Přejít na obsah


Fotka

Waymarking & MoZiGo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:52

HaLuMa napsal/a:
GG umi importovat:
- HTML stranku s listingem waymarku

Bohužel ne 100% :( U řady WM schází po importu html "Visit Instructions" což je asi nejdůležitější...
  • 0

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 16:54

HaLuMa napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ano, bylo by ideální, kdyby už GJ uměl pracovat i s WM. Ale bohužel zatím nic :(:(:(

Nepropadej panice, chmuram, ani smutku. Jeste chvilku to snad vydrzis, za hlavu to fakt nehodili.

Nepropadám ;) Jen mám dojem, že rozdíl WM proti GC je minimální a otázka zpracování staženého html je už někde jinde... Takže uninstall MoZiGo a budu čekat B)
  • 0

#43 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 21:44

sobikovi napsal/a:
Fajn, jsem asi jediný, koho WM zajímají, ale je to fajn doplněk GC.
...
Ano, bylo by ideální, kdyby už GJ uměl pracovat i s WM. Ale bohužel zatím nic :(:(:(

Sám rozhodně nejsi. V GG jsem s tím experimentoval, něco s exportem přidal do mých maker, ale ten import (hlavně výběr, stahování) je otřes.
  • 0

#44 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 23:07

Možná dělám něco špatně, ale v mozigo vždy po startu programu musím na záložce WM vybírat Czech republic, moje home tam nejsou taky přenesené a nic už nemluvím. Nedalo by se nějak nastavit, aby si mozigo i pro WM pamatovalo tyhle parametry? Teda buď to poslední co zadám nebo někde v nastavení... Omlouvám se autorovi, je za programem hromada práce a opravdu obdiv, ale ten program, resp. interface už je tak nepřehledný, že fakt najít to své a úspěšně dojít do cíle je nereálné... Marně se xtý den snažím vyexportovat stažené waymarky (to jde dobře) do gpx pro POI do Garmina. Prošel jsem snad už všechno, ale nic se nevygeneruje, nic není použitelné. Jen to stažení do moziga.
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 23:11

ProKesTom napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Fajn, jsem asi jediný, koho WM zajímají, ale je to fajn doplněk GC.
...
Ano, bylo by ideální, kdyby už GJ uměl pracovat i s WM. Ale bohužel zatím nic :(:(:(

Sám rozhodně nejsi. V GG jsem s tím experimentoval, něco s exportem přidal do mých maker, ale ten import (hlavně výběr, stahování) je otřes.

nj, podle mého nemůže být zase takový neřešitelný problém doplnit do GJ podporu wm.com, jedlotlivě už umím stáhnout stránky wm jako html, ale pak je problém na straně GG aby takový html uměl parsovat a importovat nějak rozumně. Mozigo je supr že umí stáhnout veškerá data z wm.com do svého pseudo čistého html formátu, ale bohužel pak zase to zpracování a export neřeší. A asi to není zase tak hrozně zásadní problém parsovat interní čistý html formát do nějakého "standardního" gpx souboru, který už zpracují všechny ostatní programy....
  • 0

#46 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 23:26

Marně se xtý den snažím vyexportovat stažené waymarky (to jde dobře) do gpx pro POI do Garmina. Prošel jsem snad už všechno, ale nic se nevygeneruje, nic není použitelné. Jen to stažení do moziga.

Ved som Ti uz x krat pisal, ze ten export tam nie je!!!
Existuje len ako export vo formate colorado ako standartne kesky...
Alebo ako G60csx alebo ako wpt a to je vsetko!!!
Opakujem teraz je export urobeny pre potreby Garmina anie GG.
Ten format ku ktoremu som sa prisposobil stoji za prd - a zevraj je to ten oficialny - poslal mi to nejaky PM user.!!!

Ide mi aj o to, ze vysledny GPX vie zobrat MS ale aj GoogleEarth

Aj to som Ti uz uvadzal, ze to po mne nikto nechcel ...nepisal si, ze si MoZiGo odinstaloval?
Aby si WM dialog zapamatal udaje je prkotina a samozrejme to je to najmenej tam urobit...preco ale nepouzijes rovno mapku /button s malym g na hornej liste/ a tam mackadlo "WM" - nic nemusis zadavat rucne...

Neviem kolko casu si venoval programu ale samozrejme jeho zlozitost je dana tym co vsetko dokaze...Ak pochopis system ako to funguje tak zabudnes na PM...
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 10:06

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
GG umi importovat:
- HTML stranku s listingem waymarku

Bohužel ne 100% :( U řady WM schází po importu html "Visit Instructions" což je asi nejdůležitější...


Tak jsem ti je tam prihodil, v dalsi verzi GG to budes mit.
  • 0

#48 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 10:41

HaLuMa napsal/a:

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
GG umi importovat:
- HTML stranku s listingem waymarku

Bohužel ne 100% :( U řady WM schází po importu html "Visit Instructions" což je asi nejdůležitější...


Tak jsem ti je tam prihodil, v dalsi verzi GG to budes mit.

Díky. Už jen aby GJ uměl stahovat jednotlivé stránky... B)
  • 0

#49 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 12:46

klama napsal/a:
Ved som Ti uz x krat pisal, ze ten export tam nie je!!!
Existuje len ako export vo formate colorado ako standartne kesky...
Alebo ako G60csx alebo ako wpt a to je vsetko!!!
Opakujem teraz je export urobeny pre potreby Garmina anie GG.

No právě, že se snažím vyexpportovat tentokrát WM z MoZiGo do Garmina jako POI.

Ten format ku ktoremu som sa prisposobil stoji za prd - a zevraj je to ten oficialny - poslal mi to nejaky PM user.!!!

Předpokládám, že popis standardního gpx formátu někde je a "naroubovat" do něj data z WM jako "keška" by mělo jít. Bohužel to neumím...

Aj to som Ti uz uvadzal, ze to po mne nikto nechcel ...nepisal si, ze si MoZiGo odinstaloval?

O WM zatím moc velký zájem není, ale roste. Kromě jiného řada keší má i svůj WM a když už člověk je venku v terénu, tak je škoda, že mu některé WM utíkají. No nic, budeme čekat na větší popularitu... Ano odinstaloval, ale zase znovu nahrál a zkusil mu dát šanci pro export do Garmina, který by měl umět.

Aby si WM dialog zapamatal udaje je prkotina a samozrejme to je to najmenej tam urobit...preco ale nepouzijes rovno mapku /button s malym g na hornej liste/ a tam mackadlo "WM" - nic nemusis zadavat rucne...

To je dobrý pro export většího území a nerespektuje to hranice. Takže dát střed mapy a okruh 300km je nesmysl. Jde mi teď už spíš o aktualizaci, tedy stáhnu si první stranu, kde jsou nečerstvější WM v ČR a už netahám všechno. Na jiný způsob jak si aktualizovat databázi WM jsem zatím nepřišel.

Neviem kolko casu si venoval programu ale samozrejme jeho zlozitost je dana tym co vsetko dokaze...Ak pochopis system ako to funguje tak zabudnes na PM...

Ten program toho opravdu asi umí hrozně moc, prošel jsem si videa, něco dokumentace, něco stylem zkouška... Dle mého je šíleně nepřehledný. Tím že se do něj stále přidává něco nového a někam se to přilepuje, vzrůstá nepřehlednost.
  • 0

#50 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 14:07

No to iste som si povedal ja ked som si svojho casu spustil GG a nic som tam nevedel dostat /vtedy este gj neexistovalo/
Program je taky aky je .. nepotrebujes na jeho zvladnutie nic ine len cas.
Snazim sa o to, aby obsahoval co najviac veci, ktore keser potrebuje.

Podstata je v pochopeni viacucelovosti checklistboxu na hlavnej stranke...a tlacitka "Pracuj"
- stiahnute, nestiahnute kesky
- najdene, nenajdene
- typ atdatd
Na toto sa pouziva typ pisma, farba a hrubka...
Tlacitko "Pracuj" ma viacero funkcii
- stiabnutie/upravu listingu pre offline
- odoslanie do PDA

To je dobrý pro export většího území a nerespektuje to hranice. Takže dát střed mapy a okruh 300km je nesmysl. Jde mi teď už spíš o aktualizaci, tedy stáhnu si první stranu, kde jsou nečerstvější WM v ČR a už netahám všechno. Na jiný způsob jak si aktualizovat databázi WM jsem zatím nepřišel.

Polomer si predsa urcujes separatne...z mapky ktoru si mozes nazoomovat ako potrebujes ziskas len stred.
Neviem ako by sa to dalo este jednoduchsie...

  • 0

#51 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 18:40

Naco su tam dve zalozky online a offline?

Pomocou online sa mozu stiahnut zoznamy priamo z webu, su tam vsetky moznosti, ktore umoznuje web waymark.com
- podla bodu a v jeho okoli podla polomeru
- podla krajiny
- podla autora WM

Najprv sa stiahne prva stranka, ak je zoznam WM dlhsi ako page tak sa spristupnia aj mackadla "Dalsia stranka" a Postupne vsetky, tak isto ako to je urobene aj na groundspeak hladani...

Pribudlo mackadlo "Uloz do SQL" ktore zoznamy umoznuje ulozit do offline dbazy pre neskorsie vyuzitie...

Na zalozke OFFLINE ma zmysel ist len ak uz mate nejake zaznamyzapisane....
Zatial je tam len jednoduche databazove hladanie...
Vystupny zoznam je dalej mozno filtrovat podla krajiny/kraja a typu/kategorie WM.
Jednotive zoznamy mozete postupne pridavat a sortovat podla lubovolneho stlpca.
Do zoznamu na hlavnu stranku sa dostanu len tie ktore oznacite vo filtry...

  • 0

#52 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 18:47

ahoj klama, diky za tvoji praci s WM. Pisu jen proto, aby sobikovi nemeli pocit, ze toto tema sledujou sami ;). Rad WM lovim a Mozigo bych chtel k tomu pouzivat. Coz se jiz deje, ale soucasne musim rict, ze jsem ted stahovat body nezkousel, tak nemuzu overit dalsi aktualizace. jeste jednou dik
  • 0
at se dari

#53 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 20:49

Dik, za podporu, vyhrady, pripomienky zelania su fakt vitane...

  • 0

#54 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 7:32

MoZiGo 2010.1.12.7 Update - testovacia verzia

================

WM testovacia verzia

Iba registrovani tu

================

  • 0

#55 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 18:59

Tak myslím, že export již funguje obecně velice dobře, dneska vyexportováno jak potřeba... Teď už jen učesat výstupní html listingu, ale i tak je to použitelné. Díky.
  • 0

#56 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 18:58

Doplnil som do programu šablónu, ktorá sa uplatní až pri exporte do gpx pre colorado... Modifikuje pôvodné rozloženie longdescription podľa šablóny wmsablona.htm. Túto si môže každý zmodifikovať, premenné sú označené ako $premenna$.
  • 0

#57 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 15:44

Dnes jsem při exportu Czech Geodetic Points (jako GPX-POI) narazil na problém: Waymarking někdy v html listingu posílá neplatné znaky (pod #20) a ty pak způsobují, že POIloader i Mapsource havarují. Mohl bys takové znaky odfiltrovat?
  • 0

#58 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:59

To maju asi rovnaky bordel v dbaze ako na gc.com, ze by to malo spolocneho menovatela:) Nova verzia to uz filtruje aj na WM.
  • 0

#59 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 16:57

Zkusil jsem stahovat WM, ale narazil jsem na problém při exportu (modré tlačítko Export pod seznamem stažených GC/WM):

- pokud exportuji formát "wpt - OziExplorer", tak to v názvu WM nechá případné čárky, které ve formátu wpt slouží jako oddělovač hodnot (velké množství WM pak má na místě souřadnic text, který OziExplorer vyhodnotí jako 0 a bod umístí na rovník nebo nultý poledník). A volba "Odstraň ze jména znaky" dole v nastavení exportu zřejmě nedělá vůbec nic...

- při exportu do GPX se nijak nepřenáší informace o kategorii WM. V GPX souboru z MoZiGa je

<sym>Waymark</sym>
<type>Geocache|Waymark</type
>

Pokud GPX soubor stáhnu přímo z wm.com, tak je tam

<sym>Waymark</sym>
<type>Border Crossings</type>


(Border Crossings je název jedné z kategorií)
Šlo by to upravit?

- a nakonec mám problém se znakem & v názvu WM. GeoGetu to nevadí, GSAK ale takový GPX nechce načíst. Bylo by možné ho převádět na HTML entitu? (pokud tedy zrovna není součástí jiné entity)
  • 0

#60 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 23:08

Uz vo vcerajsej verzii by to malo byt zapracovane...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama