Přejít na obsah


Fotka

Pocket Queries - Limit approaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
542 odpovědí na toto téma

#121 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:51

M@gic napsal/a:

M@gic napsal/a:
Neviem ako ostatnym, ale mne ALL hlasi pri importe do GSAK division by zero. :(


To je taky chybovka na pip.... neni mozny ze dojde pamet nebo neco takovyho? Jinak mam hlaseny problem s MapSource, ten zase ftipne prohlasi "... nelze neimportovat", Ale tam to je mozna tim, ze jsem nedodrzel uplne presne parametry v hlavicce. Tohle resim.


Nuz hlasenie naprt, preto som sa pytal, ci to este niekomu v GSAKu robi alebo len mne.
Zda sa, ze len mne, tak budem hladat, v com je problem...
Import zipu ALL ale zbehol v poriadku, tak je to divne...


No já měl taky problém. Včera chystám Oregon i Colorado na 14ti denní pobyt mimo domov a už od čtvrtka posílám do GSAK soubor All.gpx. V Mapsource se nejdřív dal otevřít, pak už ne, ale to je jedno, to už Šemík zmiňoval.
Import proběhl v pořádku, ale když jsem včera nahrál kešky (cca 800) z GSAK do obou navigací, tak v OBOU se objevil nápis Žádné keše! Nahrávám stejným způsobem už cca rok a teď poprvé problémy. U Oregonu se nakonec povedlo asi až na popáté, možná pomohlo nechat mu název, na který byl zvyklý u kešek v okolí domova, Colorado odmítalo i nadále a pomohlo až shození na verzi 2.90. Pak to fungovalo.
Docela by mě zajímalo, čím to je, ale každopádně se zdá, že jakýkoliv zásah do GPX souborů může mít za určitých okolností nepředvídatelné následky.
  • 0

#122 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:58

Moje zkušenost je, že Colorado i Oregon jsou fakt silně citlivé na originální formát GPX z GS - když jsem se pokusil udělat nějakou úpravu GPX, i když jsem si myslel, že to GPX prostě MUSÍ být v pořádku, tak to stejně navigace nesežrali.
  • 0
Don't panic!

#123 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 14:49

Hickos napsal/a:
Moje zkušenost je, že Colorado i Oregon jsou fakt silně citlivé na originální formát GPX z GS - když jsem se pokusil udělat nějakou úpravu GPX, i když jsem si myslel, že to GPX prostě MUSÍ být v pořádku, tak to stejně navigace nesežrali.


Hm... to je teda ducharina. Nemelo to XML bejt nahodou dobry kvuli portabilite? ;)

Prapuvodne jsem pouzival GPSBabel na slepeni tech fajlu, ale to ted uz nejde protoze zdrojovych dat je moc a trva to strasne dlouho. Napsal jsem tedy vlastni skript. Je mnohem efektivnejsi, ale byl jsem liny psat dve skoro stejny hlavicky. Zacatek .gpx a -wpts.gpx se lisi v nekolika polozkach jako je Creator, desc, author, keywords... a predevsim v polozce cas. Ta je u wpts 2009-07-19T14:54:03.0368511Z a u kesek 2009-07-19T07:54:05.0648641-07:00.

Polepsil jsem se a hlavicky ted uz skoro presne odpovidaji tomu co GS posila:
http://www.tomasek.c...L_wpts_diff.png
http://www.tomasek.c...ff/ALL_diff.png

Nasi lokalni zonu bych s dovolenim ponechal. Uvidime co na to ty Vase nastroje povi ted. ;) Pokud to nebude chodit, tak jeste zmenim tu casovou zonu ale pak mi uz dochazi napady...
  • 0

#124 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 14:57

Tak proto je GSAK tak pomalej - taky používá GPSBabel ;-)
  • 0
Don't panic!

#125 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 18:42

bobrb napsal/a:
Jen pro info:
GeoGet 2.1.5.433 instalovany na flashce importoval ALL.gpx 1h 1min 30s Ale dokazal to:-)


To je strasne moc... :( Ale prave pracuji na vyraznem zrychleni. ;)
  • 0

#126 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 20:52

je to OK už si s tím mapsource poradí, sice to to troch trvá (all.gpx celý CZ cca 2 min) ale otevře to. Takže díky za tvoji práci. Budou zase kraje?
  • 0

#127 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 21:14

bossno napsal/a:
je to OK už si s tím mapsource poradí, sice to to troch trvá (all.gpx celý CZ cca 2 min) ale otevře to. Takže díky za tvoji práci.
Budou zase kraje?


Tak to sem rad. :)

Kraje budou, ale asi updatovany jen jednou za den. Trva to strasne dlouho.
  • 0

#128 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 21:47

GeoGet 2.1.9.441: 0:07:34 (13583 kesi, 11.924 wpt) Je to super.
  • 0

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 22:14

GeoGet 2.1.14 0:01:02 (13569 kesi, 12600 waypointu a 76789 logu) To uz jde, ne? :D
  • 0

#130 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 4:33

les-coccinelles napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
zkoušel někdo získat vyjádření případně souhlas groundspeaku? A jestli by mu stačilo vysvětlení, že to sdílej pmka mezi sebou a že se tím snižuje zátěž serveru?


V GS často nepřemýšlí... Spolupracuji na vývoji GSAK makra, které exportuje keše pro iGo (umí toho víc). Autor se ptal GS jestli může použít symboly keší a nebylo mu to dovoleno. Ano, ty obyčejné zelené/žluté truhličky, otazníček atd. Trošku smutný přístup...


Takové makro by bylo fajn :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#131 dawwid

dawwid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 5:25

HaLuMa napsal/a:

bobrb napsal/a:
Jen pro info:
GeoGet 2.1.5.433 instalovany na flashce importoval ALL.gpx 1h 1min 30s Ale dokazal to:-)


To je strasne moc... :( Ale prave pracuji na vyraznem zrychleni. ;)


Geoget 2.1.13.457 instalovany na PC importoval CZ, PL, SK (CZ jen update) za 6:41, což poměrně de. Díky za Geoget ;)
Úvodní import CZ ale taky nezabral víc jak těch 6-7min
  • 0

#132 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 7:22

HaLuMa napsal/a:

bobrb napsal/a:
Jen pro info:
GeoGet 2.1.5.433 instalovany na flashce importoval ALL.gpx 1h 1min 30s Ale dokazal to:-)


To je strasne moc... :( Ale prave pracuji na vyraznem zrychleni. ;)

To bude z velke casti delat ta flashka...
Ale ja si nestezuju, hlavne ze to projde-) Vzhledem k tomu, ze to funguje tak asi ani upgradovat nebudu:-)
  • 0

#133 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 7:58

Lidi jak jsem psal rad bych se do teto akce zapojil. Volne sloty mam takze neni problem. Jen dany odkaz co jsem obdrzel do mailu je zaheslovany.
  • 0

#134 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 8:18

snorchl napsal/a:
Lidi jak jsem psal rad bych se do teto akce zapojil. Volne sloty mam takze neni problem. Jen dany odkaz co jsem obdrzel do mailu je zaheslovany.


Mail odeslan. ;)

Pro ostatni: Kdyz nereaguju tak to nezbytne neznamena, ze jsem mrtvej ale ze kutim neco jineho. Kdyz napisete email (mam ho v profilu) tak urcite odpovim ale nekdy to muze trvat i nekolik dni. Diky za pochopeni a trpelivost.
  • 0

#135 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 8:38

Před 2 dny jsem zkusil import všeho do GSAKu, vše proběhlo OK, akorát část keší byla označena jako mnou nalezené a část ne - je chyba někde u mně nebo v importovaném souboru (šlo to do samostatné databáze, v jiné mám MyFinds, množina nálezů v samostatné databázi byla podmnožinou MyFinds)? Nebo to mám raději znovu otestovat do úplně čistého GSAKU?
  • 0
Don't panic!

#136 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 8:43

Hickos napsal/a:
Před 2 dny jsem zkusil import všeho do GSAKu, vše proběhlo OK, akorát část keší byla označena jako mnou nalezené a část ne - je chyba někde u mně nebo v importovaném souboru (šlo to do samostatné databáze, v jiné mám MyFinds, množina nálezů v samostatné databázi byla podmnožinou MyFinds)? Nebo to mám raději znovu otestovat do úplně čistého GSAKU?


No uplne prvni kompilaty mely nektery kesky oznaceny jako nalezeny (podle toho od koho byly PQ), ale to se to jeste jmenovalo CZ.gpx, od te doby co je to CZ/ALL.gpx to prepisuju z <sym>Geocache Found</sym> na <sym>Geocache</sym> takze by se ti to nemelo oznacovat jako nalezeny...

Presne s GSAKem neporadim, nepouzivam ho.
  • 0

#137 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 9:04

Zkusím si s tím pohrát, díky.
  • 0
Don't panic!

#138 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 9:04

Hickos napsal/a:
...

Zkus nahrát do nové databáze ALL.zip a potom MyFinds.
A zkontroluj nastavení v okně Load.
  • 0

#139 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 9:04

Hickos napsal/a:
Před 2 dny jsem zkusil import všeho do GSAKu, vše proběhlo OK, akorát část keší byla označena jako mnou nalezené a část ne - je chyba někde u mně nebo v importovaném souboru (šlo to do samostatné databáze, v jiné mám MyFinds, množina nálezů v samostatné databázi byla podmnožinou MyFinds)? Nebo to mám raději znovu otestovat do úplně čistého GSAKU?


To bude tim, ze v gpx souborech neni tvuj log (nestahujou se vsechny logy, ale jenom x poslednich a found nicku, ktery PQ stahoval) a tudiz GSAK nevi, ze jsi kesku nasel, musis si stahnout jeste PQ Myfinds, nebo tak nejak a pak bude vsechno v poradku.
  • 0

#140 krajzlik

krajzlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 11:27

Je možné se ještě zapojit? Případně jak?
  • 0

Líbí se vám můj statusbar? Udělejte si podobný podle mého návodu.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama