Přejít na obsah


Fotka

Keše v důlních dílech


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#1 snail CZ

snail CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:22

Ahoj, na GC Brana Morie jsem si v logu dovolil upozornit na to, ze vstup do vsech starych a opustenych (pozn. - neni to jedno a to same) dulnich del na nasem uzemi je ilegalni. Po e-mailove diskusi s autory kese jsem se rozhodl vybudit na toto tema sirsi diskusi. Sam nejsem priznivce toho, aby vsechny tyto kese byly bez rozmyslu archivovany, i kdyz vec jde proti podminkam zakladani kesi uvedenym v pravidlech. Myslim, ze by ale bylo velmi vhodne v listingu kese minimalne upozornit na to, ze vstup do dulniho podzemi je nelegalni a muze byt i pomerne vysoko pokutovan. Dalsimi riziky se tu asi nema smysl zabyvat, i kdyz taky jsou. Kratky blabol na toto tema jsem soupnul do prilohy. Zdravi snail cz
  • 0

#2 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 13:22

Muzes zminit odkaz na zakon nebo vyhlasku, ktera to zakazuje? Prilohu tu nevidim.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 13:27

Ja myslim, ze je to zbytecna diskuze - kesi na zakazanych mistech by se naslo vic, treba kanalofky. Jedinym vysledkem pak je archivace skvelych kesi, jako treba GC1CQNC
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 snail CZ

snail CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 13:30

nějak mi nejde nahrát příloha, i když je tov požadovaný typ souboru i správná velikost... klidně pošlu e-mailem
  • 0

#5 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 13:51

No jo, to je tezky. Kdyz bych chtel za kazdou cenu dodrzovat vsechny mozne i nemozne predpisy, tak bych krome jejich studia nezvladl nic jineho. Pokud neni Brana Morie vyslovene oznacena nejakou ceduli (zatim jsem ji nezvladl odlovit, tak nevim, jak to tam vypada), oplocena apod. (tj. pokud je to jen "dira v zemi"), tak je asi nejjednodussi to neresit. Neco malo k pocteni je treba tady: http://www.kahan-spe...do-dulnich-del/ V souvislosti s jinym svym konickem mam velmi blizko k pruzkumum technickeho podzemi a zkusenost je takova, ze drtiva vetsina opusteneho technickeho podzemi je oznacena cedulemi se zakazem vstupu, byt nejsou nijak vyuzivana. Ucel je zrejmy - zbavit se zodpovednosti za pripadne urazy. Podobny smysl bych videl i v zakazu vstupu do opustenych dulnich del. Ale je jasne, ze skutecne nebezpeci se bude lisit dilo od dila. Co se tyce pokutovani, nejvetsi pokuta (a jedina), o ktere jsem slysel, byla za neopravneny vstup do podzemi udelena v pripade jedne opustene delostrelecke tvrze ve Francii - asi 1000EUR. Pokuta 50 tisic. za vstup je absurdni, to by musel byt uz velky kokot, komu by se podarilo si nechat takovou pokutu dat (to by musel precvaknout zamek, nechat se chytit, zpusobit v podzemi skodu - tezbou nerostu, zabijenim netopyru apod. a jeste se hadat nebo neco podobneho). Muj nazor je zit a nechat zit. A pokud uz mam problem s tim, ze nejaka autorita prohlasila vstup do podzemi za nelegalni, tak mi prijde spravne takovou kes vubec nelovit.
  • 1

#6 kockopes

kockopes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 14:04

kapsa napsal/a:
Ja myslim, ze je to zbytecna diskuze - kesi na zakazanych mistech by se naslo vic, treba kanalofky. Jedinym vysledkem pak je archivace skvelych kesi, jako treba GC1CQNC


Zrovna kolem VP Brdy mi to připadá, že vojáci momentálně dost litují, že vůbec nějaké ústupky udělali. Třeba loni mi bez potíží dali povolenku na vstup do prostoru na turistiku. Letos ji odmítli prodloužit a je už jen maximálně na sběr lesních plodin.

Teď už na stránkách vojenského újezdu visí oznámení:
V PŘÍPADĚ NEDODRŽENÍ POVOLENÉ TRASY A PROSTORU VSTUPU NA ÚZEMÍ VOJENSKÉHO ÚJEZDU BRDY, BUDE POSTUPOVÁNO VŠEMI KOMPETENTNÍMI ORGÁNY VE SMYSLU § 39 ODST. 2 a 3 ZÁKONA Č. 222/1999 Sb., O ZAJIŠŤOVÁNÍ OBRANY ČR V PLATNÉM ZNĚNÍ.

A dále je vyvěšeno,
O z n á m e n í o ukončení vydávání povolení vstupu a vjezdu na území Vojenského újezdu Brdy

A v dokumentu 1/2009 si vojenská správa "vyhrazuje uzavřít jednotlivé zpřístupněné části vojenského újezdu Brdy a obnovit v nich propustkový systém".


Nemyslím, že by to byl zrovna důsledek zmíněné keše, ale podle toho, jak jsem se bavil přímo na sídle újezdu, tak lidi velmi často nedodržují zpřístupněné oblasti, dělají v lese bordel (černé skládky) a tak.
Osobně s tím mám trochu problém, protože jsem chodil do prostoru s dětmi a připadalo mi rozumnější dělat to legálně. A teď už tu možnost nemám. Docela se mi zdá, že se připravují k tomu některé oblasti zase pěkně uzavřít. Z mého pohledu by to byla větší škoda, než zmíněné keše.
  • 0

#7 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 14:27

pokutu muzes dostat kdyz se zenes autem na FTF , pokutu muzes dostat kdyz prechazis k okapovce mimo prechod, pokutu muzes dostat kdyz plujes lodi pro kesku na ostrove a zkrižíš drahu ledoborci, pokutu muzes dostat od myslivcu zes vyplasil jelena v říji, pokutu muzes dostat od rybaru pri potapecsky kesi ze jim rozháníš hejna vorvaňů, pokutu muzes dostat od horske sluzby, ze ses vykálel na koniklec.... prosím nechte tyhle kešky v klidu žít, nechapu proc se vzdycky najde nejakej mrmek co potřebuje neco řešit , bohuzel to vetsinou vede k nastvani autoru a archivaci techto zazitkovych keší
  • 0

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 14:44

Nevím co to bylo za cache (už není vidět), ale jestli to byla ta poblíž koníčku, tak ta si archivaci zasloužila, protože autor v listingu lhal a nereagoval na výzvy, aby to upravil. Na Toku je jedna a je tam bez větších potíží.

kockopes napsal/a:
Zrovna kolem VP Brdy mi to připadá, že vojáci momentálně dost litují, že vůbec nějaké ústupky udělali. Třeba loni mi bez potíží dali povolenku na vstup do prostoru na turistiku. Letos ji odmítli prodloužit a je už jen maximálně na sběr lesních plodin.


Mohl bych tvoje povolení vidět prosím? Díky moc!

kockopes napsal/a:
Teď už na stránkách vojenského újezdu visí oznámení:
V PŘÍPADĚ NEDODRŽENÍ POVOLENÉ TRASY A PROSTORU VSTUPU NA ÚZEMÍ VOJENSKÉHO ÚJEZDU BRDY, BUDE POSTUPOVÁNO VŠEMI KOMPETENTNÍMI ORGÁNY VE SMYSLU § 39 ODST. 2 a 3 ZÁKONA Č. 222/1999 Sb., O ZAJIŠŤOVÁNÍ OBRANY ČR V PLATNÉM ZNĚNÍ.



To je pravda, nic víc. Žeby z toho byli nějak nešťastní se mi nezdá, kdyby byli, jistě by tomu udělali dost rychle přítrž.


kockopes napsal/a:
A dále je vyvěšeno,
O z n á m e n í o ukončení vydávání povolení vstupu a vjezdu na území Vojenského újezdu Brdy


Ano, ale to nic neznamená, je to jenom o tom, že se povolení vydává vždy na začátku roku, tedy něco jako leden-unor. Proto se teď už nevydává.

kockopes napsal/a:
Nemyslím, že by to byl zrovna důsledek zmíněné keše, ale podle toho, jak jsem se bavil přímo na sídle újezdu, tak lidi velmi často nedodržují zpřístupněné oblasti, dělají v lese bordel (černé skládky) a tak.
Osobně s tím mám trochu problém, protože jsem chodil do prostoru s dětmi a připadalo mi rozumnější dělat to legálně. A teď už tu možnost nemám. Docela se mi zdá, že se připravují k tomu některé oblasti zase pěkně uzavřít. Z mého pohledu by to byla větší škoda, než zmíněné keše.


Na černé skládky je potřeba auto, a to to s turismem nemá nic společného, vjezd aut lze úplně lehce omezit, pokud by to opravdu někoho trápilo.
Zajímalo by mě, kdy jste chodili do prostoru legálně? Žádné oblasti dle mě zavřít nechtějí, není důvod.

Ještě jednou prosím o popis a nejlépe foto povolení, které máš pro vstup do prostoru, případně přes e-mail. Díky moc.
  • 0

#9 kockopes

kockopes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 15:20

Mau Loftin napsal/a:
Nevím co to bylo za cache (už není vidět), ale jestli to byla ta poblíž koníčku, tak ta si archivaci zasloužila, protože autor v listingu lhal a nereagoval na výzvy, aby to upravil. Na Toku je jedna a je tam bez větších potíží.


Byla to cache http://www.geocachin...e8-81c631bd6264

Mohl bych tvoje povolení vidět prosím? Díky moc!


Viz příloha - vymazal jsem osobní data a zmenšil jsem fotku z telefonu.

Ano, ale to nic neznamená, je to jenom o tom, že se povolení vydává vždy na začátku roku, tedy něco jako leden-unor. Proto se teď už nevydává.


O tom nic nevím, ale jsem si dost jistý, že loni nic podobného neplatilo.

Na černé skládky je potřeba auto, a to to s turismem nemá nic společného, vjezd aut lze úplně lehce omezit, pokud by to opravdu někoho trápilo.
Zajímalo by mě, kdy jste chodili do prostoru legálně? Žádné oblasti dle mě zavřít nechtějí, není důvod.


Černá skládka vznikne docela jednoduše. Nějaký pitomec tam hodí PETku do křoví, a za chvíli je bordelu hromada. Některý bordel tam ale určitě musejí vozit autem, třeba starý gauč jsem viděl...

Každopádně pokud vím, tak povolenky byly vydávány po tisících, takže jich je asi fakt moc...
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 15:25

Kockopes: At uz je to tak ci tak, faktem je, ze tam chodi vikend co vikend stovky lidi a to legalne i nelegalne. Prijde mi to proste jako nesmyslne zruseni kese a zbytecne stourani se v problematice dulnich kesek, muze prinest zase jen dalsi nesmyslny zakaz ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 15:28

P.S. - Ta na Toku tam je jen proto, ze se v tom (diky bohu) zatim nikdo zbytecne nestoural. Ta zrusena, tak tam autor nelhal, protoze je sice tesne vedle ale JE vedle dopadove plochy, nikoli primo na ni ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 16:01

kockopes napsal/a:
Byla to cache http://www.geocachin...e8-81c631bd6264


Jo jo, to byla ona - ale dle me ciste jen neschopnost a ignorace majitele to řešit. Muj názor.

kockopes napsal/a:
Viz příloha - vymazal jsem osobní data a zmenšil jsem fotku z telefonu.


Jo, tak tohle povolení má kdekdo, jestli je to ono, ale zdá se že je to stejné jako naše- ale v podstatě je na nic ;) Můžeš někam částečně autem a do přístupných prostor můžeš i mimo svátky. Ale třeba na Tok nebo na uvedenou cache je ti tohle povolení na "píp" B)

kockopes napsal/a:

Ano, ale to nic neznamená, je to jenom o tom, že se povolení vydává vždy na začátku roku, tedy něco jako leden-unor. Proto se teď už nevydává.


O tom nic nevím, ale jsem si dost jistý, že loni nic podobného neplatilo.


já myslím, že to platilo i loni.. no každopádně to platí a nic zvláštního na tom není, jen administrativní záležitost, nechtějí se tím zabývat celý rok.

ad skládka: Lidi jsou prasata a to nějaký vojenský ujezd asi nezachrání. Ale po vojácích je tam také dost bordel. Jenže zde je každá rada drahá, já někoho vidět při činu, tak ho snad prerazim a volám policii...

kadopadne na uveden cache (Tok a ta archivovana) se legalne nedostanete, pokud nejste vojak nebo lesak...
  • 0

#13 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 16:07

kapsa napsal/a:
P.S. - Ta na Toku tam je jen proto, ze se v tom (diky bohu) zatim nikdo zbytecne nestoural. Ta zrusena, tak tam autor nelhal, protoze je sice tesne vedle ale JE vedle dopadove plochy, nikoli primo na ni ....


autor lhal, píše: " .... "CACHE JE PRISTUPNA JEN O VIKENDECH"...." To NENÍ PRAVDA ! ani o vikendech neni pristupna!! A zadne takove povoleni se ani nevydava! Je v oblasti, ktera neni pristupna. Viz mapa na ujezdnim urade. Ovsem cache Tok je jina, ta to netvdi a pise, ze jen s povolenim, coz je pravda. Ale povoleni zrejme maji jen vojaci a lesaci (a kdo vi jestli i ti to maji). Ale tato cache nelze.
  • 0

#14 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 16:12

Mau Loftin napsal/a:

kapsa napsal/a:
P.S. - Ta na Toku tam je jen proto, ze se v tom (diky bohu) zatim nikdo zbytecne nestoural. Ta zrusena, tak tam autor nelhal, protoze je sice tesne vedle ale JE vedle dopadove plochy, nikoli primo na ni ....


autor lhal, píše: " .... "CACHE JE PRISTUPNA JEN O VIKENDECH"...." To NENÍ PRAVDA ! ani o vikendech neni pristupna!! A zadne takove povoleni se ani nevydava! Je v oblasti, ktera neni pristupna. Viz mapa na ujezdnim urade. Ovsem cache Tok je jina, ta to netvdi a pise, ze jen s povolenim, coz je pravda. Ale povoleni zrejme maji jen vojaci a lesaci (a kdo vi jestli i ti to maji). Ale tato cache nelze.


To taky neni pravda - na povoleni lze, protoze kdyz se na tu mapu podivas poradne, tak zjistis, ze je sice jen o par stovek metru mimo ale kazdopadne JE MIMO dopadovou plochu, i kdyz se tak jmenuje - asi jen proto, ze je odsud na plochu vyhled.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#15 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 16:30

kapsa napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:

kapsa napsal/a:
P.S. - Ta na Toku tam je jen proto, ze se v tom (diky bohu) zatim nikdo zbytecne nestoural. Ta zrusena, tak tam autor nelhal, protoze je sice tesne vedle ale JE vedle dopadove plochy, nikoli primo na ni ....


autor lhal, píše: " .... "CACHE JE PRISTUPNA JEN O VIKENDECH"...." To NENÍ PRAVDA ! ani o vikendech neni pristupna!! A zadne takove povoleni se ani nevydava! Je v oblasti, ktera neni pristupna. Viz mapa na ujezdnim urade. Ovsem cache Tok je jina, ta to netvdi a pise, ze jen s povolenim, coz je pravda. Ale povoleni zrejme maji jen vojaci a lesaci (a kdo vi jestli i ti to maji). Ale tato cache nelze.


To taky neni pravda - na povoleni lze, protoze kdyz se na tu mapu podivas poradne, tak zjistis, ze je sice jen o par stovek metru mimo ale kazdopadne JE MIMO dopadovou plochu, i kdyz se tak jmenuje - asi jen proto, ze je odsud na plochu vyhled.


Ale nejde jen o dopadovou plochu, tam se nesmí už vubec. Ale oprav mě, zpřístupněné jsou části, které jsou označeny psímeny A,B,C.....až asi G, viz mapa http://www.vojujezd-..._dokumenty=1121 - řekni mi, ve které zřístupněné části ležela ta cache a ve které leží Tok, dle mě v žádné. To povolení máš jen na to, že můžeš JEN do ZPŘÍSTUPNĚNÝCH částí i mimo svatky a vikendy a že mužeš na některé silnice autem. Pokud nemám pravdu, budu jen rád.
  • 0

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 16:51

Tak bud rad - do tech zpristupnenych smi kazdy o sobotach a nedelich + svatcich. S povolenim muzes vsude, mimo dopadove plochy a mimo obdobi, kdy jsou vojenske manevry. Na vjezd (respektive prujezd) je dalsi zvlastni povoleni ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 17:06

kapsa napsal/a:
Tak bud rad - do tech zpristupnenych smi kazdy o sobotach a nedelich + svatcich. S povolenim muzes vsude, mimo dopadove plochy a mimo obdobi, kdy jsou vojenske manevry. Na vjezd (respektive prujezd) je dalsi zvlastni povoleni ....


Na vjezd a prujezd je preci ta jedna karta, to je ta co máš, tak né "další" jak píšeš, né?

tak to jsem zvědav, kdo z nás má pravdu :) - klidně se s radostí omluvím, ale zatím si tím co píšeš, jist nejsem. Zkusim to někde najít a snad i vznesu dotaz přímo na úřad. Můžeš své tvrzení nějak podložit ?Dík
  • 0

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 17:12

Mau Loftin napsal/a:

kapsa napsal/a:
Tak bud rad - do tech zpristupnenych smi kazdy o sobotach a nedelich + svatcich. S povolenim muzes vsude, mimo dopadove plochy a mimo obdobi, kdy jsou vojenske manevry. Na vjezd (respektive prujezd) je dalsi zvlastni povoleni ....


Na vjezd a prujezd je preci ta jedna karta, to je ta co máš, tak né "další" jak píšeš, né?

tak to jsem zvědav, kdo z nás má pravdu :) - klidně se s radostí omluvím, ale zatím si tím co píšeš, jist nejsem. Zkusim to někde najít a snad i vznesu dotaz přímo na úřad. Můžeš své tvrzení nějak podložit ?Dík


Jasne, bud muzes mit vstup i prujezd naraz a nebo zvlast jen prujezd. Spousta mistnich ma prave jen ten vjezd - kdyz bydli pobliz, tak aby to nemuseli objizdet.
Dolozit to nemuzu ale dlouze jsem to resil po telefonu s vojenskou spravou - povoleni mi nakonec nedali, ze pry bydlim moc daleko a tak nepotrebuji vjezd a lesni plodiny muzu sbirat jinde .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 17:22

kapsa napsal/a:
Jasne, bud muzes mit vstup i prujezd naraz a nebo zvlast jen prujezd. Spousta mistnich ma prave jen ten vjezd - kdyz bydli pobliz, tak aby to nemuseli objizdet.
Dolozit to nemuzu ale dlouze jsem to resil po telefonu s vojenskou spravou - povoleni mi nakonec nedali, ze pry bydlim moc daleko a tak nepotrebuji vjezd a lesni plodiny muzu sbirat jinde .... ;)


Nedali ti povoleni? Vzdy jsi ho poslal v priloze?!
btw já bydlim 20 km severne od Phy a povoleni mam, resp. jsem pripsan na povoleni k jine osobe.

btw z e-mailove konverzace (kvuli te cache jsem uz to resil) mám toto:


"Dobrý den.
Pro turistiku byli v letech 2005 - 2007 na základe jednání Svazu ceských turistu a Ministerstvem obrany vybrané a zprístupnené zóny (mapu s jejich presným popisem je možno najít na www.vojujezd-brdy.cz) ve Výnosu prednosty c.1/2009.Této prostory je možné navštívit o sobotách, nedelích a svátcích (pred jejich návštevou je nutné se informovat o možném výcviku na tel. 973 373 900).
Uvedené zóny ve Výnosu prednosty c.1/2009 jsou prístupné v uvedené dny bez povolení.(neplatí pro vjezd vozidel). Mimo uvedené prostostory se turistika nepovoluje a povolení nevydávají.S pozdravem
prednosta ÚÚrVÚ Brdy pplk.Ing.Emil Rybárik"

tak už nevím.

Ale doufám, že máš tedy pravdu :) (ono je to jedno, stejně tam brouzdame, ale pššt)

btw ještě jedno tajemství, když se koukneš na mapu jak jsem poslal odkaz, tak dle vysvětlivek vlevo se dle barviček sví téměř všude bez povolení :) - ale to je evidentně špatně, není zelená jako zelená

jestli máš pravdu, tak se ti omlouvám a jsem rád. Jestli nemáš, nic se v podstatě nemění :)
  • 0

#20 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 17:35

Ano - do zbytku se nevydavaji na turistiku ale vydavaji se na napriklad na sber lesnich plodin. Jinak mi to fakt nedali - bydlim taky cca 20km od Prahy. Hlavne ale nevim, proc jsi to vlastne "resil", protoze vysledkem techto "reseni" byla prave nucena archivace skvele kesky .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama