Přejít na obsah


Fotka

Waymarking & MoZiGo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 21:48

Skus naimportovat toto
  • 0

#22 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 22:24

pokousel jsem taky o export WM chvili mi dalo, nez jsem pochopil ovladani, ale parkrat jsem si to zopakoval podle navodu a uz to zvladam ale narazil jsem tez na vytuhnuti Moziga pri zmacknuti tlacitka exportu souradnic listingy WM se na disk ulozili, ale souradnice ne a ne pisu to jako zpetnou vazbu pro klamu - Mozigo bych chtel pouzivat pro stahovani WM podobne jako u cache. jsem s nim spokojen a nedam na nej dopustit. je sice pro zacatek trochu slozite na ovladani, ale jak jsem si zvyknul, je to naprosta pohoda. diky za tvoji praci, klamo
  • 0
at se dari

#23 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 22:44

Dufam ze si to skusal s poslednou verziou..v predposlednej som nasiel chybu v exporte kedy sa to zacyklilo aj mne na nejakych ceskych keskach, slovenske presli vsetky... Predpokladam ze export do colorado pre kesky Ti inak funguje... Skus oznacit iba jeden WM a vyexportovat iba ten ..
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 23:05

klama napsal/a:
Skus naimportovat toto

Znovu žádná sláva...
  • 0

#25 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 23:39

No nic spravil som zas blbost v type kesky ale inak sa triafam naslepo, potrebujem vzor gpx a mne sa to ako BM neda stiahnut...ak chces tak mi posli nejaky gpx WM na mail mozigo(zavinac)zubor.net a ja to prisposobim... Pre moje potreby aby som to dostal do garminu to vyhovuje skor by som povazoval este za uzitocne to dat pre TT a iGo a to este tiez nie je...
  • 0

#26 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 7:53

Podarilo sa mi ziskat original WM gpx ale som z neho dost sklamany... Mozem to k tomu prisposobyt, nateraz vyskusaj tento gpx... Mal by fungovat jak v Garmine tak Mapsource/teda u mna funguje/ ...ako to vsak naimportuje GG netusim kedze struktura je naozaj ako GC...
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 11:09

klama napsal/a:
Podarilo sa mi ziskat original WM gpx ale som z neho dost sklamany...
Mozem to k tomu prisposobyt, nateraz vyskusaj tento gpx...
Mal by fungovat jak v Garmine tak Mapsource/teda u mna funguje/ ...ako to vsak naimportuje GG netusim kedze struktura je naozaj ako GC...

Nějaký posun vpřed tam je...
... WM používá gpx lite, kde je málo informací, ale pro práci s GG a dalším podobným systémem by mohlo MoZiGo generovat plný gpx jako u keše, tedy včetně listingu
  • 0

#28 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 12:43

Upravil som export WM gpx podla vzoru "WM", ktory mam k dispozicii... Tu je vysledok, odskusaj pls.
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 13:50

klama napsal/a:
Upravil som export WM gpx podla vzoru "WM", ktory mam k
dispozicii...
Tu je vysledok, odskusaj pls.

Tak posun vpřed... Teď tam ale nevidím autory a někde není listing (to už ale řeší Haluma).
  • 0

#30 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 13:56

No prave ze ten lite gpx je taky "lite", ze neobsahuje skoro nic Tu su jeho tagy. Priklad taky ako som dostal pre "lite gpx" <wpt lat="50.089722" lon="14.417222"> <name>WM60HY</name> <desc>popis WM</desc> <url>url WM</url> <urlname>Klausova synagoga - Prague - Czech</urlname> <sym>Waymark</sym> <type>Synagogues</type> </wpt> ...ak treba nie je problem tam doplnit cokolvek len treba vyspecifikovat co a ako...
  • 0

#31 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 14:07

Urobil som schvalne gulas GC+WM, pritom do WM som dolnil tag ktory tam normalne nie je ale predtym si pisal ze GG to importoval <groundspeak:placed_by>Owner</groundspeak:placed_by>
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 15:20

Nevím, kde dělám chybu a kde je problém, ale prostě nejsem schopen naimportovat zase:( Waymarky z MoZiGa do GG... - nedal by se tam někam prosím zařadit export gpx pro WM do GG? ;) který by byl trochu poupravený aby to GG schroupal nějak rozumně? Bude to asi nějaký bast mezi standarní PQ gpx a informacema z WM...
  • 0

#33 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 15:32

Pre mna je novinkou, ze si to uz niekedy "vedel" naimportovat....pokial si spominam Tvoje posledne slova bili

Tak posun vpřed... Teď tam ale nevidím autory a někde není listing (to už ale řeší Haluma).

Ja som urobil export pre Garmin a nie GG..popravde o tuto funkciu asi nie je zaujem, pretoze okrem teba ziadnu spatnu vazbu nemam...

http://www.geocachin...&getfile=165281

http://www.geocachin...&getfile=165343

http://www.geocachin...&getfile=165363
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 15:40

OK :( Fajn, můžeš mi prosím nějak poradit, jak úspěšně vyexportuji Waymarky pro Garmina? Předpokládám, že se jedná o export gpx pro POIloader...
  • 0

#35 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:14

Tento export nikdy nebol dotiahnuty...pre koho? Tu v tomto vlakne som Ti svojho casu poslal uz hotove subory aby si si to vedel odskusat rovno v garmine...tak vyskusaj a ak vyhovuje nie je problem to akokolvek upravit... Ten gpx je mysleny ako "rich" gpx - kde je gulas GX+WM, teda nie pre POI ale ako poklady... http://www.geocachin...&getfile=165226 http://www.geocachin...&getfile=165281 http://www.geocachin...&getfile=165343 http://www.geocachin...&getfile=165363
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:23

GG umi importovat: - oficialni GPX s waymarky (tedy to, co produkuje Groundspeak) - oficialni LOC s waymarky (tedy ten, ktery produkuje Groundspeak) - HTML stranku s listingem waymarku - HTML stranku se seznamem waymarku GPX, jehoz obsah si vymyslel Klama, je vec silne proprietarni a neni v GG podporovana. Kdyby MoZiGo umelo exportovat data ve standardnich formatech, nebyl by problem. Na druhou stranu, je jen otazka casu, kdy oficialne vyjde GJ, ktere umi s Waymarky pracovat. A bude požato. ;-)
  • 0

#37 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:31

Ten gpx s WM + GC nikdy nebol urceny pre POI loader a v prvom priblizeni bol taky isty ako je pre GC len na miesto kodov GC tam boli info o WM, ale teraz to je uz jedno...
  • 0

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:38

Fajn, jsem asi jediný, koho WM zajímají, ale je to fajn doplněk GC. Když je člověk někde venku na služebce, toulá se někde po Praze, tak je fajn mít v navigaci i tyto body. Ano, není v nich zatím žádná soutěž, ale mnohdy člověka upozorní na zajímavé místo atd. atd.... konec omáčky. Garmina jsem nikdy neměl a tudíž jsem nemohl gpx soubory odzkoušet. Moje "cesta" byla taková, že MZG umí stáhnout z wm.com soubory a ta data někde v sobě má uložená ve svém formátu. Vyexportovat je do "falešného" gpx formátu jako u kešky by neměl být zásadní problém (pro autora) a zpracovat je pak v samostatné instalaci GG (jak to mám já) už je relativně jednoduché - export do TomTom mi už funguje uspokojivě, s exportem go POI pro garmina bojuju... Ano, bylo by ideální, kdyby už GJ uměl pracovat i s WM. Ale bohužel zatím nic :(:(:(
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:47

sobikovi napsal/a:
Ano, bylo by ideální, kdyby už GJ uměl pracovat i s WM. Ale bohužel zatím nic :(:(:(


Nepropadej panice, chmuram, ani smutku. Jeste chvilku to snad vydrzis, za hlavu to fakt nehodili.
  • 0

#40 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:52

Ak pises o exporte pre mozigo tak opakujem WM je zapracovany len do exportu pre Colorado...alebo do exportu cez USB do 60csx Na hlavnej stranke mozes mat gulas WM+GC oznacis co chces exportovat a na Exportujucej obrazovke zvol gpx/colorado... Aby sa Ti to hned zapisalo do garmina musis mat v nastaveniach nastavenu cestu k "disku"~"mass storage", inak sa to zapise len na disk.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama