Přejít na obsah


Fotka

Pocket Queries - Limit approaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
542 odpovědí na toto téma

#461 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 21:55

pro djw - já měl namysli ten rozdíl od starého (45MB) a nového (60MB). Semík snadno vysvětlil
  • 0

#462 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 21:59

Archi1 napsal/a:
Ahojky,
Nové URL se jiz menit nebude,?


Neplanuju to. Na stary adrese budou po nejakou dobu presmerovani, takze ti co si stahovali jen ALL.zip vlastne ani nic nepoznaji. Tedy krom toho ze je to vetsi. :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#463 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:42

Geocaching.com will be going down briefly in the afternoon on Thursday for regular site maintenance. Updates will be posted to the Groundspeak forums or you can follow us on Twitter to receive an immediate update when the site is back online.


No jen aby zase neprestaly chodit PQ jako posledne a nemusleo se to copy-paste...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#464 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 8:11

Ahoj Semiku, všimnul jsem si že vznikaji soubory ALL-YYYY-MM-DD.zip se změnami z daného dne ... Prima. Jsou tam i ten den archivované keše? Tedy ty keše, které archivator.pl označil za archivované? To by mohlo být prima - denní import jen menšího množství dat a navíc označování archivovaných keší. Samozřejmě by se tam objevily pouze toho dne, kdy u nich "došlo ke změně -> Archived" ... Další dny už "jsou bezezměny"... Já vím, zase si blbě vymýšlím ...
  • 0

#465 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 9:07

To bych nedelal do jednoho souboru. Vhodnejsi by byl dalsi soubor stylu ALL-Archived, u ktereho by se zase delaly inkrementalni prirustky. Duvod je prosty - archivovane nejsou v ALL, tak by nemely byt ani v tech prirustcich. Clovek pak jeden den nestahne diff a hned o tu zmenu prijde. Proto by bylo vhodnejsi mit zachrannou sit v podobe oddeleneho souboru. A kdyz uz jsme tady sami fetisisti po kompletnich datech, mohli bychom dat dohromady i GPX soubory starych jiz archivovanych kesi a mit na serveru komplet CZ historii. Na nektere GC11KHH kese se to celkem hodi ;)
  • 0

#466 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 8:58

Osik napsal/a:
Jsou tam i ten den archivované keše? Tedy ty keše, které archivator.pl označil za archivované? To by mohlo být prima - denní import jen menšího množství dat a navíc označování archivovaných keší. Samozřejmě by se tam objevily pouze toho dne, kdy u nich "došlo ke změně -> Archived" ... Další dny už "jsou bezezměny"...


Archivované kešky jsou jen a pouze v ARCHIVED.zip.

medwyn_cz napsal/a:
To bych nedelal do jednoho souboru.
Vhodnejsi by byl dalsi soubor stylu ALL-Archived, u ktereho by se zase delaly inkrementalni prirustky.

Duvod je prosty - archivovane nejsou v ALL, tak by nemely byt ani v tech prirustcich.


Jo presne tak, chtel bych aby ta logika pojmenovani a co je v cem byla co nejjednodusi. Uz takhle tam tech failu je az moc.

medwyn_cz napsal/a:
A kdyz uz jsme tady sami fetisisti po kompletnich datech, mohli bychom dat dohromady i GPX soubory starych jiz archivovanych kesi a mit na serveru komplet CZ historii.


Napadla mě jedna věc. Vzít to co na wiki pověsil CzechoCowboy, spojit to stím co mám a udělat nějakou veřejně přístupnou stránku kde bych umožnil komukoliv zadat další archivované kešky. Pak by pro fetišsty mohla vzniknout opravdu skoro kompletní databáze. ;)

Mám stím ale morální problém. Když keška skončí v archivu protože na ní owner kašle tak je to asi ok. Ale když kešku do archivu pošle owner protože shledá že šlápl vedle nebo protože se mu nelíbí zátěž místa kam keška lidi přivedla tak je myslím docela nežádoucí jakoliv zjednošovat její nalezení. Pravda owner může listing smazat, ale mám problém. Takže zatím nechci poskytnout veřejně ani ten seznam kešek.

Pro naši interní potřebu: Pokud někdo chce, tak zkuste zkompletovat nějaký GPX a já ho pak natáhnu do databáze a ARCHIVED.zip bude kompletnější.

Zpět k tomu s čím začal Osík. ARCHIVED.zip co se listingu a logů neobsahuje nic navíc než co obsahoval poslední ALL.zip v kterém keška byla. (Jakmile archivator.pl zjistí že keška podezřele dlouho nepřišla, tak udělá kontrolu na webu a když je opravdu archivovaná tak načte <gccode>-listing.xml, přehodí atribut archived na 1 a zase ho uloží. A vlastně ještě upraví metadata v SQL databázi aby se při příštím generování změna projevila.) Tudíž by pro update různých lokálních databází měl bohatě stačit prostý seznam kešek o kterých vím že jsou archivovány. Jen mi řekněte jaký formát. Nejmenší by byl jen soubor kde na každém řádku bude kód archivované kešky. Netuším ale jestli to vaše programy dovedou načíst.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#467 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 9:09

semik75 napsal/a:Nejmenší by byl jen soubor kde na každém řádku bude kód archivované kešky. Netuším ale jestli to vaše programy dovedou načíst.


To nestaci. Vygeneroval bych natvrdo kompletni GPX s archivovanymi kesemi. Ja totiz osobne chci mit v databazi nahrany i ten archive log, ktery bych tam ze seznamu GC kodu nedostal ;)

Ohledne GPX s keskami - mam myslim docela slusnou zasobicku archivovanych kesi, tak se na to podivam a zkusim nejaky soubor dat dohromady.
  • 0

#468 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 9:22

semik75 napsal/a:
Zpět k tomu s čím začal Osík. ARCHIVED.zip co se listingu a logů neobsahuje nic navíc než co obsahoval poslední ALL.zip ... přehodí atribut archived na 1 a zase ho uloží

A to je (podle mě) to důležité, co nelze jinak získat ... Jedině taháním ARCHIVE.zip ...
  • 0

#469 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 9:51

medwyn_cz napsal/a:
Ja totiz osobne chci mit v databazi nahrany i ten archive log, ktery bych tam ze seznamu GC kodu nedostal ;)


Ale nedostanu ho vlastne ani takhle, protoze archivator.pl to nezaridi. Never mind, stejne archivovane poznavam pomoci downloadu listingu do GG pomoci GJ, kterouzto cestou ten log ziskam.
  • 0

#470 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 14:26

Osik napsal/a:

semik75 napsal/a:
Zpět k tomu s čím začal Osík. ARCHIVED.zip co se listingu a logů neobsahuje nic navíc než co obsahoval poslední ALL.zip ... přehodí atribut archived na 1 a zase ho uloží

A to je (podle mě) to důležité, co nelze jinak získat ... Jedině taháním ARCHIVE.zip ...


No a ted tedy otazka zni. Je pouzitelny CSV? To by mohlo byt podstatne mensi nez stavajici ZIP.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#471 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 19:06

Tak nevím, nefunguje stránka pro stahování agregovaných PQ (nových i starých), nebo dělám něco špatně? :o:(
  • 0

#472 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 19:25

mr.mates napsal/a:
Tak nevím, nefunguje stránka pro stahování agregovaných PQ (nových i starých), nebo dělám něco špatně? :o:(


---
Spojení přerušeno

Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.

* Server je dočasně nedostupný. Zkuste to prosím znovu za chvíli.

* Pokud se vám nezobrazují ani ostatní stránky, zkontrolujte síťové připojení svého počítače.

* Pokud je váš počítač chráněn firewallem a nebo proxy serverem, zkontrolujte, zda má Firefox přístup na Internet.
---

Takže to dělám zřejmě také špatně :( ;)
  • 0

#473 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 19:26

:D Uf, sem si oddychl, že technika zvítězila nad člověkem ;)
  • 0

#474 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 20:52

Už to jede, prima ...
  • 0

#475 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 7:55

Vcera jsem mezi 18-22 upgradoval biosy, firmware zakladni desky, radiucu, disku vetraku, napajecich snur atd... vyrobci HW to opravdu zacinaji prehanet. Zlate casy kdy se mizerny HW proste zahodil... ted kazdy jen pripravi novy firmware a zakazniku pracuj za nas. :@
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#476 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 8:45

medwyn_cz napsal/a:
Mám stím ale morální problém. Když keška skončí v archivu protože na ní owner kašle tak je to asi ok. Ale když kešku do archivu pošle owner protože shledá že šlápl vedle nebo protože se mu nelíbí zátěž místa kam keška lidi přivedla tak je myslím docela nežádoucí jakoliv zjednošovat její nalezení. Pravda owner může listing smazat, ale mám problém. Takže zatím nechci poskytnout veřejně ani ten seznam kešek.

Když pošle owner kešku do archivu, protože se mu nelíbí zátěž místa, tak by ji měl fyzicky odstranit a toto napsat do archiv logu. Pak ji nikdo už hledat nepůjde, takže tady problém nevidím. Pokud by mu snad někdo kešku proti jeho vůli fyzicky obnovoval a kačrři by ji lovili, může reviewera požádat o zamknutí listingu.

Seznam archivovaných kešek je zajímavý především proto, aby se nám archivní kousky "odstrańovali" z databází GEOGEtu, GSAKu a podobně.
  • 0

#477 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 9:01

Uff, ja jsem ten text, co mi vkladas do ust, nenapsal. Je to poznat dokonce i z toho, ze tam je diakritika - a tu ja tady na GC.cz nepouzivam. Nicmene svuj archiv archivovanych kesi jsem cca pred dvema tydny semikovi poskytl a uz jej davno pridal do systemu, neco kolem 2200 kesi.
  • 0

#478 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 9:04

rodinka veverek napsal/a:
Seznam archivovaných kešek je zajímavý především proto, aby se nám archivní kousky "odstrańovali" z databází GEOGEtu, ....

já si je naopak uchovávám, aby měl správný poměr nalezené/všechny keše .
Pro CZ eviduji 2199 archivovaných keší, ale aktualizaci mám tak 14 dní starou.
  • 0

#479 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 9:20

Proto taky "odstranovaly" v uvozovkach. Protoze diky archivaci vypadnou z filtru, ktere exportujem do dzipin, ne?
  • 0

#480 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 18:17

Novy system bezi uz peknou dobu bez problemu, takze jsem ten stary prave vypnul.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama