Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#101 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 18:14

Jsem opravdu sam, kdo ma tento problem?
  • 0

#102 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 19:14

Pokud se nepletu, tak Garmin bere omezení na počet keší v gpx, na velikost souboru... a pokud je keš v Garminu nastavena jako nalezená, pak se už nezobrazuje v seznamu.
  • 0

#103 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 19:21

Tak logicky, pokud je nalezena, tak se nezobrazuje, zas az takovy exot opravdu nejsem. Ale me se jedna o cache, ktere nalezene nemam.
  • 0

#104 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 19:29

Tak sem priloz konkretni pripad, konkretni kes, konkretni GPX, at to muze nekdo jiny otestovat. Evidentne jsi sam, kdo ten problem ma. U meho Oregonu znam dva stavy 1) Vyexportuju soubor a on se sekne pri nacitani (bezne davam tak 16MB do O300, ktery dle wiki zvlada 10MB), to je tak 25% pripadu. Vygeneruju jeste jednou uplne stejny a nacitanim uz projde. 2) Vyexportuju soubor a projde na prvni pokus, tj 75% pripadu Jeste si mi ale nestalo, ze by mi ve vystupu nejaka kes chybela. Nebo aspon ne kes, na kterou jsem chtel jit. Fakt nemam silu jich 1600 kontrolovat po jedne. Exportuju 20km kolem HC + celou Prahu (tohle se tak z 50% prekryva) Kazdopadne jsem si vedom problemu nahravani kesi jako GPX a proto stejne VZDY pro jistotu loadnu i POI, ktere funguji vzdy a vsechny a s celymi listingy. Nahravam celou CR vcetne vsech listingu, cca 1x tydne pred vikendem.
  • 0

#105 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 20:10

Vzdyt jsem psal na predchozi strance jasne konkretni priklady - UFO placek, Jezirka. Celkovy GPX sem dat nemohu, neb tam mam i vylustene mysterky a nechci zbytecne davat vnivec vysledky. Pokusim se tedy vyexportovat GPX bez mysterek a hodit to sem. Ve vystupu exportu do GPX ty cache jsou - overeno i primo v GPX souboru v Notepad++, ale GPS je jiz nezobrazuje. Jak jsem psal drive, tak jsem si toho asi pred mesicem, kdy jsem mel naplanovanou cestu + 10km okolo a prikladal jsem to blbemu exportu. Ted jsem si toho vsiml znova a uz se na to zameril a zjistil jsem, ze ty cache proste Oregon natvrdo ingoruje a nezobrazuje. BTW nejak nerozumim te posledni vete s tim loadovanim POI.
  • 0

#106 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 20:35

2S474N: Protože ač postižen chřipkou nebo jakým svinstvem, nepřestávám doufat, že se mě o víkendu udělá líp a zadaří se mě odlovit alespoň pár Drive-In krabek tak před nahráním vlastních GPX jsem vyzkoušel ten tvůj testovací soubor, s tím, že jsem smázl geocache_visit. Výsledek přikládám.

Přiložené miniatury

  • test.png

  • 0

#107 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 20:42

REVIZ: pri techto peti kusech se mi to zobrazi stejne jako tobe, problem je pri exportu, kde je cca 1600 cachi. Nicmene ted me napadlo, ze bych mohl dat k dispozici svuj GPX soubor z cesty, tam by zadne vylustene mysterky byt nemely.
  • 0

#108 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 21:14

Hmm, tak to nevím, dřív když jsem používal jiný makro, tak se mě to občas stávalo, že mě nějaká krabka v GPS chyběla, co používám tohle, tak to občas ještě kontroluju, jestli tam je těch 20-25 kousků co mám v plánu a zatím tam vždycky byly, ale jak píše medwyn_cz, pokud se to nesekne při prvním načítání, tak tam mám všechny. Já teda ještě před znovunahráním ten soubor přejmenovávám, protože se mi už i stalo, že ani po druhým nahrání Oregon žádný krabky nezobrazil...
  • 0

#109 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 21:23

Garmin nemá pro POI v podstatě žádná omezení.. takže makrem pro export do POI lze vyexportovat celou ČR s listingem atd. atd. Nevýhoda je, že tyto keše z POI nelze logovat přímo z Garminu jako Field notes.
  • 0

#110 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 21:34

Uz to resime online s Medwynem, jemu se to take nezobrazuje a to ma O300. Takze asi problem bude jinde. sobikovi: nastesti field notes nepouzivam, neb si pisu nalezy na papir, takze to mi nevadi.
  • 0

#111 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 22:06

Problem solved. Satanem nahravane GPX nebylo validni, protoze jeho databaze obsahovala chybny log u cache jeskyne pekarna (reportovana a v bete GG jiz opravena chyba). Tezko se muzeme Oregonu divit, ze nevalidni GPX nenacetl v poradku. Spis ho opevovat, ze se o to nacteni aspon pokusil. Pri exportu z me PQckama plnene databaze je vystup v poradku a O300 poslusne hlasi prekrocen limit poctu kesi (2098 > 2000, soubor celkem 16MB). Na vine je opet vykradani dat z GC.com :)
  • 0

#112 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 22:59

Musim zde vyzdvihnout investigativni praci Medwyna, ktery i presto, ze by se mel venoval bakalarce se venoval me :D Problemem nebylo vykradani dat z GC.com, spise jejich vadne zpracovani programem GeoGet, ktery tam proste nechal v logu nekolik hranatych zavorek, na kterych to zhavarovalo. Takze pouze pro ostatni pisu jeste jeden "figl". Pokud se nekomu stane neco podobneho jako me, tak at si ten GPX soubor zkusi otevrit v prohlizeci (IE, FF, Opera). Pokud to zpracuje prohlizec v poradku, tak je soubor validni, pokud ne, tak je chyba. Timto postupem Medwyn i chybu presne lokalizoval. Jeste jednou diky.
  • 0

#113 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 23:20

S474N napsal/a:
Problemem nebylo vykradani dat z GC.com, spise jejich vadne zpracovani programem GeoGet, ktery tam proste nechal v logu nekolik hranatych zavorek, na kterych to zhavarovalo.


Jen pro upresneni poznamenam, ze chyba v GG je uz taky opravena a pristi verze bude OK.
  • 0

#114 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 10:55

Bohuzel postup s prohlizeci internetu neni vhodny pro vetsi XML soubory.. Jenom jeste dodavam, ze pro zrychlenou kontrolu "well-formed" XML muze velmi dobre poslouzit i MapSource. Pokud ho nekdo nepouziva tak jako ja, tak si dovolim doporucit program Notepad++, ktery ma i plugin na XML. Nacteni velkych souboru mu nedela problem a chybu taky okamzite odhali.

Notepad++:
http://notepad-plus....uk/download.php

Plugin XML Tools:
http://sourceforge.n...a1.zip/download
  • 0

#115 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 12:39

Hodil jsem takovou lehce upravenou novou verzi, ale zadne zazraky...
  • 0

#116 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 11:42

Nainstaloval jsem si toto makro a musím říct, že to je bomba! Moc díky. Zatím se s novým Oregonem i s Geogegetem učím pracovat, takže ho neumím ještě využívat naplno. Toto je další vylepšení, které jsem se naučil používat. Narazil jsem na jednu věc, na kterou se chci zeptat. Pokud už se to tu někde řešilo, tak se omlouvám, ale nenašel jsem to. Když vyexportuju gpx pomocí tohoto makra, chybí mi u jednotlivým wpt jejich popis (naříklad "A = počet oken"). Pokud exportuju Original PQ GPX, tak tam ten popis je (pokud ho tam autor listingu napsal). Mám někde v chybu v nastavení, nebo to makro neumí, případně to tak je schválně? Našel jsem, že tyto popisy je vidět na konci listingu.
  • 0

#117 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 22:48

Pokusil jsem se vyřešit označení disablovaných keší tak, že na stejném místě založím WPT, který má Custom symbol Disabled a nevypadá to špatně. Úprava je v gpxgarmin.gge.pas:
function ExportPoint: string;
var
  s,lat,lon: string;
  n: integer;
begin
  Result := '';
  //Export for Geocaches
  if (not GC.isEmptyCoord) and (GC.isListed) then
  begin
    ExportedGC := ExportedGC + 1;
    if (isCorrected AND (EXPORT_FINAL_AS_STARTING = '1')) then
    begin
      lat := GC.CorrectedLat;
      lon := GC.CorrectedLon;
    end
    else
    begin
      lat := GC.Lat;
      lon := GC.Lon;
    end;
  
if GC.isDisabled then
Begin
  ExportedWpt := ExportedWpt + 1;
  Result := Result + ' <wpt lat="' + lat + '" lon="' + lon + '">' + CRLF;
  Result := Result + '  <time>'
      + formatdatetime('yyyy"-"mm"-"dd"T"hh":"nn":"ss"."zzz', GC.Hidden) + '</time>' + CRLF;  
  Result := Result + '  <name>' + GC.ID +' disabled</name>' + CRLF;
  Result := Result + '  <cmt>' + cdata(GC.Name + ' is disabled') +'</cmt>' + CRLF;
  Result := Result + '  <sym>Disabled</sym>' + CRLF;
  Result := Result + '  <type>Waypoint|Disabled</type>' + CRLF;
  Result := Result + ' </wpt>' + CRLF + CRLF;
End;

    Result := Result + ' <wpt lat="' + lat + '" lon="' + lon + '">' + CRLF;
    Result := Result + '  <time>'
...
EDIT: trochu jsem si s tím obrázkem Disabled ještě hrál a nejlépe vypadá při rozměru 24x24, teda pokud mám originální ikonky keší, ne ty větší. V příloze je velikost 32x32, ta vypadá taky zajímavě, ale připadá mi to zbytečně velké. Taky nemusí být špatné jen přeškrtnutí, ale ten kruh okolo je přece jen výraznější.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#118 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 22:54

Jo a ještě jednu vychytávku k těmto super exportům. Možná už to někde bylo, ale já to nevěděl. Když si založím CustomSymbols s názvy WPT, tak se mi už waypointy zobrazují se správnými ikonkami. Taky přikládám ikony, které jsem okopíroval s některého exportního makra, jen jsem je musel správně pojmenovat

Přiložený soubor (y)


  • 0

#119 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 11:41

Generovani waypointu primo u kese nepovazuji za stastne, protoze se tim zbytecne zmensuje uz tak mala pamet na waypointy. Co se tyka custom symbolu - nova verze makra bude zobrazovat waypointy misto modre vlajecky i jinymi ikonami. Starsi oregony Custom Symboly neumi, takze o tech nic nevim.
  • 0

#120 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 13:53

Mě nové symboly zobrazuje i to původní makro. Škrtnutých WPT je jen pár u disabled keší, takže to oželím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama