Přejít na obsah


Fotka

Pohled z druhého břehu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#21 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 17:36

OK, udelame s prirodou dohodu. Ja nebudu jezdit do lesa autem a priroda (myslim konkretne srnky a zajice!) B) at se mi nes**e pod kola, kdyz se ritim PO SILNICI na FTFko. :D Jinak souhlas - srnky a zajici by nemeli mit volebni pravo!
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#22 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:06

Vaše reakce mne vůbec nepřekvapují, popravdě mně spíš daleko více překvapila hrstka těch, kteří mne pochopili. Tedy jinak: Znovu opakuji, že tohle byl pouze příklad toho, jak se v dnešní době k sobě chovají různí lidé z různých skupin. Ta automatická nenávist všeho, co nevyznávám JÁ, ta sobeckost považovat všechno za MOJE právo, je prostě neskutečná. Tolerance v lidech není absolutně žádná a je to čím dál horší. Můj "povzdech" neměl za cíl udělat z vás barbary a přesvědčovat vás o své pravdě, ale ukázat vám, že to, co je pro vás báječné, zábavné a neškodné, může pro jiného znamenat opak. Že nikdo proto nemá právo kohokoli slovně či jinak lynčovat za to, že vyznává jinou zálibu. Že by vám slušné vychování a ctění základních lidských pravidel mělo zakazovat kohokoli urážet a napadat jen proto, že vyznává jiný životný styl. Vám myšleno nám - kešerům, vodákům, motorkářům, paraglidistům.... Já vím, jsem přesvědčená o tom, že špatnosti, o kterých píšu (a se kterými jsem se osobně setkala), opravdu páchá jen hrstka "blbů". Že většina kešerů jsou naprosto normální lidi, kteří koukají kam šlapou a nemají potřebu po sobě všude zanechávat stopy. Ale jste ochotni uznat, že stejně tak to funguje i na druhé straně - mezi motorkáři? Že valná většina jsou naprosto pohodoví kluci a že ty zlotřilosti, které se o motorkářích tradují, má na svědomí zase jen hrstka "blbů" z řad motorkářů? Protože nejsou zlí a špatní kešeři, zlí a špatní motorkáři. Jsou jen zlí a špatní lidé. Pár odpovědí: Aviatik: nový nick mám proto, že team se rozpadl a zde na g.cz jsem nikdy nebyla zalogovaná, neboť jsem k tomu nikdy necítila potřebu, když stejně musím kešky logovat přes g.com. Alkes: jedním dechem říkáš, že motorky dělají kravál a současně, že před nimi musíš uskakovat. Tak buď kravál nedělají a jedou tiše, že o nich ani nevíš a pak musíš uskočit, nebo dělají kravál a pak je slyšíš již z dálky přijíždět a nemusíš uskakovat, stačí přejít na kraj cesty. Když kolem tebe jede jezdec na koni nebo cyklista, také Ti vadí, že "musíš" uhnout? (na uřvané motorky/čtyřkolky v lese mám naprosto stejný názor jako ty, takové stroje patří na MX trať a ne do lesa). Ale jsem ráda, že jsi pochopil základní myšlenku. Díky. Aviatik: A není trochu pokrytecké Tvé vyjádření, že bys se mnou souhlasil, ale ne pokud jsou do toho zapleteny motorky? Jakože teda kešeři občas nejednají příliš košer, ale neuznám to, abych nenahrál motorkářům? Já s Tebou naopak souhlasím v tom, že platí heslo "zloděj křičí chyťte zloděje". Právěže o tom to je, že jedni ukazují na druhé a přitom ani jedna strana (tři strany, osm stran) nemá tak čistý štít, aby si to mohla dovolit. Ale nevím o případu, kdy motorkáři vyhnali ze svého fóra kešera (naopak, kešerských fór je na moto webech spousta). Citecka: naprosto s Tebou souhlasím, co se týká pobytu v přírodě a soužití s lesní zvěří. Také vídám ze sedla motorky srnky z pár metrů a jejich snaha prchat v dál většinou skončí u třetího skoku, pokud vůbec nějaká je. Kdokoli, kdo není zaujatý (a věř, že znám hodně nezaujatých myslivců, hajných, lesáků) je ochoten přiznat, že motorky jsou problém stejně jako třeba houbaři. A k tomu vyžadování tolerance: není i tvé přání, aby byl tvůj koníček tolerován? Co je na tom špatného? Hrabosman: ano, nic není černé a bílé a osobně věřím, že těch černých je mnohem méně, než bílých. Všude a mezi všemi. Autacek: pochopil jsi, děkuji. Dain a Olik: krásně jsi pochopil, jak příjemné je být v jednom pytli s kešery, které ani Ty nemáš rád pro to, jak se chovají a co dělají. Tak už si možná dovedeš představit jaké to je zeptat se na GPS na motorku a být vyštípán, protože někdo má špatnou zkušenost s motorkářem. Petegeo: pochopil jsi, děkuji. wmh: Nenapsal jsi nic, pod co bych se nemohla podepsat. Díky za Tvůj příspěvek. Takových by mělo být víc. Zdravím do Českého ráje "z předčeskorajska".
  • 0

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:24

Tak jsme všichni prolustrováni a krásně pochopeni, zváženi a schváleni, dle zvážení ctěné neposkvrněné mysli. To sou všechno alibistický kecy. Všichni se budou navzájem tolerovat, plácat se po ramínkách, jak chápou navzájem svý práva na zábavu, toho pochopení vůkol a rudý vřes navrch. Přesně do chvíle, kdy ti někdo šlápne na tlapičku, a bude mu jedno, jestli ho chápeš anebo toleruješ. Von tě prostě převálcuje. TAKHLE to funguje, totiž. A generalizuješ tady akorát ty. Jestli mám někoho nerad, je moje věc. Moje životní zkušenost a mý názory. A pokud někdo bude šlapat a ničit MOJE MOJE, nenastavím mu druhou tvář, ale budu si MOJEMOJE a mý lidi bránit. A ty, halt, mě budeš muset tolerovat. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:26

Nepenthes napsal/a:
Aviatik: nový nick mám proto, že team se rozpadl a zde na g.cz jsem nikdy nebyla zalogovaná, neboť jsem k tomu nikdy necítila potřebu, když stejně musím kešky logovat přes g.com.


Tvůj názor by měl větší cenu když by jsi si třeba vyplnila profil. Takhle jsi někdo kdo sice může mít co říct, ale taky někdo kdo se skrývá. S takovými mám alespoň já problém se bavit.
  • 0

#25 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:35

Dáine, Honzo, má ten úvodní canc cenu číst, nebo je to blábol a bude jen obyčejný flame ? :D
  • 0

#26 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:43

semik75 napsal/a:
Tvůj názor by měl větší cenu když by jsi si třeba vyplnila profil. Takhle jsi někdo kdo sice může mít co říct, ale taky někdo kdo se skrývá. S takovými mám alespoň já problém se bavit.


Koukla jsem se na Tvůj profil a nemůžu říct, že bych se tam dočetla něco, co by mi o Tobě řeklo, kdo ve skutečnosti jsi ;)
  • 0

#27 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:52

Citecko, je vidět, že diskuze je pro Tebe příliš nepochopitelná a nezkousnutelná věc, takže Ti přeji hodně štěstí při lovu a asi je zbytečné se tady střetávat ;)
  • 0

#28 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:57

Nepenthes napsal/a:

semik75 napsal/a:
Tvůj názor by měl větší cenu když by jsi si třeba vyplnila profil. Takhle jsi někdo kdo sice může mít co říct, ale taky někdo kdo se skrývá. S takovými mám alespoň já problém se bavit.


Koukla jsem se na Tvůj profil a nemůžu říct, že bych se tam dočetla něco, co by mi o Tobě řeklo, kdo ve skutečnosti jsi ;)

Pleteš se, má tam vyplněné bydliště, mail, adresu svých stránek a na nich svoje fotky a hodně osobních věcí. Ty jsi jen anonym.
  • 0

#29 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 19:06

mitak napsal/a:

Nepenthes napsal/a:

semik75 napsal/a:
Tvůj názor by měl větší cenu když by jsi si třeba vyplnila profil. Takhle jsi někdo kdo sice může mít co říct, ale taky někdo kdo se skrývá. S takovými mám alespoň já problém se bavit.


Koukla jsem se na Tvůj profil a nemůžu říct, že bych se tam dočetla něco, co by mi o Tobě řeklo, kdo ve skutečnosti jsi ;)

Pleteš se, má tam vyplněné bydliště, mail, adresu svých stránek a na nich svoje fotky a hodně osobních věcí. Ty jsi jen anonym.


Aha, nejsem zvyklá na tyhle stránky, tak se moc neorientuju. Omlouvám se, moje chyba, měla jsem se líp koukat.
Na mém profilu už pracuji.
  • 0

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 19:07

Nepenthes napsal/a:
Citecko, je vidět, že diskuze je pro Tebe příliš nepochopitelná a nezkousnutelná věc, takže Ti přeji hodně štěstí při lovu a asi je zbytečné se tady střetávat ;)



ÁMEN, svatá.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:03

jake reseni navrhujes ? a existuje vubec nejake ? B) jinak souhlas. vidim to vicemene stejne. jen uz jsem asi starsi, vic nad veci nebo me zkratka doposud nikdo nevytocil natolik, abych mel potrebu zrovna tady psat svuj blog. to uz je pak fakt asi lepsi zajet do Globusu, koupit paletu hrachu a sednout si s ni na squashovej kurt :D
  • 0

#32 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:17

Navrhuju zabít všechny ženy a děti. ..a muže samozřejmě taky. Kro nechápe o co jde, tak doporučuju shlédnout film 12 Opic.
  • 0

#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:27

Nepenthes napsal/a:

Dain a Olik: krásně jsi pochopil, jak příjemné je být v jednom pytli s kešery, které ani Ty nemáš rád pro to, jak se chovají a co dělají. Tak už si možná dovedeš představit jaké to je zeptat se na GPS na motorku a být vyštípán, protože někdo má špatnou zkušenost s motorkářem.


ale ty jsi nepochopila, ze mne je to uplne fuk, do jakeho pytliku me nasackujes :D ja jsem jen vyvracel ty tendencnosti. jinak neptal se ten motorkar na gpsku, s kterou by jezdil na kese a vzapeti tam rozvadel, ze krosit to freestyle v prirode na enduru je prima? ja si to teda takhle nejak vybavuju (vyhledavat a cist to ted znovu nehodlam, pac tukam pres mobil), takze by tedy byl v te kategorii zly popravu a nikdo by ho nikam nehazel. :)

mitak: radku je to na pouhy flame, tak si to precti, at se zapojis :P
  • 0

#34 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:36

AgentJ napsal/a:
jake reseni navrhujes ?
a existuje vubec nejake ? B)

jinak souhlas. vidim to vicemene stejne. jen uz jsem asi starsi, vic nad veci nebo me zkratka doposud nikdo nevytocil natolik, abych mel potrebu zrovna tady psat svuj blog. to uz je pak fakt asi lepsi zajet do Globusu, koupit paletu hrachu a sednout si s ni na squashovej kurt :D


Těším se, až budu starší a více nad věcí. Budu mít méně problémů :D
Jenom se obávám, že jsem stará už dost a pořád se snažím prorazit hlavou zeď ;)

Neexistuje :| Nejde přikázat to, co by mělo být samozřejmostí :|

P.S. Tvůj příměr s hrachem je trefný :D
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#35 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:37

Já jsem si pro změnu přečetl to staré vlákno a pochopil jsem, že ten borec na enduru chtěl GPSku na pohyb např. po Rumunských horách. Bůh suď, jestli je tam jízda na enduru v lese legální nebo ne, ale oficiálních cestovek, které to nabízejí, je hodně.
  • 0

#36 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:43

Dain a Olik napsal/a:
ale ty jsi nepochopila, ze mne je to uplne fuk, do jakeho pytliku me nasackujes :D ja jsem jen vyvracel ty tendencnosti. jinak neptal se ten motorkar na gpsku, s kterou by jezdil na kese a vzapeti tam rozvadel, ze krosit to freestyle v prirode na enduru je prima? ja si to teda takhle nejak vybavuju (vyhledavat a cist to ted znovu nehodlam, pac tukam pres mobil), takze by tedy byl v te kategorii zly popravu a nikdo by ho nikam nehazel. :)


Čím zlý poprávu? On někde psal, že jezdí v lesních školkách, štve zajíce po lese nebo jinak poškozuje své okolí? Čím se podle Tebe provinil? Tím, že napsal, že jezdí v přírodě? Že využívá lesních a polních cest? To není činnost postavená mimo zákon (znovu odkazuji na detailní prostudování této problematiky všem, kteří chtějí zákony zvát na pomoc). Je to činnost, která v některých lidech vzbuzuje nevoli. Nic víc.
Takže v čem byl zlý, prosím?
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#37 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:48

mitak napsal/a:
Já jsem si pro změnu přečetl to staré vlákno a pochopil jsem, že ten borec na enduru chtěl GPSku na pohyb např. po Rumunských horách. Bůh suď, jestli je tam jízda na enduru v lese legální nebo ne, ale oficiálních cestovek, které to nabízejí, je hodně.


V Rumunsku, na Ukrajině, v Bulharsku, ale třeba i ve Francii nebo Itálii je jízda mimo asfalt povolena, pokud se nejedná o chráněná území, národní parky a tak podobně. Na Ukrajině přijedeš k národnímu parku, zaplatíš vjezdné a jezdi si jak chceš. Jenom bacha, aby tě nesmetl nějaký Zil, který veze nahoru česače borůvek ;)
Že je takový liberální přístup na východě, asi nikoho neudiví, ale že se jezdí ofroudit i do francouzských alp a legálně, to už je na zamyšlenou. Že to v tak vyspělé zemi jde....
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#38 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:02

Nepenthes napsal/a:

Aviatik: nový nick mám proto, že team se rozpadl a zde na g.cz jsem nikdy nebyla zalogovaná, neboť jsem k tomu nikdy necítila potřebu, když stejně musím kešky logovat přes g.com.


Založit si nový nick a vrhnout se do diskuse s nějakým polemickým a někdy i ostře formulovaným příspěvkem je osvědčeným způsobem jak rozjet pořádný flame, proto moje poněkud podezíravá reakce.

Aviatik: A není trochu pokrytecké Tvé vyjádření, že bys se mnou souhlasil, ale ne pokud jsou do toho zapleteny motorky? Jakože teda kešeři občas nejednají příliš košer, ale neuznám to, abych nenahrál motorkářům? Já s Tebou naopak souhlasím v tom, že platí heslo "zloděj křičí chyťte zloděje". Právěže o tom to je, že jedni ukazují na druhé a přitom ani jedna strana (tři strany, osm stran) nemá tak čistý štít, aby si to mohla dovolit. Ale nevím o případu, kdy motorkáři vyhnali ze svého fóra kešera (naopak, kešerských fór je na moto webech spousta).

Nepovažuji to za pokrytecké. Dva lidé můžou vypustit z úst úplně totéž a přesto to od každého vyzní jinak, ten rozdíl je v postojích toho daného člověka nebo v souvislostech do kterých daný výrok staví. Tou souvislostí u mne je ta věta o motorkách. Samozřejmě ten tvůj první příspěvek chápu jako svého způsobu literární dílo ale myslím že je dost lidí kteří jsou schopni reagovat úplně stejným způsobem a myslet to smrtelně vážně.
A jestli je odpor proti člověku lovícímu cache na motorce projevem netolerance? Nepovažuju za netoleranci dát někomu najevo že dělá něco co považuju za nepatřičné nebo přímo špatné (přestože to nemusí být ani výslovně zakázáno). Možná by se dalo polemizovat o formě, přece jenom je něco jiného dotyčnému vysvětlit že by bylo lepší to dělat jinak a něco jiného je dotyčného poslat do pr... ale to je tak všechno.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#39 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:26

Nepenthes napsal/a:
Že využívá lesních a polních cest? To není činnost postavená mimo zákon (znovu odkazuji na detailní prostudování této problematiky všem, kteří chtějí zákony zvát na pomoc).

OMYL!

Vjezd motorových vozidel do lesa výslovně zakazuje zákon č. 289/1995 Sb. (o lesích). Lesem se dle § 2 zákona rozumí lesní porosty a pozemky určené k plnění funkcí lesa. Podle § 3 jsou lesem i zpevněné pozemní komunikace, tj. účelové komunikace ve smyslu zákona 13/1997 Sb. Lesní zákon v § 20 odst. 1 zakazuje v lese, tj. i na (lesních) účelových komunikacích, rušit klid a ticho a dále jezdit a stát s motorovými vozidly.

To jen pro úplnost.
  • 0

#40 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:33

nepenthes, nejak to motas - nejdriv pises, ze endura patri na okruh a vzapeti, ze s nimi muze bez problemu drandit po lese. :) to je tezky, kdyz vlastne nevis, co chces rict. ze vlastne lidi jdouci lesem je spatne a buracejici enduro v poradku. ;) zly je nazvany proto, aby ses lepe orientovala ve svém vymezeni cerna/bila. jinak bych asi napsal, ze je to blbec, delajici v lese brajgl. stejne jako to reknu o pesacich, co na sebe rvou přes pul polesi. prijde mi, ze jsi porad jedina, kdo sice tvrdi jako ostatni, ze je to o lidech, ne o konicku, ale jakmile se dostanem k enduristovi buracejicim po lese, tak to uz prrrr, to ti hani kamarada. :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama