Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení cachí - už zas ;)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
123 odpovědí na toto téma

#1 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:29

Ahoj, nechci rozviřovat staré spory o to, jestli pěti, devíti nebo kolika stupňovou škálu hodnocení a ani řešit, jestli používat domácí nebo zahraniční řešení. Myslím si, že stávající serverová část tady na gc.cz absolutně vyhovuje, ale integrace do prohlížeče by si zasloužila koncepční změny. Rád bych navrhnul k diskusi následující: 1. Vložení hodnocení by bylo možné pouze na stránce po zalogování Found it. 2. Na listingu cache by byl pouze zobrazený stav hlasování, nahoře v hlavičce a to výrazněji než teď. 3. Chtělo by to celé trochu podpořit marketingově, tedy např. oslovovat autory cachí aby zakomponovali do listingu funkci, která zjistí, že člověk nemá hodnotící script a tak mu tu možnost (nějakým nenásilným způsobem) nabídnou (třeba by přibyl pod listing řádek s hodnocením, popiskem a odkazem na návod jak na to) 4. Stav hodnocení by měl být i na bublině s údaji o cache na mapě na gc.com 5. Měl by se co možná nejvíce zjednodušit postup získání konta pro logování tady na gc.cz, ideálně bez nutnosti navštívit zdejší stránky a bez zbytečného klikání. Co vy na to?
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:58

Nerealne. A ukonceme tu diskusi driv nez zacala.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:59

gord napsal/a:
Nerealne. A ukonceme tu diskusi driv nez zacala.

Šmankote, proč?
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 15:11

A cetls tu prechozi diskusi? Tak treba proto, ze to znamena vyznamnou spolupraci s autory, ze to znamena podporu ze strany GC.com, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 15:16

A taky třeba proto, že já nehlasuju a ani nestojím o to, aby někdo hlasoval o mých keškách, protože to z principu považuju za blbost. A nejsem sám. A jestli by mě s tím někdo otravoval, tak bych s ním pěkně rychle vyběhl.
  • 0

#6 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 15:21

gord napsal/a:
A cetls tu prechozi diskusi? Tak treba proto, ze to znamena vyznamnou spolupraci s autory, ze to znamena podporu ze strany GC.com, ...

Četl. A četl jsi ty to, co jsem napsal? Spolupráci s autory hlasování tady na gc,cz to nevyžaduje, neboť na to je api. Podporu ze strany GC.com bohužel neočekávám.
  • 0

#7 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 15:23

abakus napsal/a:
A taky třeba proto, že já nehlasuju a ani nestojím o to, aby někdo hlasoval o mých keškách, protože to z principu považuju za blbost. A nejsem sám. A jestli by mě s tím někdo otravoval, tak bych s ním pěkně rychle vyběhl.

Naštěstí je spousta jiných, co hlasuje.
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 16:07

chupito napsal/a:

abakus napsal/a:
A taky třeba proto, že já nehlasuju a ani nestojím o to, aby někdo hlasoval o mých keškách, protože to z principu považuju za blbost. A nejsem sám. A jestli by mě s tím někdo otravoval, tak bych s ním pěkně rychle vyběhl.

Naštěstí je spousta jiných, co hlasuje.


To hlasování je strašně nevyrovnané a poplatné krajovým zvyklostem na kvalitu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 16:22

Ach jo, neotvírám tohle téma proto, že bych chtěl diskutovat jestli hodnotit nebo ne, ale jak upravit stávající řešení tak, aby fungovalo efektivnějc. Pokud vás hodnocení nezajímá, nechcete ho používat a pod., tak prosím, diskutujte někde jinde.
  • 0

#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 16:25

Ne, vsichni diskutujte nekde jinde.

a) Tohle tema se vubec netyka geogetu, ale toto JE sekce geogetu.
B) To co chces neni bez podpory na strane groundspeaku realizovatelne. Mozna jeste pomoci nejakych skriptu pro greasemonkey a podobne.

Kdybych byl admin, rovnou bych to tema zamknul.
  • 0

#11 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 16:27

Omlouvám se, to fakt není téma pro Geoget, nechápu, proč jsem to založil v něm. jde to přesunout? Nebo to mám zamknout a založit jinde?

To co chces neni bez podpory na strane groundspeaku realizovatelne. Mozna jeste pomoci nejakych skriptu pro greasemonkey a podobne.

Ano, jde mi o řešení realizované přes greasemonkey apod.
  • 0

#12 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 16:58

Já jsem reagoval na 3. Chtělo by to celé trochu podpořit marketingově, tedy např. oslovovat autory cachí aby zakomponovali do listingu funkci, která zjistí, že člověk nemá hodnotící script a tak mu tu možnost (nějakým nenásilným způsobem) nabídnou (třeba by přibyl pod listing řádek s hodnocením, popiskem a odkazem na návod jak na to) To prosím opravdu ne a zcela určitě to k tématu patří.
  • 0

#13 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 17:28

chupito napsal/a:
Ano, jde mi o řešení realizované přes greasemonkey apod.


Takové řešení ale už dávno existuje od me2da09, dokonce téměř podle tvých představ - stačí trochu Hledat ;)
  • 0

#14 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 17:35

Sutech napsal/a:

chupito napsal/a:
Ano, jde mi o řešení realizované přes greasemonkey apod.


Takové řešení ale už dávno existuje od me2da09, dokonce téměř podle tvých představ - stačí trochu Hledat ;)

Prosím, čtěte co píšu na začátku, ne jen poslední příspěvek.
  • 0

#15 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 17:37

abakus napsal/a:
Já jsem reagoval na

3. Chtělo by to celé trochu podpořit marketingově, tedy např. oslovovat autory cachí aby zakomponovali do listingu funkci, která zjistí, že člověk nemá hodnotící script a tak mu tu možnost (nějakým nenásilným způsobem) nabídnou (třeba by přibyl pod listing řádek s hodnocením, popiskem a odkazem na návod jak na to)

To prosím opravdu ne a zcela určitě to k tématu patří.

To by vám jeden mail s instrukcemi tak vadil?
  • 0

#16 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 17:52

chupito napsal/a:
Co vy na to?


Zkusím popořádku pár drobných protiargumentů...

1. Vložení hodnocení by bylo možné pouze na stránce po zalogování Found it.


Zbytečná komplikace při zpětném hodnocení keší.
Komplikace v případě, kdy chceš hodnocení upravit (třeba že jsi se uklikl).

2. Na listingu cache by byl pouze zobrazený stav hlasování, nahoře v hlavičce a to výrazněji než teď.


Nevím, jestli používáme stejnou mazanou opici, ale mě nepřipadá současné zobrazení hvězdiček pod hlavičkou listingu nějak nevýrazné. pro valnou většinu kačerů to není jediné kritérium, podle kterého si vybírají, jestli na cache jít nebo nejít, tak proč by mělo z listingu nějak brutálně křičet?

3. Chtělo by to celé trochu podpořit marketingově, tedy např. oslovovat autory cachí aby zakomponovali do listingu funkci, která zjistí, že člověk nemá hodnotící script a tak mu tu možnost (nějakým nenásilným způsobem) nabídnou (třeba by přibyl pod listing řádek s hodnocením, popiskem a odkazem na návod jak na to)


Kdo stojí o hodnocení keší, tak tu možnost má. Nutit ji ostatním kačerům mi připadá jako zbytečnost hraničící až s opruzem.

4. Stav hodnocení by měl být i na bublině s údaji o cache na mapě na gc.com


Místo fóra zkus spíš poprosit nějakého šikulu, co umí GM skripty. Pokud ale chceš vybírat na mapě cache podle hodnocení, umožňuje ti to pohodlně mapa na zdejším serveru.

5. Měl by se co možná nejvíce zjednodušit postup získání konta pro logování tady na gc.cz, ideálně bez nutnosti navštívit zdejší stránky a bez zbytečného klikání.


Jenže hodnocení funguje na zdejších stránkách, proto je nutná jejich návštěva. Když odbouráš registrace, nebudeš mít žádnou kontrolu nad započítáním duplicit v hodnocení. Když zavedeš nějakou zvláštní registraci jen pro hodnocení, vykašle se ti na hodnocení řada kačerů jen proto, že prostě nebudou chtít další registraci.
  • 0

#17 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 18:13

Já bych byl spíš pro to, aby se mi možnost hodnocení zobrazila při psaní logu, protože ne vždy při logování otevírám listing, ale jen kliknu na kešku na mapě a pak na "Log visit". GM skripty moc neovládám a ani nevím, jestli je to lze nějak udělat..
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 19:01

chupito napsal/a:
To by vám jeden mail s instrukcemi tak vadil?

No, když o tom tak přemýšlím, tak vlastně jo! Na spamování fakt zapomeň. Zvlášť kdyby se takový vtipný mail odeslal u každé cache logované bez jakéhosi skriptu.
Ještě štěstí, že gc.com filtruje všechny možné vychytávky podobného typu už v html kódu... teda aspoň doufám, že skutečně všechny.

edit: Hmm, když to teď čtu celé znova, tak už vidím, co s čím souvisí.:) Pokud by zůstalo na věky věků +- u jednoho mailu na jednoho autora, tak by mi to asi bylo fuk, když si někdo přidá do listingu pár řádků o hodnocení, tak by mi to ani jinak než fuk být nemohlo. Trošku jsem si to zkřížil a tak byla asi reakce trochu mimo mísu. Sorry.
  • 0

#19 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 20:24

abakus napsal/a:
A taky třeba proto, že já nehlasuju a ani nestojím o to, aby někdo hlasoval o mých keškách, protože to z principu považuju za blbost. A nejsem sám. A jestli by mě s tím někdo otravoval, tak bych s ním pěkně rychle vyběhl.


ty nehlasuješ, ty o to nestojíš, to znamená že nemůžou ostatní ani rozjet téma? Klucí sakra, jsem tu chvilku a přijde mi že zde máte uzavřenou komunitu. Přijde někdo s názorem, kterej není podle vás (v tomhle případě podle tebe) a hned ho sjedeš. ???
  • 0

#20 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 21:01

??? Já někomu bráním rozjet téma? A kde a jak? A opravdu by mi vadilo, kdyby mi přišly emaily ohledně každé z mých keší. Už z principu. Spamu mám všude až až. A to jsou mezi námi lidi s mnohem víc založenými kousky.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka