Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení cachí - už zas ;)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
123 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 05 November 2009 - 21:23

Kvety napsal/a:

abakus napsal/a:
A taky třeba proto, že já nehlasuju a ani nestojím o to, aby někdo hlasoval o mých keškách, protože to z principu považuju za blbost. A nejsem sám. A jestli by mě s tím někdo otravoval, tak bych s ním pěkně rychle vyběhl.


ty nehlasuješ, ty o to nestojíš, to znamená že nemůžou ostatní ani rozjet téma? Klucí sakra, jsem tu chvilku a přijde mi že zde máte uzavřenou komunitu. Přijde někdo s názorem, kterej není podle vás (v tomhle případě podle tebe) a hned ho sjedeš. ???


Tak, samozřejmě, že ho můžete rozjet, spousta témat se tu rozjíždí opakovaně několikrát za sebou.

Celý systém bodování má dva významné problémy, který doložíme na jedné nedaleké keši. Existuje zhruba 1,5 roku a má cca 180 found logů. Když ale kouknu na počet hodnocení, tak má pouze 4 mírně podprůměrná hodnocení a přitom je to jedna z velmi podprůměrných keší v oblasti. U další keše, z roku 2003, cca 650 nálezů, 10 hodnocení.

Takže první problém, hodnocení je, v poměru k logům, zoufale málo :-(

Nedávno se mi podařilo zavolat kamarádce z Prahy právě, když tu první keš logovala. Když mi řekla kde je, začal jsem se smát, ale ona byla přesvědčená, že je na normální průměrné keši. V Praze prostě takhle vypadá tolik keší, že pro ní je to běžná keš :-(

Takže druhý problém, hodnocení nebude ani náhodou vyvážené a objektivní.

Takže snaha je to sice hezká, ale výsledek nebude odpovídat vynaložené námaze.

Myslím, že výběr na základě bookmarků má daleko vyšší vypovídací hodnotu, než jakékoliv hodnocení keší.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 November 2009 - 21:32

alkes napsal/a:

chupito napsal/a:
To by vám jeden mail s instrukcemi tak vadil?

No, když o tom tak přemýšlím, tak vlastně jo! Na spamování fakt zapomeň. Zvlášť kdyby se takový vtipný mail odeslal u každé cache logované bez jakéhosi skriptu.
Ještě štěstí, že gc.com filtruje všechny možné vychytávky podobného typu už v html kódu... teda aspoň doufám, že skutečně všechny.

Abych řekl pravdu, trochu mám pocit, že máš problém s porozuměním psanému textu. Tak ještě jednou: Jeden mail s instrukcemi. A především, jde čistě o námět pro diskusi, kterou jsem se pokusil zahájit, nikdo nikoho nespamuje.
  • 0

#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 05 November 2009 - 21:34

Tak tak.:) Než jsi napsal svůj příspěvek, už jsem doeditoval.
  • 0

#24 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 November 2009 - 21:36

Takže první problém, hodnocení je, v poměru k logům, zoufale málo :-(

No jasně, protože o tom nikdo neví. Nebo snad má tady někdo pocit, že všichni cacheři chodí na gc.cz? Bez nějaké kampaně (grafické objekty v listinzích třeba) budeme holt jen čekat, až co groundspeak.
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 05 November 2009 - 21:44

chupito napsal/a:

Takže první problém, hodnocení je, v poměru k logům, zoufale málo :-(

No jasně, protože o tom nikdo neví. Nebo snad má tady někdo pocit, že všichni cacheři chodí na gc.cz? Bez nějaké kampaně (grafické objekty v listinzích třeba) budeme holt jen čekat, až co groundspeak.


Myslím, že přesnější bude říci, že na to většina lidí z vysoka kašle.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 8:09

Mám zkušenost, že když se někomu něco příliš podsouvá a vnucuje, má to naprosto opačný efekt a každý se na to vykašle. Jestli ti můžu poradit, nech to být. Tvoje aktivita k ničemu nepovede ;) Ještě poznámka - na každé keši je minimálně polovina logů typu "TFTC", "Dohledáno snadno, TFTC", nebo dokonce ".". Ty si fakt myslíš, že někoho přesvědčíš, aby ztrácel čas hodnocením, když ho není ochoten věnovat ani při zalogování ? Naivko. ;)
  • 0

#27 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 8:21

mikrupa-cz napsal/a:
Taky bych přidal jeden námět na vylepšení:

Líbilo by se mi, kdyby měli owneři možnost vyřadit své kešky ze systému hodnocení.

Proč? Připadá Ti těch 50% od 1 cachera na Tvé 1 keši málo?
  • 0

#28 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1310 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 8:27

Ja bych se v tom taky moc nešťoural, vyhovuje mě to tak, jak to je. Když to bere člověk jako relativní srovnání s ostatníma keškama v dané oblasti, tak už teď je to docela spolehlivé. A navíc to nikdy neberu jako jediné hledisko pro výběr toho kam pojedu - spíše na to pohlížím tak, že se koukám jaké kešky bych neměl určitě vynechat, ale zároveň musím zohlednit jejich náročnost a čas, který v oblasti strávím. Jo, kdyby se dalo nějak na zdejší mapě graficky zvýraznit kešky, které mají více než 75% při více než třech hodnoceních a ty, které jsou ve Zlatém fondu, aby byly hezky vidět hned na první kouknutí na mapu, to by se mě docela líbilo.
  • 0

#29 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 8:31

LudaL napsal/a:
Když to bere člověk jako relativní srovnání s ostatníma keškama v dané oblasti, tak už teď je to docela spolehlivé.


Naprostý souhlas.
Dokonce když zpětně hodnotím nalezené v GSAKu (nevidím předchozí hodnocení), tak se ani moc neliším od předchozích hodnotitelů.
  • 0

#30 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 9:51

MedoMys napsal/a:
Mám zkušenost, že když se někomu něco příliš podsouvá a vnucuje, má to naprosto opačný efekt a každý se na to vykašle.
Jestli ti můžu poradit, nech to být. Tvoje aktivita k ničemu nepovede ;)

Ještě poznámka - na každé keši je minimálně polovina logů typu "TFTC", "Dohledáno snadno, TFTC", nebo dokonce ".". Ty si fakt myslíš, že někoho přesvědčíš, aby ztrácel čas hodnocením, když ho není ochoten věnovat ani při zalogování ? Naivko. ;)

Mám opačnou zkušenost. Když to uděláš ergonomicky, tak to lidi budou používat. A kliknutí na radiobutton poté, co jsem zalogoval, je to nejsnazší, co může být.
  • 0

#31 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 11:51

LudaL napsal/a:Jo, kdyby se dalo nějak na zdejší mapě graficky zvýraznit kešky, které mají více než 75% při více než třech hodnoceních a ty, které jsou ve Zlatém fondu, aby byly hezky vidět hned na první kouknutí na mapu, to by se mě docela líbilo.


Zvýraznit? A to, že si můžeš vyfitrovat a zobrazit jenom keše které chceš, přesně tak, jak to ve svém příspěvku požaduješ, ti nestačí? Už jsi zkoušel na Mapě kliknout na tlačítko Kešky? ;)

Myslím, že kdyby to bylo pouze zvýrazněné, a zobrazovalo by se všechno, naprosto by to postrádalo význam...

- - -

a pro ostatní "slovy Jiřího Kodeta" z Pelíšků: Popírači hodnocení všech zemí, ....... .. ..... :P

Teprv až začnete hodnotit každou vámi nalezenou keš, tak tu blábolte něco o tom, jak je hodnocení špatné, protože hodnotí málo lidí. Vy nejste lidi? Nebo byste se na hodnocení rádi svezli až v momentě, kdy bude mít každá keš 100 hodnocení? A kdo ho tam asi nakliká? Zaměstanaci Groundspeaku? I kdyby to tak bylo, stejně byste svojí lenost "ospravedlňovali" tím, že váš skromný soud o nějaké keši je neobjektivní a tudíž nepoužitelný ;) Hnusnou a zbytečnou keš pozná každý po deseti nálezech, jedno v jakém kraji. Teda pokud má dost rozumu na to, aby používal hodnocení, bookmarky, logy, fotky a prostě si vybíral....

- je s podivem, kolik enerigie dokáže někdo věnovat tomu, aby lidem, kteří v praxi a k plné spokojenosti hodnocení používají, stále dokola vyvětloval, že teoreticky je hodnocení naprosto k ničemu a podle všech pravidel (jeho) logiky by vlastně vůbec nemělo fungovat :D

Nehodnotíš, tak nepřepínej!
  • 0

#32 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 12:01

Tak konečně nějaké věcné argumenty...

PaWcz napsal/a:
1. Vložení hodnocení by bylo možné pouze na stránce po zalogování Found it.


Zbytečná komplikace při zpětném hodnocení keší.
Komplikace v případě, kdy chceš hodnocení upravit (třeba že jsi se uklikl).

Když to srovnáš s logováním uložení coinů, tak to taky můžeš jen na jedný stránce. Ale nějaká možnost korekce by tam být měla, to jo.
  • 0

#33 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1310 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 12:11

HuntBehind napsal/a:
Zvýraznit? A to, že si můžeš vyfitrovat a zobrazit jenom keše které chceš, přesně tak, jak to ve svém příspěvku požaduješ, ti nestačí? Už jsi zkoušel na Mapě kliknout na tlačítko Kešky? ;)

Myslím, že kdyby to bylo pouze zvýrazněné, a zobrazovalo by se všechno, naprosto by to postrádalo význam...


No samozřejmě zkusil a používám;). ale jde mě právě o možnost jenom zvýraznění a současně abych měl přehled, co je ještě po okolí. Přece nevynechém nějakou keš jenom proto, že má nízké hodnocení, ne?:D

Nicméně zase takový problém s tím nemám, popravdě bych to asi stejně moc často nevyužil, jen mě to tak napadlo, když jsem psal předchozí příspěvek.
  • 0

#34 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 13:05

chupito napsal/a:
4. Stav hodnocení by měl být i na bublině s údaji o cache na mapě na gc.com


dle mě už ten systém dávno existuje: GCVote http://dosensuche.de/GCVote/index.php - už dávno používám, je to celosvětové. A používám i hodnocení "místní" http://www.geocaching.cz/hodnoceni.php

Takže bych pokud možno jen toto uváděl v podvědomí a kdo chce, může využívat. Nic dalšího bych asi neřešil ani nezaváděl.
  • 0

#35 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 13:07

S hrůzou jsem zjistil, že mám hodnocené i svoje kešky. Takže jsem si vytáhl jejich hodnocení a potvrdily se moje domněnky. Nemá to valnou vypovídací hodnotu. Jak jinak si vysvětlit, že keška, na které mám téměř výhradně pozitivní logy, nemá ani 60%? A není jediná. Schválně - co by jste si přestavili pod hodnocením necelých 60%? Já teda nic moc. A přitom to jsou místa, která jsou určitě zajímavá a potvrzují to i logy. Jistě, kešky, které mají 80+ jsou určitě super, to bez diskuze. Ale ty umíme zjistit z veřejných bookmarků nebo z legend, na to nepotřebujeme hodnocení. Ty co mají 20- jsou jednoznačně sračky. Ale to mezi tím, to co je nejdůležitější k hodnocení, tam to moc nefunguje.
  • 0

#36 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 13:15

abakus napsal/a:
........Jak jinak si vysvětlit, že keška, na které mám téměř výhradně pozitivní logy, nemá ani 60%? A není jediná.
Schválně - co by jste si přestavili pod hodnocením necelých 60%? Já teda nic moc. A přitom to jsou místa, která jsou určitě zajímavá a potvrzují to i logy.
..............


Nu a? :) Hodnocení bude vždy subjektivní.
60% není pozitivní? Prostě o něco lepší, než průměr - tedy pozitivní logy. A že ty, jako auto si myslíš, že je "skvělá", tak hodnocení ti může ukázat, že zase tak skvělá není ;)
"Zajímavé místo" není jediní parametr cache. Místo většinou autor moc neovlivní - to je, jen že má štěstí, že bydlí u "zajímavého místa". Parametr cache je i kvalita provedení.

Kdo chce, může využívat stávající systém, kdo ne, nemusí.

Viz můj příspěvek o GCVote a "místní" hodnocení
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 13:16

Aha takze problem tkvi vlastne v tom, ze se Abakus citi v hodnoceni nedoceneny. :D Holt, jedna vec je, co lide napisi verejne do logu, a jina vec je, jak kesku oznamkuji v anonymnim systemu. Pokud se to od sebe vyrazne lisi, hledal bych pricinu jinde nez v samotnem systemu. B)
  • 0

#38 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 13:19

Myšlenka dne:

Hodnocení je vždy subjektivní názor, pokud se ale většina subjektivních názorů shoduje, stává se z toho názor objektivní. ;)


:P
  • 0

#39 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 13:44

:D:D:D Mně je šumák jaké hodnocení mejí moje kešky v nějakém systému (btw mám tam i jednu přes 90 B)). S tím, že je hodnocení hodně subjektivní stoprocentně souhlasím a proto to považuju za blbost. Jen jsem si ověřoval pravdivost či nepravdivost této své teorie.
  • 0

#40 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 November 2009 - 13:53

HaLuMa napsal/a:
Aha takze problem tkvi vlastne v tom, ze se Abakus citi v hodnoceni nedoceneny. :D

Holt, jedna vec je, co lide napisi verejne do logu, a jina vec je, jak kesku oznamkuji v anonymnim systemu. Pokud se to od sebe vyrazne lisi, hledal bych pricinu jinde nez v samotnem systemu. B)


bezva, konecne znam duvod, proc je to postavene na anonymite...kesky uz mi nestacej, pujdu ted hledat pricinyB)
jen se bojim, aby to nebylo same DNF:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama