Přejít na obsah


Fotka

FTF ... Váš názor na věc ...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#1 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 16:52

Modelový příklad ... 22:00 oznámení o nové kešce. 18:00 druhého dne do logu na net píše, že nebyl první, ale na internetu první je. Když už má teda někdo FTF, tak proč ho na net nenapíše? Aby ostatní věděli, s čím mají počítat ... jestli to jet ještě zkusit nebo ne? Já se ráno probudil a taky koukám, nová keška, ale už je hodně pozdě na FTF, tak jsem nejel. A teď večer koukám a jediný, kdo logoval, je kačer, který FTF nemá, je několikátý v pořadí. ... Takhle to je u každý kešky v poslední době. Co je to za zvyk nepsat FTF v co možná nejdřívějším čase a nechat ostatní v naději, že to možná ještě stihnou ... přijde mi to jako docela škodolibé .. Zajímal by mě Váš názor.;)
  • 0
Honza

#2 Tuvixos

Tuvixos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:07

Proč škodolibé? To je ten správný adrenalin, když si člověk není jistý, že najde logbook prázdný :) Buď mi to přece za pokus stojí a nebo nestojí. Jistotu nemáš ani když vyrazíš okamžitě... Na druhou stranu uznávám, že čekat se zápisem celý den může být od někoho škodolibý záměr, ale taky se k tomu jednoduše třeba dřív nedostal.
  • 0

#3 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:13

Gitt napsal/a:
Co je to za zvyk nepsat FTF v co možná nejdřívějším čase a nechat ostatní v naději, že to možná ještě stihnou ... přijde mi to jako docela škodolibé ..
Zajímal by mě Váš názor.;)

Souhlasím. Aby to bylo spravedlivé, zahrnul bych do pravidel, že je třeba na stránce zalogovat ještě dřív než se vydám na lov a také uvést čas předpokládaného odlovu, aby každý věděl jestli má cenu se o FTF pokušet. :o Chudáčci potom zbytečně pospíchají a někdo jim to stějně už vyfouknul, no fuj.
  • 0

#4 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:22

Tuvixos napsal/a:
Proč škodolibé? To je ten správný adrenalin, když si člověk není jistý, že najde logbook prázdný :) Buď mi to přece za pokus stojí a nebo nestojí. Jistotu nemáš ani když vyrazíš okamžitě...
Na druhou stranu uznávám, že čekat se zápisem celý den může být od někoho škodolibý záměr, ale taky se k tomu jednoduše třeba dřív nedostal.


Tady nejde ale často o to, že by to nestihl, ale o to, že se mu prostě nechělo, nebo že lovili ve více lidech a jeden to nechal na druhého, a tak si to lognou až Bůh ví kdy ...
  • 0
Honza

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:34

Tak to si dokonce představ, že prý existují kačeři, kteří na net nepíší nic a logují se jen do logbooku v kešce. V případě, že je takový náhodou první, nebude ta keška na netu mít FTF asi nikdy. Rozhodující je samozřejmě pořadí v kešce. No a osobně je mi to jedno, protože tam buď budu první a nebo ne. A ostatní, ať si logují, kdy se jim chce. Limit naštěstí neexistuje.
  • 0

#6 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:38

Gitt napsal/a:
Modelový příklad ... 22:00 oznámení o nové kešce. 18:00 druhého dne do logu na net píše, že nebyl první, ale na internetu první je.
Když už má teda někdo FTF, tak proč ho na net nenapíše? Aby ostatní věděli, s čím mají počítat ... jestli to jet ještě zkusit nebo ne?
Já se ráno probudil a taky koukám, nová keška, ale už je hodně pozdě na FTF, tak jsem nejel. A teď večer koukám a jediný, kdo logoval, je kačer, který FTF nemá, je několikátý v pořadí.
... Takhle to je u každý kešky v poslední době. Co je to za zvyk nepsat FTF v co možná nejdřívějším čase a nechat ostatní v naději, že to možná ještě stihnou ... přijde mi to jako docela škodolibé ..
Zajímal by mě Váš názor.;)


Ježiši ty jsi se zase blbě vyspal co? Tak buď budu první nebo ne, co je to za logiku ihned logovat nebo tak ;) prober se z toho snu. My taky vyrazili na keš kde měl už log PaBa a dojeli jsme si aspoň pro STF, ale kdybych byl jako ty tak tu fňukám na netu jak jsem moc ublíženej ;)
Mohli jsme přijet desátí, ale zkusili jsme to a hle, byli jsme druzí ale mohli by jsme být třeba desátí navíc u dosti keších se kačeři scházejí, pokecají atd. ;) Risk je zisk ;)
A to platí nejen v geocachingu ;)
Tak nebreč a koukej příště vyrazit ;)
  • 0

#7 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 18:27

SniperCZ napsal/a:

Gitt napsal/a:
Modelový příklad ... 22:00 oznámení o nové kešce. 18:00 druhého dne do logu na net píše, že nebyl první, ale na internetu první je.
Když už má teda někdo FTF, tak proč ho na net nenapíše? Aby ostatní věděli, s čím mají počítat ... jestli to jet ještě zkusit nebo ne?
Já se ráno probudil a taky koukám, nová keška, ale už je hodně pozdě na FTF, tak jsem nejel. A teď večer koukám a jediný, kdo logoval, je kačer, který FTF nemá, je několikátý v pořadí.
... Takhle to je u každý kešky v poslední době. Co je to za zvyk nepsat FTF v co možná nejdřívějším čase a nechat ostatní v naději, že to možná ještě stihnou ... přijde mi to jako docela škodolibé ..
Zajímal by mě Váš názor.;)


Ježiši ty jsi se zase blbě vyspal co? Tak buď budu první nebo ne, co je to za logiku ihned logovat nebo tak ;) prober se z toho snu. My taky vyrazili na keš kde měl už log PaBa a dojeli jsme si aspoň pro STF, ale kdybych byl jako ty tak tu fňukám na netu jak jsem moc ublíženej ;)
Mohli jsme přijet desátí, ale zkusili jsme to a hle, byli jsme druzí ale mohli by jsme být třeba desátí navíc u dosti keších se kačeři scházejí, pokecají atd. ;) Risk je zisk ;)
A to platí nejen v geocachingu ;)
Tak nebreč a koukej příště vyrazit ;)


Kámo, tady nikdo nebrečí, já jen nerozumím tomu, proč si někdo loguje FTF až po pár dnech, když to v klídku může stihnout po návratu z lovu. ... a navíc, nejsem sám, kdo se na tohle zeptal, ale já volil cestu veřejného (kačerského) fóra, ne logy kešky .. No nic, zkusil jsem to, předeme jsem čekal někoho, kdo mi to rychle zkrouhne, ale vyjádřit svůj názor můžu ;-) vždycky :-)
  • 0
Honza

#8 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 18:32

Já s FTF logama taky trochu počkám, řádově několik hodin. STF a TTF loguju hned jak příjdu domů. Jsou ovšem FTFkaři co čekají i 14 dní, přesto že už tam je zalogováno dalších 10 lidí.
  • 0

#9 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 18:55

Jiný kraj, jiný mrav.. Např. u nás je zvykem a dělá to skoro celý okres, že pokud vyjde keška, padne FTF, tak pro toho prvního je 24 hodinová mlčenlivost z důvodu napínavosti hry.. Ano, je to sice škodolibé, ale je to adrenalin... Horší je, když přijde kačer na kešku, je třeba 2., na netu nikdo není napsán a on se prostě zaloguje, hned jak přijde.. Tady bohužel končí mlčenlivost.. Ovšem teď se to snaží učit;););) Takhle je to u nás a na Žďársku, a nikdo si nestěžuje.. A to je důležitéB)
  • 0

#10 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:15

Aha, divu se ze jsou ruzne strategie. Ta 24 hodinova mlcenlivost je zajimava a rozhodne napinava. U nas na Zlinsku dostane clovek za usi, kdyz neloguje rychle a nejaky naruzivec tam jede trebas rano zbytecne. Takze radeji ihned u kesky po nalezu loguju pres mobil FTF a co vim, tak to dela takhle vetsina (maximalne ihned po prijezdu dom).
  • 0

#11 Juris13

Juris13

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:28

Myslím, že je to o slušnosti. Zalogovat FTF v co nejkratším možném čase. Já když se mi FTF poštěstí, tak loguji hned jak dorazím domů, případně volám geokolegům, ať tam hodí aspoň poznámku. ;)
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:30

Koukam, ze se tu opet resi kraviny. Tak bud jsi FTFkar a pak mas pro kesuli mazat hned, jak je publikovana a nebo nejsi no a pak mas aspon bod za kesku, pro kterou bys driv nebo pozdeji stejne sel. Nebo snad ne? Je to jen hra. To bych se mohl stejne rozcilovat pri patrani po trackables, ktere jsou potreba pro nejakou kesuli (napr. Klic, Moving coordinates). Kolikrat mi utekly pred nosem, zejmena z toho duvodu, ze kacer, ktery to tam umistil, to zalogoval, az uz to tam fakticky zase nebylo. Proste hra, kde jde v techto pripadech taky o stesti. ;);)
  • 0

#13 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:30

FTF loguji hned jak je možné, je pak jasné, že např. šifra je řešitelná, a že krabka je v pořádku. Asi to bude chtít provětrat ždárské končiny a přinést jim tam zdravou soutěživost FTF ;). A do logu psát i čas, aby bylo jasné, který nešťastník byl ten poslední, než se krabka ztratila :(.
  • 0

#14 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:33

pozorjed napsal/a:
A do logu psát i čas, aby bylo jasné, který nešťastník byl ten poslední, než se krabka ztratila :(.


A co tim jako ziskas? Zalozis cernou listinu kaceru, kteri "zpusobili" ztratu kese?
  • 0

#15 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:39

k-lord napsal/a:

pozorjed napsal/a:
A do logu psát i čas, aby bylo jasné, který nešťastník byl ten poslední, než se krabka ztratila :(.

A co tim jako ziskas? Zalozis cernou listinu kaceru, kteri "zpusobili" ztratu kese?

když to budu já, tak budu zpytovat svědomí, že jsem si měl dát bacha, když někdo jiný, tak nic. Mimo jiné, pokud někdo loguje plus mínus pár desítek minut, tak si pak můžu říct, nebyl to mudla, ale kačer, kterého neznám a nebylo poznat, že loví.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:42

Co je na tom divného? Prostě se ten člověk nedostane k internetu a tudíž nemůže zalogovat online... nepsané pravidlo pro ostatní nálezce je čekat na logy xTF, tak se prostě čeká. Je to divočina, ale stojí to za to...
  • 0

#17 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:42

Díky za názory ... zdá-li se někomu, že toto je blbost, tak nejsem proti ... s tím účelem jsem toto ale nezakládal, chtěl jsem zjistit Vaši zkušenost, Váš postup...
  • 0
Honza

#18 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:43

.. tady nejde o to, že by nedostal k internetu ... .. ach jo, cele to je vysvetlené na zacatku ..
  • 0
Honza

#19 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:48

Jiný kraj, jiný mrav... U nás třeba FTF nikdo nesbírá, takže si pro ně jezdí sokolováci :D A k dotazu - samozřejmě proč nelogovat co nejdřív, ale někdy to třeba dřív nejde. Nedělejte z toho vědu, děcka.;)
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:48

MaK_cz napsal/a:
Já s FTF logama taky trochu počkám, řádově několik hodin. STF a TTF loguju hned jak příjdu domů.

Proč? Tohle nechápu...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama