Přejít na obsah


Fotka

Geoskořápky 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#101 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 11:06

kulhal napsal/a:
..... osvědčila tato jednoduchá konstrukce:

1) Kokosový ořech navrtat ve .......


Díky. tak příští rok si z tohoto vezmeme inspiraci :)

Jen tu matičku bych nahradil něčím přírodnějším.... ;)

Už se těším na příště :)
  • 0

#102 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 11:11

TerezaK napsal/a:
Lidi já vás nechápu. Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku a ne aby se z toho udělala hra na honění attended logů, jen aby někomu do statistiky přibyla ikonka :( Asi jsem se mýlila.


No myslím, že to jen vidíš trochu tragicky, pokud jsem si všiml, všechno z toho co píšeš se přeci stalo, né? Ale s tím, že počet logů je jen taková třešnička na dortu, přeci je to zajímavá informace, kolik lidí tam bylo, a kolik lidí i v dnešní době dokáže odpočívat a nadchnout se pro takovou dnes už tradici.....
Určitě jsme se nelogovali pro nějakou ikonku či bod, mimo jiné ale třeba už jen pro to, že jsme zde poprvé nalepili naší krásnou novou logovací nálepku :)


Krásné Vánoce a do nového roku dobrý a šťastný lov!
  • 0

#103 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 11:14

TerezaK napsal/a:
Lidi já vás nechápu. Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku a ne aby se z toho udělala hra na honění attended logů, jen aby někomu do statistiky přibyla ikonka :( Asi jsem se mýlila.


Ano, například já se tam spřátelil s TerezouK :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#104 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 11:53

TerezaK napsal/a:
..... Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku ........


a nezapoměla jsi na něco?;)
  • 0

#105 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 11:59

Krkovicka napsal/a:

TerezaK napsal/a:
..... Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku ........


a nezapoměla jsi na něco?;)



Krkovičko já bych hrozně ráda zapomněla spousty věcí :( , ale to se mi asi nepodaří :) Doufám, že jste dobře po skořápkách dojeli dom, ani jsem si nějak nevšimla, kdy jste s Romčou zmizeli :D
  • 0

#106 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 12:04

kolombo napsal/a:

TerezaK napsal/a:
Lidi já vás nechápu. Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku a ne aby se z toho udělala hra na honění attended logů, jen aby někomu do statistiky přibyla ikonka :( Asi jsem se mýlila.


Ano, například já se tam spřátelil s TerezouK :-)


Jo! :D A to se mi líbilo :D
  • 0

#107 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1197 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 14:28

TerezaK napsal/a:
Lidi já vás nechápu. Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku a ne aby se z toho udělala hra na honění attended logů, jen aby někomu do statistiky přibyla ikonka :( Asi jsem se mýlila.


Vidíš to, Terez, a proto jsem na místě nadával na to vaše doufání v to, že se z toho stane ME, protože o moc víc tam pak už u mnohých ani nešlo :|.

sobikovi napsal/a:
To, že se letošní Skořápky staly vážným aspirantem na první CZ ME je samovolný vývoj a myslím, že všem udělá tato ikonka větší radost, než z ME plánovaného na léto. Já osobně z ní budu mít mnohem větší radost.


To mi schválně pověz, proč tě hodinová akce, která kdysi měla své kouzlo, ale teď už je jen o frontě na pouštění skořápek, mrznutí a chlastání všeho, co teče (to není nic proti organizátorům, to je prostě o negativním vývoji původně krásného eventu, který oni nemají šanci ovlivnit) potěší z hlediska možného získání ikonky ME více, než KLASICKÝ a PLNOHODONTNÝ Mega-Event chystaný na příští rok?

Opět nic proti organizátorům, ale pro všechny ostatní - mně to příjde jako ostuda pro celou českou komunitu, že 1. ME na našem území bude hodinová akce bez prakticky žádného programu, jen s logbookem, ke kterému se někteří dokonce ani nemohli dostat.
Ano, Skořápky mají své jméno už několik let, a proto se té hojné účasti nedivím. Ale Mega-Event???
  • 0

#108 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 14:41

Sutech napsal/a:
ale pro všechny ostatní - mně to příjde jako ostuda pro celou českou komunitu, že 1. ME na našem území bude hodinová akce bez prakticky žádného programu, jen s logbookem, ke kterému se někteří dokonce ani nemohli dostat.


Já si nemyslím, že ME musí být jen celodenní až dvoudení akce s bohatým programem a jedním rokem příprav se spoustou sponzorů.
Podle mě "nálepku" ME může dostat i podařený a oblíbený event u kačerů a myslím, že je to i taková odměna autorovi tohoto eventu že, organizuje pravidelně nějakou akci pro ostatní kačery.
  • 0

#109 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 14:50

Sutech napsal/a:
(...)doufání v to, že se z toho stane ME, protože o moc víc tam pak už u mnohých ani nešlo :|.

ostuda pro celou českou komunitu, že 1. ME na našem území bude hodinová akce bez prakticky žádného programu, jen s logbookem, ke kterému se někteří dokonce ani nemohli dostat.


Tobě vadí, že kačeři z hecu chtějí, aby se tradiční event stal MEGA eventem - a přitom tu glorifikuješ KLASICKÝ a PLNOHODNOTNÝ megaevent, jehož jediný a prvoplánový smysl je v té ikonce?
Je to úhel pohledu, ale vidím to podobně jako Sobík - víc si budu cenit krátkého srocení kačerů v historickém městě jehož smyslem je právě to předvánoční krátké zastavení. Když se spontánně přiblíží hranici mega eventu, je to hezčí, než uměle nahánět co nejvíc lidí pro ikonku do nějakého volnočasového centra.
  • 0

#110 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 14:50

[quote]Sutech napsal/a:
[quote]TerezaK napsal/a:
Lidi já vás nechápu. Já si myslela, že na skořápkách jsme se sešli hlavně proto, aby jsme si popřáli krásné svátky, poklábosili u svařáku, pustili si nějakou tu lodičku a ne aby se z toho udělala hra na honění attended logů, jen aby někomu do statistiky přibyla ikonka :( Asi jsem se mýlila.[/quote]

Vidíš to, Terez, a proto jsem na místě nadával na to vaše doufání v to, že se z toho stane ME, protože o moc víc tam pak už u mnohých ani nešlo :|.


Měl jsi pravdu muži, spousty lidí v tom vidí už jenom tu ikonku, co jim přibude :|
  • 0

#111 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 14:54

Sutech napsal/a:


Vidíš to, Terez, a proto jsem na místě nadával na to vaše doufání v to, že se z toho stane ME, protože o moc víc tam pak už u mnohých ani nešlo :|.


To mi schválně pověz, proč tě hodinová akce, která kdysi měla své kouzlo, ale teď už je jen o frontě na pouštění skořápek, mrznutí a chlastání všeho, co teče (to není nic proti organizátorům, to je prostě o negativním vývoji původně krásného eventu, který oni nemají šanci ovlivnit) potěší z hlediska možného získání ikonky ME více, než KLASICKÝ a PLNOHODONTNÝ Mega-Event chystaný na příští rok?

Opět nic proti organizátorům, ale pro všechny ostatní - mně to příjde jako ostuda pro celou českou komunitu, že 1. ME na našem území bude hodinová akce bez prakticky žádného programu, jen s logbookem, ke kterému se někteří dokonce ani nemohli dostat.
Ano, Skořápky mají své jméno už několik let, a proto se té hojné účasti nedivím. Ale Mega-Event???


Ve frontě jsem stál chvíli po šesté cca 10 minut, kolem jsme se s kamarády potulovali ještě asi hodinu a fronta byla podobně dlouhá. Logbook dosažitelný bez problémů. Atmosféru to mělo myslím nádhernou... A rozhodně jsem tam nebyl kvuli ikoně megaeventu!! To jenom tak pro pořádek můj protinázor.

Zpočátku jsem si taky řikal, že o ME ze Skořápek ani nemam zájem, ale pak jsem si přečet, co je podle oficiální definice ME a po akci nejpozději jsem došel k tomu, že si tento titul plně zaslouží.

A to rozhodně neznamená, že je to česká ostuda (spíš naopak, ne?), nebo že bych na "opravdový" ME nechtěl přijít a okusit jeho oatmosféru. Chápu ale, že pro organizátory Geoskořápky jako ME dobrá zpráva být nemusí. Každopádně držím place, ať se i letní akce vydaří!
  • 0
Hczech

#112 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 14:58

Souhlasim se Sutechem. Pripadne zpetne prohlaseni skorapek za ME by me prislo jako dost nefer vuci tem co pripravuji ME v cervnu, ktery je co se tyce narocnosti na organizaci jiste uplne jinde...
  • 0

#113 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 15:03

Nevím jak vám, ale mě se letošní Skořápky líbily. A je mi jedno, zda-li to bude ME nebo ne. Je mi jenom špatně z toho, jak se tady úplně nesmyslně hádáte na téma Má to být ME, či nemá to být ME...
  • 0

#114 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 15:10

maaaca napsal/a:
Souhlasim se Sutechem. Pripadne zpetne prohlaseni skorapek za ME by me prislo jako dost nefer vuci tem co pripravuji ME v cervnu, ktery je co se tyce narocnosti na organizaci jiste uplne jinde...


Ale podívej se na to z druhé stránky, kdyby jsi byl autorem uspěšného eventu na který by ti dorazilo více jak 500 lidí a měl by jsi zájem mít ikonku za ME jako organizátor tak se této možnosti nevzdáš jen proto že někdo někde připravuje ohlášený jiný ME.
Já si myslím kdyby již nějaký 1. ME v ČR proběhl tak to nikdo nebude řešit, ale mám pocit, že se tady řeší který bude 1. a jen se to neříká nahlas.
Pokud bude v létě velmi bohatý program tak tam možná nepřijde jen 500 lidí ale možná 1000-2000 tisíce a bude to MEGA akce a bude to fajn a potkáme se tam s kačery ze zahraničí a už se těším ;)
  • 0

#115 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 15:19

sobikovi napsal/a:
Terezko, samozřejmě že Skořápky jsou o setkání, atmosféře atd. a je to jedinečná akce. Když se podíváš na její vývoj od prvního ročníku k dnešku, je to fantastická ukázka toho, jak česká komunita kačerů roste a drží při sobě...

To, že se letošní Skořápky staly vážným aspirantem na první CZ ME je samovolný vývoj a myslím, že všem udělá tato ikonka větší radost, než z ME plánovaného na léto. Já osobně z ní budu mít mnohem větší radost.


naprosto přesně řečeno

SIGNATURE :)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#116 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1197 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 16:19

Rozhodl jsem se napsat ještě něco, ale předem, aby nedošlo k mýlce:
Někteří NEJMENOVÁNÍ ;) se už nemohou dočkat, až nám z přípravného teamu červnového ME vytřou zrak tím, že nám "ukradnou" prvenství prvního ME v Čechách. Obávám se, že nevytřete, my totiž pořádáme Mega-Event, nikoliv event s hojnou účastí a ikonkou ME :)

A teď mi dovolte trochu filozofických slintů na to, co dle mého mínění ME skutečně představuje a proč to tedy takto rozlišuji. A protože jde jen o můj výklad, nebudu se s vámi přít, pokud to vnímáte jinak:

Mega-Event je dle této mé filozofie vrcholem, čeho může GC-komunita v dané zemi dosáhnout. Je to svátek, je to událost, na kterou se jen tak nezapomíná. Je to akce takového rázu, že je známá i v okolních zemích dlouho dopředu a také má hojnou mezinárodní účast. Také jde o akci několikadenní. Pokud to tedy shrnu, je to akce velkého rozsahu na všech frontách.

O čem ale ME není? Určitě ne o překročení nějaké hranice. Ta je stanovená na 500 nicků jen proto, aby byl právě zdůrazněn rozsah takovéto akce.
Opravdu pro vás znamená překročení nějaké pomyslné lajny účasti to všechno, co pojem ME znamená? V tom případě mám pro vás dobrou zprávu - Mega-Eventy v Čechách budou brzy naprosto běžné.
Podle mých neoficiálních propočtů totiž v současné době čítá česká GC-komunita 12+ tis. cacherů, z toho největší kumulace jich je v Praze. Takže sehnat někde 500 lidí, je už téměř maličkost.

Ostatně dnes již slavné Šamanovo Geopivo je dalším výborným kandidátem na ME, tedy pokud jej alespoň jednou opět příští rok uspořádá ve Žlutých lázních, kam se těch 500 lidí v pohodě vejde. Otázkou je - chcete vulgarizovat Mega-Event pouze na tohle? Pokud ano, můžete začít vymýšlet hesla na propagaci ČR ve stylu: Přijeďte do ČR, země Mega-Eventů, ME dvakrát do měsíce!

Takže závěrem - proti Skořápkám nic nemám a klidně si mě nazvěte pokrytcem, protože já si taky tu ikonku zaloguju, až budou za ME prohlášeny.
Ale co nechápu a na co jsem v mém předchozím příspěvku jedině reagoval, byla reakce sobíka, který tvrdí, že toto je pro něj lepší představa ME, než chystaná červnová akce.
A ještě jedna reakce - ano, červnové akce se lidé zúčastní převážně kvůli té ikonce, ale tam snad bude ta ikonka pro organizátory zasloužená, protože tomu věnují skutečně veliké úsilí a především i kačeři budou mít snad pocit, že to byla akce, která si zasloužila mít tu předponu MEGA oprávněně.
Nikoliv však kvůli počtu účastníků...
  • 0

#117 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 16:30

Krasne napsano, plne s tim souhlasim. Ani revivr by to jiste nenapsal lip.
  • 0

#118 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 16:40

Vulgarizovat? Advent dvakrat do mesice? Fakt myslis, ze na kazdy event bez stop stavu prijede +500 ucastniku? Na Skorapkach jsem se rad zastavil, zmrznul, pozdravil se s cachery, ktere jsem uz par mesicu nevidel, nektere i dele. Cervnova organizovana akce s Hummery me nelaka, klidne si dej do listingu "prvni opravnene nazyvany MEGA event". jestli te to trapi.
  • 0

#119 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 16:52

Sutech napsal/a:
Otázkou je - chcete vulgarizovat Mega-Event pouze na tohle?.


Mno, nic proti myšlence ME a jeho organizátorům obecně, ale pro mne je velkým zklamáním a vrcholem vulgárity právě ona hollywoodská atrapa středověku, ve které se ta "Pravá a První" akce bude odehrávat. Nejen že to nemá se skutečnou historií nic společného, ale já to přímo vnímám jako výsměch našim předkům, když pomyslím, že v téhle zemi chátrají hromady skutečných památek, které oni vybudovali. Sorry, musel jsem říct, co v sobě nosím už celé týdny...
  • 0

#120 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 17:21

Můj osobní pohled: 1) Skořápky jsou pro mě krásným zakončením kačerského roku. Pokud skutečně naskočí těch pár logů a ikonka se změní, potěší mě to. Brala bych to jako dík za nápad, který se stal hezkou tradicí. Pokud se tak nestane, nebude mě to mrzet. 2) Na ME v Hummer centru se zastavím pouze pro ikonku. Místo konání se mi nelíbí, jeho návštěva mě neláká. Považuji to za překomercionalizované hnízdo, stejně jako westernové pseudo-ranče. Dovedla bych si lépe představit volnou plochu letiště (např. Dlouhá Lhota nebo Hradčany) s externím servisem co se občerstvení a dalšího týká. A veškerou zábavou a její organizací podřízenou tématicky geocachingu. 3) Jelikož velmi dobře vím, jak je organizace jakékoli akce náročná, neodvažuji se organizátorům jakkoli do ní krafat. Vážím si jejich času a sil které do ME investují. Takže i když výsledek se nezdá být mým šálkem kávy, smekám před nimi a držím palce aby akce dopadla dle jejich očekávání.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama