Přejít na obsah


Fotka

Pocket Queries - Limit approaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
542 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 19:42

bobrb napsal/a:

maaaca napsal/a:
U techto "cizych" PQ v GSAKu staci mit nastaveno v Load GPX/LOC/ZIP file u moznosti Found status update options -> Never. Svoje nalezy pak musis doplnovat MFPQ nebo musi byt obsazeny jako log v danem PQ.
Jinak docela se divim, ze se jeste nenasel nejaky moralista B)


A jak na tohle v GeoGetu?


V Geogetu nemusis nic specielniho nastavovat a bude to fungovat stejne. Zadny problem tam neni.
  • 0

#82 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 19:54

Chápu, že to co je zatím na uvedených stránkách je zřejmě jakási zkušební várka a finální podoba dat bude asi jiná, přesto mi to nedá upozornit nebo spíš nadhodit pár věcí. Každé PQ které mi přijde je ve formě Zip souboru a v něm dva GPX soubory. Samotné kešky v jednom a druhý s waypointy. Na stránkách zatím soubory s waypointy chybí. Budou taky? Pokud bude někde na stránkách i v budoucnosti možnost tahat pouze originální PQ, přimlouval bych se za to, aby byly zazipované. Z domova to celkem nevadí, ale pokud budu někde mimo, je rozdíl tahat cca 1MB zazipovaný nebo 4 MB (bez waypointů) rozbalený gpx. Chystám se v nejbližších dnech na 14 dní mimo domov a budu mít na notebooku jen internet přes mobil, to pak budu vděčný za menší velikosti souborů. Jinak díky moc za tuhle aktivitu.
  • 0

#83 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 20:50

Jj, taky jsem se chtěl zeptat jaký je důvod pro rozbalení, ZIP je na stažení mnohem příjemnější. A ještě jedna věc ke zvážení - má smysl archivovat starší verze téhož PQ? IMHO by stačilo ukládat vždy jen tu poslední nejaktuálnější.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#84 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 20:56

O pár adresářů vedle je i sloučená zazipovaná verze ;)


Cesta k ní vede přes takovýto obrázek: Vložený obrázek


PS: to nemáte doma na localhostu apache?
  • 0

#85 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 21:15

rsc_cz napsal/a:
O pár adresářů vedle je i sloučená zazipovaná verze ;)


Cesta k ní vede přes takovýto obrázek: Vložený obrázek


PS: to nemáte doma na localhostu apache?


Ano je tam nějaká komprimovaná verze, ale rozhodně není "zazipovaná". GSAK umí se zip soubory pracovat, tenhle ale neviděl. Takže je nutné nejdřív ručně rozbalit a pak teprve aktualizovat.
Jinak díky za tip. Já jsem se výš nedíval, nemám ve zvyku šmejdit v cizích adresářích. ;)
  • 0

#86 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 21:37

Jop, doufam ze vystup bude ve finale podstatne lepsi. Na to potrebuju nejaky cas...

Planuju ze budou k dispozici originaly PQ doslych v jednom urcitem dni. To je trosku komplikovany tim ze GS.com bezi ve vyrazne jiny casovy zone takze nektery PQ muzou dojit treba ve 03:00 naseho casu a porad jeste vcera jejich... potrebuju par dnu dat abych se v tom zorientoval. Pro svoje predchozi pouzit me to netrapilo. Urcite se ale pokusim poskytnout to ve forme tak jak mi to dorazi aby jste si to mohli zpracovat sami kdyz moje predzrpacovani nevyhovi.

Aditional waypointy jsem nepochopil. Ale uz mi bylo vysvetleno.Budou :)

Z korenovyho adresare je videt adresar pq/ALL v nemz je to slouceny. Pridal jsem tam i klasicky ZIP i kdyz je vyzname horsi:

-rw-r--r-- 1 pq pq 107582656 Jul 14 22:01 CZ.gpx
-rw-r--r-- 1 pq pq  22633956 Jul 14 22:01 CZ.gpx.bz2
-rw-r--r-- 1 pq pq  30243411 Jul 14 22:27 CZ.zip

bz2 je bzip2, myslim ze Total Commander to umi, ale nevim. Windows skoro nepouzivam.

Ten vstupni adresar je proste jen pracovni binec. Starsi PQ chci archivovat, jelikoz teoreticky je mozna sabotaz a taky se PQ proste muzou ztracet a bohuzel i prekryvat az budeme prechazet na kratsi intervaly. Vystupni agregovany fajl by mel obsahovat vzdy posledni nejaktualnejsi dostupnou verzi. Uricte to chce HODNE ucesat a brzo to udelam. :)
  • 0

#87 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:15

semik75 napsal/a:
Jop, doufam ze vystup bude ve finale podstatne lepsi. Na to potrebuju nejaky cas...

Planuju ze budou k dispozici originaly PQ doslych v jednom urcitem dni. To je trosku komplikovany tim ze GS.com bezi ve vyrazne jiny casovy zone takze nektery PQ muzou dojit treba ve 03:00 naseho casu a porad jeste vcera jejich... potrebuju par dnu dat abych se v tom zorientoval. Pro svoje predchozi pouzit me to netrapilo. Urcite se ale pokusim poskytnout to ve forme tak jak mi to dorazi aby jste si to mohli zpracovat sami kdyz moje predzrpacovani nevyhovi.

Aditional waypointy jsem nepochopil. Ale uz mi bylo vysvetleno.Budou :)

Z korenovyho adresare je videt adresar pq/ALL v nemz je to slouceny. Pridal jsem tam i klasicky ZIP i kdyz je vyzname horsi:


bz2 je bzip2, myslim ze Total Commander to umi, ale nevim. Windows skoro nepouzivam.

Ten vstupni adresar je proste jen pracovni binec. Starsi PQ chci archivovat, jelikoz teoreticky je mozna sabotaz a taky se PQ proste muzou ztracet a bohuzel i prekryvat az budeme prechazet na kratsi intervaly. Vystupni agregovany fajl by mel obsahovat vzdy posledni nejaktualnejsi dostupnou verzi. Uricte to chce HODNE ucesat a brzo to udelam. :)


Ohledně toho původního komprimovaného souboru (bz2). Samozřejmě, že s rozbalením problémy nejsou, rozbalit to zvládne jak WinZip tak WinRar, ale pokud je to přímo soubor s koncovkou zip, tak s ním umí pracovat GSAK a načítá to přímo z něj. To jsem měl na mysli. Díky za jeho doplnění.
A co se týče finální verze, nechci tě nějak uhánět a určitě ani ostatní. Naopak, dej si s tím načas, protože věřím, že pokud tomu budeš věnovat jen zlomek energie, nápadů a pečlivosti, které byly na tvojí kešce Utajený menhir, tak to bude naprosto perfektní.
Hodně trpělivosti s námi netrpělivými.;)
Díky.
  • 0

#88 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:34

Stáhnul jsem CZ.gpx.bz2, rozbalil a pokusil se načíst do GeoGetu (2.1.9.441) ... a nic ...:(
  • 0

#89 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:39

Nedala by se přidat Tasmánie a Madagaskar? Pánové, tahle aktivita mne docela překvapuje. Limit PQ zatím prolomen nebyl, takže nevidím jako PM problém stahovat si celou CR sám a legálně. V okamžiku překonání limitu je to již na debatu, ale nyní...
  • 0

#90 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:54

Tak nevymřeli ;) Kupodivu mám nainstalovaný GeoGet stejné verze a importovat mi to šlo (i když to trvalo asi dvě minuty) Limit PQ zatím sice překročen nebyl, ale to by vydrželo tak doo konce tohoto roku (asi každý má pár PQ i na něco jiného). Tahle skupinová aktivita mi z uživatelského hlediska přijde mnohem jednodušší, než když si PQ vytváří každý sám. A v konečném důsledku tak i trošku poklesne zátěž serverů gc.com, nebo ne? PS: Tasmánie má necelých 1100 kešek a Madagaskar zřejmě jen 3, takže na ně není takováto skupinová činnost určitě potřeba ;)
  • 0

#91 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 7:58

sobikovi napsal/a:
Pánové, tahle aktivita mne docela překvapuje. Limit PQ zatím prolomen nebyl, takže nevidím jako PM problém stahovat si celou CR sám a legálně. V okamžiku překonání limitu je to již na debatu, ale nyní...

Pokud chces vest debatu na akademicke urovni, tak mi rekni, co brani GroundSpeaku mi poskytnout PQ cely republiky v jeden den (abych je mel aktualni pred vikendem) - pokud slibim, ze zbytek tydne je tahat nebudu? ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#92 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 8:16

V GPX nejsou Additional Waypoints ... Je nějaký závažný důvod proč?
  • 0

#93 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 8:40

Osik napsal/a:
V GPX nejsou Additional Waypoints ... Je nějaký závažný důvod proč?


Sem lama co je neumi pouzit, ale uz mi to vysvetlili. S napravou zacnu hned, jak se poradne naucim mesice (a abecedu) ;)
  • 0

#94 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 8:54

hplus napsal/a:Pokud chces vest debatu na akademicke urovni, tak mi rekni, co brani GroundSpeaku mi poskytnout PQ cely republiky v jeden den (abych je mel aktualni pred vikendem) - pokud slibim, ze zbytek tydne je tahat nebudu? ;)

- sliby chyby, muselo by to být ošetřeno jako myfinds...
- zatížení serveru, umím si představit,jak ve čt/pá tisíce kačerů stahují celou ČR
- kdo potřebuje celou ČR na víkend? Pokud mám nějaký plány na cestování, jsem schopen pokrýt hodně velký prostor pomocí keší podle cesty a osekáním keší, které budu stahovat
  • 0

#95 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 9:11

hplus napsal/a:
Pokud chces vest debatu na akademicke urovni, tak mi rekni, co brani GroundSpeaku mi poskytnout PQ cely republiky v jeden den


jak to, brani??? treba stahnout si PQ cele republiky Burundi v jeden den muzes :D

jinak me osobne by vubec zajimalo, jestli omezeni stazeni 5*500 je pozustatek pocatku GC, kdy bylo malo kesi, nebo technicke - resp.zatez serveru, nebo si jen tak administrativne sedi na datech :)

a jinak mezi nami, co si budem namlouvat, ale aktualizaci cele republiky kazdy tyden moc nepotrebujes (vyjma toho, ze to chces, protoze si rad hrajes s daty a chces se prohrabovat co nejaktualnejsi databazi; kolapsu systemu ....). co potrebujes je vzdycky posledni aktualni PQ s novymi kesemi co pribyly. aktualizovat celou republiku staci bohate po mesici a pokud kazdy vikend vyrazis, tak ja si stejne stahuju na posledni chvili aktualni PQ cilove oblasti. pak uz jde jen o to, jestli prezijes, ze ty kese na ceste nebudes mit uplne s nejposlednejsimi logy a jejich stavem a pokud to neprezijes, hodis si PQ podel cesty.

co opravdu JE prasteny, je limit PQ40. to moc nechapu.

a na zaver, tohle opravdu neni filipika proti tem, co chteji mit celou republiku porad aktualni. jen vycet duvodu, ze to neni nutne, k cemuz postupem casu a vyvoje nakonec 95% stejne dospeje, protoze tu komplexni aktualnost nevyuzije ;) :D
  • 0

#96 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 9:19

To omezení je dle mého asi opravdu kapacitní.. možná v počátcích GC 500ks na PQ bylo dost a dost a tedy 5PQ na den bohatě stačilo na stažení celých USA :D Jenže vývoj jde dál a tak i kdyby asi mohl GS rozšířit ty počty, proti tomu narůstá počet kačerů a tudíž zátěž serverů atd. atd.
  • 0

#97 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 9:44

Dain a Olik napsal/a:


a na zaver, tohle opravdu neni filipika proti tem, co chteji mit celou republiku porad aktualni. jen vycet duvodu, ze to neni nutne, k cemuz postupem casu a vyvoje nakonec 95% stejne dospeje, protoze tu komplexni aktualnost nevyuzije ;) :D


Tohle je relativni. Lidi, kteri hodne cestuji po republice a nikdy presne nevi, kudy je navigace povede, tu aktualni republiku urcite vyuziji. Ja jsem jeden z nich.

Ale je pravda, ze aktualizaci republiky (TomTom a Oregon) delam tak jednou za mesic. Ale protoze nevim, kdy se k tomu presne dostanu a stazeni tradicnich kesi z cele CR trva nekolik dni, tak mam proste tyhle queries zapnute porad, i kdyz je vlastne nepotrebuji. Takze pro mne by melo daleko vetsi smysl a uzitek, kdyby sla v jedne query stahnout cela CR, kterou bych si stahnul tak jednou za 3 tydny a bylo by vyreseno.

Takhle je to opruz pro mne a zatez pro servery geocaching.com, ktere zbytecne generuji neco, co pak v emailu bez uzitku mazu, protoze je to vlastne stare a neuaktualni.

Takze pokud se najde nekdo, kdo bude za mne vytvaret jeden gpx se vsema tradicnima a whereigo keskama v CR a SR, ktere si vzdycky aktualni stahnu v jednom souboru, tak mu klidne prenecham skoro cele queries (neco malo si necham pro cesty do ciziny).

Timto se tedy hlasim jako PM do klanu sdilecu PQ.
  • 0

#98 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 9:50

Dain a Olik napsal/a:
co potrebujes je vzdycky posledni aktualni PQ s novymi kesemi co pribyly. aktualizovat celou republiku staci bohate po mesici a pokud kazdy vikend


Davide, je tu problem s lidma, kteri maji rozdelany listing delsi dobu a pak pred publikaci ho zapomenou aktualizovat. Ja uz radeji stahuju dve posledni PQ. Ale i tak neco utece. Navic se zmrsi pocty kesi v PQ, najednou kese pribydou. No ale zas to neni nijak dramaticky
  • 0

#99 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 10:06

prdlik napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:


a na zaver, tohle opravdu neni filipika proti tem, co chteji mit celou republiku porad aktualni. jen vycet duvodu, ze to neni nutne, k cemuz postupem casu a vyvoje nakonec 95% stejne dospeje, protoze tu komplexni aktualnost nevyuzije ;) :D


Tohle je relativni. Lidi, kteri hodne cestuji po republice a nikdy presne nevi, kudy je navigace povede, tu aktualni republiku urcite vyuziji. Ja jsem jeden z nich.


ty jsi prave tech 5% ;)
  • 0

#100 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 10:20

Dain a Olik napsal/a:

Stalo se Ti nekdy, ze ses na Morave opil a domu jel uplne jinou cestou, nez jsi planoval? :D To je jen jeden z prikladu.

Muj argument je - PM si rad zaplatim, chci za to nabizenou sluzbu = stazeni dat. Proc musim vymyslet "workaround" a stahovat data v prubehu tydne (a tudiz je mit v posledni den uz z vetsi casti neaktualni - kese se enabluji, disabluji, archivuji, DNFkuji), kdyz bych klidne mohl stahnout (jak navrhuje Sobik) neco na zpusob "MyFinds" Czech Republic, prislo by to jednou tydne a klidne bez rozliseni my nalezenych (to uz si v GSAKu zvladnu sam). Zatez serveru by v tom pripade byla vlastne nizsi (odpadlo by generovani personalizovanych dat pro kazdeho). Asi by to chtelo prestat brecet na nasem pisecku a napsat GroundSpeakum :)

A proti argumentu - dyt si muzes nastahovat oblast + PQ podel cesty. Proc - kdyz si bud pres tenhle system nebo podobny muzu stahnout celou republiku na jedno kliknuti - a na druhy vygenerovat napr. POI do Garmina? Proc bych mel travit dalsi hodiny pripravovanim dat? B)

Ber to jako prispevek na obranu/podporu tohoto systemu, i kdyz se ho osobne neucastnim. Navic je pekne videt, ze Ti, co to chteji nebo potrebuji, se proste pridali a kecaji tady jen ti ostatni :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama