Přejít na obsah


Fotka

Pohled z druhého břehu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#41 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:37

To že to nabízí cestovky ještě neznamená, že je to legální.. všude asi ne. Člověk by měl asi v přírodě používat hlavu a myslet na její ochranu, přece jen jsou to nenávratné zásahy do krajiny. Moderní doba asi nedokáže zastavit příliv cyklistů do hor, ale motorky, čtyřkolky, skůtry je už hodně... ... přístup "uživatelů" hor a přírody se bohužel za ty desítky let změnil. Za mne to byla pokora a radost z pannenské přírody, dneska je to bohužel radost ze zdolání vrcholu hory na motorce, čtyřkolce či skůtru :( Možná i proto už od určité doby do hor radši ani nechodím, jsem rád že si zachovávám v paměti to toulání pustinou hor a ranní mlhy...
  • 0

#42 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:40

Me se libi jak se Nepenthes sama pasovala do role spravedliveho a cnostneho soudce a jak uz si Vas tu vsechny rozskatulkovala na hodne (jeden) a zle(vsichni ostatni);) Ja se treba klidne priznavam, byl jsem v lese, zlomil vetev, zaslapl mravence a vedome sebral snekovi ulitu. Zalozil jsem kes na miste kam nikdy noha cloveka nemela vkrocit. To vse a jeste vice jsem provedl a budu se za to smazit v pekle. Co budou v pekle delat s drevorubcema, ctyrkolkarema a endruro jezdcema je mi burt. Ale doufam, ze jim to priroda vrati.
  • 0

#43 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:37

Když je řeč o přírodě , ono i obyčejné starém trempování nebylo a není přírodě nakloněné . Vezmeme-li do důsledku jakoukoliv lidskou činnost rozhodne přírodě neprospěje , smůla je v tom že když jde po lese jeden tak se nic neděje , ale jakmile se tam projde v krátká době 100 , 1000 lidí už je problém. Je nás zkrátka moc a všichni chceme být v přírodě a čím víc ji ničíme tím víc v ni chce být lidi a nedivme se že ta nutnost přijde i na čtyřkolkáře a enduristy. Ono človek i v tom množství neudělá takovou paseku jen fyzickou silou ať na kole nebo pěšky a větve zláme jen kam dosáhne Výkony motoru se udávají v koních a to už je pořádné zvíře a když se přežene stádo koni tak je to znát. Jen ten kun za sebou nechá nanejvýš hromádku Editovano aby se mohla tato diskuse cist :)
  • 0

#44 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:46

Já souhlasím se zakladatelem v tom, že je mezi lidmi spousta netolerance, předsudků, závisti, zášti atd. Sleduju to nejen na tomhle fóru, ale i na jiných. A vůbec nejhorší je, že už jsou tím nakažené i malé děti. :(
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#45 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:48

Sumak.cz napsal/a:
...abycejne...cinost...clovel...fizickou...zvyre...

Jsou chvíle, kdy přestávám číst diskuze...:o
  • 0

#46 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 23:00

Nepenthes napsal/a:
Alkes: jedním dechem říkáš, že motorky dělají kravál a současně, že před nimi musíš uskakovat.

Po dvou přepisech zbývá pouze otázka:
Co přesně jsi nepochopila na slovu "obrazně"? Slovíčkaření fakt nemám rád.

edit: Nejsem si zcela jist, čeho chceš vlastně dosáhnout, ale pokud chápu podstatu tvého sdělení správně, dosahuješ pravého opaku a pouze prohlubuješ propast.:(
  • 0

#47 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 23:10

Sumak.cz napsal/a:
...Jen ten kun za sebou necha nanejvys hromadku:)


Nesouhlas... Taková přeoraná lesní pěšina za mokra, nejlépe značená jako turistická trasa, i po jednom koni je po vyschnutí fakt lahůdka :| To je pak o zvrtnutí kotníku... Ale za to nemůže kůň jako takový, to je jen debilita a bezohlednost jeho jezdce, že tam s ním za takových podmínek vůbec vjel...
  • 0

#48 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 23:26

Tak sem to napravil aby neunikala podstata slov ve špatné češťině a místo pravopisu vynikla myšlenka.
  • 0

#49 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 23:29

Jarous1 napsal/a:

Sumak.cz napsal/a:
...Jen ten kun za sebou necha nanejvys hromadku:)


Nesouhlas... Taková přeoraná lesní pěšina za mokra, nejlépe značená jako turistická trasa, i po jednom koni je po vyschnutí fakt lahůdka :| To je pak o zvrtnutí kotníku... Ale za to nemůže kůň jako takový, to je jen debilita a bezohlednost jeho jezdce, že tam s ním za takových podmínek vůbec vjel...


Říkám že pokud si člověk veme na pomoc koňskou sílu má má to pro přírodu devastační následky:)
  • 0

#50 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 4:59

Dain a Olik napsal/a:
nepenthes, nejak to motas - nejdriv pises, ze endura patri na okruh a vzapeti, ze s nimi muze bez problemu drandit po lese. :) to je tezky, kdyz vlastne nevis, co chces rict. ze vlastne lidi jdouci lesem je spatne a buracejici enduro v poradku. ;)

zly je nazvany proto, aby ses lepe orientovala ve svém vymezeni cerna/bila. jinak bych asi napsal, ze je to blbec, delajici v lese brajgl. stejne jako to reknu o pesacich, co na sebe rvou přes pul polesi.

prijde mi, ze jsi porad jedina, kdo sice tvrdi jako ostatni, ze je to o lidech, ne o konicku, ale jakmile se dostanem k enduristovi buracejicim po lese, tak to uz prrrr, to ti hani kamarada. :D


Zkus si to přečíst znovu, prosím Asi Ti to jednou nestačí.
Kroska s uřvaným výfukem, kterou baví vyjíždět ve stráních furt dokola ty samé koleje, patří na MX trať. Enduro, které má originál výfuk a je sotva slyšet a které lesem projede, aniž by svou opakovanou činností cokoli poškozovalo, je to, o čem mluvím, že lesu neškodí. Jestli je stále příliš nepochopitelný rozdíl mezi jízdou a ničením, už nevím, jak jinak to vysvětlit.
Pokud potkám magora, který je slyšet na sto honů a motá v porostu krosku kolem nohy, je to blbec dělající v lese brajgl a náš společný nepřítel. Pokud mne mine kluk na enduru tak, že zpomalí a pozdraví a za zatáčkou už ho neslyším, je to také blbec dělající v lese brajgl?
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#51 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 5:07

sobikovi napsal/a:
To že to nabízí cestovky ještě neznamená, že je to legální.. všude asi ne. Člověk by měl asi v přírodě používat hlavu a myslet na její ochranu, přece jen jsou to nenávratné zásahy do krajiny. Moderní doba asi nedokáže zastavit příliv cyklistů do hor, ale motorky, čtyřkolky, skůtry je už hodně...
... přístup "uživatelů" hor a přírody se bohužel za ty desítky let změnil. Za mne to byla pokora a radost z pannenské přírody, dneska je to bohužel radost ze zdolání vrcholu hory na motorce, čtyřkolce či skůtru :( Možná i proto už od určité doby do hor radši ani nechodím, jsem rád že si zachovávám v paměti to toulání pustinou hor a ranní mlhy...


A rozdíl v tom, jestli zdoláš horu pěšky, nebo na motorce? Věř mi, že jezdit enduro neznamená sedět a kroutit řídítkama, je to sakra namáhavý koníček.
Ten, kdo vyjede tam, kde se ostatní s bídou drápou pěšky, je méněcenný?
V rozjímaní v ranním jitru Ti vadí jenom motorkáři, nebo i ty zástupy turistů, kterých je všude plno?
A k těm mlhám a toulání pustinou - kvůli tomu jezdíme do Rumunska a na Ukrajinu. Tam ještě existují pustiny, kde za celý den nepotkáš živáčka. U nás tohle nenajdeš.
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#52 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 5:11

PLAJ family napsal/a:

Nepenthes napsal/a:
Že využívá lesních a polních cest? To není činnost postavená mimo zákon (znovu odkazuji na detailní prostudování této problematiky všem, kteří chtějí zákony zvát na pomoc).

OMYL!

Vjezd motorových vozidel do lesa výslovně zakazuje zákon č. 289/1995 Sb. (o lesích). Lesem se dle § 2 zákona rozumí lesní porosty a pozemky určené k plnění funkcí lesa. Podle § 3 jsou lesem i zpevněné pozemní komunikace, tj. účelové komunikace ve smyslu zákona 13/1997 Sb. Lesní zákon v § 20 odst. 1 zakazuje v lese, tj. i na (lesních) účelových komunikacích, rušit klid a ticho a dále jezdit a stát s motorovými vozidly.

To jen pro úplnost.


Omyl, stojí tu dva zákony vedle sebe, zákon o provozu na pozemních komunikacích a lesní zákon. Zákon o provozu na pozemních komunikacích Ti umožňuje užívat lesní a polní cesty, lesní zákon Ti to zakazuje. A jelikož mám opravdu tuhle problematiku prostudovanou, doporučuji Tobě totéž, zvláště seznámit se se mnou zmiňovaným výrokem NS a vyjádřením Otakara Motejla.
Opravdu tahle věc není vůbec jednoduchá a pouhé citování pasáží není k ničemu.
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#53 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 5:14

Aviatik napsal/a:
Nepovažuji to za pokrytecké. Dva lidé můžou vypustit z úst úplně totéž a přesto to od každého vyzní jinak, ten rozdíl je v postojích toho daného člověka nebo v souvislostech do kterých daný výrok staví. Tou souvislostí u mne je ta věta o motorkách. Samozřejmě ten tvůj první příspěvek chápu jako svého způsobu literární dílo ale myslím že je dost lidí kteří jsou schopni reagovat úplně stejným způsobem a myslet to smrtelně vážně.
A jestli je odpor proti člověku lovícímu cache na motorce projevem netolerance? Nepovažuju za netoleranci dát někomu najevo že dělá něco co považuju za nepatřičné nebo přímo špatné (přestože to nemusí být ani výslovně zakázáno). Možná by se dalo polemizovat o formě, přece jenom je něco jiného dotyčnému vysvětlit že by bylo lepší to dělat jinak a něco jiného je dotyčného poslat do pr... ale to je tak všechno.


Rozumný příspěvek, víceméně souhlasím.
Když pominou emoce (na obou stranách), je vidět, že se většinou dokážeme shodnout, aspoň na základních věcech.
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#54 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 6:33

Nepenthes napsal/a:
Enduro, které má originál výfuk a je sotva slyšet...


Nepenthes napsal/a:
Pokud mne mine kluk na enduru tak, že zpomalí a pozdraví a za zatáčkou už ho neslyším, je to také blbec dělající v lese brajgl?


Ehm neni to tim ze mas pod zadkem vlastni motor a tak cizi uz po par metrech neslysis?

A nebo jsou Enduro motorky osazovane elektromotory??? Spalovaci motor co neni slyset jsem jeste neslysel.

Jdi s takovejma pohadkama do haje a nebo do Rumunska. :@
  • 0

#55 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 6:37

Nepenthes napsal/a:
...Pokud mne mine kluk na enduru tak, že zpomalí a pozdraví a za zatáčkou už ho neslyším, je to také blbec dělající v lese brajgl?


No to je sice hezký, ale když se zamyslím kolik takovych sem potkal kdy v lese tak mě bude stačit na jejich spočitaní jedna ruka bývalýho amatérskýho pyrotechnika. Protože takovýho sem nikdy nepotkal ANI JEDNOHO.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#56 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 6:38

Nepenthes napsal/a:
...
Omyl, stojí tu dva zákony vedle sebe, zákon o provozu na pozemních komunikacích a lesní zákon. Zákon o provozu na pozemních komunikacích Ti umožňuje užívat lesní a polní cesty, lesní zákon Ti to zakazuje. A jelikož mám opravdu tuhle problematiku prostudovanou, doporučuji Tobě totéž, zvláště seznámit se se mnou zmiňovaným výrokem NS a vyjádřením Otakara Motejla.
Opravdu tahle věc není vůbec jednoduchá a pouhé citování pasáží není k ničemu.

A tak se na tu lesní cestu vjet může nebo nemůže, když tam není výslovně značka zákazu vjezdu? Nebylo by možné to vyjádření dát sem, když víš, kde ho hledat? Mě by to taky zajímalo. Díky
  • 0

#57 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 7:17

nepenthes, no pokud ty jezdeni v lese na motorce jako problem nevidis, tak to nemá cenu dal psat a ten tvuj uvodni sahodlouhy text o jednom pytli pozbyva smysl.
  • 0

#58 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 7:21

dr.vota napsal/a:
A tak se na tu lesní cestu vjet může nebo nemůže, když tam není výslovně značka zákazu vjezdu? Nebylo by možné to vyjádření dát sem, když víš, kde ho hledat? Mě by to taky zajímalo. Díky

Vjezd motorových vozidel do lesa výslovně zakazuje zákon č. 289/1995 Sb. (o lesích). Lesem se dle § 2 zákona rozumí lesní porosty a pozemky určené k plnění funkcí lesa. Podle § 3 jsou lesem i zpevněné pozemní komunikace, tj. účelové komunikace ve smyslu zákona 13/1997 Sb. Lesní zákon v § 20 odst. 1 zakazuje v lese, tj. i na (lesních) účelových komunikacích, rušit klid a ticho a dále jezdit a stát s motorovými vozidly.

Porušení zákazu je přestupkem podle § 53 odst. 1 pís. g) lesního zákona, za který může lesní stráž nebo obecní úřad obce s rozšířenou působností uložit pokutu do výše 5.000 Kč. Podle § 54 odst.2 pís. c) lesního zákona může orgán státní správy lesů uložit pokutu až do výše 100.000 Kč tomu, kdo provádí činnosti v lese zakázané, včetně nedovoleného vjezdu a stání motorovým vozidlem. Tato pokuta může být uložena i právnické osobě.

Vedle lesního zákona i zákon č. 449/2001 Sb. (o myslivosti) v § 9 zakazuje plašit zvěř, a to jakýmkoliv způsobem. K zastavování vozidel je oprávněna myslivecká stráž.
  • 0

#59 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 7:37

Nepenthes, tady se pozná ubohost české povahy. Místo toho, aby se automaticky choval k přírodě ohleduplně, tak si bude hledat mezery v zákonech a předpisech, jak to obejít. Každému je jasné, že jezdit po lese s motorem není dobré. Nevím, co je pravdy na tom, že v zahraničí je toto povoleno, ale ještě jsem se s tím nikde nesetkal. Buď to není tak úplně pravda, nebo mají k přírodě poněkud odlišný přístup a nikdy by je nenapadlo něco takového dělat. To jen vyčůraný Čech si bude takovým způsobem zdůvodňovat svoje jednání. A jen tak na okraj - nemám čas studovat zákony ani rozhodnutí NS, ale co jsem v tom krátkém citátu postřehl, bylo to, že byly zmíněny jen zpevněné lesní cesty, které jsou údajně v rozporu. Dovolil bych si podotknout, že enduristi zcela jistě nejezdí jen po těchto, navíc naprostá většina takových cest je opatřena značkou zákaz vjezdu. A druhá připomínka - proč by si enduristi sundávali SPZ a proč by s nimi lesáci a policajti bojovali, když je to tak jasné a není k tomu opora v zákonech ?
  • 0

#60 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 7:49

Také by mě zajímalo, jak to vlastně je. Pokud je lesní cesta nezpevněná, je to jasné, autem bych tam neměl. Ale co když je to normální asfaltka? Jak poznám, zda se jedná o silnici nebo lesní cestu? Podle mě má být značka u každé zpevněné cesty, na kterou se nesmí jet. Například mezi Maršovem a Šmelcovnou (severozápadně od Brna) je asfaltová cesta v naprosto příšerném stavu, asfalt místy už úplně chybí. A když tam člověk jede na kole, je to místy horší než mnohá polňačka. A přesto se tam jezdí a vjezd je tam povolen. Obec se snažila prosadit zákaz vjezdu s výjimkou pro dopravní obsluhu, ale nebylo to povoleno. Jinde je krásná nová relativně široká asfaltka, ale je to lesní cesta, takže bych tam jet neměl?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama