Přejít na obsah


Fotka

Zakládání keší pod 100 nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
278 odpovědí na toto téma

#241 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 7:57

a myslíte, že 100 stačí? GC1ZAP9 :|
  • 0

#242 jiki

jiki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 9:01

Navrhuje, aby každý kdo tady kritizuje keše nováčků, poslal odkaz na keš, kterou založil on, ať si nováčci můžou udělat obrázek jak vypadá keš od "odborníka";)
  • 0

#243 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 9:32

Hmm, koukám další nekonečné vlákno.:)
  • 0

#244 Medok

Medok

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 9:47

Zdravím. Řekl bych, že většina ownerů zakládá takové cache, které nejraději loví. Když nějakému kačerovi nevadí špatná cache, je nasnadě, že špatnou cache jako owner taky založí. Kdysi jsem založil před dvěma lety svoji prvotinu. Nebyla to špatná cache, ale poněkud jsem nevzal v úvahu, možnosti pouze pěších kačerů, neboť jsem všude jezdil na kole a ta cache byla stvořena spíš pro cyklisty. Dostalo se mě pochopitelně oprávněné kritiky a jsem za ní vděčný, neboť další cache, které jsem založil jsou myslím dobré. Aspoň co se logů týče. Inspirací pro mě byli především odlovené cache, kdy jsem si říkal, ta je dobrá, tady bych něco vylepši a ta je špatná. Tato zkušenost se jinak, než lovem nezíská. Jinak přes profil je možné si prohlédnou listingy a logy "odborníků" na cache :)
  • 0
Kdo hledá, najde - kdo nenajde, hledá.

#245 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 11:14

kovac napsal/a:
hele nemohli jste mi říctkde se stahuje keš? dík;);)

Nejdříve si přečti všechny články na http://wiki.geocaching.cz/ B)
  • 0

#246 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:09

jiki napsal/a:
Navrhuje, aby každý kdo tady kritizuje keše nováčků, poslal odkaz na keš, kterou založil on, ať si nováčci můžou udělat obrázek jak vypadá keš od "odborníka";)


Chybí mi tu zaškrtávátko: "Tento názor se mi líbí." :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#247 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:59

jiki napsal/a:
Navrhuje, aby každý kdo tady kritizuje keše nováčků, poslal odkaz na keš, kterou založil on, ať si nováčci můžou udělat obrázek jak vypadá keš od "odborníka";)

narozdíl od jiných, opravdový "odborník" má v podpisu (nebo aspoň tam vlevo) funkční odkaz do profilu na geocaching.com, a tam si to už každý (?) může najít :DB)
  • 0

#248 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 10:43

Medok napsal/a:
Inspirací pro mě byli především odlovené cache, kdy jsem si říkal, ta je dobrá, tady bych něco vylepši a ta je špatná. Tato zkušenost se jinak než lovem nezíská.

Přesně tak. A proto je dobré omezit nováčkům zakládání. Ale ne nějakým limitem, ten nic neřeší. Testy se nelíbí, zkusím vymyslet něco jiného.
Jen tak pro ilustraci: Já chtěl například založit keš u našeho baráku. Manželka byla naštěstí proti hned od začátku.
  • 0

#249 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 10:49

rodinka veverek napsal/a:
A jak dlouho nás bude bavit mít na mapě neodlovenou keš a říkat si: "Ta je blbá, tu lovit nebudu, i když ji mám za barákem"?


S plným vědomím prohlašuji, že kolem svého starého i nového bytu mám plno neodlovených keší, které ani neplánuji odlovit, a vůbec mně to neštve :P
  • 0

#250 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 10:57

R-A-von-B napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
A jak dlouho nás bude bavit mít na mapě neodlovenou keš a říkat si: "Ta je blbá, tu lovit nebudu, i když ji mám za barákem"?


S plným vědomím prohlašuji, že kolem svého starého i nového bytu mám plno neodlovených keší, které ani neplánuji odlovit, a vůbec mně to neštve :P

A nebyl bys radši, kdyby ty cache byly tak úžasný, že by ses nemohl dočkat, až je ulovíš? A jak by se to mohlo stát? Jen tak, že budeme prudit jejich autory, aby se tomu věnovali a nebo uvolnili místo pro někoho jiného.
  • 0

#251 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 10:57

R-A-von-B napsal/a:
S plným vědomím prohlašuji, že kolem svého starého i nového bytu mám plno neodlovených keší, které ani neplánuji odlovit, a vůbec mně to neštve :P

Taky s tím nemám problém.B) Dokonce nepotřebuju ani PM a ignorelist.:P
  • 0

#252 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 11:01

chupito napsal/a:
A nebyl bys radši, kdyby ty cache byly tak úžasný, že by ses nemohl dočkat, až je ulovíš? A jak by se to mohlo stát? Jen tak, že budeme prudit jejich autory, aby se tomu věnovali a nebo uvolnili místo pro někoho jiného.

Radši bych byl, ale nijak mě to netrápí ani takhle. Těch úžasných je pořád spousta, stačí si vybrat.:) Navíc v mém případě ty neodlovené okolo HC nejsou nijak extra hrozné, jenom mě nelákají a pro mě lákavější v těch místech stejně asi založit nejdou.
  • 0

#253 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 11:09

rodinka veverek napsal/a:
. A proto je dobré omezit nováčkům zakládání. Ale ne nějakým limitem, ten nic neřeší. Testy se nelíbí, zkusím vymyslet něco jiného.
Jen tak pro ilustraci: Já chtěl například založit keš u našeho baráku. Manželka byla naštěstí proti hned od začátku.

To je ovšem zajímavá myšlenka, skoro se to prolíná s vedlejším vláknem. Zakládat by mohli pouze ženatí cacheři a vdané cacherky.:D:D
Myslíte, že by pak ke sňatkům kvůli penězům, občanství atd. přibyly i sňatky kvůli keším?:)
  • 0

#254 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:42

rodinka veverek napsal/a:
A jak dlouho nás bude bavit mít na mapě neodlovenou keš a říkat si: "Ta je blbá, tu lovit nebudu, i když ji mám za barákem"?


No, možná bych se za ten barák i vydal cestou od popelnic. :D Ale šel bych tam pouze s jediným očekáváním, a sice, že si připíšu jeden bezvýznamný bodík. Takže rozčarování a nepříjemné překvapení by se nejspíše nekonalo.

Já jsem třeba nedávno byl ve Znojmě. Udělal jsem si večerní okruh po památkách v centru. Většinou samé kešky velikosti mikro. Člověk by o půlce z nich snadno řekl, že jsou tzv. "o ničem". Taky se v lozích člověk dočte samé "díky" a "TFTC". Ale mě se ten "kombajn" nakonec docela líbil. Pěkně jsem se prošel, viděl jsem plno zajímavých věcí. Získal jsem snadno v krátkém čase - mimo jiné - taky 8 bodů. Prostě jsem šel na procházku a cestou potkal pár malých krabiček.

Úprava:
Jo, zrovna jsem si vzpomněl, že tady kousek od práce mám nejblíž jednu mikrokešku, kolem které chodím od autobusu už asi půl roku. Dosud mě nechala úplně klidným. A nejspíš to tak i nadále zůstane. Nějak mě ten puntík na mapě netrápí. :)
  • 0

#255 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 8:02

Pajast napsal/a:
Já jsem třeba nedávno byl ve Znojmě. Udělal jsem si večerní okruh po památkách v centru. Většinou samé kešky velikosti mikro. Člověk by o půlce z nich snadno řekl, že jsou tzv. "o ničem". Taky se v lozích člověk dočte samé "díky" a "TFTC". Ale mě se ten "kombajn" nakonec docela líbil. Pěkně jsem se prošel, viděl jsem plno zajímavých věcí. Získal jsem snadno v krátkém čase - mimo jiné - taky 8 bodů. Prostě jsem šel na procházku a cestou potkal pár malých krabiček.

Souhlasím. Byl jsem také ve Znojmě s firmou na "výjezdním zasedání" a s několika kačery jsme si také ty mikrovky obešli. A líbilo se nám to. Ale zkusit tam jít s rodinou, tak budou otráveni a já tím pádem také. Nepamatuju si však, žýe by byl ve Znojmě nějaký vyložený hnus.
  • 0

#256 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 8:49

Ano, pro děti by taková procházka Znojmem asi byla pěkná otrava. Děti potřebují najít krabičku s "pokladem". Člověk si v tom musí najít svoje. Lovit to jenom pro body by byla nuda. Prostě si myslím, že i takové celkem "nudné" keše mají svůj smysl a půvab. Třeba ten, že se člověk na chvíli zastaví a věnuje chvilku pozornosti nějakému místu, které by jinak snadno minul. Musím říct, že většina těch mikrokeší má společného autora (nevím, kolik má nálezů), který si i s provedením té drobné krabičky dal trochu práce. Je to znát i na logbboku, který je z pevného papíru, není z něj hned salát. Navíc je vybaven provázkem na vytažení. Vesměs mají též čisté uložení. Není nutné hrabat se v bordelu kolem popelnic a podobně. To jsem taky musel ocenit.
  • 0

#257 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2009 - 15:27

Dnes jsem si na toto vlákno vzpomněl v souvislostí s nově vzniklou sérií minerálních pramenů kačera či týmu Prirodni skola. Obrázek si může udělat každý sám, když si přečte logy k jednotlivým keším.
  • 0

#258 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2009 - 15:46

Ten owner ma stesti, ze je to v tehle oblasti. Podle logu vidim, ze jsou tam mimoradne slusni a tolerantni cacheri. Dokonce se mu snazi pomoci. Byt to v Praze, tak uz ho kamenuji a zerou zaziva. Navic by tam uz mel minimalne nekolik desitek agresivnich a sprostych logu. :D
  • 0

#259 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2009 - 15:57

Ruvit napsal/a:
Dnes jsem si na toto vlákno vzpomněl v souvislostí s nově vzniklou sérií minerálních pramenů kačera či týmu Prirodni skola. Obrázek si může udělat každý sám, když si přečte logy k jednotlivým keším.

Tolik DNFek po hromadě se hned tak nevidí. :)
  • 0

#260 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2009 - 16:34

Ruvit napsal/a:
Dnes jsem si na toto vlákno vzpomněl v souvislostí s nově vzniklou sérií minerálních pramenů kačera či týmu Prirodni skola. Obrázek si může udělat každý sám, když si přečte logy k jednotlivým keším.


Skoro bych řekl, že to je další, který doplatil na defaultní zaškrtnutí active :-D

A fakt Vás furt baví běhat na ty FTF ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama