Přejít na obsah


Fotka

Zakládání keší pod 100 nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
278 odpovědí na toto téma

#221 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 11:45

I s 19 nalezenými jde založit dobrou kešku viz:http://www.geocachin...0b-c6a2c2cc11a6.
Je to o lidech.
  • 0
Sylvia999

#222 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 20:02

Pro sběratele bodů je třeba dobré čím víc kešek tím lepší...a pro ty kdo si stěžují že začáteční keše jsou špatné(vy ste taky určitě svou první keš neměli úplně super)tak nemusí keše hledat nikdo není ke geocachingu nucen...tak nelovte vůbec a nemusíte si stěžovat:D:p
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#223 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 0:58

rodinka veverek napsal/a:

cinca2008 napsal/a:
Já bych ještě dodal
-keše,o kterých si v lozích (to je divný slovo) přečteme, jak jsou o ničem, na hnusných místech,v psích hovnech,půjdeme i přesto všechno hledat !! ;)

No právě. A to je také důvod, proč mnoho hlidí hledá způsob, jak být těchto "zážitků" ušetřen. Proto vznikají stále dokola vlákna na stejné téma. Protože to kačery trápí a chtějí problém řešit.


Kdybych se mel trapit, kdejakou kravinou na GC, tak tu hru uz davno nehraji. Uzivej si to a nehledej problemy. Fakt s tim nic neudelas.
  • 0

#224 eyelet

eyelet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 12:10

Tak to abych se začal bát, že mě někdo zabanuje B)
  • 0

#225 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 13:44

handa napsal/a:
...a pro ty kdo si stěžují že začáteční keše jsou špatné (vy ste taky určitě svou první keš neměli úplně super), tak nemusí keše hledat, nikdo není ke geocachingu nucen ... tak nelovte vůbec a nemusíte si stěžovat:D:p

Takže budeme vozit odpadky do lesa a uděláme si z něj smetiště? Nikdo tě do lesa chodit nenutí.
Do veřejného bazénu budeme vypouštět kanalizaci? Nikdo tě tam koupat nenutí.
V silnicích nebudeme opravovat díry? Nikdo tě po nich jezdit nenutí.

Ono tě nikdo nenutí téměř nic, snad už chápeš, že tvá argumentace je nesmyslná. Bez ohledu, zda se jedná o zabávu, či práci, chce mít téměř každý hezké prostředí. Rybáři chtějí lovit velké hezké zdravé ryby, kačeři chtějí lovit hezké keše.

Jak jsme si mohli všimnout, tak lék typu: "Nechoďte na špatné keše a ony samy zaniknou" je neúčinný a to lék stejně neúčinný, jako rada: "Nedívejte se v televizi na filmy s reklamami a ni je tam přestanou dávat". I velmi špatné keše mají mnoho nálezů. A jak dlouho nás bude bavit mít na mapě neodlovenou keš a říkat si: "Ta je blbá, tu lovit nebudu, i když ji mám za barákem"?

Tak každý pro zlepšení situace dělá, co je v jeho silách. Tak se nemůžeme divit, že někteří kačeři žádají omezení zakládání v počtu založení, domnívají se, že by se tím problém vyřešil. (Já se to nedomnívám.)
  • 0

#226 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 13:59

eyelet napsal/a:
Tak to abych se začal bát, že mě někdo zabanuje B)

Hus zacatecniku! Na forum muzou psat jen lidi se ctyrma a vic nalezama! (Automaticky tim ziskavaji patent na rozum) :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#227 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 14:04

Párkrát jsem si po nálezu fakt hnusné cache říkal, že snad je lepší jí hodit do koše, aby nekazila pěknou hru. No, zatím jsem to neudělal, ale... ;)
  • 0

#228 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 19:02

chupito napsal/a:
Párkrát jsem si po nálezu fakt hnusné cache říkal, že snad je lepší jí hodit do koše, aby nekazila pěknou hru. No, zatím jsem to neudělal, ale... ;)


A cim ji ta keska jako kazi tu hru? Naopak si myslim, ze pro popracovni kese nebo kombajny jsou prave tyto jako delane.

samozrejme extremy, kdy je keska "zasypana" injekcnimi strikackami nebo fekaliemi nepocitam) B)B)
  • 0

#229 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 20:39

chupito napsal/a:
Párkrát jsem si po nálezu fakt hnusné cache říkal, že snad je lepší jí hodit do koše, aby nekazila pěknou hru. No, zatím jsem to neudělal, ale... ;)


Ještě, že jsi to neudělal, kazil by jsi tím hru !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#230 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 2:25

kolombo napsal/a:

chupito napsal/a:
Párkrát jsem si po nálezu fakt hnusné cache říkal, že snad je lepší jí hodit do koše, aby nekazila pěknou hru. No, zatím jsem to neudělal, ale... ;)


Ještě, že jsi to neudělal, kazil by jsi tím hru !!!


good!!!! :D:D:D
  • 0

#231 Jirgi

Jirgi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 6:16

Tak jsem se přehoupnu přes stovku. Už můžu zakládat? Jo? ... Hurá. Ale zatím nemám potřebu a ani nemám fajn nápad čím bych lovce obohatil. Po přečtení tohoto vlákna aby člověk dostal strach, aby něco neposr.. a nebyl zde lynčován. Propráno tu bylo snad vše, kde se může udělat při zakládání chyba. Věřím, že napoprvé to není moc jednoduché. Z těch chyb se mi obzvláště jedna nelíbí, a to zakládání na velmi nezajímavém místě. Za obsah si pak můžeme sami.
  • 0

#232 kovac

kovac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 6:18

hele nemohli jste mi říctkde se stahuje keš? dík;);)
  • 0

#233 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 8:17

Jirgi napsal/a:
.........
Z těch chyb se mi obzvláště jedna nelíbí, a to zakládání na velmi nezajímavém místě. Za obsah si pak můžeme sami.


... nezajímavých místech a ještě nejlépe na nějakém frekventovaném místě nebo pod dozorem řady oken (ideálně celého paneláku nebo ulice). Dobrá je také náves malé vesničky, kde je pozorně sledován každý krok "vetřelce" a jeho "nenápadné" počínání.
  • 0

#234 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 10:03

k-lord napsal/a:

kolombo napsal/a:

chupito napsal/a:
Párkrát jsem si po nálezu fakt hnusné cache říkal, že snad je lepší jí hodit do koše, aby nekazila pěknou hru. No, zatím jsem to neudělal, ale... ;)


Ještě, že jsi to neudělal, kazil by jsi tím hru !!!


good!!!! :D:D:D

No, chápu, že pro někoho je to fakt jen o těch bodech, ale já dávám přednost kvalitě před kvantitou. Hrabání se mezi počůraným bordelem za hru nepovažuju a trvám na tom, že zakládání takových keší kazí hru - protože to snižuje její celkovou úroveň. Nakonec už nikomu nepříjde, že by se měl nějak snažit, aby byla ta jeho krabička atraktivní, když stejně většina vypadá stejně.
Takže možná když tu cache zlikviduju, tak jí buď autor obnoví v lepší podobě (neboť získal během času zkušenosti) a nebo se archivuje a nebude zaclánět.
  • 0

#235 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 10:33

Musím souhlasit se Sylvia999. Je to jen a jen o lidech. Obecně lze asi říci, že čím více nálezů člověk má, tím je větší pravděpodobnost, že se vyvaruje chyb. Ale jsou lidé s pár nálezy, kteří udělají fantastickou kešku stejně jako "staří psi", kteří pohodí filmovku do smetí. Extrém jsem zažil v Turecku - autor (7 nalezených, 35 založených) umístil keš doprostřed tureckého tržiště. Měl jsem ji pár metrů od hotelu a to prostě odlovit nešlo :@.
  • 0

#236 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 11:36

chupito napsal/a:
Takže možná když tu cache zlikviduju, tak jí buď autor obnoví v lepší podobě (neboť získal během času zkušenosti) a nebo se archivuje a nebude zaclánět.

Likvidovat cizí keš nemůžeš i kdyby se ti sebevíc nelíbila. Na to nemáš ani právní ani morální nárok. Můžeš ji však ve tvém logu autorovi vytknout a doufat, že ji zlikviduje sám.
  • 0

#237 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 12:38

Petman02 napsal/a:

Jirgi napsal/a:
.........
Z těch chyb se mi obzvláště jedna nelíbí, a to zakládání na velmi nezajímavém místě. Za obsah si pak můžeme sami.


... nezajímavých místech a ještě nejlépe na nějakém frekventovaném místě nebo pod dozorem řady oken (ideálně celého paneláku nebo ulice). Dobrá je také náves malé vesničky, kde je pozorně sledován každý krok "vetřelce" a jeho "nenápadné" počínání.


Zrovna tohle bych za tak velkou chybu nepovažoval, většina lidí se baví ráda :-)

http://www.geocachin...31-5a00b81fc71f
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#238 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 18:34

chupito napsal/a:

No, chápu, že pro někoho je to fakt jen o těch bodech, ale já dávám přednost kvalitě před kvantitou. Hrabání se mezi počůraným bordelem za hru nepovažuju a trvám na tom, že zakládání takových keší kazí hru - protože to snižuje její celkovou úroveň. Nakonec už nikomu nepříjde, že by se měl nějak snažit, aby byla ta jeho krabička atraktivní, když stejně většina vypadá stejně.
Takže možná když tu cache zlikviduju, tak jí buď autor obnoví v lepší podobě (neboť získal během času zkušenosti) a nebo se archivuje a nebude zaclánět.


A nebo ti da autor pri nejblizsim eventu pres hubu. :D:D

Ted vazneji. Je plno kesek, ktere byly dany na pekne misto, ale ktere se brzo zmenilo na smetiste apod. za to nemuze autor, ale pristup lidi k prostredi, ve kterem ziji. Autor urcite nebude kesku zasypavat vykaly, strikackami nebo jinym odpadem. Samozrejme musi misto obcas zkontrolovat, zda je stale vhodne, aby tam keska byla. Ale kvuli lidem, kteri se chovaji jako hovada, nebudu tvrdit ze autor dela kesky, co kazi hru. Kesky, ktere jsou v cistem prostredi, byt za okapem nebo na zabradli hru rozhodne nekazi. A jestli si ji kazis tim, ze takove lovis je tvuj problem. Chod jen do prirody a mestske nech na pokoji. ;)B)
  • 0

#239 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 19:58

k-lord napsal/a:

A nebo ti da autor pri nejblizsim eventu pres hubu. :D:D

Tak toho bych se z několika důvodů nebál B)

Ted vazneji. Je plno kesek, ktere byly dany na pekne misto, ale ktere se brzo zmenilo na smetiste apod. za to nemuze autor, ale pristup lidi k prostredi, ve kterem ziji. Autor urcite nebude kesku zasypavat vykaly, strikackami nebo jinym odpadem. Samozrejme musi misto obcas zkontrolovat, zda je stale vhodne, aby tam keska byla. Ale kvuli lidem, kteri se chovaji jako hovada, nebudu tvrdit ze autor dela kesky, co kazi hru. Kesky, ktere jsou v cistem prostredi, byt za okapem nebo na zabradli hru rozhodne nekazi. A jestli si ji kazis tim, ze takove lovis je tvuj problem. Chod jen do prirody a mestske nech na pokoji. ;)B)

Oponuješ proti něčemu, co jsem neřek. To že lidi udělají po založení cache z okolí smetiště autor neovlivní, ale měl by jí, jak se to dozví, disableovat. Fakt.
Mě štvou nové cache, zahrabané pod klackama v příkopu. A v listingu autor píše, že pokud nemáte rádi hnusné cache, tak tam nemáme chodit. Já na to říkám, že pokud není ochoten věnovat tomu svůj čas, tak ať dělá něco jiného. Cachí je moc a když některé ubudou, jen dobře.
  • 0

#240 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 0:32

chupito napsal/a:
Oponuješ proti něčemu, co jsem neřek. To že lidi udělají po založení cache z okolí smetiště autor neovlivní, ale měl by jí, jak se to dozví, disableovat. Fakt.
Mě štvou nové cache, zahrabané pod klackama v příkopu. A v listingu autor píše, že pokud nemáte rádi hnusné cache, tak tam nemáme chodit. Já na to říkám, že pokud není ochoten věnovat tomu svůj čas, tak ať dělá něco jiného. Cachí je moc a když některé ubudou, jen dobře.


No ale proc bych mel zakazem takovychto kesek kazit hru treba kombajnistum, ktere nebavi litat x km mezi keskami treba na horach.
A uprimne si myslim, ze kdyz autor napise do logu, ze keska je nic moc, tak bych to bral jako prinos. Aspon ti nebude kazit hru poté, co zjistis az ji najdes, ze keska je o nicem. ;);)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama