Přejít na obsah


Fotka

Nová keš - anketa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 13:10

Tak je dost těžká otázka. Záleží na mnoha faktorech. Tak třeba kde to bude. Asi takto, pokud by to měla být cache někde v turisticky známé oblasti a vedena převážně přes turistické značky a turisticky zajímavá místa, tak klidně jsem pro multi - ale 1) určitě tam musí být popis jak daleko se jde, zhruba kudy, a kde se skončí - Např. něco takového: Trasa je při nejčastější variantě dlouhá 12 km, vede převážně po červené a modré t.zn. a je to okruh, vrátíte se zpět (nebo - konec je u hradu XY, nebo konec je cca 5 km SV od výchozího místa, apod.) Pokud toto neuděláš, omezíš v podstatě cache jen na místní nebo na kačery trávicí delší čas na daném místě. Někdo kdo jede z daleka většinou má nějaký plán co chce tam vidět a neznámá multina, kde neví kam vede a zda se mu hodí do plánu, tak toho mutlina asi neosloví (což už tu i někdo psal). Kompromis je, že tyto informace můžeš zakódovat do hintu - ať si každý vybere, zda chce vědět kam jde nebo ne. a za 2) určitě by měla být udělaná zajímavě, nápaditě - moc se nám líbila teď třeba GC1TE7C - byla provedena jako napínavý příběh a místa odpovídala příběhu (resp. při dobré fantazii) Pokud jsou ale jednotlivé stage mezi sebou bez zajímavé cesty a po silnici či v málo atraktivní oblasti, chceš dělat typu: spočti schody a přičti pět a máš písmeno A (trochu už ohraná a nudná písnička a nezajímavá hra s nezajímavými čísly) tak raději vol více tradicionálek.
  • 0

#22 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 14:19

Víc keší + bonus. U mne jednoznačné. :)
  • 0

#23 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 16:03

pavels napsal/a:
Plánuju jednu novou keš. Na trase 10-12 km je nějakých 5-6 tématicky příbuzných objektů. Máte raději multinu, nebo několik samostatných keší (třeba i s bonusem?) Obojí má svoje výhody i nevýhody...


Raději víc tradiček s bonusem. S dětmi jsou dlouhé multiny neuskutečnitelné.
  • 0

#24 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 18:54

Máme malé děti, ale i tak máme rádi multiny. Samozřejmě hezké a zajímavé téma je fajn. Je fajn když je předem vědět zhruba čas a délka, aby se dalo naplánovat co a jak dál. Je fajn když je to zašifrované a každý at si určí jestli to chce vědět nebo se nechá přakvapit. Jednotlivé tradičky jsou fajn kvůli bodům, ale ten příběh to pro nás nenahradí.
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#25 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 19:19

multinu,nač se honit za body
  • 0

#26 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 19:52

Můj názor je jednoznačný- dlouhá obtížná multina odlovitelná i na kole. Potom těch 12 a více km nehraje roli a keška se při povedeném listingu, provedení trasy a uložení může stát legendou, za kterou se cíleně vypravují kačeři z celé ČR. U serie s bonusem toho můžeš dosáhnout také, ale objektivně ..... většina se spokojí s pár nejjednoduššími drajvkami a v logu poznamená ...... někdy až bude více času ..... Nebo ... bonusovku jsme měli celkem zmáknutou, ale nakonec jsme museli z časových důvodů požádat přítele xyz (tímto zdravíme) a pod. Tím "odlovitelná na kole" nemyslím pohodlné dojetí, ale možnost to kolo pořád vláčet nějak sebou a nemuset ho někde nechávat. Přeji ti úspěch.
  • 0

#27 adrtru

adrtru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 19:58

My multiny kvůli dětem moc nelovíme. Přesto se ale kloníme k dobře vypracované multině, která bude mít nápad. Nečekej potom ale velkou návštěvnost. Reakce budou asi ale lepší. U tradiček ze série se lidi moc nerozepisujou. Vše je o nápadu.
  • 0
adrtru

#28 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:04

Tak jak čtu reakce, tak volba je v podstatě jednoduchá: pokud dokážeš udělat krásnou výjimečnou multinu s originálním nápadem na zajímavém místě - šup do toho! A staň se legendou :) pokud si by to měla být tuctová jednoduchá mutlina s ničím originálním a zajímavým - pryč od toho a šup na krásné tradicionálky s bonusem. Tak snad nám dáš brzy vědět, jak jsi se rozhodl :)
  • 0

#29 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:24

Cink 1435 napsal/a:
Spíše více jednotlivých s bonusem. Někdy se prostě na multinu nedostává dostatek času.
Ale přiznávám že bez multin by to byla dost nuda, jsou takové to "koření " ;)

Jak myslíš, že se na multinu nedostává dostatek času?? Víš třeba o nějaké týdenní multině?? To je nadsázka. Skutečně si myslím, že je lepší jenda krásná a dlouhá multi, než 30 kešu max. půl roku starých v Praze..
  • 0

#30 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:25

StanB99 napsal/a:
Můj názor je jednoznačný- dlouhá obtížná multina odlovitelná i na kole. Potom těch 12 a více km nehraje roli a keška se při povedeném listingu, provedení trasy a uložení může stát legendou, za kterou se cíleně vypravují kačeři z celé ČR. U serie s bonusem toho můžeš dosáhnout také, ale objektivně ..... většina se spokojí s pár nejjednoduššími drajvkami a v logu poznamená ...... někdy až bude více času ..... Nebo ... bonusovku jsme měli celkem zmáknutou, ale nakonec jsme museli z časových důvodů požádat přítele xyz (tímto zdravíme) a pod.
Tím "odlovitelná na kole" nemyslím pohodlné dojetí, ale možnost to kolo pořád vláčet nějak sebou a nemuset ho někde nechávat.
Přeji ti úspěch.


Naprostej souhlas!
  • 0

#31 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:40

spuzva napsal/a:

Cink 1435 napsal/a:
Spíše více jednotlivých s bonusem. Někdy se prostě na multinu nedostává dostatek času.
Ale přiznávám že bez multin by to byla dost nuda, jsou takové to "koření " ;)

Jak myslíš, že se na multinu nedostává dostatek času?? Víš třeba o nějaké týdenní multině?? To je nadsázka. Skutečně si myslím, že je lepší jenda krásná a dlouhá multi, než 30 kešu max. půl roku starých v Praze..


Nedostatek času je jednoduché: jste někde jeden den a za chvíli zase jedete domu. A na místní multinu prostě nemáte čas - nevím co je na tom nepochopitelného :)

Proto jsem zastáncem toho, že u každé mutliny by měla být uvedena její délka a cca místo, kde končí - a to nejlépe v hintu, toť si každý rozhodne, zda chce jít jasně a může plánovat nebo jít za zážitkem do neznáma. - ale toť už diskuze na toto téma jinde.
  • 0

#32 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:46

Pokud máš k dspozici prostředí a příběh na dlouhou multi, tak neváhej a udělej to tak. Na sérii tradiček se vzpomíná málokdy, na parádní dlouhou multi se zapomíná jen velmi těžko :-) Viz třeba Velka husi cesta GCM443, Sloupská divocina GCWEYJ, Zanikle vesnice GCYJA2, Holundergrund GC12A0Z, Raubiri GC11EFJ nebo i mysterky jako GOL-JJ 1 GC11RCZ. Ale z hlediska rychlého nalovení bodů jsou tyhle keše nevhodné a proto neoblíbené. Ale má to i výhody, nemusíš tak často doplňovat logbooky :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:48

Mau Loftin napsal/a:

spuzva napsal/a:

Cink 1435 napsal/a:
Spíše více jednotlivých s bonusem. Někdy se prostě na multinu nedostává dostatek času.
Ale přiznávám že bez multin by to byla dost nuda, jsou takové to "koření " ;)

Jak myslíš, že se na multinu nedostává dostatek času?? Víš třeba o nějaké týdenní multině?? To je nadsázka. Skutečně si myslím, že je lepší jenda krásná a dlouhá multi, než 30 kešu max. půl roku starých v Praze..


Nedostatek času je jednoduché: jste někde jeden den a za chvíli zase jedete domu. A na místní multinu prostě nemáte čas - nevím co je na tom nepochopitelného :)

Proto jsem zastáncem toho, že u každé mutliny by měla být uvedena její délka a cca místo, kde končí - a to nejlépe v hintu, toť si každý rozhodne, zda chce jít jasně a může plánovat nebo jít za zážitkem do neznáma. - ale toť už diskuze na toto téma jinde.


Pokud si nedokážeš udělat čas na dlouhou multi a raději lovíš několik tradiček a tím i více bodů, tak to nevnucuj těm, co si ten čas klidně udělají.

Díky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:57

kolombo napsal/a:

Pokud si nedokážeš udělat čas na dlouhou multi a raději lovíš několik tradiček a tím i více bodů, tak to nevnucuj těm, co si ten čas klidně udělají.

Díky.


Ehm, promiň, ale já snad někomu něco vnucuji?? A jak si mám "udělat čas" když nevím, jak je multina dlouhá, jestli mi na ní stačí jedna hodina nebo dva dny? A pro body fakt nelovim! Body jsou pro mě jen čistě informativní záležitost pro zajímavost a smysl geocachingu vidím úplně někde jinde, například i v přátelské konverzaci o nově vznikajících cache.....
  • 0

#35 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 6:59

kolombo napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:

spuzva napsal/a:

Cink 1435 napsal/a:
Spíše více jednotlivých s bonusem. Někdy se prostě na multinu nedostává dostatek času.
Ale přiznávám že bez multin by to byla dost nuda, jsou takové to "koření " ;)

Jak myslíš, že se na multinu nedostává dostatek času?? Víš třeba o nějaké týdenní multině?? To je nadsázka. Skutečně si myslím, že je lepší jenda krásná a dlouhá multi, než 30 kešu max. půl roku starých v Praze..


Nedostatek času je jednoduché: jste někde jeden den a za chvíli zase jedete domu. A na místní multinu prostě nemáte čas - nevím co je na tom nepochopitelného :)

Proto jsem zastáncem toho, že u každé mutliny by měla být uvedena její délka a cca místo, kde končí - a to nejlépe v hintu, toť si každý rozhodne, zda chce jít jasně a může plánovat nebo jít za zážitkem do neznáma. - ale toť už diskuze na toto téma jinde.


Pokud si nedokážeš udělat čas na dlouhou multi a raději lovíš několik tradiček a tím i více bodů, tak to nevnucuj těm, co si ten čas klidně udělají.

Díky.


Koloombo, mluvíš mi z duše, přesně tak to cítím, navíc - dlouhé multiny, pokud jsou na více než den, jsou určitě velmi podrobně popsány a potenciální kačer je upozorněn na délku. Samozřejmě to máme každý jinak, ale já preferuju výborně zpracovanou celodenní multinu v přírodě, která mne obohatí o výhledy a místa, kam bych se těžko dostal, než o 8-10 bodů navíc...
  • 0

#36 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 7:04

Mau Loftin napsal/a:

kolombo napsal/a:

Pokud si nedokážeš udělat čas na dlouhou multi a raději lovíš několik tradiček a tím i více bodů, tak to nevnucuj těm, co si ten čas klidně udělají.

Díky.


Ehm, promiň, ale já snad někomu něco vnucuji?? A jak si mám "udělat čas" když nevím, jak je multina dlouhá, jestli mi na ní stačí jedna hodina nebo dva dny? A pro body fakt nelovim! Body jsou pro mě jen čistě informativní záležitost pro zajímavost a smysl geocachingu vidím úplně někde jinde, například i v přátelské konverzaci o nově vznikajících cache.....


Koukal jsem se na tvých 8 odlovených multin a z každé je patrné, jak dlouhá asi je. Nic se ti ani já nesnažím vnutit. Přrostě jak výše psáno, a uvedeno Kolombem v odkazech, dlouhé přírodní multiny, to jsou zážitky na hodně dlouhou dobu. A kdo chce sbírat, ať jezdí na kombajnu..
  • 0

#37 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 7:07

Mau Loftin napsal/a:

Proto jsem zastáncem toho, že u každé mutliny by měla být uvedena její délka a cca místo, kde končí - a to nejlépe v hintu, toť si každý rozhodne, zda chce jít jasně a může plánovat nebo jít za zážitkem do neznáma.

..... A jak si mám "udělat čas" když nevím, jak je multina dlouhá, jestli mi na ní stačí jedna hodina nebo dva dny


neni nic jednodussiho, nez se zeptat autora. :)
  • 0

#38 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 7:23

Ještě upřesním zadání: asi by to nebylo nic moc pro pěší, ale spíš pro cyklisty (nebo automobilisty). Projíždělo by se několika vesnicemi, pěknou krajinou po vedlejších silnicích (občas i nějaký ten rozhled, i nějaké keše v okolí B) ), případně kousek i po cyklostezce. Ale po přečtení vašich názorů se možná začínám pomalu klonit k variantě série několika samostatných keší. Připadá mi to variabilnější - kdo chce, může si sérii projet celou v jednom zátahu, kdo nechce, může hledat postupně. Ono jak o tom přemýšlím, tak půjde hlavně o ty stage, než o to cestování... Dík za vaše názory.
  • 0

#39 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 7:33

pavels napsal/a:
Ještě upřesním zadání: asi by to nebylo nic moc pro pěší, ale spíš pro cyklisty (nebo automobilisty). Projíždělo by se několika vesnicemi, pěknou krajinou po vedlejších silnicích (občas i nějaký ten rozhled, i nějaké keše v okolí B) ), případně kousek i po cyklostezce. Ale po přečtení vašich názorů se možná začínám pomalu klonit k variantě série několika samostatných keší. Připadá mi to variabilnější - kdo chce, může si sérii projet celou v jednom zátahu, kdo nechce, může hledat postupně. Ono jak o tom přemýšlím, tak půjde hlavně o ty stage, než o to cestování...

Dík za vaše názory.


... a největší umění je nabídnout zajímavé stages a ještě k tomu zábavnou cestu k nim.. A to je umění kvalitních, denních multin...
  • 0

#40 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 7:51

spuzva napsal/a:
Koukal jsem se na tvých 8 odlovených multin a z každé je patrné, jak dlouhá asi je. Nic se ti ani já nesnažím vnutit. Přrostě jak výše psáno, a uvedeno Kolombem v odkazech, dlouhé přírodní multiny, to jsou zážitky na hodně dlouhou dobu. A kdo chce sbírat, ať jezdí na kombajnu..


No tak třeba poslední GC1TE7C - u té jsme, jak je dlouhá, vůbec netušili, ale měli jsme dost času, takže jsme to mohli risknout. A opravdu tato multina byla krásná a budu na ní opravdu vzpomínat. Nikdy proti multinám nejsem, když jsou originálně udělané. Typu spočti schody a přičti 5 máš číslo A mě moc nebaví.... (ale jen subjektivní názor a nic neodsuzuji). Proto si myslím, že lepší je tradicionálka než nudná neoriginální multina.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka