Přejít na obsah


Fotka

Keše v důlních dílech


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#21 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 7:01

Tak ale aby jsme se vrátili zpátky k původnímu tématu - i když VP Brdy dost s tím jistě souvisí a detaily si asi s "kapsa" vyřeším přes SZ - cache musí splňovat pravidla, tj. zejména popsat jasnou situaci a za jakých podmínek lze vůbec cache navštívit, tj. zda potřebujete povolení apod. Pokud jsou všechny informace o omezeném vstupu a hrozícím nebezpečí v listingu, asi problém není. Pokud se někomu zdá něco v nepořádku, napište to do logu a kontaktujte majitele - ve vší slušnosti! o ilegálnosti vstupu do důlních děl nic nevím, ale zjistil by to měl autor cache. Pokud se ti autor neozývá a máš tyto vážné pochybnosti, kontaktuj reviwera. Víc si myslím, že se k tomu asi říct nedá.
  • 0

#22 tomasgn

tomasgn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 7:36

snail CZ napsal/a:
na GC Brana Morie jsem si v logu dovolil upozornit na to, ze vstup do vsech starych a opustenych (pozn. - neni to jedno a to same) dulnich del na nasem uzemi je ilegalni.


zase dalsi rejpal :-(
  • 0

#23 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 8:01

tomasgn napsal/a:

snail CZ napsal/a:
na GC Brana Morie jsem si v logu dovolil upozornit na to, ze vstup do vsech starych a opustenych (pozn. - neni to jedno a to same) dulnich del na nasem uzemi je ilegalni.


zase dalsi rejpal :-(


promiň, ale to se musím ohradit, ten co poukazuje na ilegálnost není žádný rejpal! Pokud cache nabádá k porušení zákazu, je špatně. Uvědom si, že né každý chce porušovat pravidla této společnosti. To je jak na silnici, jako by jsi se smál a někomu, kdo jezdí v obci 50 km/h. Jsou i zde děti, který o nebezpečí nic netuší a listing na to má jednoznačně upozornit!
  • 0

#24 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 8:36

Má to vypadat jako v Americe, kde už např. i u mikrovlnky je uvedeno, že se v ní nesmí sušit zvířata, aby náhodou výrobce nebyl žalován ? Má být u každé kešky uvedeno, že se k ní nesmí chodit přes dálnici, přes koleje, že při příjezdu musíme dodržovat povolenou rychlost, že nesmíme parkovat autem mimo zpevněné plochy, že musíme mít psa na vodítku, a spoustu dalších a dalších věcí ??? Toto už je fakt magořina a nechápu ty Mirky Dušíny, co musí mít vše podle zákonů, vyhlášek, předpisů a vše nejlíp s úředním povolením v příloze listingu. Lidi, buďte trochu rozumní a nešťourejte neustále do toho, co vás nepálí, a nechte ostatní, ať se baví ... BTW zákony platí pro všechny a je na každém, jestli je bude dodržovat a případně ponese důsledky. Ale nenuťte nikoho, aby vám je připomínal v listingu, to už pak není hra, ale buzerace. Díky.
  • 0

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 8:38

Mau Loftin napsal/a:

tomasgn napsal/a:

snail CZ napsal/a:
na GC Brana Morie jsem si v logu dovolil upozornit na to, ze vstup do vsech starych a opustenych (pozn. - neni to jedno a to same) dulnich del na nasem uzemi je ilegalni.


zase dalsi rejpal :-(


promiň, ale to se musím ohradit, ten co poukazuje na ilegálnost není žádný rejpal! Pokud cache nabádá k porušení zákazu, je špatně. Uvědom si, že né každý chce porušovat pravidla této společnosti. To je jak na silnici, jako by jsi se smál a někomu, kdo jezdí v obci 50 km/h. Jsou i zde děti, který o nebezpečí nic netuší a listing na to má jednoznačně upozornit!


A uplne nejlepsi je, kdyz po "pravde" a "pravidlech" hlasite vola nekdo, kdo je sam porusuje! :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 9:19

MedoMys napsal/a:
Má to vypadat jako v Americe, kde už např. i u mikrovlnky je uvedeno, že se v ní nesmí sušit zvířata, aby náhodou výrobce nebyl žalován ?
Má být u každé kešky uvedeno, že se k ní nesmí chodit přes dálnici, přes koleje, že při příjezdu musíme dodržovat povolenou rychlost, že nesmíme parkovat autem mimo zpevněné plochy, že musíme mít psa na vodítku, a spoustu dalších a dalších věcí ??? Toto už je fakt magořina a nechápu ty Mirky Dušíny, co musí mít vše podle zákonů, vyhlášek, předpisů a vše nejlíp s úředním povolením v příloze listingu. Lidi, buďte trochu rozumní a nešťourejte neustále do toho, co vás nepálí, a nechte ostatní, ať se baví ... BTW zákony platí pro všechny a je na každém, jestli je bude dodržovat a případně ponese důsledky. Ale nenuťte nikoho, aby vám je připomínal v listingu, to už pak není hra, ale buzerace. Díky.


Přeháníš. Pokud je cache v místech, kam je vstup zakázán mělo by to být v listingu jasně uvedeno. Tedy tam, kde může dojít k omylu či nevědomosti. Třeba u důlních děl víš, jestli je na to zákaz nebo ne? Já nevím, a zrovna v tomto případě, pokud tam obecný zákaz existuje, tak by to napsáno být mělo.
  • 0

#27 snail CZ

snail CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 9:19

kapsa napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:

tomasgn napsal/a:

snail CZ napsal/a:
na GC Brana Morie jsem si v logu dovolil upozornit na to, ze vstup do vsech starych a opustenych (pozn. - neni to jedno a to same) dulnich del na nasem uzemi je ilegalni.


zase dalsi rejpal :-(


promiň, ale to se musím ohradit, ten co poukazuje na ilegálnost není žádný rejpal! Pokud cache nabádá k porušení zákazu, je špatně. Uvědom si, že né každý chce porušovat pravidla této společnosti. To je jak na silnici, jako by jsi se smál a někomu, kdo jezdí v obci 50 km/h. Jsou i zde děti, který o nebezpečí nic netuší a listing na to má jednoznačně upozornit!


A uplne nejlepsi je, kdyz po "pravde" a "pravidlech" hlasite vola nekdo, kdo je sam porusuje! :D



No to se to pěkně rozjelo. Sám jsem poslední, kdo by chtěl paušálně archivovat všechny keše v důlním podzemí. Ale na druhou stranu se mi zdá minimálně slušné napsat do listingu keše jednu větu o tom, že vstup do důlních děl (až na povolené výjimky, které má z kačerů asi jen málokdo) je u nás nelegální. Vždyť víte, kdo všechno dneska keše hledá (rodiny s dětmi...). A protože se tohle téma dotýká mojí profese, tak jsem na to upozornil autory Brany Morie. Nakonec jsme se v e-mailové debatě dost minuli a zazněly argumenty jako že se může až po mříž (za bránu), že tam stejně lezou počtáři netopýrů a že co není nedobytně zamřížované a zabetonované a oplocené nejlíp ostnáčem, to je vlastně volné. A že je to vlastně jako chození do sklepa nebo podchodem.

A nemyslete si. Kačerů přibývá a jak na těchto keších stoupne provoz, vyústí to v to, že se buď něco někomu špatně připravenému stane, nebo to nabonzují místní, a budou mít po žížalkách úplně všichni, kteří s těmi důlními díly z různých důvodů souvisí.

Takže tak asi. Myslím, že věta v listingu nikoho nezabije a lovci ať se sami zařídí, jak chtějí, ovšem s plnou znalostí faktů.
  • 0

#28 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:34

Takze u Brany Morie neni zadne oznaceni, ze se dovnitr nesmi. Dobre existuje vyhlaska, o ktere jsme nevedeli. Na druhou stranu tyhle vyhlasky slouzi k tomu, aby se bansky urad zbavil odpovednosti za pripadne urazy. Pokud ti to tak strasne vadi, ze jsme kes ukryli na to misto, mas moznost nasledujici: Kontaktuj reviewra, mozna ti da za pravdu a nasi kes archivuje. Rozhodne ti za to nebudu dekovat a doufam, ze se priste takovym to kesim zdaleka vyhnes, protoze uprime, kesi v jeskynich a dolech jsme odlovili hodne a patri k nejhezcim, ktere jsme navstivili. Pak ale taky nechapu, proc jsi tam sam lezl a logoval found. Stola Mir ve ktere je kes schovana, je stabilni, nemuzes nikam spadnut. U kese jsou 4 hvezdicky, takze kazdy si muze rozmyslet jestli tam pujde nebo ne. Z listingu je naprosto jasne, ze pujdes do podzemi, takze mi nemluv o nejake nepripravenosti. Do teto stoly se jezdi leta na cundry ci jine akce. Jsem zvedava jak budes odchytavat trempiky a vysvetlovat jim, ze je vstup do stoly zakazan. Zuzka
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#29 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:45

RaptorTeam napsal/a:
Takze u Brany Morie neni zadne oznaceni, ze se dovnitr nesmi. Dobre existuje vyhlaska, o ktere jsme nevedeli. Na druhou stranu tyhle vyhlasky slouzi k tomu, aby se bansky urad zbavil odpovednosti za pripadne urazy.
Pokud ti to tak strasne vadi, ze jsme kes ukryli na to misto, mas moznost nasledujici: Kontaktuj reviewra, mozna ti da za pravdu a nasi kes archivuje. Rozhodne ti za to nebudu dekovat a doufam, ze se priste takovym to kesim zdaleka vyhnes, protoze uprime, kesi v jeskynich a dolech jsme odlovili hodne a patri k nejhezcim, ktere jsme navstivili. Pak ale taky nechapu, proc jsi tam sam lezl a logoval found.
Stola Mir ve ktere je kes schovana, je stabilni, nemuzes nikam spadnut. U kese jsou 4 hvezdicky, takze kazdy si muze rozmyslet jestli tam pujde nebo ne. Z listingu je naprosto jasne, ze pujdes do podzemi, takze mi nemluv o nejake nepripravenosti.
Do teto stoly se jezdi leta na cundry ci jine akce. Jsem zvedava jak budes odchytavat trempiky a vysvetlovat jim, ze je vstup do stoly zakazan. Zuzka


Na tu vyhlášku by měl listing jednoznačně upozornit. To je celé, o čem je debata. Kdyby vlastníci keší to tam psali, nevidím potíž a nevznikali by sálodlouhé debaty. A hned kontaktovat reviewera se přeci taky nemusí, pokud je vlastník inteligentní, po upozornění to do listingu doplní. Archivovat hned není třeba, jen musí vlastník trochu komunikovat a mít zájem to vyřešit.
  • 0

#30 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:10

Pořád nerozumím, o co ti jde ? Proč by měl autor upozorňovat na něco, o čem není zcela zjevné, jestli ano nebo ne ? To je tvůj názor, že to zákon zakazuje. Já bych si tak jistý vůbec nebyl. Má si kvůli takovým, jako jsi ty, dělat právní rozbor při umisťování kešky ? A co řekneš na ty stovky keší, které jsou umístěny v CHKO, kde je místní vyhláškou omezení vstupu jen na značené cesty ? Všechny zrušit ? A co kešky umístěné na domech, v zídkách - taky by měli autoři upozornit na to, že jsou na soukromém majetku a že jejich odlov není v souladu se zákonem ? Co kešky v zahradách a parcích - mají souhlas majitele ? Můžeš při jejich odlovu legálně šlapat na trávu, záhony, a poškozovat cizí majetek ? Zvlášť když je v návštěvním řádu uvedeno "nechodit mimo cesty" ? Je zcela jasné, jak je keš umístěna, o co při jejím odlovu jde. Místo je hojně navštěvované, nevidím tu žádný problém. Stejně tak se v žádném případě nikdo nebude zajímat o to, jestli tam chodíš protizákonně či nikoliv. Až na tebe. Zákony platí pro všechny a nevidím nejmenší důvod, proč by měl autor upozorňovat na potenciální možnosti jeho porušení. To je věc každého, aby si to zvážil. Ať si každý prostuduje a zhodnotí, jestli koná ilegální činnost. Doposud si tyto parádní kešky ( a že jsem jich už pěknou řádku navštívil ) spokojeně žily, všem se líbili a nikomu to ani v nejmenším nevadilo. Až se najde chytrák vašeho typu a začne takovým chytračením ostatním škodit. Fakt smutné :(
  • 0

#31 snail CZ

snail CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:52

MedoMys napsal/a:
Pořád nerozumím, o co ti jde ? Proč by měl autor upozorňovat na něco, o čem není zcela zjevné, jestli ano nebo ne ? To je tvůj názor, že to zákon zakazuje. Já bych si tak jistý vůbec nebyl. Má si kvůli takovým, jako jsi ty, dělat právní rozbor při umisťování kešky ? A co řekneš na ty stovky keší, které jsou umístěny v CHKO, kde je místní vyhláškou omezení vstupu jen na značené cesty ? Všechny zrušit ? A co kešky umístěné na domech, v zídkách - taky by měli autoři upozornit na to, že jsou na soukromém majetku a že jejich odlov není v souladu se zákonem ? Co kešky v zahradách a parcích - mají souhlas majitele ? Můžeš při jejich odlovu legálně šlapat na trávu, záhony, a poškozovat cizí majetek ? Zvlášť když je v návštěvním řádu uvedeno "nechodit mimo cesty" ?
Je zcela jasné, jak je keš umístěna, o co při jejím odlovu jde. Místo je hojně navštěvované, nevidím tu žádný problém. Stejně tak se v žádném případě nikdo nebude zajímat o to, jestli tam chodíš protizákonně či nikoliv. Až na tebe. Zákony platí pro všechny a nevidím nejmenší důvod, proč by měl autor upozorňovat na potenciální možnosti jeho porušení. To je věc každého, aby si to zvážil. Ať si každý prostuduje a zhodnotí, jestli koná ilegální činnost. Doposud si tyto parádní kešky ( a že jsem jich už pěknou řádku navštívil ) spokojeně žily, všem se líbili a nikomu to ani v nejmenším nevadilo. Až se najde chytrák vašeho typu a začne takovým chytračením ostatním škodit. Fakt smutné :(


Bohužel jde právě o to, že ač to není veřejnosti zcela zjevné, zákon a navazující vyhlášky to zakazují. A není nutné dělat právní rozbor - už existuje a právě o tom je tahle debata. Pokud čtete pozorně, rozhodně netoužím po archivování podobných hezkých keší a i tuto jsem v logu jen chválil. Jen mi jde o minimální úpravu listingů, aby o tomhle zádrhelu všichni věděli. Uráží Vás to moc?
Autory osobně neznám a i kdyby mi docházely argumenty, nebudu se navážet do nich ani do kohokoli jiného.
  • 0

#32 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:53

RaptorTeam napsal/a:
Pokud ti to tak strasne vadi, ze jsme kes ukryli na to misto, mas moznost nasledujici: Kontaktuj reviewra, mozna ti da za pravdu a nasi kes archivuje.
...

Roztrhejte si občanky!!!

Na začátku byl jediný, slušný, neurážlivý, příspěvek, kde někdo psal že by nebylo špatné dát do listingu upozornění že vstup do podzemí není úplně košer.

Nebyla tam žádná výzvy k archivaci, žádná stížnost, nic takového.

Asi je fakt nejlepší nic neřešit, na nic neupozorňovat, a hlavně neposkytovat žádné informace, nebo se vždycky najde někdo kdo si je špatně vyloží a vztáhne jako útok na sebe :(
  • 0

#33 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:06

Do listingu jsem doplnila, snad spravne, vyhlasku, ktera upravuje vstup do dolu atd. Takze doufam, ze jsou vsichni spokojeni. Bylo by lepsi tohle vlakno zamknout, protoze se stejne k nicemu nedobereme. Zuzka
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#34 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:23

MedoMys napsal/a:
Pořád nerozumím, o co ti jde ? Proč by měl autor upozorňovat na něco, o čem není zcela zjevné, jestli ano nebo ne ? To je tvůj názor, že to zákon zakazuje. Já bych si tak jistý vůbec nebyl. Má si kvůli takovým, jako jsi ty, dělat právní rozbor při umisťování kešky ? A co řekneš na ty stovky keší, které jsou umístěny v CHKO, kde je místní vyhláškou omezení vstupu jen na značené cesty ? Všechny zrušit ? A co kešky umístěné na domech, v zídkách - taky by měli autoři upozornit na to, že jsou na soukromém majetku a že jejich odlov není v souladu se zákonem ? Co kešky v zahradách a parcích - mají souhlas majitele ? Můžeš při jejich odlovu legálně šlapat na trávu, záhony, a poškozovat cizí majetek ? Zvlášť když je v návštěvním řádu uvedeno "nechodit mimo cesty" ?
Je zcela jasné, jak je keš umístěna, o co při jejím odlovu jde. Místo je hojně navštěvované, nevidím tu žádný problém. Stejně tak se v žádném případě nikdo nebude zajímat o to, jestli tam chodíš protizákonně či nikoliv. Až na tebe. Zákony platí pro všechny a nevidím nejmenší důvod, proč by měl autor upozorňovat na potenciální možnosti jeho porušení. To je věc každého, aby si to zvážil. Ať si každý prostuduje a zhodnotí, jestli koná ilegální činnost. Doposud si tyto parádní kešky ( a že jsem jich už pěknou řádku navštívil ) spokojeně žily, všem se líbili a nikomu to ani v nejmenším nevadilo. Až se najde chytrák vašeho typu a začne takovým chytračením ostatním škodit. Fakt smutné :(


Promiň, přeháníš a překrucuješ nechceš pochopit, o co jde. Nikdo nic nechce archivovat. Ale pokud cache nabádá k něčemu, co je ilegální, tak mám mít tu slušnost aspoň na to upozornit - a to se ani nebavíme o rozporu s pravidly.

Pochop, někam jedu, řeknu si: hele cache, tak tam jdu, ale mě jako neznalého kraje mě nenapadne, že to může být v zakázaném prostoru. Listing má informovat a dát jasně najevo, do čeho jdete. A rozhodně by neměl říkat: tam jděte, i přes zákaz - v podstatě jde o nabádání k přestupku či trestnému činu!

Už nevím, jak napsat, aby někdo pochopil o co jde.... ale mám dojem, že se to ani někteří nechtějí pochopit.
  • 0

#35 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:32

A nevim, co se kdo pořád rozčiluje: v českém překladu pravidel je napsáno: "Pokud ale uvidíme popis cache, který zmiňuje, že je třeba ignorovat značky "Zákaz vstupu" (nebo jiné zjevné problémy), tvoje cache může být okamžitě archivována." jasné jak facka. Pokud někdo toto pravidlo vyžaduje, nikdo mu to právo brát nemůže natož ho osočovat, že je hnidopich, chytrolín, šťoural apod. nejsem pro archivaci cachí, ale nikdy nikomu nebudu nadávat a osočovat ho, zesměšňovat a nadávat, že by se mohli zrušit všechny podobné cache , pokud bude požadovat dodržení pravidel.
  • 0

#36 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:39

Čistě pro zajímavost odkaz na jedno velice podobné vlákno, jenom trošku z druhé strany... Komínové cache, a existuje ještě několik dalších.
Proti pravidlům může být hodně věcí. Obecná otázka zní, co je možné tolerovat a co už ne. Podle mého názoru s rostoucím počtem geocacherů a zájmem médií bude tolerance ke keším "na hraně" čím dál nižší. Asi se s tím pomalu smiřujme.
  • 0

#37 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:53

alkes napsal/a:
Čistě pro zajímavost odkaz na jedno velice podobné vlákno, jenom trošku z druhé strany... Komínové cache, a existuje ještě několik dalších.
Proti pravidlům může být hodně věcí. Obecná otázka zní, co je možné tolerovat a co už ne. Podle mého názoru s rostoucím počtem geocacherů a zájmem médií bude tolerance ke keším "na hraně" čím dál nižší. Asi se s tím pomalu smiřujme.


Otázka je, zda je to špatně nebo dobře. Ano, souhlasím: "Obecná otázka zní, co je možné tolerovat a co už ne." - to ať si každý posoudí sám, ale musíme mu dát k posouzení všechny informace. Například: pokud tam chceš, musíš mít povolení - jasné stručné bez problému. Napsat cachce se nachází v místě kam se běžně nesmí, k odlovu potřebujete např. doprovod místního ochranáře.

V podstatě se tady bavíme o tom, zda dodržovat zákazy a zákony nebo ne, ale to je v debata o ničem. Geocaching není hra, která by měla nabádat k porušování zákazů. Nevím, co víc říci.
  • 0

#38 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:59

Mau Loftin

Ano, netvrdím nic, co by tomuhle protiřečilo.
  • 0

#39 snail CZ

snail CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:09

RaptorTeam napsal/a:
Do listingu jsem doplnila, snad spravne, vyhlasku, ktera upravuje vstup do dolu atd. Takze doufam, ze jsou vsichni spokojeni. Bylo by lepsi tohle vlakno zamknout, protoze se stejne k nicemu nedobereme.
Zuzka


Editoval jsem svůj log ke keši Brana Morie a odstranil jsem z něj zmínku o možné pokutě (i když reálně hrozí).

Na http://geologie.vsb....ka/studium.html jsem hned nahoru umístil kopii vyjádření Českého báňského úřadu. Věci o sběru minerálů klidně vynechte, platí to i bez nich. Pokud si někdo naivně myslí, že lze zíkat stanovisko přímo pro geocaching, tak ať na ČBÚ nejdřív zkusí vysvětlit, o co vlastně jde. A až jim řekne, že veřejnost, matky s malými dětmi atd. s přístrojem GPS budou hledat v díře krabičky, tak nejspíš smích z Prahy uslyším i tady v Ostravě :-) Kdyby je někdo chtěl vidět na vlastní oči zbytek legislativy, tak třeba zde http://geologie.vsb....egislativa.html.

Jinak se omlouvám Raptorům, že to slízli zrovna oni. Takových keší je víc. Ale myslím, že tohle téma stojí za obecné probrání. Jo, a diskuze se dost podobá těm komínům, ale u důlního podzemí je nelegální počínání zcela bezesporu.
  • 0

#40 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:25

keší na hraně jsou stovky, tisíce, tak o nich prosím nesmyslně nežvatlejte a běžte si je radši odlovit. je fakt smutný že kvuli par prudičům a chytrolínům z "oboru" autoři ve vysledku radši kesku zarchivujou nez aby porad reagovali na výplody těhle onanistů... takhle za chvíli budem lovit kešky jen za okapama, pokud tedy se neprihlasi zde ve foru nasledne nakej oněk s vyhlaskou o okapech
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama