Přejít na obsah


Fotka

Komínové cache


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
155 odpovědí na toto téma

#61 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 13:05

station2381 napsal/a:

petelik napsal/a:

Tady se rad necham poucit, neb nejsem v legislative nijak kovany ..;)


Když už jsi chtěl nějaké ty paragrafy...


Diky, mne se ten paragraf 114 (petegeo) na tento pripad moc nezdal ;)

Nu dobra, diskuse myslim nikomu neuskodila a minimalne ja mam jasno:
budu dal vymyslet jen ty sve "psychopakarny" (jak to onehdy nekdo nazval) a krom toho se mozna dam ke kominarum :D:D
Diskutovana kominovka uz ma na schvaleni cekajiciho pohrobka (pouzil jsem z komina uvolnenou krabku) - neni to komin, ale ma to podobnou klasifikaci ..
Koncim, jdu vyrabet ven, do lesu a rokli jednu silenou multinu B)
Dekuju vsem za prispevky
petelik
  • 0

#62 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 13:09

Petelíku, Petelíku :) Už zase psycho multina. My už ty tvoje známe. Vykašli se na komíny a zůstaň u těch tvých, jak jsi to teď nazval "psychopakarenskych" kesek. Já bych je nazval jako Kešky o poznání mozkových procesů Petelíka. Ale neuraž se.
  • 0

#63 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 13:31

Offtopic...for URBANB: Ja to vidim podobne, kazdy zaklada, co je mu blizke, ale pro nas to znamena, ze mezi smajliky zustane par otaznicku o dost dele :). Kdyz uz clovek skoro "vymlati" hlavaticarny (povetsinou ale logicke), tak se zrodi novy "genius" :o, Joj, me ten geocaching bavi....
  • 0

#64 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 15:21

petelik napsal/a:
Tady se rad necham poucit, neb nejsem v legislative nijak kovany ..;)
Je-li komin ci jakykoliv jiny objekt volne pristupny, neoploceny, nijak nezajisteny, neni tam zadna cedule, proste nejsou ze strany majitele ucineny naprosto zadne kroky pro to, aby byl pripadny navstevnik varovan, zastaven apod., je nekde receno, ze napr. lezeni po takovem objektu (a nemyslim poskozovani !) je nelegalni?
A nemusim snad zduraznovat, ze popisuji realny stav tohoto komina :)

Chceš snad říct, když uvidíš hromosvod na budově hypermarketu, tak tam polezeš jen proto, že zrovna u tohoto hromosvodu není cedule "zákaz lezení" ? Nebo lešení kolem domu, také bez cedule, tak hurá nahoru, protože to není zakázané a nestojí tam hlídač ? No nevím, já doufám, že ne :).
  • 0

#65 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 16:27

petelik napsal/a:
Diky, mne se ten paragraf 114 (petegeo) na tento pripad moc nezdal ;)

No me se nezda na vic mist a hlavne na denni realitu okolo nas, ale to neznamena ze neplati... :(

Jenze ptal jsi se na zakon a ten to rika jasne, ze
...volný průchod ... se nevztahuje na zastavěné či stavební pozemky, dvory, ......
Coz komin na zastavenem / stavebnim pozemku urcite je, ne? Takze nemas pravo k nemu ani projit. A nemusi tam byt zadne cedule, nebot je to dane implicitne ze zakona.
Pak uz samozrejme nemusi byt nic receno o lezeni, nebot kam nesmim, tak tam nemuzu delat ani jine cinnosti... ;)
  • 0

#66 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 16:50

takhle funguje VXP ;) kdyz tam neni plot,ostnaty drat,cedule a miny za plotem, tak se tam muze. Obcas je tezke mu vysvetlit, ze tomu tak neni:D
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#67 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 19:19

http://www.kominari.cz/ Co tak kesku udelat s podminkou, ze kacer musi byt kominar, resp. mit doprovod? To by reviewry mozna presvedcilo.

BTW: Vse o lezeni na kominy je zde. I to, kdy je a neni legalni.
  • 0
Není keš jako keš...

#68 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 19:40

urbanb napsal/a:
Petelíku, Petelíku :) Už zase psycho multina. My už ty tvoje známe. Vykašli se na komíny a zůstaň u těch tvých, jak jsi to teď nazval "psychopakarenskych" kesek. Já bych je nazval jako Kešky o poznání mozkových procesů Petelíka. Ale neuraž se.


Jezismarja, vy mi s Hradnikem teda davate ... Copak se da takovemu podrbani za ouskama odolat :D? Byt kocka, skoro zacnu prist blahem :P
Tak ja se teda priznam, proc jsem se do te kominovky pustil. Snad mi lasice odpusti ;)
Tudle, neni to dlouho, prisla lasice zamyslena a cela smutna. Nepomohlo ani par dobre umistenych piv, ale alespon z ni vypadl duvod smutku. Tolik by si prala dat FTF na nejake kominovce. Ale jedine dve, ktere spatrily svetlo sveta, jsou jeji autorske :(:(
No, tak jsem ji chtel udelat radost ...;)B)
  • 0

#69 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 23:46

Tak ji je nech schavlit s tim, ze to pak hned archivujes :)
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#70 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 0:07

ZuZu napsal/a:
Tak ji je nech schavlit s tim, ze to pak hned archivujes :)

Tri mesice, nebo kolik. :(
  • 0
Není keš jako keš...

#71 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 7:01

petelik napsal/a:
Diskutovana kominovka uz ma na schvaleni cekajiciho pohrobka (pouzil jsem z komina uvolnenou krabku) - neni to komin, ale ma to podobnou klasifikaci ..


Pobavilo mě to záhlaví - prostě just si každý (např. Maxinoha) musí nějakým způsobem postěžovat na nespravedlivost reviewerů.

Touhle poslední novinkou na českém geodvorečku, které říkáme "trend uraženého ega" se dobře bavím někteří kačeři se opravdu chovají jak malé děti.
  • 0
ICQ: 340776686

#72 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 7:09

Geohorse Reviewer napsal/a:

petelik napsal/a:
Diskutovana kominovka uz ma na schvaleni cekajiciho pohrobka (pouzil jsem z komina uvolnenou krabku) - neni to komin, ale ma to podobnou klasifikaci ..


Pobavilo mě to záhlaví - prostě just si každý (např. Maxinoha) musí nějakým způsobem postěžovat na nespravedlivost reviewerů.

Touhle poslední novinkou na českém geodvorečku, které říkáme "trend uraženého ega" se dobře bavím někteří kačeři se opravdu chovají jak malé děti.


Jen se bavte, to je dobre ;), mne je totiz nekdy zase smutno, jak hodne lidi postrada smysl pro humor :o:o
A za to asi nemuzou, pres vsechnu snahu, ani socani :(
  • 0

#73 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 8:09

Geohorse Reviewer napsal/a:
Pobavilo mě to záhlaví - prostě just si každý (např. Maxinoha) musí nějakým způsobem postěžovat na nespravedlivost reviewerů.

Že by se mezi Dark Lordovy nepřátele přidaly i komíny?:D:D
  • 0

#74 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 9:53

Geohorse Reviewer napsal/a:
Pobavilo mě to záhlaví - prostě just si každý (např. Maxinoha) musí nějakým způsobem postěžovat na nespravedlivost reviewerů.
Touhle poslední novinkou na českém geodvorečku, které říkáme "trend uraženého ega" se dobře bavím někteří kačeři se opravdu chovají jak malé děti.

Aspon ze to berete s humorem. Hlavne, ze kdyz jsem tohle rekla ja, tak se owner vztekal, ze ho urazim:)
Je videt, ze se tady hodne lidi nudi.;)
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#75 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 12:16

petelik napsal/a:
... Vzdyt se prece nejedna jen o kominy, pouzivam ho zde jako priklad, jako precedens pro dalsi mozne cache ..??


vzhledem k tomu, ze "... there is no precedent for placing caches", je tenhle duvod dohadovani zbytecny.
  • 0

#76 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 10:22

odemčeno na žádost S474N ..
  • 0

#77 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 10:46

Radimecek napsal/a:
http://www.kominari.cz/ Co tak kesku udelat s podminkou, ze kacer musi byt kominar, resp. mit doprovod? To by reviewry mozna presvedcilo.

Zabrousil jsem na ten web pri hledani problematiky lezeni (zejmena legalnosti) na kominy.

Bohuzel nevim, co si o tom mam myslet - respektive podle vseho je to zajimava recese, ovsem prohlaseni typu:

Ale pozor! Jakýkoli výstup na komín bez doprovodu člena Svazu českých komínářů je nelegální!


A podobna se uvedeny web jenom hemzi. Neznaly clovek tak muze nabyt pocitu, ze pokud se stane clenem SCK nebo pujde s jeho clenem, tak je vsechno koser.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#78 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:05

Jo, to je pravda. Clen zrejme nejsi, tedy z pohledu SCK nemas na komine co delat ;) Leda bys lezl se mnou, to by pak legalni bylo. Nevim co presne chces slyset. Ja jsem dokonce clen vedeni SCK, takze informace celkem fundovane podat muzu. Bylo by to na dost slozity rozbor, ale v podstate z pohledu SCK kes na komine nevidime moc radi. Nevidi je tam radi ani reviewri. Ale zase jsou kominy kde by se to (za urcitych podminek) sneslo jak z pohledu SCK, tak z pohledu GC. Takze a-priori to odsuzovat nelze. Pokud to chces konkretne, tak Ponocnej je v podstate OK, dokonce se tam kdysi kominari s kacerama potkali, najdes to v logu. Naopak Nocni Godzilla je ukazka naprosto neprijatelny kominovky kterou nechapu jak mohli reviewri pustit. Pokud ty nebo nekdo jinej mate zajem zalozit kominovku, myslim ze by bylo vhodne to se mnou zkonzultovat (samozrejme ne tady, ale privatne). Myslim ze k tomu muzu leccos rict (vcetne posouzeni konkretniho objeku) a predejit komplikacim.
  • 0

#79 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:21

Když tomu rozumíš (bez ironie :) ), tak mě zajímá todle: V čem je lezení na komín nelegální? Jen v tom, že to je soukromý pozemek?
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#80 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:32

Taky jsem se chtěl zeptat, jakým mechanismem samotné členství v cechu legalizuje vstup na komín. Kdyby třeba založil Cech tunelářů s cílem starat se o tunely, jak zajistit, abychom mohli legálně do tunelů? (OT: A tímhle názvem bychom možná mohli dosáhnout i na nějaké EU dotace)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama