Přejít na obsah


Fotka

Waymarking & MoZiGo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2009 - 12:35

Pokusil som sa do poslednej verzie implementovat podporu pre tento druh zabavy. Co funguje 1.Z mapky podla pozicie kurzora je mozne stiahnut okolie bodu podla polomeru. Tento zoznam je strankovany po 25 ks ktore mozigo automaticky stiahne /ak chcete/ 2.je mozne zadat krajinu a stiahnut vsetky WM podla krajiny 3.podla autora Priamo je mozne obrazovku "Waymark" vyvolat mackadlom hore na liste vedla "Offline..." Filtre su zatial na druh WM a krajinu... Zoznam sa stiahne a naplanuje sa stiahnuie a redukcia samotnych listingov WMcachei...Tu MoZiGo podobne ako pri keskach tento listing redukuje, len na uzitocne data /reklama a odkazy prec.../ Funguju exporty pre wpt a OziExplorer - ale iba jedna metoda/ta z gc/! GPX export funguje iba pre Colorado, ine exporty WM nepoznaju... Do 60csx je to mozne dostat cez page wpt->GPX MapSource... Zaklad je teda urobeny, uvidim aky o to bude zaujem a pripomienky. V statistikach sa to nijako nespracovava...zatial sa nijako nefiltruju ani "mnou najdene". Blbe je, ze zatial to robim total naslepo lebo osobne nemam ani jednu WM najdenu...
  • 0

#2 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2009 - 18:16

Klidně si jako "najdi" nějaký můj waymark.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 9:22

Uf. Tak jsem si prvně nainsaloval mozigo kvůli waymarkům... a musím říct, je to Těžká Barbora :D Podařilo se mi doklikat na záložku WM, tam si nastavit stahování, stáhnul se mi nějaký seznam, levým tlačítkem dole jsem si označil všechny body (kategorie) a dal uložit (disketka)... předpokládám, že se mi někam uložil nějaký soubor, s kterým můžu pak pracovat. Ale kde je ten soubor, co s ním dál? Rád bych vyexportoval do gpx co načtu následně do GG2. Poradíte jak s tím dál? díky.
  • 0

#4 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 9:35

Hm, WM su poslednou a zatial hodne nedokoncenou novinkou, nebyt toho ze na gc.com boli zmeny ohladom Mystery/Puzzle tak tuto verziu ani nezverejnim... Princip je rovnaky ako pre kesky - najprv zoznam a potom listingy... Doporucujem ist na to najprv cez google mapku a odkaz cez WM mackadlo na nej... Ale ako prve 1.si stiahni update, lebo je mozne, ze sa Ti program ani spravne nelogol na WM Doplnim, ulozenia zoznamov WM ulozi iba zoznam , bez suradnic...ale nabuduce netreba nic stahovat z netu, hoci pri WM to je zatial rychle pre ich relativne nizky pocet ...
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 10:07

Mám nainstalovanou poslední verzi... Už to jede, stahuje to listingy. Jak pak dál? Jak to dostanu do nějakého gpx exportního souboru, co by načetl např. GG?
  • 0

#6 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 10:17

Stiahni si update!
Tu sa snazim ukazat ako na to
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 13:51

Update mám... Zdá se, že jsou tedy listingy nahraný, ale bohužel žádný z exportů nevezme GG.
  • 0

#8 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 14:03

A co Benchmarky? Ty jsou jen za louzi nebo i nejake pobliz, nebo jen v waymarkach?
  • 0

#9 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 15:56

Update mám... Zdá se, že jsou tedy listingy nahraný, ale bohužel žádný z exportů nevezme GG.

Export som robil pre GPS colorado,oregon a skor by ma zaujimalo ci to je vyhovujuce alebo treba daco zmenit...ja to v praxi odskusat neviem, pretoze tieto garminy nemam. Mozes to odskusat?








  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 16:06

Já Garmina taky nemám :D Když se ale podívám do toho gpx co to vygeneruje pro Garmina, tak jsou tam jen souřadnice. Zkoušel jsem i POI pro iGo a taky se zobrazily jen souřadnice bez názvů. Myslel jsem, že přes mozigo stáhnu data a vygeneruji standardní gpx jako z gc.com, kde bude autor, kraj, stát... bohužel zatím nepoužitelné.
  • 0

#11 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2009 - 16:45

Hech v tom poslednom exporte pre colorado som urobil chybu, blbe je, ze mne to fungovalo s datami ktore som tam mal od minulej verzie...teraz som si to skusil a v gpx naozaj nic nie je:(
Ak mas este trpezlivost tak skus..
tento update

Pre iGo to zatial nem funguje...iba wpt /aj to len jedna metoda/
Zatial hladam "model" dat a zial sa mi nikto z garminakov neozval :(
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:17

Už se ti nějak podařilo udělat ten export WM do gpx, co by sežral GG nebo gpska?
  • 0

#13 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:34

Ved to vyskusaj, ja GG nepouzivam a ani colorado nemam...
Ak nevies ako na to
tu je video
V kazdom pripade vystupom je taky isty gpx ako normalne exportujem pre kesky, jediny rozdiel vidim v oznaceni ktore som definoval takto
<type>Geocache|Waymark</type>
Doplnim
Najhorsie je, ze nie je ziadna spatna vazba, absolutne nikto sa mi neozval a tak WM dalej nerozvijam, pre koho?.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:45

Klamo, GG importuje WM GPX ve formatu, ktery pouziva web waymarking.com. Jedna se o oba formatu jak 'GPX', tak i 'GPX lite'. Oba formaty jsou pomerne informacne chude, ale pro zakladni prehled to staci. Staci to udelat stejne a ne si vymyslet vlastni format a vlastni typy bodu. ;)
  • 0

#15 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:57

To ako nazvem obsah jednotlivych tagov je uz len prkotina, o ziadne velke vymyslanie nejde, v mojom garmine 60csx sa to da normalne pouzit a podobne aj v Mapsource a ako som uz pisal , nikto z majitelov colorado, oregonu sa mi neozval so ziadnou poziadavkou. Ako BM nemam moznost gpx stiahnut a tak som zaimprovizoval. Myslim, ze sa mi podarilo WM do mozigo implementovat dobre a mam to predprichystane aj do statistik atdatd...
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 15:05

Tak nevím, ale ani podle video návodu se mi nepodařilo z MoZiGo dostat gpx soubor. Při exportu pro Colorado to vytuhne, export 60CSx udělá gpx jen se souřadnicema.
  • 0

#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 17:14

No nejak extra som to netestoval , skusil som si cele Slovensko co je 184 WMa tie mi zbehli raz dva... Co si si skusil exportovat?Ako si to mam nasimulovat? Odskusaj import tohoto suboru /Je to cele slovensko =186WM :)/ teraz som si dal stahovat cesko 19xx WM, uvidim kde to zblbne...
  • 0

#18 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 18:58

Stiahol som vsetky Ceske WM - 1913ks a vyexportoval... Na ziaden problem som neprisiel. Ak ma niekto chut to otestovat, mozete ma kontaktovat cez PM alebo mail...
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 21:05

klama napsal/a:
No nejak extra som to netestoval , skusil som si cele Slovensko co je 184 WMa tie mi zbehli raz dva...
Co si si skusil exportovat?Ako si to mam nasimulovat?

Odskusaj import tohoto suboru /Je to cele slovensko =186WM :)/ teraz som si dal stahovat cesko 19xx WM, uvidim kde to zblbne...

Naimportovalo se to takto. Něco ano, ale je to nějaký poškozený :D

Název není název
Druh není druh
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 21:19

To proto, ze Klama exportuje waymarky jako geocache, i kdyz to zadne geocache nejsou. Vzdyt jsem to tu dneska uz psal...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama