenych" - popsano jiz nekde vyse).
Je to precedens pro vsechny budouci cache tohoto typu (to nemusi byt jen komin) a tak by melo byt, treba tady, jasne ze strany revieweru receno: toto jeste ano a toto jiz ne, z tech a tech duvodu a bez ohledu, ze to pravidla vyslovne nezakazuji ... (o poskozovani majetku v soukromem vlastnictvi zde nemuze byt rec) ;)
  • 0

#33 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:18

petelik napsal/a:
A tak "Konicky nasi kocicky" (cca 45 m vertikaly v bezvadnem stavu) uz svetlo sveta nespatri i presto, ze cache neporusuje zadne pravidlo! Lokalita volne pristupna, nehlidana, vse okolo vybourano, jen opodal jediny obytny dum, navic mezi nim a kominem stromy. Pozemky ve vlastnictvi obce, o jakemkoliv niceni ci poskozovani nemuze byt ani rec. Presto cache schvalena hlasovanim vsech revieweru nebyla a nebude.
Co si o tom myslite? Pravidla porusena nejsou.
Mne to prijde nefer a jako dost zvlastni precedens. K cemu pak pravidla?
Dekuju za smysluplne reakce B)
Ocenim, zucastni-li se diskuse i nektery s revieweru ..


No tvou kauzu sleduji z povzdálí... ale při hlasování, zda cache pustit či nepustit jsem byl. Překvapuje mě, že tu vykřikuješ, že cache neporušuje žádné pravidlo, ruku na srdce má trochu problém ne? Nevšiml jsem si, že si na té obci byl se zeptat alespoň zda jim lezení na komín nevadí. Píšu schválně nevadí, nikoliv že ho povolují, to si na sebe nikdo logicky nevezme, neboť když se tam někdo zabije, tak má ten, co to lezení povolil velikej problém. I takhle by měli na obci problémy a čelili by nepříjemným otázkám (co jste udělali pro zajištění objektu?.. atd.) Všiml jsem si, že si sice přišel z návrhem dvou caches (pod komínem a na komínu) ale, že na oficiální cache na komínu trváš.
Myslím si, že na finále to bude stejné. Kdo prostě jen nemá zkušenosti či vybavení, odloví tu pod komínem a milovníci adrenalínu si s chutí vylezou na komín a to by udělali i bez cache. Osobně se mi tahle verze líbí, protože to eliminuje ty, co si myslí, že umí lézt od těch co opravdu lezou a mají na to adekvátní vybavení. Také návštěvnost toho komínu nikterak výrazně nevzroste...

Je třeba myslet na to, že některé cache co byly OK před lety, kdy se geocachingu věnovala jen menší skupina řekl bych více "outdoorově" naladěných lidiček by dnes v původní podobně neprošly. Dnes geocaching dělá širší a také hlavně mnohonásobně větší skupina lidí a proto je třeba mnohem více než dříve užívat při zakládání caches rozum. (Toto platí obecně, komínovky nevyjímaje)

Máme právo požadovat po ownerovi v některých případech vyjádření majitele objektu či další upřesňující informace a nevidím v tom nic špatného, neb díl zodpovědosti neseme také a v případě nějakého většího průseru jsme a budeme první na ráně. Ty si takové vyjádření nedodal, jen se oháníš cachemi publikovanými v minulosti a na to je v pravidlech také pamatováno: First and foremost please be advised there is no precedent for placing caches. This means that the past listing of a similar cache in and of itself is not a valid justification for the listing of a new cache.
  • 0
ICQ: 340776686

#34 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:25

Pazitka napsal/a:
Tak jsem se v tomhle vlaknu fora nedozvedel nic o tom, proc nebyla cache schvalena. A tak pouze pripojim svuj nazor na to, ze lezeni na komin nema IMHO nic spolecneho s geocacahingem a jeho puvodni myslenkou a tim je vytahnout lidi do prirody, na krasna mista. ...

Kazdy jsme jiny, ruzne jsou i nase nazory a pohled na svet. Ja miluji pestrost, kde si kazdy vybere dle sveho gusta. A kdyz se mi nejaka cache nelibi, ci na ni nestacim vlastni silou a rozumem, tak ji proste nedelam. A nemam s tim zadny problem ;)B)
Budu-li parafrazovat vyrok z Cernych baronu: kesi je jak sracek ... A bude hur :D:D
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:34

No já teda ve směs souhlasím s reviewery a popravdě jim to rozhodování vůbec nezávidím. Ať to udělají, jak udělají, vždy se to někomu bude hodně nelíbit. :( Aby ses dostal trochu do obrázku, podívej se třeba na cache 1945-barikáda a Záblesk světla. Při dnešní popularitě geocachingu a počtu hledačů, si některé věci už holt dovolit nemůžeme. A že se vždy najdou lidé, kteří se chytnou každé možnosti, jak tuhle zábavu očernit a znepříjemnit, už bylo dostatečně ověřeno kdysi na Tram cachi. Kromě vlastnictví pozemku je asi potřeba posoudit, co se na tom pozemku děje, jaké můžou být následky a jak by se to s majitelem kdyžtak dalo ukecat. Ono všechno někomu patří a už právě proto (a nejen) by geocaching měl vystupovat spíš jako okolí nezávadná zábava, jinak by taky časem mohly přijít cílené restrikce. Všechny ty komínové a kanálové cache jsou v podstatě z tohohle pohledu na hraně a jak tu někdo psal, fakt by se neměly stát normou. Pokud se na verdiktu u tvojí cache shodli všichni revieweři v hlasování, respektoval bych to. Nebo fakt zkusil sehnat explicitní povolení obce, na jejímž pozemku komín stojí. Jak koukám, jsi někde místostarostou, tak asi víš, jak to chodí, lépe než my. Ale ještě zpět ke komínům... bez ohledu na geocaching, jak je to s lezením na ně a zákony? A co se stane, když z nezabezpečeného komínu někdo spadne? (Reálně, ne jak by to mělo nebo nemělo být z hlediska přirozeného výběru.;)) Otázky to nejsou řečnické, fakt to nevím a zajímalo by mě to. Třeba na těch komínářských stránkách je napsáno, že lezení na komín bez účasti člena svazu komínářů je nelegální. edit: Koukám, že mezitím, než jsem to napsal, už na poslední část v podstatě nepřímo odpověděl Poník.
  • 0

#36 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:45

petelik napsal/a:

Pazitka napsal/a:
Tak jsem se v tomhle vlaknu fora nedozvedel nic o tom, proc nebyla cache schvalena. A tak pouze pripojim svuj nazor na to, ze lezeni na komin nema IMHO nic spolecneho s geocacahingem a jeho puvodni myslenkou a tim je vytahnout lidi do prirody, na krasna mista. ...

Kazdy jsme jiny, ruzne jsou i nase nazory a pohled na svet. Ja miluji pestrost, kde si kazdy vybere dle sveho gusta. A kdyz se mi nejaka cache nelibi, ci na ni nestacim vlastni silou a rozumem, tak ji proste nedelam. A nemam s tim zadny problem ;)B)
Budu-li parafrazovat vyrok z Cernych baronu: kesi je jak sracek ... A bude hur :D:D

Presne tak. Problemy ale jsou tu dva. Ne kazdy ma rozum, a ne kazdy ho umi pouzit. A pak s tim ti jedinci maji problem, a vymysleji jak by a co by. Proto jsou tu "vyssi instance" a to nejen ve smyslu GC.
Za druhe, pokud bude vice "abnormalnich" kesi, stanou se casem "normalem", nebo tak budou chapany, a budou tim padem vice navstevovane. Cim vice pokusu, tim vetsi pravdepodobnost neuspechu, rozumej urazu. Staci jedna nehoda, a je po ptakach! A to je, IMHO, velmi nezadouci.
  • 0
Via est scopus!

#37 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:47

Geohorse Reviewer napsal/a:

petelik napsal/a:
A tak "Konicky nasi kocicky" (cca 45 m vertikaly v bezvadnem stavu) uz svetlo sveta nespatriu ..


No tvou kauzu sleduji z povzdálí... ale při hlasování, zda cache pustit či nepustit jsem byl. Překvapuje mě, že tu vykřikuješ, že cache neporušuje žádné pravidlo, ruku na srdce má trochu problém ne? ...


Mily Geohorse Reviewere, skutecne mas pocit, ze zde vykrikuju, ze me EGO nemuze skousnout, ze jste mu sebrali hracku (jak by asi rekl pritel Freud :P)?
Chapu, ze to je narocne, ale obtezoval jsi se procist diskusi celou? Fakt uz nevim, jak napsat jasneji, oc mi jde. Tento komin je PRIKLAD. Je JASNE, ze NIKDY NIKDO neda souhlas s tim, aby KDOKOLIV lezl na jeho majetek, najme vyskove stavby.
Branil jsem se jakkoliv interpretovat nazory vas, revieweru, abych nebyl, nedej Boze, obvinen z prekrucovani faktu :( Zadam tak moc, kdyz chci, aby jste jasne rekli napr.: Cache umistene ve vysi vice jak 8 metru na stavbach, kdy nebude dolozen souhlas majitele, nebudou schvaleny. V oduvodnenych pripadech je mozna vyjimka (napr. neco 10 m nad dostatecne hlubokou vodou ...) :)
  • 0

#38 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:47

petegeo napsal/a:
Jenze jsi to schvalne vytrhl z kontextu kde to nebylo o cistote a pristupnosti, ale o zpusobu vypoctu souradnic, resp. hledani bez GPS a o schvalovani.


Heh, k této cache potřebuješ souřadnice a ještě je musíš zjistit. Pak, po vstupu, je ti GPS k ničemu, neb není signál. Sorry, vůbec by mně nenapadlo, že tuto cache vytahuješ v tomto vláknu kvůli údajné nepotřebě GPS, neb to je připomínka úplně mimo mísu.

petegeo napsal/a:
A ze v Plzni nemate vyjimky? A co ta cache, ktera vzikla po ujisteni reviewera, ze zakopavane cache nebudou schvalovany, ktera je nejen zakopana, ale navic zamaskovana mladym stromkem v kvetniku, ktery musis vytahnout ze zeme? :o


Vím, o jaké mluvíš. Zeptej se sám sebe: jak by se tuto informaci mohli revieweři dozvědět před zveřejněním, pokud by ji nesdělil přímo autor? Revieweři nechodí na místo uložení před zveřejněním... Takže publikovaná byla dle mého názoru v dobré víře reviewera a nelze mu toto vytýkat.
  • 0

#39 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:49

Nazacatek musim rict ze jsem zastancem adrenalinovych kesi. Ovsem je problem odfiltrovat lidi kteri na to nemaji (vybaveni, odvahu, dostatek sil...). Takovy komin kategorie sama pro sebe, je to krasny zebrik na ktery si troufne temer kazdy. A to je na tom to zradne, prvnich 10 metru neni problem asi pro nikoho, ale kdyz se dostanes na tech 40 tak uz zacinaji bolet ruce kdekoho a ten kdo dole prohlasuje ze se vysek neboji uz muze mit taky rozklepana kolena. A snadna cesta zpet neni. Zvyseny provoz lidi lezoucich na komin muze byt taky napadny, takze pokud okolni obyvatele nevi o co jde, tak se privolani policie muzes dockat pomerne snadno a ver ze po prvni takove akci se obec postara aby se to neopakovalo...
  • 0

#40 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:58

petegeo napsal/a:
Ne, prave jen jako normalni geocacher, mam k dispozici pouze listing


No i z listingu (celého, né jen v tebou vytrhnuté části ) je vidět, že reviewer není "blbec" jen to chce mít tu vůli tomu věřit, nebo pořádně číst, ale to by samo už nebylo tak zajímavé pro fóra. Dál se k této cache vyjadřovat nebudu, neb jí není třeba dávat jakékoliv vysvětlení, které by jí ohintovalo. Snad jen, že doufám, že kromě tebe moc lidí v odkalovací nádobě čističky neskončí, myslím, že autor pro to udělal maximum a ti co neumí pořádně číst se holt odkalí :D :D
  • 0
ICQ: 340776686




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama