Přejít na obsah


Fotka

Český geocaching v roce 2005


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#61 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 20:19

Pořád mi to ale vychází u tebe celkem na 1147 českých keší. Ve skutečnosti jich je ale 1183. 36 ti někde chybí.

Mohl bys mi poslat gpx export ze svého GSAKu pro porovnání? Waypointy stahuju z gc.com a mám jich stejný počet jako je uveden na gc.cz, tj. 1151 celkem, 58 nedostupných. A když už se v těch číslech šťouráme, nemělo by být těch českých keší za loňský rok 1149 a ne 1147, když letos přibyly dvě?
Jinak statistiky jsou naprosto skvělé, díky za ně.
  • 0

#62 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 21:11

Nesměle si dovoluji podotknout, že jako dárek k vítězství a titulu by ti měl někdo věnovat lepší foťák - 0,740 MB na fotku je dost hrůza.

Omlouvám se, že tříštím vlákno, ale jestli má Milancer ke každé fotce 10KB náhled (na co?), pak každá velká fotka vychází na cca 1,5MB. A s tím už se dá vyžít. Tím samozřejmě nechci odrazovat frontu sponzorů s novými foťáky. :-)
  • 0

#63 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2006 - 21:00

Neda mi to a tak si dovolim otazku.... A ktera to byla, ta jedina hodna dospeleho cloveka?


Nevím jak se jmenuje, byl jsem na návštěvě u kamaráda v Brně. Na stromech byly připevněné kousky odrazné látky a muselo se hledat v noci s čelovkou. Přišlo mi to vtipné, asi protože jsme byli oba opilí. Nejsem si už ani zcela jist jestli jsme tu krabici opravdu našli, legrace to každopádně ale byla.


Ja videl cachi, ktere nejsou jen o ujiti 500m od silnice a satrani v okolnich parezech urcite mnohem vic (fyzicky i jen soude podle popisu).


Které například? Uvědomte si, že i když takových znáte 50, stále to není z celkového počtu ani pět procent a pokud budou rovnoměrně rozmístěny, je od vás nejbližší z nich cca padesát kilometrů. Podle těch mých - jistěže diskutabilních - žebříčků je i mezi prvními dvaceti nejobtížnějšími většina těch "pařezových". Samozřejmě chápu příčiny - v ČR prostě neexistuje přirozený, nenásilný způsob, jak udělat náročný trek. Je sice možné zavřít sešitek do roury, tu mrsknout doprostřed Lipna a získat tak úkryt mimořádné obtížnosti - tohle bych ale nenazval nenásilným způsobem.


Já se však rád nechám přesvědčit. Takže - řekněme, že o víkendu se budu pohybovat v oblasti na jihovýchod od Hradce Králové. Vezměme čtverec 60x60 km, v levém horním rohu je Hradec. Co zajímavého mi může geocaching nabídnout?


  • 0

#64 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2006 - 18:55

Sdílím naprosto stejný názor jako Pitr a Tom Klíčník. Na různé výlety jsem jezdil dávno před tím, než byla GPS vůbec ke koupení a geocaching je víc než zajímavé doplnění těchto toulek. Na obsah krabic můžeme mít různý nátor, ale hlavní je být venku, hýbat se a poznávat. Aspoň teda pro mne určitě. Kromě toho se i ledacos dozvíš, když řešíš různé multi či unkown cache. Nemám sice takové bombastické skóre jako jiní, ale nedělám to kvůli skóre, ale kvůli zábavě. Jistě jsou i cache typu 500 m od silnice (byl jsem i na takové, kde jsem zastavil 7 m od ní autem), ale jako oddychovka při cestě jsou dobré.
  • 0

#65 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2006 - 16:35

Pítře, perfektně formulováno...! Není co dodat, na "atraktivitu" geocachingu mám stejný názor...
  • 0

#66 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2006 - 16:37

... a jeste mala poznamecka k "plochym" aktivitam. neznam mnoho takovych, snad krome toho zmineneho vysedavani u piva. I treba ty tisicovky (ac jsem tezce postizen horofilii, tohle JE trosku divna zalezitost)... neni mozna zdanlive kam rust a expandovat tuhle zabavu, at clovek skace jak skace, pres tech 1600 a kousek se nedostane... ale variaci a moznosti pokroku je taky minimalne tech 1600. ani hory s podobnou vyskou nejsou stejne, jedna je hola, druha zalesnena, treti se skalkama, jedna blizko nad mesteckem, jedna ztracena nekde v pohranicnich horach kde dohromady nic neni (ano, i u nas jsou takove)... na jedne se opaluju, na druhe zmoknu... na jednu muzu lezt v lete, na jinou (nebo na tu stejnou) v zime... jednou pesky, pak na bezkach, jindy na kole, nebo po usich (proti gustu zadny disputat)... nekam jdu sam, neco si u toho mrucim a nedejboze medituju pri chuzi... nekam jdu se psem, nekam s partou pratel... nekde se utaborim s obrovskou vybavou, se stanem atd, jinam muzu jit na drsnaka jen s klicema v kapse, spat pod jedli a pit z potoka... nekde jen tak koukam, jinde si poustim draka, jinde sedim pul dne a ctu knizku... nekde si vylezu na skalku pro kesku... ne, to neni pointa, to je jen jedna z x dalsich moznosti. proste mel-li to byt priklad ploche cinnosti bez moznosti vyvoje, zmeny, experimentu, novych zazitku, podle me to nebyl moc dobry priklad. a tak je to asi s vetsinou cinnosti, kazdy to vidi po svem, nekdo si treba najde neco zajimaveho na plivani z mostu :) / skoro u vseho je asi tisic variaci. u GC, troufam si tvrdit, mozna dokonce tisic patnact... /// apropo - proc se o tom vlastne bavime? :)
  • 0

#67 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2006 - 18:32

Oprava opravy :-)
- není to asi šestatřicítková soustava, protože například písmeno O se nepoužívá pro svou podobnost s číslicí 0; a písmeno S pro podobnost s číslicí 5.

tech vyrazenych pismen je jeste drobet vic.. I (1) , U (V)
  • 0

#68 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 19:54

Jestliže vezmu jen aktivní skrýše, pak to vypadá takto:

20014
200218
200372
2004278
2005717

  • 0

#69 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 20:32

Nemělo by být těch českých keší za loňský rok 1149 a ne 1147, když letos přibyly dvě?


Mělo, bohužel dvě (GCGKBG a GCQDV9) neprolezly HTML parserem kvůli nevalidnímu kódu GC.COM.
  • 0

#70 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 21:20

Mohl bys mi poslat gpx export ze svého GSAKu pro porovnání? Waypointy stahuju z gc.com a mám jich stejný počet jako je uveden na gc.cz, tj. 1151 celkem, 58 nedostupných. A když už se v těch číslech šťouráme, nemělo by být těch českých keší za loňský rok 1149 a ne 1147, když letos přibyly dvě?
Jinak statistiky jsou naprosto skvělé, díky za ně.

Těch 1183, respektive 1185 keší s rokem 2006 je celkový počet včetně! všech archivovaných.
  • 0

#71 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 21:16

Omlouvám se, že tříštím vlákno, ale jestli má Milancer ke každé fotce 10KB náhled (na co?), pak každá velká fotka vychází na cca 1,5MB. A s tím už se dá vyžít. Tím samozřejmě nechci odrazovat frontu sponzorů s novými foťáky. :-)


Věcně je to samozřejmě úplně bezvýznamné, ale jestliže dělám chybu v tomhle, pak ji můžu mít v čemkoli, třeba i v těch statistikách. Takže - 6,9 * 1024 / 9540 = 0,741. Co dělám špatně?

  • 0

#72 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2006 - 21:26

To máte jako projekt http://www.tisicovky.cz. Tam jsou taky lidé, kteří vášnivě obíhají kdejakou bouli, jen aby jim měli co nejvíc. I kdyby ale oběhli úplně všechny, co jich jen v ČR je, nesestaví z nich nejen Everest, ale ani Mont Blanc.

To nemá být výsměch, ale ukázka činností, které jsou zrozeny jako "ploché". Dají se jen pořád opakovat, ale najít v nich možnosti pro větší, kvalitativní vývoj, je velmi obtížné.


  • 0

#73 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2006 - 21:41

Já se však rád nechám přesvědčit. Takže - řekněme, že o víkendu se budu pohybovat v oblasti na jihovýchod od Hradce Králové. Vezměme čtverec 60x60 km, v levém horním rohu je Hradec. Co zajímavého mi může geocaching nabídnout?

Ach jaj! Mnohe tvoje interpretacie ( napr. ista korelacia vyssieho prijmu a geocachingu - hoci - opytam sa - ?nie je zmienovany vyssi prijem podmieneny vyssim vzdelanim? a v primarnej priamej korelacii su teda atributy vzdelanie a naklonnost ku geocachingu, nie??) maju hlavu a patu, da sa s nimi suhlasit. Ale takto predsa nemozes polozit otazku!!

Sam chapes, ze ludia su rozdielni. Ked predstavim "ponuku", pre jedneho muoze znamenat skvely vylet, kusok adrenalinu, napatia, zaujimavu ulohu k tomu, radost, prekvapenie a pocit spokojnosti na zaver. Zatial co pre 2heho je ten isty vylet len drbanie sa dakam lesom v bahne za bezcennou pixlou v nechutnej igelitke.

Je to o osobnych preferenciach a nesuhlasim s tvrdenim, ze tento sport "nema co ponuknut". Ma mnoho co ponuknut, ale nie kazdemu - ale to sa da povedat o akejkolvek cinnosti. Pokial hovoris o svojom postoji - ok - nikto ta nepresvedci a ani to nechce robit. Mna by tiez nikto nepresvedcil o care napr. snowboardingu. Ale nehovorim preto, ze vseobecne nema co ponuknut..

  • 0

#74 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2006 - 20:26

... a jeste mala poznamecka k "plochym" aktivitam. neznam mnoho takovych, snad krome toho zmineneho vysedavani u piva.


Pivo není aktivita ale životní styl. Na zbytek odpovím možná později, boneničas.


  • 0

#75 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 21:44

Věcně je to samozřejmě úplně bezvýznamné, ale jestliže dělám chybu v tomhle, pak ji můžu mít v čemkoli, třeba i v těch statistikách. Takže - 6,9 * 1024 / 9540 = 0,741. Co dělám špatně?

Nic, máš to dobře (ani bych si netroufl pochybovat), myslel jsem to tak, že jestli má náhledy, fotek je tedy vlastně jen polovina. A ty 10KB náhledy by si vzaly pouze 9540 / 2 * 10 = 46,6 MB.
  • 0

#76 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 21:24

Těch 1183, respektive 1185 keší s rokem 2006 je celkový počet včetně! všech archivovaných.


To na věci nic nemění. GC.CZ má v GPX souboru také archivované schránky a je toho všeho pořád jen 1151. Takže odkud se berou ty navíc? Nejde o nějaké, které byly z ČR později přesunuty jinam?
  • 0

#77 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2006 - 21:57

To nemá být výsměch, ale ukázka činností, které jsou zrozeny jako "ploché". Dají se jen pořád opakovat, ale najít v nich možnosti pro větší, kvalitativní vývoj, je velmi obtížné.

S tymto nesuhlasim uz vuobec. Fakt netusim, aku inu cinnost by si klasifikoval ako "nie plochu", ked uz sa ti geocaching zda byt plochym.

Jednak spaja zalubu v navigacii, turistike, rieseni hlavolamov (+ ich pripravovani pre inych), vo vyznavani adrenalinovych hier, v objavovani novych miest a tuzbe po novych vedomostiach (zvlast tato crta je uzasna), spoznavanie zaujimavych ludi - mimochodom velmi rozdielneho veku, ziv.stylu a zamerania.. ja som sa vdaka nemu naucil zaklady HTML jazyka napriklad... to len namatkovo, urcite som vela este nespomenul.

Na druhej strane ho spusta (vacsina) ludi robi ako doplnkovu kratochvilu k svojmu konicku, je to uplne vyborna, nenarocna moznost spestrenia bezneho zivota. Rozhodne nic extremneho a okrajoveho.

....jedinezeby som bol celkom "mimo" :-)

  • 0

#78 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2006 - 21:53

Ach jaj! Mnohe tvoje interpretacie ( napr. ista korelacia vyssieho prijmu a geocachingu - hoci - opytam sa - ?nie je zmienovany vyssi prijem podmieneny vyssim vzdelanim? a v primarnej priamej korelacii su teda atributy vzdelanie a naklonnost ku geocachingu, nie??) maju hlavu a patu, da sa s nimi suhlasit. Ale takto predsa nemozes polozit otazku!!

Sam chapes, ze ludia su rozdielni. Ked predstavim "ponuku", pre jedneho muoze znamenat skvely vylet, kusok adrenalinu, napatia, zaujimavu ulohu k tomu, radost, prekvapenie a pocit spokojnosti na zaver. Zatial co pre 2heho je ten isty vylet len drbanie sa dakam lesom v bahne za bezcennou pixlou v nechutnej igelitke.

Je to o osobnych preferenciach a nesuhlasim s tvrdenim, ze tento sport "nema co ponuknut". Ma mnoho co ponuknut, ale nie kazdemu - ale to sa da povedat o akejkolvek cinnosti. Pokial hovoris o svojom postoji - ok - nikto ta nepresvedci a ani to nechce robit. Mna by tiez nikto nepresvedcil o care napr. snowboardingu. Ale nehovorim preto, ze vseobecne nema co ponuknut..


Tak se vraťme tam, odkud ten spor vyšel - k otázce proč je na Ostravsku méně skrýší, než by se podle hustoty obyvatel dalo čekat. Já na ni odpověděl tím, že lidé tam nebudou mít tak velký zájem o hledání, protože... a teď všechny ty věci. Já si ty argumenty nevymyslel, já je od nich slyšel, i když jen od několika dvou či třech, což může být a asi i je příliš odvážně zobecnění.

Na otázku jestli je důležitější vzdělání nebo výše příjmů by se odpovědět dalo, ale já to s tím, co mám k dispozici, nedokážu. Průměrná vzdělanost ale na Ostravsku nebude nižší nežli v Brně. Tedy aspoň se domnívám. Kdo ví.


  • 0

#79 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2006 - 0:28

Pivo není aktivita ale životní styl. Na zbytek odpovím možná později, boneničas.

Tak k tomuhle už se musím vyjádřit.
1. Musím vyjádřit obdiv Q za jeho statistiky. Když už nic, tak určitě pobaví, a hlavně že je někdo ochoten věnovat svůj čas takovým "úchylným aktivitám". ;-)
2. Nikdy jsem nebyl nějaký velký turista, ale nějak jsem cítil, že je dobré poznávat svou zem (óó jak poetické), jenže přišly děti, s nimi povinnosti a ......... lennost. GPS (Geko 201) jsem si pořídil asi v roce 2003, kvůli kolu a dovoleným.
Ale jak vyšel článek v HN Víkend, a já objevil novou dimenzi v použití GPS..... Co vám budu povídat: V rodině i mezi známými jsem už závislák, a to nejsem žádný extrémní geolovec (od května nemám ještě ani stovku).
Takže, můj Geocaching je o tom, že když někam jedu (za kamarády, příbuznými), tak to zpestřím geolovem, a rázem je ta návštěva daleko zajímavější (hlavně pro děti).
Závěr: Jezdím už leta na stejná místa, a díky GC objevuju okolí pro sebe, ale i pro hostitele (místní).
P.S.: keše 500m od auta taky mají něco do sebe, je to 1km pěšky, ale spíš víc. A když takových, ačkoliv se přemísťuješ autem, uděláš za den 5, tak taky něco našlapeš... Tím chci řící, že mám vlastně rád všechny keše, a to jak "pařezové", tak multi, anebo (musím si šplhnout) :o) keše typu VfOM a ROAM.
P.P.S.: Pivo mám rád. A to tak, že docela dost. ;-)
  • 0

#80 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2006 - 21:32

To na věci nic nemění. GC.CZ má v GPX souboru také archivované schránky a je toho všeho pořád jen 1151. Takže odkud se berou ty navíc? Nejde o nějaké, které byly z ČR později přesunuty jinam?

OK - dám ti příklad: Lanterna GC3A5F
Buchlov - castle GC989B
Suche skaly GCBB0C
To jsou jen některé z těch nejstarších
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama