Přejít na obsah


Fotka

FTF ... Váš názor na věc ...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#21 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:52

sobikovi napsal/a:
... nepsané pravidlo pro ostatní nálezce je čekat na logy xTF, tak se prostě čeká. Je to divočina, ale stojí to za to...


To slyším prvně.
A je to tedy kvůli tomu napnelizmu, nebo aby byl v zápisech pořádek?
Párkrát jsem viděla na internetu note, že ftf už padlo, nebo podobně.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#22 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:54

pozorjed napsal/a:

k-lord napsal/a:

pozorjed napsal/a:
A do logu psát i čas, aby bylo jasné, který nešťastník byl ten poslední, než se krabka ztratila :(.

A co tim jako ziskas? Zalozis cernou listinu kaceru, kteri "zpusobili" ztratu kese?

když to budu já, tak budu zpytovat svědomí, že jsem si měl dát bacha, když někdo jiný, tak nic. Mimo jiné, pokud někdo loguje plus mínus pár desítek minut, tak si pak můžu říct, nebyl to mudla, ale kačer, kterého neznám a nebylo poznat, že loví.


Paklize ses schvalne nesnazil byt pro vsechny mudly viditelny, tak neni duvod zpytovat svedomi. Ve meste nikdy nebudes tak nenapadny, aby te nikdo nemohl videt. Dost je to taky na ownerovi, aby sam zhodnotil, na kolik tu budou kaceri viditelni apod. Kdyz to proste da nekdo pod okna panelaku, tak je jasne, ze ji bude obnovovat casto. A je blahove si myslet, ze tam kaceri budou chodit jen v jednu v noci. :):) Pravdepodobnost nahodneho nalezeni ve mestech je taky vysoka.
  • 0

#23 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:01

prosím za odpuštění předem, ale můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi tím být FTF a být 10tý ? tedy kromě pocitu že jsem byl první ? domnívám se totiž asi hloupě, že je to sice jako být vítěz, avšak přesto vyhrává přeci každý který překonal svou lenost a dokázal keš najít. Nikde jsem nenašel že by někdo ve statistikách hrdě uváděl kolik má FTF a pod..... Pro ostatní to pak muže být velmi flustrující že jsou až 50tí, 80tí atd...... Ale asi mluvím nesmysly. BTW: mimochodem se mi Ždárský přístup líbí více :D, tech 24 hodin povinného mlčení (nejlépe když to zachovává i ti co jsou 2 a 3) je velmi zajímavý.
  • 0

#24 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:03

petrarcon napsal/a:
prosím za odpuštění předem, ale můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi tím být FTF a být 10tý ? tedy kromě pocitu že jsem byl první ?

domnívám se totiž asi hloupě, že je to sice jako být vítěz, avšak přesto vyhrává přeci každý který překonal svou lenost a dokázal keš najít.

Nikde jsem nenašel že by někdo ve statistikách hrdě uváděl kolik má FTF a pod.....

Pro ostatní to pak muže být velmi flustrující že jsou až 50tí, 80tí atd......

Ale asi mluvím nesmysly.

BTW: mimochodem se mi Ždárský přístup líbí více :D, tech 24 hodin povinného mlčení (nejlépe když to zachovává i ti co jsou 2 a 3) je velmi zajímavý.


To bys ses asi divil, kolik lidi time zije. A asi si moc profilu neprochazel. Tech jedincu, kteri to tam uvadeji je plno. I ja tam mam svoje 3 FTFka (z toho jedno skupinove). Proste kazdy si v teto hre najde to, co se mu nejvice libi. Proto bych neresil takove veci.
  • 0

#25 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:05

Gitt napsal/a:
Modelový příklad ... 22:00 oznámení o nové kešce. 18:00 druhého dne do logu na net píše, že nebyl první, ale na internetu první je.
...
Zajímal by mě Váš názor.;)

Na modelovy priklady zadny nazory nemam, protoze je to placani o nicem - jestli mas nejakej konkretni pripad, tak pravdepodobne existuje vic uhlu pohledu a treba by k tomu mela co rict i druha strana - coz se tady nedozvime.

Obecne se tady u nas FTF loguje v ramci moznosti (no, nekdo z nas jen hodi note, ze jo :D), kdyz je nejhur (pozdne nocni navrat a ranni vstavani), tak se jen k listingu hodi FTF list.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#26 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:05

Já sám tím nežiju, ale ještě FTF nemám a chtěl bych si to zažít ...
  • 0
Honza

#27 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:06

Cim narocnejsi kes, tim loguji FTF pozdeji - a nema to nic ze skodolibosti....jde prece o zabavu a napeti. Kdyz jedu na kes, ktera je dele publikovana a dlouho nema na netu zadny log, je to vetsi zabava a napeti a taky v pripade FTF vetsi radost. Taky se obcas stane, ze FTF pipne, kdyz prijedu z lovu a mam tak ve fronte k zalogovani treba 20 kesi, tak nez dojde na zalogovani FTF, chvili to trva. A taky znam spousty kaceru, kteri loguji vsechny kese se zpozdenim, takze u nich, nez se zaloguje FTF, to muze taky trvat A pro ownery si myslim je radost si cist na nove kesi spousty logu a co si budeme povidat, cim dele kes visi na netu neodlovena, tak tim je o ni zajem vetsi:)
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:07

DeathOfRats napsal/a:

sobikovi napsal/a:
... nepsané pravidlo pro ostatní nálezce je čekat na logy xTF, tak se prostě čeká. Je to divočina, ale stojí to za to...


To slyším prvně.
A je to tedy kvůli tomu napnelizmu, nebo aby byl v zápisech pořádek?
Párkrát jsem viděla na internetu note, že ftf už padlo, nebo podobně.

Ano, myslím že je to tak. Prostě mít tu čest mít první zápis i na netu. Takže se zaloguje STF atd. jako write note a počkáš na FTF... Pak ten write note změníš na Found It a je to. Jenže mládí to už moc nectí...
  • 0

#29 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:08

petrarcon napsal/a:
prosím za odpuštění předem, ale můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi tím být FTF a být 10tý ? tedy kromě pocitu že jsem byl první ?


JJJJooo, přesně vo tom to je - o tom pocitu být první. Ale osobně mi to taky moc neříká. Ale svých 5 FTF v profilu hrdě hlásím :D
  • 0

#30 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:09

petrarcon napsal/a:
domnívám se totiž asi hloupě, že je to sice jako být vítěz, avšak přesto vyhrává přeci každý který překonal svou lenost a dokázal keš najít.

Nikde jsem nenašel že by někdo ve statistikách hrdě uváděl kolik má FTF a pod.....

LOL... http://www.ftf-index.cz/ftf-index

Pro nekoho z nas je to hra ve hre - takovej adrenalin, jestli zvladnu zahodit to, co zrovna drzim v ruce a vyjet... No a taky samozrejme vetsinou setkani s kamaradama... B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#31 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:12

k-lord napsal/a:
To bys ses asi divil, kolik lidi time zije. A asi si moc profilu neprochazel. Tech jedincu, kteri to tam uvadeji je plno. I ja tam mam svoje 3 FTFka (z toho jedno skupinove). Proste kazdy si v teto hre najde to, co se mu nejvice libi. Proto bych neresil takove veci.


Ale to jsem pochopil.
MImochodem co jsem napsal byla jemná ironie.
Dokáži se představit totiž sebe. Pujdu s georodinou na 3-5dení výlet (turu) a "náhodou" potkám kešku která bude ještě jakto řící "panna" a tak se tam s hrdostí lognu, jenže mám do cíle třeba ještě 3 dny, a sebou notes nemám, GPRS ani EDGE taky nemám, resp. mám jen starší GPS, kompas, mapu a velmi starý ale odolny telefon (nikoliv MDA) a tak pochopitelně se k logování toho FTF dostanu až dojdu někde kde v klidu mohu logovat., že.....

a další věc, no přeci ti co kešku nalezli jako 2-3-4-.... ví kdo byl FTF, a tak mohou v klidu není-li zápis na netu naspat třeba "FTF padlo byl to XZXY"

Na druhou stranu, ještě větší absurdita je, že někdo vyráží na kešku aby byl FTF, dobře, a to jde s nastartovaným netem a online čeka jestli tam někdo dá FTF ? A když se tam FTF oběví a nejlépe i 2 a 3 tak udělá co ? Na místě se otočí a jde pryč ?

Připadá mi to totiž postavené na hlavu. Chápu že pořádek musí být. Tak je to dané. Ale na druhou stranu, GC je pro zábavu. A když je keška vyhlášená déle jak 24 hodin tak asi dravci už tam byly, takže chci-li mít jistotu FTF tak dělám refreš online .....

Chápeš co tím chci říci ?
  • 0

#32 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:12

petrarcon napsal/a:
Nikde jsem nenašel že by někdo ve statistikách hrdě uváděl kolik má FTF a pod.....

lépe hledej :) , je i žebříček http://www.ftf-index.cz/ftf-index/
  • 0

#33 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:12

sobikovi napsal/a:
Ano, myslím že je to tak. Prostě mít tu čest mít první zápis i na netu. Takže se zaloguje STF atd. jako write note a počkáš na FTF... Pak ten write note změníš na Found It a je to. Jenže mládí to už moc nectí...


To je hezký pravidlo, ale čekat púl roku, než takovej H+ to ftf zaloguje no nevim nevim no :-D
  • 0

#34 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:14

sobikovi napsal/a:
Ano, myslím že je to tak. Prostě mít tu čest mít první zápis i na netu. Takže se zaloguje STF atd. jako write note a počkáš na FTF... Pak ten write note změníš na Found It a je to. Jenže mládí to už moc nectí...


Ale tou zmenou write note na found it pak stejne FTFkar prijde o prvni zapis na netu. To poradi se myslim nezneni, nebo ano? Si myslim, ze pak tam bude stejne prvni log od STFkare.;):)
  • 0

#35 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:16

hplus napsal/a:

petrarcon napsal/a:
domnívám se totiž asi hloupě, že je to sice jako být vítěz, avšak přesto vyhrává přeci každý který překonal svou lenost a dokázal keš najít.

Nikde jsem nenašel že by někdo ve statistikách hrdě uváděl kolik má FTF a pod.....

LOL... http://www.ftf-index.cz/ftf-index

Pro nekoho z nas je to hra ve hre - takovej adrenalin, jestli zvladnu zahodit to, co zrovna drzim v ruce a vyjet... No a taky samozrejme vetsinou setkani s kamaradama... B)


Jo přesně tak jsem systém FTF STF, TTF pochopil, avšak přišlo mi trochu absurdní jakkoliv vyžadovat aby informace o FTF STF TTF bylo ihned logováno.
Vždyt sám jsi řekl. Hra ve hře = upustím nářadí, vzbudím se, pošlu šéfa do háje a letím na FTF, STF, TTF...... a bud mám štěstí nebo ne.

A pokud ne, no tak pak má přeci smůlu, že..... a pak je přeci jedno když jsem nebyl 1-2-3- kolikátý jsem byl, a nebo kdy to logne :D

Navíc jak jsem již psal- kdo byl FTF ví ten co kešku našel = bo si to přečte.... tam :P
  • 0

#36 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:17

petrarcon napsal/a:


Chápeš co tím chci říci ?


No co se tyce FTF, tak ja k tomu mam neutralni stanovisko (viz prispevky vyse). At si kazdy loguje, kdy chce nebo kdy muze. Stejnak by si kazdy pro tu kesku sel driv ci pozdeji, at uz je to horlivy FTFkar nebo ne. :)
  • 0

#37 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:18

petrarcon napsal/a:

hplus napsal/a:

petrarcon napsal/a:
domnívám se totiž asi hloupě, že je to sice jako být vítěz, avšak přesto vyhrává přeci každý který překonal svou lenost a dokázal keš najít.

Nikde jsem nenašel že by někdo ve statistikách hrdě uváděl kolik má FTF a pod.....

LOL... http://www.ftf-index.cz/ftf-index

Pro nekoho z nas je to hra ve hre - takovej adrenalin, jestli zvladnu zahodit to, co zrovna drzim v ruce a vyjet... No a taky samozrejme vetsinou setkani s kamaradama... B)


Jo přesně tak jsem systém FTF STF, TTF pochopil, avšak přišlo mi trochu absurdní jakkoliv vyžadovat aby informace o FTF STF TTF bylo ihned logováno.
Vždyt sám jsi řekl. Hra ve hře = upustím nářadí, vzbudím se, pošlu šéfa do háje a letím na FTF, STF, TTF...... a bud mám štěstí nebo ne.

A pokud ne, no tak pak má přeci smůlu, že..... a pak je přeci jedno když jsem nebyl 1-2-3- kolikátý jsem byl, a nebo kdy to logne :D

Navíc jak jsem již psal- kdo byl FTF ví ten co kešku našel = bo si to přečte.... tam :P


Vžyť já Vám rozumím ... nehrajutu to proto, abych měl co nejvíce kešek, FTF a tak podobně cílem je zábava, adrenalin a využití volného času.. jen mě zajímal názor na to, jak logovat první kešky a jak je s lstivostí některých kačerů .. A nikdy bych neudělal to, že bych se otočil a šel pryč jen pro to, že bych nebyl první ...
  • 0
Honza

#38 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:19

No jak už psal Adrian u nás na Vysočině se loguje 24 hod po FTF. Pro další lovce je to daleko zajmavější, než když za 5 minut blikne log s FTF a nikdo už na kešku nejede. Většinou je sice jasné, že na FTF někdo vyjel, ale stává se taky, že nikdo nevyjede...a proto je to zajmavé. Toto pravidlo se ale poslední dobou po letech bezproblémového fungování začíná porušovat a nový kešeři nechápou proč se to dělá.
  • 0

#39 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:20

D@ve_cz napsal/a:
To je hezký pravidlo, ale čekat púl roku, než takovej H+ to ftf zaloguje no nevim nevim no :-D

Psssst, write note staci. ;) Navic tam byl driv nez Tvuj Found it :P
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#40 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:23

pozorjed napsal/a:

petrarcon napsal/a:
Nikde jsem nenašel že by někdo ve statistikách hrdě uváděl kolik má FTF a pod.....

lépe hledej :) , je i žebříček http://www.ftf-index.cz/ftf-index/


zase použita nesprávná slova, ehmm statistiky jo měl jsem napsat ty podpisy co vkládáte pod texty fora ....

Pochopitelně FTF jsou uvedeny u kešek že.......
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama