Přejít na obsah


Fotka

Český geocaching v roce 2005


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2006 - 21:42

Ještě bych si dovolil švestičky z vlastní zahrádky, takto graf aktivity (nálezy+pokusy) po měsících od roku 2001:


  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 22:18

S tymto nesuhlasim uz vuobec. Fakt netusim, aku inu cinnost by si klasifikoval ako "nie plochu", ked uz sa ti geocaching zda byt plochym.


Horolezectví. Mezi Lysou Horou a Mont Blancem je už kvalitativní skok. Mezi Mont Blancem a Matterhornem je další skok. Je kam se vyvíjet. Když jezdíš na kole, víš, že mezi padesáti kilometry a dvěstěpadesáti kilometry je podstatný rozdíl, můžeš jet k na kole k moři, do Ruska, kolem světa. Když jezdíš na jachtě, můžeš se plácat po přehradě, kolem pobřeží, mezi ostrovy nebo jet přes oceán. Patrně namítneš, že můžeš jet přes oceán hledat krabici - no, vlastně ano. Ovšem ta jízda je jachting, geocaching je jen ta krabice.

Prostě mi to tak připadá, ale jak už jsem napsal, rád se nechám přesvědčit. Jestli není nic kolem Hradce Králové, co by nebylo typu "zašťourej v pařezu", zkusme jinou oblast, kde budu za dva týdny - čtverec 80x80 km, pravý dolní roh v Osové Bitýšce.


  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2006 - 21:47

OK - dám ti příklad: Lanterna GC3A5F
Buchlov - castle GC989B
Suche skaly GCBB0C
To jsou jen některé z těch nejstarších

GC3A5F není v GPX souboru z GC.CZ, ze kterého vycházím. S ostatními to bude stejné. Proč v něm chybí netuším, to je otázka na správce webu. Pokud se jedná jen o archivované skrýše, pak se nic neděje, ale bylo by mrzuté, kdyby tam chyběly i aktivní.
  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 22:25

Jdu pryč, pokud ještě bude na co, odpovím někdy jindy.
  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 22:30

No zacnu projitim vlastniho found listu od zacatku. Na uvod ale jeste tohle. Hodne dospeleho cloveka jsou rozhodne i ty co neuvedu (jsem dospely clovek a hodne mne rozhodne byly :-) ) a taky ze se jedna o pohled veskrze subjektivni. No ona je ta definice "hodna dospeleho cloveka" taky dost podivna, kazdy si pod ni asi predstavi neco jineho a ja popravde ted moc nevim.
Co sis pod tim predstavil ty, Q?
Uvedu teda cache, ktere se mi fakt libily, nebo mi prisly necim zajimavejsi nez dojit 500m k parezu (ac jsem se tomuto hodnoceni ve vsech otazkach na forech dusledne a zamerne vyhybal).
Kamen cache - moc hezke misto, na vylet v tu chvili uz s byvalimi spoluzaky mam moc pekne vzpominky (vylet nebyl kvuli cachim, jako ostatne vetsina vyletu s temito lidmi) (a taky neni v parezu a je dal nez tech 500m od silnice:-))
Zlobri doupe - tady nemaji, ze zjevnych pricin, pokusy o objektivni hodnoceni cenu. I presto si myslim a nejsem sam, ze je misto hezke a hledani si opravdu "uzijete"
Pfafenschlag - historicky zajimave misto
Jim Goff - vtipny pribeh
On Her Majesty's Secret Service #1: The Bridge - napadita cache, napadite zpracovani a misto ukrytu - ocenili i mravenci (a ze jich podle fotek bylo)
Expansion`s magnetic child (Prague) - genialni uchyceni (myslim prvni sveho druhu, omlouvam se pokud se mylim)
Prague Foreign Coin Exchange - take ne zcela obvykla cache - umistenim, obsahem (jako vetsina Samanovych)
Rezistor Cache - tady myslim neni co resit. O druhe takove cachi nevim.
Vsechna Geopiva a CITO eventy - zde take neni co resit
Fitness cache - dobry napad
Velka husi cesta - dlouhy vylet po severnim kokorinsku, provazeny pribehem o huse Cecilce. Moc se mi to libilo
Tram cache - dobry napad
Baronova studanka - podobne jako u zlobriho doupete + hodne dobre maskovana krabicka
Bike cache no.3 - ciste subjektivni, takhle zveselenej jsem jeste nehledal
Celemantia (Girls' castle), Korlatka, Shipboard Water Mill in Kolarovo - historicky zajimava mista na Slovensku
Socha - supr fotoseznamka :-)
Haggaeusova BMC serie - hezke misto, s pribehem
Bila hora - genialne resena schranka
Bludny Balvan aka Rambling Rock - zajimava rebusova multi, pro danou lokalitu mam slabost
The Crazy Dendrologist / Bláznivý dendrolog - vtipne a vzdelavaci (stejne si myslim, ze vsechny stromy jsou habr :-))
"Pú - Cache" - uzasny vyhled
Cat's eyes - V Praze, ale jinak to same, co jsi psal u te brnenske, ktera te zaujala. Taky moc libilo.
Otto Wichterle cache - Jde hlavne o informacni hodnotu, proto doporucuji precist si i neco o Wichterlem.
Pravda, Dzban, Celtic calendar - jak uz vam asi doslo, mam rad zriceniny a zajimava historicka mista :-)
Campus - taky nevsedni a krom toho ji mam hned vedle skoly

A ted z tech, ktere jsem jeste nenalezl. Poradi nahodne.

Dapeho scrabble, Na kole pro pivo (pro me je dost vyzva ziskat ty souradnice jenom ze zadani. Neco uz mam, ale zatim jsem to neoveroval), Tunel, Posta, Operace anthracit, Hajtrovy bunkrove a ponorkove, Samanova hudebni R.I.P, Bratislavska sifrovaci a nakonec sveho casu modry kbelik nedaleko Roztok (Archa)- me prvni prakticke setkani s geocachingem... (a take dalsi, o kterych nevim)
Zkratka z meho pohledu je jich opravdu mnoho. Doufam, ze brzy prispeju take nejakou svoji. Uz by po tech 99 nalezech a celkem dva a ctvrt roku hledani bylo na case.
S tema hradeckejma ti snad pomuze nekdo jiny. Ja jsem tam zatim nehledal a uz ted nemam cas zkoumat, co tam vsechno je. Jenom doufam, ze po mne LC filtr, ktery jsem dnes vecer planoval pocitat nebude nikdo chtit uz zitra.
Hezky zbytek vecera/noci.
Michal
  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 22:33

Horolezectví. Mezi Lysou Horou a Mont Blancem je už kvalitativní skok. Mezi Mont Blancem a Matterhornem je další skok. Je kam se vyvíjet. Když jezdíš na kole, víš, že mezi padesáti kilometry a dvěstěpadesáti kilometry je podstatný rozdíl, můžeš jet k na kole k moři, do Ruska, kolem světa. Když jezdíš na jachtě, můžeš se plácat po přehradě, kolem pobřeží, mezi ostrovy nebo jet přes oceán.

Patrně namítneš, že můžeš jet přes oceán hledat krabici - no, vlastně ano. Ovšem ta jízda je jachting, geocaching je jen ta krabice

Buď můžeš jít jednou za 14 dnů po práci najít si krabičku kilometr od místa bydliště se psem na vodítku nebo můžeš vyrazit na celý víkend na výlet po rodném státě nebo si vzít na měsíc dovolenou a obrazit celou evropu anebo se úplně zbláznit a procestovat celý svět - je to prostě turistika, je už jen na tobě, jak ji pojmeš. Já se třeba mám moc rád na to, abych se plahočil na Mount Everest, takže se radši budu držet při zemi a nebudu se snažit co nejvýš, ale co nejdál. Není to jen o tom, jestli na ono vzdálené místo připluješ jachtou, ale co na tom místě zažiješ ...
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2006 - 21:53

GC3A5F není v GPX souboru z GC.CZ, ze kterého vycházím. S ostatními to bude stejné. Proč v něm chybí netuším, to je otázka na správce webu. Pokud se jedná jen o archivované skrýše, pak se nic neděje, ale bylo by mrzuté, kdyby tam chyběly i aktivní.

Jedná se opravdu jen o velice staré a archivované keše. Pro zajímavost přidávám ještě jednu, na kterou si ti služebně nejstarší ;-)) mezi námi jistě rádi vzpomenou: An American Geocacher in Prague GCD11B.
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2006 - 22:20

GC3A5F není v GPX souboru z GC.CZ, ze kterého vycházím. S ostatními to bude stejné. Proč v něm chybí netuším, to je otázka na správce webu. Pokud se jedná jen o archivované skrýše, pak se nic neděje, ale bylo by mrzuté, kdyby tam chyběly i aktivní.

Reaguju tu na poslední tvou větu, Q. Ale hodnotím po přečtení diskuze celou tvou práci výše i jiný strom o těžižtích a jiných statistikách gc. Perfektní věc, miluju statistiky. Protože neumím takto zacházet s programy, netušil jsem, že takový krásný data jdou z celé gc-činnosti vytáhnout. Moc hezky se to čte a vnímá, že někdo si dá s tím tu práci a nadšení, že toto vymáčkne. A pobaví celou smečku kolem sebe. Moc díky!
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2006 - 22:28

Reaguju tu na poslední tvou větu, Q. Ale hodnotím po přečtení diskuze celou tvou práci výše i jiný strom o těžižtích a jiných statistikách gc. Perfektní věc, miluju statistiky. Protože neumím takto zacházet s programy, netušil jsem, že takový krásný data jdou z celé gc-činnosti vytáhnout. Moc hezky se to čte a vnímá, že někdo si dá s tím tu práci a nadšení, že toto vymáčkne. A pobaví celou smečku kolem sebe. Moc díky!


Dík, ačkoli je to snad až trochu přehnané. Vždyť je to jen taková legrácka. Jestli budu mít čas, udělám časem upload všech žebříčků a statistik na nějaký freeweb.

  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 21:22

Dík, ačkoli je to snad až trochu přehnané. Vždyť je to jen taková legrácka. Jestli budu mít čas, udělám časem upload všech žebříčků a statistik na nějaký freeweb.

Q, když vynecháme ty poslední rozsáhlejší sociální analýzy, ten upload určitě půjde udělat i sem. napsal bys mi kdyžtak na mail, až na to budeš mít čas? děkuju.
  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 21:29

Q, když vynecháme ty poslední rozsáhlejší sociální analýzy, ten upload určitě půjde udělat i sem. napsal bys mi kdyžtak na mail, až na to budeš mít čas? děkuju.


V tom případě by bylo lepší, kdybych dodal aplikaci, která ty reporty generuje, abyste si je mohli vytvářet u sebe podle potřeby. Co z toho má lézt? Momentálně se vytváří HTML s tabulkou.
  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 21:58

V tom případě by bylo lepší, kdybych dodal aplikaci, která ty reporty generuje, abyste si je mohli vytvářet u sebe podle potřeby. Co z toho má lézt? Momentálně se vytváří HTML s tabulkou.

asi by byly nejlepší SQL dotazy a ty bych pak upravil, aby tady fungovaly.

jestli můžeš ještě prozradit v čem to generuješ ... ?



  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 22:09

asi by byly nejlepší SQL dotazy a ty bych pak upravil, aby tady fungovaly.

jestli můžeš ještě prozradit v čem to generuješ ... ?


SQL... Tak to nevím. Teď je to tak, že aplikace (C++) stáhne z GC.CZ GPX soubor, ten rozparsuje. Z GC.COM pak podle odkazů stáhne listingy s kompletními logy. Ty rozparsuje, vytvoří vnitřní reprezentaci dat a z ní pak generuje reporty, které zapisuje do souborů na disk. Nejhorší je to stahování logů z GC.COM, je toho spousta, dost dlouho to trvá a asi se to nedá dělat každou hodinu. Ani denně bych to nedělal. Lepší by bylo mít seznam jen změněných skrýší, ale ten nemám. Chtěl jsem ho stáhnout z GC.CZ, ale zatím jsem se k tomu nedostal.
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 22:34

SQL... Tak to nevím. Teď je to tak, že aplikace (C++) stáhne z GC.CZ GPX soubor, ten rozparsuje. Z GC.COM pak podle odkazů stáhne listingy s kompletními logy. Ty rozparsuje, vytvoří vnitřní reprezentaci dat a z ní pak generuje reporty, které zapisuje do souborů na disk. Nejhorší je to stahování logů z GC.COM, je toho spousta, dost dlouho to trvá a asi se to nedá dělat každou hodinu. Ani denně bych to nedělal. Lepší by bylo mít seznam jen změněných skrýší, ale ten nemám. Chtěl jsem ho stáhnout z GC.CZ, ale zatím jsem se k tomu nedostal.

bezva. data máme, céčko taky. jestli bys měl chuť a někdy mi to prosím tě poslal... je to dobrej nápad a nemá smysl chtít popsat ty algoritmy.
  • 0

#95 Fox013013

Fox013013

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2008 - 10:59

zajímalo by mě kde se nachází nejvyšší keš na světě, ví to někdo ?:D
  • 0

#96 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2008 - 12:01

fox13 napsal/a:
zajímalo by mě kde se nachází nejvyšší keš na světě, ví to někdo ?:D

je pod mont everestem v nadmořské výšce kolem 7000metrů .
  • 0

#97 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2008 - 15:44

A v Evrope,kupodivu, na Mont Blancu cca 4800m :o) To my mame odlovenou ve vysce 3880m a vys uz se asi nikdy nedostaneme.
  • 0

#98 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2008 - 21:20

A ted honem spat,(22,19 hod.) at muzem rano lovit,je toho nastesti dost:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama