Přejít na obsah


Fotka

Keše v důlních dílech


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#41 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:40

malin napsal/a:
keší na hraně jsou stovky, tisíce, tak o nich prosím nesmyslně nežvatlejte a běžte si je radši odlovit. je fakt smutný že kvuli par prudičům a chytrolínům z "oboru" autoři ve vysledku radši kesku zarchivujou nez aby porad reagovali na výplody těhle onanistů... takhle za chvíli budem lovit kešky jen za okapama, pokud tedy se neprihlasi zde ve foru nasledne nakej oněk s vyhlaskou o okapech

Jj, naprostý souhlas. Bohužel - těch městských nezajímavých neustále přibývá, a ty opravdu netradiční ( jeskyně, štoly, vyhlídky, přírodní památky, divoká příroda vojenských újezdů, ... ) se kvůli těmto prudičům ruší. A jak jsem řekl - už jen čekám, až přijde další chytrák s tím, že velká část CHKO má svoji vyhlášku, ve které zpřísňuje pohyb jen na značené turistické cesty, a že tedy všechny tyto stovky kešek jsou protizákonné. Nic mi do toho není, ale hlásit se to musí, že ... :( A řekl bych, že vyrukuje s argumentem, že se tím narušuje biotop - ruší zvěř, šlape po kytičkách, způsobuje eroze.
Měl jsem za to, že jsme komunita, která má zájem o objevování zajímavostí a krás přírody a sdílení s ostatními. Ale vidím, že žiji v bludu.
  • 0

#42 kockopes

kockopes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 15:10

Evidentně je tisíce keší proti pravidlům, to je celkem jasné. Jako hledající bych ale byl rád, aby mě autor varoval, jaká nebezpečí hrozí při návštěvě keše (ať už jsou to pokuty nebo třeba prudké rokle). Chodím na kešky s dětma, takže mi to připadá docela podstatné. A jako autor keše si neumím představit, že bych s čistým svědomím napsal do listingu - v pohodě si choďte do vojenského prostoru, nic se vám nemůže stát. Rozhodně mi ale stačí to varování, které mi dá člověk místní, znalý poměrů - pak už je to moje riziko. Archivace keší je (většinou) nesmysl.
  • 0

#43 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 15:56

kockopes napsal/a:
Evidentně je tisíce keší proti pravidlům, to je celkem jasné. Jako hledající bych ale byl rád, aby mě autor varoval, jaká nebezpečí hrozí při návštěvě keše (ať už jsou to pokuty nebo třeba prudké rokle). Chodím na kešky s dětma, takže mi to připadá docela podstatné.
A jako autor keše si neumím představit, že bych s čistým svědomím napsal do listingu - v pohodě si choďte do vojenského prostoru, nic se vám nemůže stát.
Rozhodně mi ale stačí to varování, které mi dá člověk místní, znalý poměrů - pak už je to moje riziko. Archivace keší je (většinou) nesmysl.



Jenže mě se zdá, že prostě těm, co všechny, co toto požadují a považují je za "chytrolíny", to nevysvětlíte...
  • 0

#44 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 19:23

kockopes napsal/a:
Evidentně je tisíce keší proti pravidlům, to je celkem jasné. Jako hledající bych ale byl rád, aby mě autor varoval, jaká nebezpečí hrozí při návštěvě keše (ať už jsou to pokuty nebo třeba prudké rokle). Chodím na kešky s dětma, takže mi to připadá docela podstatné.
A jako autor keše si neumím představit, že bych s čistým svědomím napsal do listingu - v pohodě si choďte do vojenského prostoru, nic se vám nemůže stát.
Rozhodně mi ale stačí to varování, které mi dá člověk místní, znalý poměrů - pak už je to moje riziko. Archivace keší je (většinou) nesmysl.


MedoMys napsal/a:

malin napsal/a:
keší na hraně jsou stovky, tisíce, tak o nich prosím nesmyslně nežvatlejte a běžte si je radši odlovit. je fakt smutný že kvuli par prudičům a chytrolínům z "oboru" autoři ve vysledku radši kesku zarchivujou nez aby porad reagovali na výplody těhle onanistů... takhle za chvíli budem lovit kešky jen za okapama, pokud tedy se neprihlasi zde ve foru nasledne nakej oněk s vyhlaskou o okapech

Jj, naprostý souhlas. Bohužel - těch městských nezajímavých neustále přibývá, a ty opravdu netradiční ( jeskyně, štoly, vyhlídky, přírodní památky, divoká příroda vojenských újezdů, ... ) se kvůli těmto prudičům ruší. A jak jsem řekl - už jen čekám, až přijde další chytrák s tím, že velká část CHKO má svoji vyhlášku, ve které zpřísňuje pohyb jen na značené turistické cesty, a že tedy všechny tyto stovky kešek jsou protizákonné. Nic mi do toho není, ale hlásit se to musí, že ... :( A řekl bych, že vyrukuje s argumentem, že se tím narušuje biotop - ruší zvěř, šlape po kytičkách, způsobuje eroze.
Měl jsem za to, že jsme komunita, která má zájem o objevování zajímavostí a krás přírody a sdílení s ostatními. Ale vidím, že žiji v bludu.


Pokud bude cache v zakázaném lavinovém pásmu, taky budeš ignorovat, že listing na tuto "drobnost" vůbec nepoukazuje? Nebo ten kdo se proti tomu ohradí je "chytrák"?

Měl jsem za to, že jsme komunita, která má zájem o objevování zajímavostí a krás přírody a sdílení s ostatními a že dodržujeme zákony České Republiky a chráníme přírodu a ctíme zásady chování v CHKO. Ale asi žiju v bludu.
  • 0

#45 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 19:33

SHRNUTÍ DEBATY: tak jak jsem tu pochopil a) je názor, že se jak pravidla geocachingu tak i obecné zákazy platné v ČR mohou klidně porušovat a nikdo by neměl do této skutečnosti nemile rýpat. Této varianty tu zastánce máme b.) zákazy v ČR a pravidla se za žádných okolností porušovat nesmějí a tvrdě archivovat takové cache - této varianty tu zastánce nevidím, i když skupina a) zdá se je výrazně proti této skupině zastánců c) je názor, že se jak pravidla geocachingu tak i obecné zákazy platné v ČR mohou klidně porušovat mohou, ale na možné porušení zákazu a nebezpečí by mělo být v listingu jasně upozorněno a to i za cenu zvýšení rizika archivace cache - zastánců této varianty si myslím, že je druhá většina debatujících souhlasíte někdo se mnou ? pokud ano, můžeme pak udělat anketu kdo je pro kterou variantu. Pokud se vám zdá moje rozdělení nějak neobjektivní, prosím upravte to. Díky
  • 0

#46 snail CZ

snail CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 7:56

Mau Loftin napsal/a:
SHRNUTÍ DEBATY:

tak jak jsem tu pochopil

a) je názor, že se jak pravidla geocachingu tak i obecné zákazy platné v ČR mohou klidně porušovat a nikdo by neměl do této skutečnosti nemile rýpat. Této varianty tu zastánce máme

b.) zákazy v ČR a pravidla se za žádných okolností porušovat nesmějí a tvrdě archivovat takové cache - této varianty tu zastánce nevidím, i když skupina a) zdá se je výrazně proti této skupině zastánců

c) je názor, že se jak pravidla geocachingu tak i obecné zákazy platné v ČR mohou klidně porušovat mohou, ale na možné porušení zákazu a nebezpečí by mělo být v listingu jasně upozorněno a to i za cenu zvýšení rizika archivace cache - zastánců této varianty si myslím, že je druhá většina debatujících


souhlasíte někdo se mnou ? pokud ano, můžeme pak udělat anketu kdo je pro kterou variantu. Pokud se vám zdá moje rozdělení nějak neobjektivní, prosím upravte to. Díky


Mau Loftin - díky ;)

myslím, že to shrnutí je víc než dostatečné. Docela bych byl rád, aby se pár kačerů vyjádřilo - proto jsem taky tu debatu přesunul sem.

Jinak je to celé vlastně pozoruhodný problém, co kdo od kešování čeká. A je vidět, že každý něco jiného. Jeden chce co nejvíc bodů, druhý jde po FTF, třetí chtějí vidět zajímavá místa, další adrenalin... Chápu, že jak bude kačerů přibývat, budou se i očekávání rozšiřovat. A zároveň bude i přibývat keší na hraně a zároveň těch, které už tu hranu přelezou. A to nejen kvůli nějakému zvláštnímu riziku, ale prostě proto, že daná místa (staré doly, prostory ve zvláště chráněných územích, vojenské prostory aj.) nejsou stavěné na takovou kapacitu návštěv. To, co se dalo s pár outdoorově laděnými kačery před pár lety už je dnes jinak a s tím se musíte dívat i na jednotlivé problematické keše. A kdo nevyděl vyšlapanou dálnici ke keši v pěkné přírodě, napůl rozebranou zeď u keše nebo podobné věci? Pokud chceme jako hra všichni fungovat a nepoštvat proti sobě za chvíli veřejnost, bylo by dobré trochu o tomhle myslet i mluvit.

snail cz (Kuba)
  • 1

#47 snail CZ

snail CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 7:39

Tak vysledek debaty je takovy, ze jsem akorat pochopil, ze diskutovat o necem rozumnem tu skoro nema smysl. Na Brane morie je v listingu nove veta "Vstup do opustenych dulnich del upravuje zakon. Vstup jen na vlastni nebezpeci!", ze ktere ilegalnost vstupu nijak nevyplyva. Nez bych dal diskutoval o tom, ze kese v dolech jsou podobne kesim na okapech, zamykam.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama