Přejít na obsah


Fotka

Geoskořápky 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#81 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 10:48

sobikovi napsal/a:
Ano, příští rok bych doporučil vyhlásit soutěž o nejEKO lodičku co popluje aspoň 100m a bude aspoň z toho 25m svítit...


To zní jako výzva, ale soutěžní zápal by se asi nepěkně bil s pohodovou vánoční atmosférou. Anebo udělat technickou přejímku před startem jako u motoristických soutěží :) A kdo bude mít na lodi kousek plastu, bude nemilosrdně vyloučen z eventu a za všeobecného posměchu vykoupán ve Vltavě ;)
  • 0
Hczech

#82 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 11:44

Zegga napsal/a:
"odradí počasí"

Které? Jasná a chvílema i slunečná obloha přes den? Nebo spíš rtuť ukrytá v houfu v nádržce teploměru?

Dovolím si zde připomenou Šamanovu hlášku z časně jarního odlovu v ZOO.

"Neexistuje hnusne pocasie, existuje iba zle obleceny geocacher "


Dovolím si nesouhlasit. Když už se mi podařilo prcky vykopat z tepla domova a dorazili jsme na místo, přes veškeré oblečení jsme cca 1x za 5-10m zastavovali s požadavkem "tati čůrat" (kupodivu jsem všechny vrstvy oblečení vždy stihl sundat včas :)). Pak jsem chvíli váhal, zda bojovat o zápis do logbooku, načež si menší georobotek přivodil odřeninu nosu a čela, tak jsme to vzdali.
Takže z mého pohledu smůla - nelogoval jsem = nebyl jsem tam.
  • 0

#83 Franbrok

Franbrok

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 12:10

Přeji hezký den všem...chtěl bych ještě jednou poděkovat organizátorům této akce....byl to můj první event a mohu říci, že to bylo velmi hezké Ahoj f.
  • 0

#84 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 13:11

mtauf napsal/a:
...přes veškeré oblečení jsme cca 1x za 5-10m zastavovali s požadavkem "tati čůrat" (kupodivu jsem všechny vrstvy oblečení vždy stihl sundat včas :)). Pak jsem chvíli váhal, zda bojovat o zápis do logbooku, načež si menší georobotek přivodil odřeninu nosu a čela, tak jsme to vzdali.
Takže z mého pohledu smůla - nelogoval jsem = nebyl jsem tam.


My sice mrzli take, ale vycurali jsme se na benzince a pak az po akci vedle v restauraci na polivce. Az jsem koukal, ze jsme to zvladli za ty 2hodky bez urazu take. Matymu jsou 2 roky. Tech odrenin mi je lito :( Zapis vzdy snad neni nutny, doloz treba fotkou z mista, nebo mas predci svedky. Zase bych to tak nehrotil.

IMHO, dekuji za prima akcicku, lodicky nam odpluli, ale podcenili jsme protivetrnou pripravu a tak dortove svicky nejsou to prave. Na pristi rok to vymakame, videli jsme prima inspirativni lodky i poustedlo lodicek z mostu. Take jsme si odnesli hezkou minci, dekujeme za distribuci a vyrobu.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#85 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 14:25

Hehe, az teraz som objavil, ze existuje toto vlakno :) Dakujeme vam s vojrou za ucast a rok znova na Certovce :) Hezke Vanoce :)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#86 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 14:26

I me by zajimala ta spravna svicka co bude horet aspon 10 Metru. ;-) Cajovka se neosvedcila. Priste budu muste odladit ve vetrnem tunelu. Taky to chce poladit vlny. Jak projela lod vsechny lodicky na volne vltave zhasly. :-( Nejvic jich ta bylo vzdy tesne pred dalsi lodi. Bylo to super.
  • 0

#87 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 14:27

Saman napsal/a:
Hehe, az teraz som objavil, ze existuje toto vlakno :) Dakujeme vam s vojrou za ucast a rok znova na Certovce :) Hezke Vanoce :)


Ahoj Samane, jeste jednou diky.
Muzu se zeptat jak vlastne dopadly vsechny TB a GC z krabice?
  • 0

#88 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 14:33

už jste někdo aktivovali GC z eventu?ja jsme šel na stránky co jsou na té kartičce,vložil kod GC ale žádný aktivační mi na email nepřišel.
  • 0

#89 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 14:35

Teddy Team napsal/a:
už jste někdo aktivovali GC z eventu?ja jsme šel na stránky co jsou na té kartičce,vložil kod GC ale žádný aktivační mi na email nepřišel.


Ano, aktivační kód se mi zobrazil přímo na stránkách, na mailu taky nic.
  • 0
Hczech

#90 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 14:43

PK500 napsal/a:
I me by zajimala ta spravna svicka co bude horet aspon 10 Metru. ;-) Cajovka se neosvedcila. Priste budu muste odladit ve vetrnem tunelu. Taky to chce poladit vlny. Jak projela lod vsechny lodicky na volne vltave zhasly. :-( Nejvic jich ta bylo vzdy tesne pred dalsi lodi. Bylo to super.


Pokud jde o vítr, snažil jsem se udělat větruodolné svíčky tak, že jsem jim z vosku udělal jakýsi límec. trochu to myslím pomáhalo.
  • 0
Hczech

#91 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 15:31

mtauf napsal/a:

Zegga napsal/a:"Neexistuje hnusne pocasie, existuje iba zle obleceny geocacher "


Dovolím si nesouhlasit. Když už se mi podařilo prcky vykopat z tepla domova a dorazili jsme na místo, přes veškeré oblečení jsme cca 1x za 5-10m zastavovali s požadavkem "tati čůrat" (kupodivu jsem všechny vrstvy oblečení vždy stihl sundat včas :)). Pak jsem chvíli váhal, zda bojovat o zápis do logbooku, načež si menší georobotek přivodil odřeninu nosu a čela, tak jsme to vzdali.
Takže z mého pohledu smůla - nelogoval jsem = nebyl jsem tam.


Jak říkám, zle oblečený..., zkoušel si nasadit potěru helmu na kick-box? ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#92 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 16:53

hczech napsal/a:

Teddy Team napsal/a:
už jste někdo aktivovali GC z eventu?ja jsme šel na stránky co jsou na té kartičce,vložil kod GC ale žádný aktivační mi na email nepřišel.


Ano, aktivační kód se mi zobrazil přímo na stránkách, na mailu taky nic.

mě se nezobrazilo nic ani na stránkách tak nevím co s tím
  • 0

#93 Ivus

Ivus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 17:22

...vyloučen z eventu a za všeobecného posměchu vykoupán ve Vltavě ;)


Takové lidské tělo, se rozloží celé :D
  • 0
Ivuš

#94 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 23:05

PK500 napsal/a:
I me by zajimala ta spravna svicka co bude horet aspon 10 Metru. ;-) Cajovka se neosvedcila. Priste budu muste odladit ve vetrnem tunelu. Taky to chce poladit vlny...

Vloni jsme s dcerou vyráběli velmi sofistikovanou lodičku asi tři dny, a to jen proto, aby po 2 metrech zhasla. Letos se nám osvědčila tato jednoduchá konstrukce:

1) Kokosový ořech navrtat ve dvou protilehlých bodech a vylít tekutinu.
2) Pilkou na železo přeříznout podélně na dvě půlky.
3) Vydlabat kokosovou hmotu.
4) Z obyčejné, asi 20 cm vysoké svíčky opatrně okrájet vosk a rovnoměrně rozdělit do obou skořápek.
5) Knot z původní svíčky rozpůlit a na konec každé části přivázat nějakou zátěž, např. železnou matku. Zátěž drží knot u dna a zároveň slouží jako balast pro loďku.
6) Skořápku s voskem vložit do mikrovlnky asi na 1 min / 600W. Sledovat proces rozpouštění vosku - když jsou asi 2/3 vosku tekuté, přerušit zahřívání, zbytek se rozpustí sám. Nenechat bez dohledu - při přehřátí nebezpečí vzplanutí!
7) Konec knotu se zátěží ponořit do vosku ve skořápce, pomocí špejle urovnat knot do středu a špejlí zapřít aby se neutopil. Po zatuhnutí vosku knot zkrátit na 1-2 cm.
8) Opakovat body 6-7 pro druhou lodičku.

Celkový čas přípravy asi 10 min. Vosku v lodičce je dost na to, aby vydržela hořet déle než se vám ztratí z očí, a dostatečně málo na to aby vysoké okraje skořápky chránily plamínek před větrem. Naše dvě lodičky včera krásně svítily, propluly celou Čertovku, přežily několik srážek a zmizely v dálce na Vltavě.

Vložený obrázek
  • 0

#95 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 9:01

Attended zatím 457 :( Kdopak se ještě nelogoval?
  • 0

#96 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 10:04

Maxinoha napsal/a:
Attended zatím 457 :(
Kdopak se ještě nelogoval?

Někteří se logují pouze pomocí Write note, takže by možná stálo za to jim napsat, aby si změnili log na attended ;)
  • 0

#97 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 10:14

Paullow napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
Attended zatím 457 :(
Kdopak se ještě nelogoval?

Někteří se logují pouze pomocí Write note, takže by možná stálo za to jim napsat, aby si změnili log na attended ;)


Aktivně jsem všem už psala, i organizátoři, někteří už log změnili. ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#98 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 10:23

Lidi já vás nechápu. Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku a ne aby se z toho udělala hra na honění attended logů, jen aby někomu do statistiky přibyla ikonka :( Asi jsem se mýlila.
  • 0

#99 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 10:40

TerezaK napsal/a:
Lidi já vás nechápu. Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku a ne aby se z toho udělala hra na honění attended logů, jen aby někomu do statistiky přibyla ikonka :( Asi jsem se mýlila.


Byli jsme tam v neposledni rade predci pro bod, nebot nekomu i za to predci plati ;) A kdyby to byla ikonka ME, bude 1. v CR a to uz je neco, ale body predci na poslednim miste v prvni rade. Viz bookmark u eventu.
Ja si to uzil, polovicka take, prcek jakbysmet. A ostatni take. Nekdo loguje, nekdo ne, nekdo to dela pro zabavu jiny pro prachy (to jsem tu opsal z fora...) a nekdo pro body a nekdo mozna i pro neco jineho HAHAHA
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#100 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 10:48

Terezko, samozřejmě že Skořápky jsou o setkání, atmosféře atd. a je to jedinečná akce. Když se podíváš na její vývoj od prvního ročníku k dnešku, je to fantastická ukázka toho, jak česká komunita kačerů roste a drží při sobě... To, že se letošní Skořápky staly vážným aspirantem na první CZ ME je samovolný vývoj a myslím, že všem udělá tato ikonka větší radost, než z ME plánovaného na léto. Já osobně z ní budu mít mnohem větší radost.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama