Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení cachí - už zas ;)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
123 odpovědí na toto téma

#41 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 14:23

abakus napsal/a:
Schválně - co by jste si přestavili pod hodnocením necelých 60%? Já teda nic moc. A přitom to jsou místa, která jsou určitě zajímavá a potvrzují to i logy.


No vidíš, já hodnotím kolem 50% ty krabičky, které jsou "dobré" - slušná pixlička, místo, jehož návštěva není úplná ztráta času, a k tomu nějaký slušný listing. Prostě jako ve škole - za tři ;)
Jakýkoliv další klad (hodně pěkná skrýš, hodně krásné místo, vyumělkovaný listing) hodnocení zvyšuje.

A k těm pozitivním logům, on málokdo z nás má koule na to, aby do logu místo "krabička potěšila" napsal "ty joudu, proč sem cpeš mikro?" :)
Místo toho používáme jakýsi geonewspeak, ve kterém jedinými sprostými slovy jsou "bod" a "drive-in".

Mau Loftin napsal/a:
"Zajímavé místo" není jediní parametr cache. Místo většinou autor moc neovlivní - to je, jen že má štěstí, že bydlí u "zajímavého místa".


Jak neovlivní? Musí jej přece vybrat. Pokud někdo nemá v dosahu žádné pěkné místo, udělá nejlépe, když žádný poklad neuloží.
  • 0

#42 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 14:41

PaWcz napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
"Zajímavé místo" není jediní parametr cache. Místo většinou autor moc neovlivní - to je, jen že má štěstí, že bydlí u "zajímavého místa".


Jak neovlivní? Musí jej přece vybrat. Pokud někdo nemá v dosahu žádné pěkné místo, udělá nejlépe, když žádný poklad neuloží.


No právě že mi jde o to, že někdo u sebe zajímavé (tedy všeobecně, né jen subjektivně pro sebe) místo má a někdo ne. A nevím, čím si to, že někdo to místo poblíž má, zasloužil. Prostě hodnotit 80% krásné místo, kde je "strašná pixlová popelnice pod kamenem" hodnotit nebudu naopak "obyčejné" místo s napínavou mutli plnou zajímavých úkonů, plný fantazie apod klidně 80% dostat může. Ale samozřejmě tato teorie má své výjimky. Své hodnocení většinou se snažím od logu zdůvodnit.
  • 0

#43 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 15:45

PaWcz napsal/a:
No vidíš, já hodnotím kolem 50% ty krabičky, které jsou "dobré" - slušná pixlička, místo, jehož návštěva není úplná ztráta času, a k tomu nějaký slušný listing. Prostě jako ve škole - za tři ;)
Jakýkoliv další klad (hodně pěkná skrýš, hodně krásné místo, vyumělkovaný listing) hodnocení zvyšuje.


Současný systém má imho "bohužel" příliš velkou stupnici, ale přistupuju k tomu podobně - 50% je keš která není ztráta času, ale není to ani krabka, kterou bych doporučoval ostatním v hospodě nad pivem :-) Vyšší nebo nižší hodnocení dávám těm, o kterých budu známým tvrdit "ta (ne)stojí za odlov".
  • 0

#44 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 15:54

Mau Loftin napsal/a:
No právě že mi jde o to, že někdo u sebe zajímavé (tedy všeobecně, né jen subjektivně pro sebe) místo má a někdo ne. A nevím, čím si to, že někdo to místo poblíž má, zasloužil.


:D:D
jak zaslouzil? proste misto bylo zajimave a prazdne, tak ulozil kes. :D proboha jaky zasluhy :D kazdy si zaslouzi takove misto, na jake se rozhodne umistit kes.

to ze je na super miste nevymazlena krabicka a jak se to promitne na tvych procentech zlezi uz jen na kazdem hodnotiteli. treba pro me praskla skatule treba v opustenem lomu ma vetsi hodnotu nez superdupr technicky vykrik v bezdomoveckem miste v praze. no a pro nekoho naopak. proto tu taky zaznelo, ze hodnoceni je subjektivni. to bys musel zvlast hodnotit nekolik moznych ukazatelu.

moc nad tim mudrujes, kazdy kdo hodnoti to proste ohodnoti a je to ;)
  • 0

#45 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 19:01

Pánové, zase se to zvrhává do hospodského tlachu (bez urážky ;). Opakuji to, co jsem psal už na začátku, nejde mi o to, jestli hodnotit nebo nehodnotit, kolik dávat bodů, jesti hodnocení je subjektivní nebo slovo boží, ale jak zařídit, aby se hodnotilo masově a aby to bylo pohodlný. Prosím, začněte u prvního příspěvku.
  • 0

#46 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 19:03

mikrupa-cz napsal/a:
Jenže jak mám podle čísla "50%" poznat, co je špatně?

Podle toho čísla nemáš poznat, co je špatně, říká to lidem, že tvoje cache přišla nálezcům průměrná.
//taky se nedržím tématu...
  • 0

#47 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 19:05

xificurk napsal/a:
Současný systém má imho "bohužel" příliš velkou stupnici, ale přistupuju k tomu podobně - 50% je keš která není ztráta času, ale není to ani krabka, kterou bych doporučoval ostatním v hospodě nad pivem :-) Vyšší nebo nižší hodnocení dávám těm, o kterých budu známým tvrdit "ta (ne)stojí za odlov".

Takže ho používáš? A co říkáš na moje návrhy?
  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 19:38

mikrupa-cz napsal/a:

PLAJ family napsal/a:

mikrupa-cz napsal/a:
Taky bych přidal jeden námět na vylepšení:

Líbilo by se mi, kdyby měli owneři možnost vyřadit své kešky ze systému hodnocení.

Proč? Připadá Ti těch 50% od 1 cachera na Tvé 1 keši málo?


V porovnání s ostatními keškami, které znám a které mají podobné hodnocení to bylo velké zklamání. Úplně mi to vzalo chuť cokoliv dalšího zakládat. Vůbec by mi nevadilo, kdyby mi kačeři do logů psali, co se jim na kešce nelíbí. Jenže jak mám podle čísla "50%" poznat, co je špatně?
Ale i kdybych teď tu kešku třeba "pozlatil", tak už další návštěvníci, kteří používají hodnocení, nepřijdou. Jednoduše proto, protože si odfiltrují kešky pod 80%. Vůbec je nebude zajímat, jestli je to hodnocení od jednoho nebo od deseti kačerů.


Jo, tohle je odvrácená stránka hodnocení, někdo se špatně vyspal, přišel ze špatné strany, šlápnul do bláta a už je hodnocení neobjektivní, obzvláště když má keš jen jedno hodnocení.

Ale 50% je prostě normální keš, nemůžou mít všechny 100%, to by to nedávalo smysl. Myslím, že jsi se právě zařadil k těm, co připisují hodnocení daleko větší význam, než doopravdy má.

Ostatně, doporučoval bych zaváděčům projít si diskuse z doby, kdy se řešila implementace na gc.cz a do programů pro evidenci keší a nálezů.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 Lumir64

Lumir64

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2009 - 9:35

Jsem sice novej, leč první GPS jsem měl v době "kdy baterky se nosily na zádech a parabola na hlavě". Už před lety jsem v přírodě vídával jedince cosi urputně hledající, pak jsem zjistiln že kolega z práce je kačer a už 3 roky kešuji s ním, no a teď jsem se osamostatnil a zaregistroval. Takže můj poznatek z doby uplynulé je ten, že velmi mnoho keší a lokalit je mizerných. Všechny diskuse jsou akademické, protože vždy bude rozdíl mezi napsaným v listingu a skutečností. Co takhle při registraci nové keše povinně vložit 2 obrázky provedení, zpracování samotné keše a celkový pohled na lokalitu ? I když nafotit se dá cokoliv... Nebo nejlépe hodnocení zrušit. Ať si každý udělá názor na místě, o tom přece tato aktivita je? Především pohyb v terénu. Jinak se z toho stane administrativní aktivita - 95% činnosti v teple doma u PC při hledání hodnotných keší, 5% výjezd do terénu na vybraný odlov.
  • 0

#50 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2009 - 21:37

Co takhle sehnat nějakého poslance který by v parlamentu (našem nebo evropském) navrhl ustanovit komisy která by navrhnula zákon o hodnocení keší a pak by se ustanovila komise která by to hodnotila, mohla by se platit z peněz pro menšiny protože nás zase tak moc není :-).
  • 0

#51 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2009 - 23:58

Ač už mám dlouhodobou alergii na téma hodnocení keší, pročetl jsem pečlivě celé vlákno, a dospěl jsem k jednoznačnému názoru a to tomuto: počet zastánců hodnocení keší: 1 počet odpůrců hodnocení keší: 100%-1 Témto bych byl rád, kdyby byl terminus technikus "hodnocení keší" zařazen mezi sprostá slova a už nikdy nikdy nikdy se téma neotvíralo. ...doprdele už! :@
  • 0

#52 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 0:05

[quote]hauskaa napsal/a:

počet odpůrců hodnocení keší: 100%-1
/quote]

No ve vlakne mozna, ale obecne urcite ne. B)B)
  • 0

#53 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 8:43

hauskaa napsal/a:
Ač už mám dlouhodobou alergii na téma hodnocení keší, pročetl jsem pečlivě celé vlákno, a dospěl jsem k jednoznačnému názoru a to tomuto:
počet zastánců hodnocení keší: 1
počet odpůrců hodnocení keší: 100%-1
Témto bych byl rád, kdyby byl terminus technikus "hodnocení keší" zařazen mezi sprostá slova a už nikdy nikdy nikdy se téma neotvíralo. ...doprdele už! :@


He, nervozní, či špatný den? :D - tak vždyť se tohoto tématu a této debaty vůbec účastnit nemusíš ;) - a navíc těch co hodnotí cache je čím dál více - což je vidět právě z počtu těch, kolik hodnotilo danou cache.

A ono hodnocení cache někomu nějak škodí?? nebo je to nějaká nutná opruzující povinnost?
Kdo chce, hodnotí, kdo ne, nehodnotí. Já třeba hodnocení dělám.
  • 0

#54 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 8:47

Dain a Olik napsal/a:
...... moc nad tim mudrujes, kazdy kdo hodnoti to proste ohodnoti a je to ;)


Už nemudruji :) - jen mě zase k tomu vypíchla tato diskuze :) Uvítal bych hodnocení, kde by bylo rozděleno místo a kvalita skrýše a krabičky. Ale občas tato diskuze vyústí v agresi a odmítavý postoj proti hodnocení, proto už to snad ani neřeším.
  • 0

#55 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 8:55

Mau Loftin napsal/a:
kde by bylo rozděleno místo a kvalita skrýše a krabičky.


Nejen samotné místo ale taky přístup (jak ohodnotíš super místo, ke kterému se jde přes smeťák). A u mysterk ještě navíc kvalita luštění. A u multin kvalita stagí. A u wheigo kvalita zpracování cartridge. A u Letterboxu deisgn razítka. A...
No a bude z toho formulář jako kráva a pak to teprve to hodnocení začne dávat smysl. Jenže už to bude tak složité, že se na to všichni vykašlou a nebudou to dělat nebo prostě nechají u všech parametrů 50%.
  • 0

#56 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 9:25

abakus napsal/a:

Nejen samotné místo ale taky přístup (jak ohodnotíš super místo, ke kterému se jde přes smeťák). A u mysterk ještě navíc kvalita luštění. A u multin kvalita stagí. A u wheigo kvalita zpracování cartridge. A u Letterboxu deisgn razítka. A.........


No to myslím, že už to trochu překrucuješ (nevím, zda záměrně). Myslím, že adekvátní jsou dvě věci: místo a provedení - to jsou dle mě dvě věci, které se můžou diametrálně lišit. Pod pojem místo můžeš schovat přístupovou cestu, místa stage apod., pod pojem provedení můžeš schovat kvalitu krabičky, zpracování, mutliluštění apod.

Od bližších detailů je přeci log.
  • 0

#57 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 9:51

Proč to překrucuju? Ty chceš rozdělit místo a provedení a přitom podle mě je u mysterky minimálně stejně důležitá i ta mystery složka, takže když už dělit, pak pořádně a ne polovičatě. "Od bližších detailů je přeci log." Přesně. Tak proč vůbec nějaké další hodnocení?
  • 0

#58 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 10:41

Ach jo, to je naprosté zoufalství!! Chtěl jsem probrat návrhy na úpravu současného mechanismu hlasování a tématu se drželi snad dva diskutéři... Zkusím to ještě jednou:
  • 0

#59 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 10:44

Ahoj,
nechci rozviřovat staré spory o to, jestli pěti, devíti nebo kolika stupňovou škálu hodnocení, řešit, jestli používat domácí nebo zahraniční řešení, jestli vůbec hodnotit a jestli je to objektivní.
Myslím si, že stávající serverová část tady na gc.cz absolutně vyhovuje, ale integrace do prohlížeče by si zasloužila koncepční změny.
Rád bych navrhnul k diskusi následující:
1. Vložení hodnocení by bylo možné pouze na stránce po zalogování Found it.
2. Na listingu cache by byl pouze zobrazený stav hlasování, nahoře v hlavičce a to výrazněji než teď.
3. Chtělo by to celé trochu podpořit marketingově, tedy např. oslovovat autory cachí aby zakomponovali do listingu funkci, která zjistí, že člověk nemá hodnotící script a tak mu tu možnost (nějakým nenásilným způsobem) nabídnou (třeba by přibyl pod listing řádek s hodnocením, popiskem a odkazem na návod jak na to)
4. Stav hodnocení by měl být i na bublině s údaji o cache na mapě na gc.com
5. Měl by se co možná nejvíce zjednodušit postup získání konta pro logování tady na gc.cz, ideálně bez nutnosti navštívit zdejší stránky a bez zbytečného klikání.

Co vy na to?
**Pokud nechcete hodnotit, tak si založte vlastní vlákno!!
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2009 - 10:56

Tak si sedni, a tu lepsi integraci do prohlizece naprogramuj! Nikdo ti v tom nebrani.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka