Přejít na obsah


Fotka

Pocket Queries - Limit approaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
542 odpovědí na toto téma

#521 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 12:08

abakus napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Jen mne fascinuje, jak z ocekavaneho vylepseno se nakonec vyklubalo vlastne zhorseni. DEKUJEME, Groundspeaku! B)

Jak to? Oproti dřívějšku nic neubylo (500 a méně dostáváš do mejlu tak jak doteď), naopak něco přibylo. Kde vidíš to zhoršení?


Treba v tom, ze tu MyFinds uz nechodi do mailu a musis si ho stahovat rucne.
  • 0

#522 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 12:30

HaLuMa napsal/a:

abakus napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Jen mne fascinuje, jak z ocekavaneho vylepseno se nakonec vyklubalo vlastne zhorseni. DEKUJEME, Groundspeaku! B)

Jak to? Oproti dřívějšku nic neubylo (500 a méně dostáváš do mejlu tak jak doteď), naopak něco přibylo. Kde vidíš to zhoršení?


Treba v tom, ze tu MyFinds uz nechodi do mailu a musis si ho stahovat rucne.


Pokud je nutnost stahování MFPQ ručně větší zhoršení než je 1000 do PQ zlepšení, tak to pak jo :DB)
  • 0

#523 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 12:54

Osobně to začínám považovat za zhoršení v pohledu posílání pravidelných PQ za určitou oblast... Mám nastavené PQ na Praha a Středočeský kraj. Je na prd, že z každé PQ přijde na email jen ta poslední a na zbytek email notifikace bez odkazu... ... bude to chtít dát dohromady nějaký nový "stahovátko" do GG, aby stejně jako šlo inportovat PQ z email boxu je šlo importovat z těch odkazů. Jestli uvolní nějaký postup na import do GSAKu, pak by to mohlo jít okopírovat asi i do GG. Pro jednorázové stahování PQ před výletem atd. to nevadí, import z adresáře funguje dobře. Ale pravidelné denní aktualizace jsou takto fakt o ničem.
  • 0

#524 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:01

Jakakoliv nutnost stahovani rucne, je zhorseni oproti drivejsimu stavu, kdy ti to chodilo samo. Zvlast kdyz si to rucne nemuzes stahnout hned po nadefinovani nejakeho velkeho PQ, ale musis milostive pockat, az se jej uraci vygenerovat a daji ti o tom vedet. Tobe to prijde super a bezva. Inu, dobra, uzij si to.
  • 0

#525 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:20

Mně už se dostkrát stalo, že jsem v posledních pěti lozích žádný hintík nenašel. Proto už leta mám v exportu v Gsaku nastaveno 15 posledních logů a už jsem tomu byl párkrát dost vděčný. Když jich tylo v gpx jen pět, tak jsem si musel udržovat databázi, složitě ověřovat jestli nebyla nějaká keš archivovaná,... Takhle všechno smažu a načtu nové soubory a je to. Já jsem tedy jednoznačně pro nesnižování počtu logů. A pokud snižovat, tak rozhodně ne pod deset, to považuji za naprosté minimum.
  • 0

#526 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:23

HaLuMa napsal/a:
Jakakoliv nutnost stahovani rucne, je zhorseni oproti drivejsimu stavu, kdy ti to chodilo samo. Zvlast kdyz si to rucne nemuzes stahnout hned po nadefinovani nejakeho velkeho PQ, ale musis milostive pockat, az se jej uraci vygenerovat a daji ti o tom vedet.

Tobe to prijde super a bezva. Inu, dobra, uzij si to.


Já teda nevím jak vám, ale mě to kromě možnosti stahovat si to ručně z webu chodí normálně do mailu stále dál. Zbytečně bych neplašil...
  • 0

#527 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:26

solsais napsal/a:
Já teda nevím jak vám, ale mě to kromě možnosti stahovat si to ručně z webu chodí normálně do mailu stále dál. Zbytečně bych neplašil...

Ano, pokud má PQ pod 500 keší, tak přijde v příloze na email a jde i stáhnout z webu. Při počtu 501 a více už jen odkaz na stažení z webu... a to je ten opruz.
  • 0

#528 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:40

sobikovi napsal/a:

solsais napsal/a:
Já teda nevím jak vám, ale mě to kromě možnosti stahovat si to ručně z webu chodí normálně do mailu stále dál. Zbytečně bych neplašil...

Ano, pokud má PQ pod 500 keší, tak přijde v příloze na email a jde i stáhnout z webu. Při počtu 501 a více už jen odkaz na stažení z webu... a to je ten opruz.


Áha, tak to se teda omlouvám za mystifikaci :(
  • 0

#529 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:48

Vám se asi fakt zavděčit nedá ;) To by mě zajímalo, kolik lidí bude naštvaných, že MFPQ už si můžou stáhnout jen z webu. A kolik lidí bude rádo, že jde udělat PQ s 1000 waypointy, i když se to PQ pak musí stáhnout z webu. Stejně na geocaching používám jiný než obvyklý mailbox a tento mám na gmailu a na ten přistupuju přes web :) Já osobně se hlásím k té druhé skupině a upřímně řečeno si myslím, že to Groundspeak vyřešil geniálně. Pokud nechtěli rozesílat dvojnásobné PQ mailem (důvody neřeším), tak toto je nejlepší možné řešení. To stejné s MyFinds. Uvědomte si, že velmi rychle přibývá lídí, co mají v MFPQ několik tisíc záznamů a to hodně zyyšuje zátěž serverů/linek/kdovíčehoještě.
  • 0

#530 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:57

Nam by se zavdecili, kdyby nedelali zbytecne opicarny a proste jen zvedli limit na PQ. Prepsali tu jednu konstantu ve zdrojaku a hotovo. Prace na pet minut i s pitim caje. Vsemi temito tanecky s rucnim tahanim jen pridelali praci sobe, nam uzivatelum, a nic neusetrili. Ta PQ vygeneruji tak ci tak, a ta PQ jim tak ci tak protecou siti do internetu. Nepredpokladam, ze by si nekdo definoval velike PQ jen proto, aby si ho pak vubec nestahnul.
  • 0

#531 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 14:02

Proboha, místo diskuse tady, už jste to (chceme PQ1K mailem) někdo psal GS? Tady to asi fakt nevyřešíme.
  • 0

#532 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 14:06

HaLuMa napsal/a:
Nam by se zavdecili, kdyby nedelali zbytecne opicarny a proste jen zvedli limit na PQ. Prepsali tu jednu konstantu ve zdrojaku a hotovo. Prace na pet minut i s pitim caje.

Vsemi temito tanecky s rucnim tahanim jen pridelali praci sobe, nam uzivatelum, a nic neusetrili. Ta PQ vygeneruji tak ci tak, a ta PQ jim tak ci tak protecou siti do internetu. Nepredpokladam, ze by si nekdo definoval velike PQ jen proto, aby si ho pak vubec nestahnul.

Je rozdiel 1MB subor stiahnuty cez http a 1MB subor poslany mailom. To bude imho hlavny dovod, preco to spravili...
  • 0

#533 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 14:21

Tak mi přišel mail s odkazem. Vidím tam novou záložku - zajimavé je že tam mám ke stažení i ostatní soubory, které normálně přišli e-maile (viz. obrázek)
  • 0

#534 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 14:43

Je rozdiel 1MB subor stiahnuty cez http a 1MB subor poslany mailom. To bude imho hlavny dovod, preco to spravili...


Taky si myslim, je to stale pozustatek limitu na mail 1MB. Obecne se neda garantovat, ze mail >1MB dorazi az do cilove schranky, i kdyz vetsina maileru uz dnes nema problem ani s mnohem vetsimi soubory. Proto byl nejspis puvodni limit 500 kesi - jeste se to v pohode veslo do limitu.
  • 0
MaFa

#535 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 15:01

Az na to, ze fyzicka velikost mailu obsahujici plne petistovkove PQ je cca 1.8MB. To by na tu 1MB barieru narazeli bezne uz pred tim. Zkratka si myslim, ze se snaz setrit na naprosto nespravnem miste, jsou jina mista, kde by se dalo usetrit na prenosu dat.. kdo kdy napriklad videl waymarkovy web, tak vi o cem mluvim. :| Ale myslim, ze jsme od puvodniho tematu odbocili uz prilis.
  • 0

#536 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 15:13

HaLuMa napsal/a:
Nam by se zavdecili, kdyby nedelali zbytecne opicarny a proste jen zvedli limit na PQ. Prepsali tu jednu konstantu ve zdrojaku a hotovo. Prace na pet minut i s pitim caje.

Vsemi temito tanecky s rucnim tahanim jen pridelali praci sobe, nam uzivatelum, a nic neusetrili. Ta PQ vygeneruji tak ci tak, a ta PQ jim tak ci tak protecou siti do internetu. Nepredpokladam, ze by si nekdo definoval velike PQ jen proto, aby si ho pak vubec nestahnul.


Rozhodně by to bylo míň práce než s tím, co teď vytvořili. Takže je rozhodně nelze podezírat z toho, že by si chtěli usnadnit práci.

A nemáš pravdu v tom, že data protečou tak jak tak. Já si třeba nechávám generovat PQ kolem HC denně (protože nevím, který konkrétní den budu potřebovat aktuální data), ale rozhodně to denně nezpracovávám. Takže minimálně v mém případě ušetří několik PQ týdně - po té, co si zvýším počet waypointů v tomto PQčku.

A když víš všechno nejlíp, tak jim napiš, že všechno dělají blbě a ať tě zaměstnají, že všechno opravíš ;)
  • 0

#537 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2010 - 15:43

Tak tedy k tomu počtu logů.

Můj systém má vnitřně počet logů u kešky omezený na 300, původně tam bylo jen 60, ale pak jsem si řekl že to zase tolik místa nevezme.

Defaultní hodnota pro agregáty je 15. Já to docela oceňuju, velké části lidí je to fuk nebo jim to je jedno kdyz se neozvali. Pro ty kteří chtějí méně jsem připravil CZ/ALL-5L.zip kde je logů jen 5. Soubor je menší. Pro zajímavost velikosti agregátu v závislosti na počtu logů:
20   74MB
15   65MB
10   55MB
05   44MB
04   42MB
03   40MB
02   38MB
01   35MB

Univerzálnější by bylo když by jste si ty paramatry mohli zvolit sami. Uvidíme, třeba v nějaké budoucí verzi. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#538 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 17:34

Pokud by se to dalo vyresit nejak dynamicky s tim, ze by si kazdy zvolil pozadovany pocet, tak by to byla pecka. V kazdem pripade tech 15 je podle me OK.
  • 0

#539 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 18:20

15 je v pohode, kdyz nepomuze 1. 10, je to stejne v ***
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#540 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2010 - 18:33

Ahoj, potreboval bych radu... :o/ Ktere makro aktualne stahuje APQ ... ? Pokavad pouziju to od Ludka (na titulni strance projektu, novinka z 18.1.), tak nefunguje. Proklikam se na pq ktere chci .. ale zadny import ani stazeni neprobehne. Muze mi nekdo poradit?
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama