Přejít na obsah


Fotka

Pocket Queries - Limit approaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
542 odpovědí na toto téma

#101 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 11:00

hplus napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

Stalo se Ti nekdy, ze ses na Morave opil a domu jel uplne jinou cestou, nez jsi planoval? :D To je jen jeden z prikladu.

Muj argument je - PM si rad zaplatim, chci za to nabizenou sluzbu = stazeni dat. Proc musim vymyslet "workaround" a stahovat data v prubehu tydne (a tudiz je mit v posledni den uz z vetsi casti neaktualni - kese se enabluji, disabluji, archivuji, DNFkuji), kdyz bych klidne mohl stahnout (jak navrhuje Sobik) neco na zpusob "MyFinds" Czech Republic, prislo by to jednou tydne a klidne bez rozliseni my nalezenych (to uz si v GSAKu zvladnu sam). Zatez serveru by v tom pripade byla vlastne nizsi (odpadlo by generovani personalizovanych dat pro kazdeho). Asi by to chtelo prestat brecet na nasem pisecku a napsat GroundSpeakum :)

A proti argumentu - dyt si muzes nastahovat oblast + PQ podel cesty. Proc - kdyz si bud pres tenhle system nebo podobny muzu stahnout celou republiku na jedno kliknuti - a na druhy vygenerovat napr. POI do Garmina? Proc bych mel travit dalsi hodiny pripravovanim dat? B)

Ber to jako prispevek na obranu/podporu tohoto systemu, i kdyz se ho osobne neucastnim. Navic je pekne videt, ze Ti, co to chteji nebo potrebuji, se proste pridali a kecaji tady jen ti ostatni :D


no na to, abych jel jinudy, nez planuju, se ja nemusim opit :D
ale jinak kdyz jedes jinudy, tak to nic nemeni na veci, ze kese stejne mas vsechny, jen ne vsechny maji nejaktualnejsi stav. (coz teda uznavam, ze po ty opici mas nejvic v merku easy money drivky u pangejtu, ktere budou nejvic nachylne na disable ;) :D)

nevim, jestli by naraz stazeni celych republik v patek/sobotu desetitisici uzivateli bylo mene narocne. ale to fakt nemam predstavu. krome toho neberes v potaz ty, kteri nebydli "uprostred" republiky. ti u hranic by pro jistotu stahovali cele nemecko/rakousko..... + CR. :)

casova uspora pripravy tam nepochybne bude, ale ne nekolikahodinova - jen to vytvoreni PQ. stejne pokud nejdes na jednu kes ve vedlejsi vesnici (napr pardubice ;)) tak do toho civis a planujes. to je ten cas pripravy, ne tvorba jednoho, dvou PQ. :)

no jisty je jediny - soucasny system PQ ma k idealnosti hooooodne daleko a vubec ho nebranim. jen je treba si priznat, ze aktualizovat tak zurive zas tolik potreba neni. ale jak uz jsem psal, je mi tohle stahovani PQ jedno.

no hlavne ti co to chteji, uz to delaji nepochybne davno. :) sis jeste nevsiml, ze tady keca vzdycky ten, ktereho se to netyka :D

a treba by me zajimalo, jak lkaji v nemecku s jejich 90.000 ze chteji celou republiku :D to bych rad vedel, jak to delaji prakticky. nic jineho nez sdileni PQ mi nenapada. (samozrejme krome sosani databaze)
  • 0

#102 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 11:32

Jsem jeden z té bandy warezáků co se zapojili. Možná jsem atypický případ, ale není to proto, že bych potřeboval aktuální data celé republiky každý den (dosud jsem si celou republiku aktualizoval jednou za pár měsíců - zabralo to týden posílání dat a musel jsem si na to vzpomenout. A kromě toho jsem dost líný cestovat). Pokud ale chci někam na výlet po ČR, tak si nemusím vytvářet extra PQ dané oblasti (což je třeba při výletu do Prahy trochu problém), ale prostě si stáhnu jeden soubor a jsem spokojený, protože mi to výrazně ulehčí práci. Navíc v seznamu svých PQ budu moct smazat těch 30 co jsem doposud měl pro ČR a zapínal je jen někdy. Takhle tam mám pro ČR pernamentně aktivní dvě a jestli data z nich využiji jednou za týden nebo dva mě netrápí, protože v sehrané verzi určitě potěší někoho jiného ;)
  • 0

#103 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 11:38

Dain a Olik napsal/a:
a treba by me zajimalo, jak lkaji v nemecku s jejich 90.000 ze chteji celou republiku :D to bych rad vedel, jak to delaji prakticky. nic jineho nez sdileni PQ mi nenapada. (samozrejme krome sosani databaze)

Treba jim staci stahnout jenom Bavaria, nebo dalsi spolkovou zemi ;)

Co se tyce preshranicnich vyletu - na to mi vzdycky stacila jedna PQ (ona v Polsku dosahne dooost daleko), ale zase - jeste jsem nejel na event do Varsavy, pak by se to asi muselo podchytit lip. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#104 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 11:52

hplus napsal/a:
Treba jim staci stahnout jenom Bavaria, nebo dalsi spolkovou zemi ;)


a uz tam hnuli s oznacenim vsech kesi prislusnou spolkovou zemi? to by pak bylo lepsi mit mesic nezaktualizovanou republiku ;)
  • 0

#105 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 11:57

Tak jsem udělal pokus s tou celou CR. Nahrál jsem to cr.gpx doplněné o ikonku keše(trochu jinou než originál) spolu s ostatními poi(radary, kontroly..) pomocí POIloaderu do Oregona. A ono to bezvadně funguje!! Samozřejmě je tam zatím vše pod jednou ikonou keše, ale to se doladí kdyby se celá CR naskala podle typu keší (mě stačí na běžné cestování jen tradiční a eart (na ostaní se musím přichystat) Ale šlo to rychle!!! Keše v okolí domova mám samozřejmě pomocí PQ s celým listingem. Tam kde se ikony překrývají je do měřítka 120m jen originální ikona z PQ a pod 120m obě (PQ i POI) ale ta od PQ je navrchu a tím označí typ a (pokud jsou nahrané My Finds Pocket Query) i nalezené keše. Pro začátek spokojenost:) a velké díky.
  • 0

#106 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 21:30

Upravil jsem skript na příjem a rozbalování PQ tak aby zachovával waypointy. Take jsou nove k dispozici PQ tak jak přijdou. Změnil jsem umístění snad už na finální /pq/PM/ Agregované výsledky jsou pořád po staru v pq/ALL ale jsou tam i Waypointy. Prosim zkuste to někdo jestli je to takhle použitelné. Díky za posílání PQ a další zájemce prosím o trpělivost, určitě se ozvu.
  • 0

#107 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 21:44

Už se těším, k testování bych se taky přidal (včetně poskytnutí PQ), akorát mi nějak uniklo, jak se mám "přihlásit".
  • 0
Don't panic!

#108 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 8:27

Tak jsem se konecne dostal ke kompu a koukam, ze se tu resi vec, kterou jsme nedavno taky koumali:-) Muzu nabidnout komplet CR, SR a SWISS (jen trad, webcam a earthky). Dneska sice odjizdim, ale rad se pridam:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#109 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 8:39

zkoušel někdo získat vyjádření případně souhlas groundspeaku? A jestli by mu stačilo vysvětlení, že to sdílej pmka mezi sebou a že se tím snižuje zátěž serveru?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#110 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 9:06

pepa.z.pocernic napsal/a:
zkoušel někdo získat vyjádření případně souhlas groundspeaku? A jestli by mu stačilo vysvětlení, že to sdílej pmka mezi sebou a že se tím snižuje zátěž serveru?

Nemyslím, že by to byl dobrý nápad. "Kdo se ptá, moc se dozví." Vždy se v GS může najít někdo, komu bude jedno, že je to ve skutečnosti v jejich prospěch a bude za každou cenu trvat na pravidlech.
Takový dotaz by jen přitáhl nežádoucí pozornost.
  • 0

#111 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 9:29

Sodobar napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
zkoušel někdo získat vyjádření případně souhlas groundspeaku? A jestli by mu stačilo vysvětlení, že to sdílej pmka mezi sebou a že se tím snižuje zátěž serveru?

Nemyslím, že by to byl dobrý nápad. "Kdo se ptá, moc se dozví." Vždy se v GS může najít někdo, komu bude jedno, že je to ve skutečnosti v jejich prospěch a bude za každou cenu trvat na pravidlech.
Takový dotaz by jen přitáhl nežádoucí pozornost.


Muj nazor je, ze na dotaz GS souhlas neda, protoze proc by potom mel pravidla takova jako ma. Nemyslim si ze jsem prvni cast sveta kde to nekoho napadlo a pak by to uz teda asi v pravidlech bylo.
Jako PM jsem jiz nekolikrat pravidla porusil. Kdyz testujeme s kamarady soft, tak jim na zkousku par kesi z Gsaku exportuji v ruznych formatech, abychom vedeli co to na telefonu nebo jinem zarizeni dela. Stejne tak kdyz lovime ve vice, tak vetsinou podle mych GPX files. A nemam z toho pocit zlodeje.

Takze ja osobne cekam, jak to dopadne, dokud to bude volne na netu ke stazeni, tak do toho nejdu, protoze to je pak to stejne jako kauza POI pred casem.

Pokud to bude nejak presne definovana a uzavrena komunita PM lidi, tak se mi to libi a selskym rozumem mi na tom neprijde nic spatneho.
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#112 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 9:41

Lidoop napsal/a:


V současné době to v rámci testování a ladění volně přístupné na internetu je (pokud znáš adresu, kterou dostali účastníci), po odladění se plánuje zaheslovaný přístup jen pro ty, co se budou podílet na posílání PQ ke sloučení
  • 0

#113 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 11:04

pepa.z.pocernic napsal/a:
zkoušel někdo získat vyjádření případně souhlas groundspeaku? A jestli by mu stačilo vysvětlení, že to sdílej pmka mezi sebou a že se tím snižuje zátěž serveru?


V GS často nepřemýšlí... Spolupracuji na vývoji GSAK makra, které exportuje keše pro iGo (umí toho víc). Autor se ptal GS jestli může použít symboly keší a nebylo mu to dovoleno. Ano, ty obyčejné zelené/žluté truhličky, otazníček atd. Trošku smutný přístup...
  • 0

#114 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 11:54

Tak to jsou fakt magoři - sorry, že to tak musím říct, ale nad tím zůstává rozum stát!
  • 0
Don't panic!

#115 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:15

Jen pro info: GeoGet 2.1.5.433 instalovany na flashce importoval ALL.gpx 1h 1min 30s Ale dokazal to:-)
  • 0

#116 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:38

Neviem ako ostatnym, ale mne ALL hlasi pri importe do GSAK division by zero. :(
  • 0

#117 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:49

... a na subory v original-PQ mi tvrdi, ze nemam pravo citania. :(
  • 0

#118 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 11:07

M@gic napsal/a:
Neviem ako ostatnym, ale mne ALL hlasi pri importe do GSAK division by zero. :(

Právě jsem naimportoval ALL.zip bez nejmenších problémů.
  • 0

#119 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:08

bobrb napsal/a:
Jen pro info:
GeoGet 2.1.5.433 instalovany na flashce importoval ALL.gpx 1h 1min 30s Ale dokazal to:-)


:D

M@gic napsal/a:
Neviem ako ostatnym, ale mne ALL hlasi pri importe do GSAK division by zero. :(


To je taky chybovka na pip.... neni mozny ze dojde pamet nebo neco takovyho? Jinak mam hlaseny problem s MapSource, ten zase ftipne prohlasi "... nelze neimportovat", Ale tam to je mozna tim, ze jsem nedodrzel uplne presne parametry v hlavicce. Tohle resim.
  • 0

#120 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:18

M@gic napsal/a:
Neviem ako ostatnym, ale mne ALL hlasi pri importe do GSAK division by zero. :(


To je taky chybovka na pip.... neni mozny ze dojde pamet nebo neco takovyho? Jinak mam hlaseny problem s MapSource, ten zase ftipne prohlasi "... nelze neimportovat", Ale tam to je mozna tim, ze jsem nedodrzel uplne presne parametry v hlavicce. Tohle resim.


Nuz hlasenie naprt, preto som sa pytal, ci to este niekomu v GSAKu robi alebo len mne.
Zda sa, ze len mne, tak budem hladat, v com je problem...
Import zipu ALL ale zbehol v poriadku, tak je to divne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka