Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#1941 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 22:15

barbus61 napsal/a:

pavlisp napsal/a:
sambar439 Já mám fčil jinou depresi. Kliknu na Tvůj statusbar a objeví se můj profil. Nechápu

To neni pravda, objevi se muj profil :D


To se mi taky stává, každej druhej mě v emailech nominuje do geo miss i missek:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#1942 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 6:39

sovidoupe napsal/a:

Smrk napsal/a:

poohDA napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

no já keš postavil tak, že nadávají ti, co tam jdou v létě a ti zimní si to pochvalují. :-)


Já mám rovnou v atributech nelovitelné v zimě. Keš leží na zemi a jestli se někdo chce kopat metrem sněhu, tak prosím.

Jo to je dobrý přístup, protože hrabání sněhu někde uprostřed lesa mě docela baví ;) jednou jsem se prokopával hodinu ledem na Čertově hoře a radost byla veliká. Dodám, že kdybych ji poničil, bral bych to jako věc cti, dát krabici novou.


U mě bys lopatou neponičil krabici, ale to, v čem ta krabice je :-) Ale lidi to ničí i v létě.
  • 0

#1943 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 9:48

Slova jednoho z reviewerů - "Geokopr si může vesele zalogovat někdo, kdo dojde jen jedny určené souřadnice (vzhledem k délce a charakteru eventu to mohou být jen výchozí souřadnice) a nikdo na něj nemůže ukázat, že je to podvodník a vychcánek" Nevím, zda se smát ubohosti onoho reviewera nebo plakat nad tím, že takovýto jedinec dostal od groundspeaku právo rozhodovat o tom, co je v geocachingu správné a co nikoli...
  • 0

#1944 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 10:50

honzak83 napsal/a:Nevím, zda se smát ubohosti onoho reviewera nebo plakat nad tím, že takovýto jedinec dostal od groundspeaku právo rozhodovat o tom, co je v geocachingu správné a co nikoli...


Zkus plakat a smát se zároveň - koneckonců, jako obvykle. :|
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1945 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 10:53

--autocenzůra--
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1946 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 10:58

Citecka napsal/a:
--autocenzůra--


měl jsi to tu nechat.. na tuhle věc se ptám honzáka pořád už docela dlouho, ale on je jak kolovrátek, pořád si mele tu svou ublíženou :-))
  • 0

#1947 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 11:12

honzak83 napsal/a:
Slova jednoho z reviewerů - "Geokopr si může vesele zalogovat někdo, kdo dojde jen jedny určené souřadnice ...



A co je na tom epresivního ? To, že je to tak v pravidlech pro eventy ? Prostě se v US předpokládá, že jde-li o setkání tak se kačeři mohou setkat na jedněch daných souřadnicích nebo kdekoli na trase. No a ?

Když budu chtít někam jít tak na to snad nepotřebuji event s bodem. Když půjdu nějakou dálkoplaznou trasu soutěžně tak tam bývají razítkovací stage tak si je udělej když to musíš mít. Nebo už s tím skutečně jdi třeba do Prčic...

Jenže pozor. I tam se chodí z různých míst prostě jak se komu chce a jak se kdo cítí. Jde totiž o to vyrazit ven nebo snad ne ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#1948 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 11:18

A zkusil jsi někdy honzáku zapřemýšlet nad tím, že reviewer to říká proto, že je to tak dle pravidel? ;) A že reviewer tedy tato pravidla musí vykládat bez ohledu na svůj osobní názor? Ale ne, tobě prostě vyhovuje se do kolegy neustále navážet. Jdi se bodnout, uvědom si, že ten člověk z té své funkce nic nemá - tedy krom neustálého rozčilování se nad takovými, jako jsi ty. Reviewer může udělat chybu, ale 99% jeho práce je kvalitní - což již ovšem nikdo neocení. No nic, to bylo jen takové depresivní povzdechnutí nad nevděčností lidstva a podobnými záležitostmi, jdu raději pracovat :).
  • 0

#1949 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 11:24

Veřejně prohlašuji, že pokaždé, když se neudržím a zareaguji na příspěvek od honzak83, udělám potom nějaký dobrý skutek, abych se vykoupil. Třeba opravím nějakou opuštěnou kešku nebo pošlu DMS na podporu opuštěných koťátek nebo tak něco. Můžete se ke mně přidat, tím učiníme svět lepším alespoň na poslední chvíli.
  • 0

#1950 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 11:29

Mě by jenom čistě ze zvědavosti zajímalo, kdo dal patent na "rozhodování, co je v geocachingu správné a co nikoli" honzakovi83. Že bych si zašel taky.

jdu poslat donation na geoget :P
  • 0

#1951 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 11:37

sovidoupe napsal/a:

Smrk napsal/a:

poohDA napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

no já keš postavil tak, že nadávají ti, co tam jdou v létě a ti zimní si to pochvalují. :-)


Já mám rovnou v atributech nelovitelné v zimě. Keš leží na zemi a jestli se někdo chce kopat metrem sněhu, tak prosím.

Jo to je dobrý přístup, protože hrabání sněhu někde uprostřed lesa mě docela baví ;) jednou jsem se prokopával hodinu ledem na Čertově hoře a radost byla veliká. Dodám, že kdybych ji poničil, bral bych to jako věc cti, dát krabici novou.


Každou zimu mi zařve alespoň jedna krabička na hrabavce :-(

Ale že by se k tomu někdo hlásil a dokonce to opravil, to určitě ne.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1952 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 12:23

Sutech napsal/a:
A zkusil jsi někdy honzáku zapřemýšlet nad tím, že reviewer to říká proto, že je to tak dle pravidel? ;) A že reviewer tedy tato pravidla musí vykládat bez ohledu na svůj osobní názor?
Ale ne, tobě prostě vyhovuje se do kolegy neustále navážet. Jdi se bodnout, uvědom si, že ten člověk z té své funkce nic nemá - tedy krom neustálého rozčilování se nad takovými, jako jsi ty. Reviewer může udělat chybu, ale 99% jeho práce je kvalitní - což již ovšem nikdo neocení.
No nic, to bylo jen takové depresivní povzdechnutí nad nevděčností lidstva a podobnými záležitostmi, jdu raději pracovat :).

Sorry, ale tohleto neberu - sice bohužel takovýmto honibodům nelze smazat bod za účast, ale upozornit na to, že jejich jednání není zrovna košér, to snad lze. Je to totéž, jako když někdo nepustí např. v autobuse sednout starého člověka o berlích - sice neporušil zákon, ale je to neslušné a nemělo by se to jen tak přehlížet. Pravidla dělají v USA, kde by snad nikoho nenapadlo dát si attend log na nějakém náročném eventu v podobě dlouhého pěšího/cyklo pochodu, aniž by se pokusil aspoň splnit smysl onoho eventu (u Geokopru určitě není smyslem přijít na výchozí souřadnice, na ty lze dojet pohodlně autem), ale pokusit se splnit nějakou výzvu. Stejně tak v Americe snad ani neexistují servery s daabázemi finálek apod.
  • 0

#1953 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 12:37

Ale od plnění výzev tu snad byly challenge, ne? Pomiňme, že zase byly zrušeny, ale po určitou dobu existovaly paralelně s eventy, takže lze snadno dovodit, že eventy měly a nadále mají poněkud odlišný účel. Když to zjednoduším - prostě se setkat. A je jedno, jestli to bude na začátku, uprostřed nebo na konci plánované trasy, koná-li se event v této podobě.
  • 0

#1954 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 12:38

[honzak] Apelovat na slušnost sprostotama je kontraproduktivní, neblahé robě B) -- event NENÍ odněkud někam dojít, to snad platilo na GC úplně od začátku. Smiř se s tím, stejně jako ses smířil s tím, že nemáš dva, jako žraloci.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1955 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 12:40

PRESEKA napsal/a:
Do Prčic...Jenže pozor. I tam se chodí z různých míst prostě jak se komu chce a jak se kdo cítí. Jde totiž o to vyrazit ven nebo snad ne ?


Trochu nedokonalý příklad. Do Prčice můžeš jít, kudy chceš, ale když nedodržíš trasu (neobejdeš kontrolní punkty), maximálně ti v cíli místo pamětní botičky otisknou škrpál na pozadí :)

Ale spíš by mě zajímalo, kolik se už našlo těch vykuků, co si geokopr logovalo jen po návštěvě výchozích souřadnic. Tipuji, že by mi na to stačily prsty na rukou, takže žádný stres, ne? A pravověrným dálkoplazům to požitek určitě nijak nepokazilo.

Eventy je stejně potřeba brát s rezervou, je to prostě pozvání na nějakou akci (vypíjenda, tůra, bojovka, tancovačka, koncert atd.) a je každého věc, jestli přijde a jak dlouho vydrží.
Vždyť u eventů ani neplatí pravidlo fyzického zápisu v logbooku, jde jen o to se zúčastnit, přijít. A budu se opakovat - o co méně ohraného flejmování by tu bylo (a o co méně by bylo dvanáctkového šílenství), kdyby se účast na eventech nepočítala do celkového počtu nalezených krabičekB)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#1956 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 12:42

honzak83 napsal/a:upozornit na to, že jejich jednání není zrovna košér, to snad lze

Upozornění se dělá tak, že vynadám někomu, koho se to netýká? Fakt zajímavý přístup.
  • 0

#1957 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 12:43

Ať si kdokoli zaloguje třeba milion eventů, moje sbírání krabiček to nijak přece neovlivní a žíly mi to taky neurve.
  • 0

#1958 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 12:54

Vláček napsal/a:

honzak83 napsal/a:upozornit na to, že jejich jednání není zrovna košér, to snad lze

Upozornění se dělá tak, že vynadám někomu, koho se to netýká? Fakt zajímavý přístup.

Ono se to tohoto reviewera týká, neb mi opakovaně napsal, že toto nesmí být obsaženo v listingu keše. Jiným reviewerům však něco takového nevadí, naštěstí...
  • 0

#1959 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 13:05

honzak83 napsal/a:
Sorry, ale tohleto neberu - sice bohužel takovýmto honibodům nelze smazat bod za účast, ale upozornit na to, že jejich jednání není zrovna košér, to snad lze. Je to totéž, jako když někdo nepustí např. v autobuse sednout starého člověka o berlích - sice neporušil zákon, ale je to neslušné a nemělo by se to jen tak přehlížet. Pravidla dělají v USA, kde by snad nikoho nenapadlo dát si attend log na nějakém náročném eventu v podobě dlouhého pěšího/cyklo pochodu, aniž by se pokusil aspoň splnit smysl onoho eventu (u Geokopru určitě není smyslem přijít na výchozí souřadnice, na ty lze dojet pohodlně autem), ale pokusit se splnit nějakou výzvu. Stejně tak v Americe snad ani neexistují servery s daabázemi finálek apod.


V zásadě se s tebou shodnu - ano, my Češi máme takovou vlastnost, že se snažíme všechno "očůrat". Proto (nejen) Američanům postačí velice obecně psaná pravidla, zatímco já mám zavalenou schránku dotazy na jejich přesný výklad (naposledy např. otázkou, ve kterém okamžiku se krabička od svačiny pohozená v lese stává ukrytou keší), ze kterého se tazatel snaží buď dozvědět, zda si může keš/event zalogovat dalším "alternativním" způsobem a nebo naopak smazat log takovémuto "alternativnímu" lovci.

Ale nechápu, co s tím má společného reviewer, do kterého jsi se ve svém prvním příspěvku poměrně nelichotivě opřel. Jestliže totiž GS, potažmo pravidla říkají, že se stačí na event dostavit, nemusíš se ani účastnit jeho náplně či se logovat do nějakého logbooku, tak to tak musí reviewer vykládat. Já to taky tak vykládám, přestože si o těchto "vyčůráncích" jako člověk/cacher myslím svoje. Nakonec si ale vždy odpovím - je to jejich věc, když se chtějí kvůli pitomému virtuálnímu bodu okrádat o zážitky, nechť je jim přáno. Jako reviewer ale nesmím mít žádné pochybnosti.
A to bych doporučoval i tobě - nesnaž se stále vymýšlet způsoby, jak tyto nepoctivce potrestat (nejvíc trestají sami sebe, i když si to neuvědomují). Především se ale nevoz po reviewerovi, který skutečně nemůže za to, že jsou pravidla nějak dána, resp. za to, že u nás je možná těchto podvodníčků více, než ve světě.
  • 0

#1960 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 13:20

Sutech napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Sorry, ale tohleto neberu - sice bohužel takovýmto honibodům nelze smazat bod za účast, ale upozornit na to, že jejich jednání není zrovna košér, to snad lze. Je to totéž, jako když někdo nepustí např. v autobuse sednout starého člověka o berlích - sice neporušil zákon, ale je to neslušné a nemělo by se to jen tak přehlížet. Pravidla dělají v USA, kde by snad nikoho nenapadlo dát si attend log na nějakém náročném eventu v podobě dlouhého pěšího/cyklo pochodu, aniž by se pokusil aspoň splnit smysl onoho eventu (u Geokopru určitě není smyslem přijít na výchozí souřadnice, na ty lze dojet pohodlně autem), ale pokusit se splnit nějakou výzvu. Stejně tak v Americe snad ani neexistují servery s daabázemi finálek apod.

V zásadě se s tebou shodnu - ano, my Češi máme takovou vlastnost, že se snažíme všechno "očůrat". Proto (nejen) Američanům postačí velice obecně psaná pravidla, zatímco já mám zavalenou schránku dotazy na jejich přesný výklad (naposledy např. otázkou, ve kterém okamžiku se krabička od svačiny pohozená v lese stává ukrytou keší), ze kterého se tazatel snaží buď dozvědět, zda si může keš/event zalogovat dalším "alternativním" způsobem a nebo naopak smazat log takovémuto "alternativnímu" lovci.

Ale nechápu, co s tím má společného reviewer, do kterého jsi se ve svém prvním příspěvku poměrně nelichotivě opřel. Jestliže totiž GS, potažmo pravidla říkají, že se stačí na event dostavit, nemusíš se ani účastnit jeho náplně či se logovat do nějakého logbooku, tak to tak musí reviewer vykládat. Já to taky tak vykládám, přestože si o těchto "vyčůráncích" jako člověk/cacher myslím svoje. Nakonec si ale vždy odpovím - je to jejich věc, když se chtějí kvůli pitomému virtuálnímu bodu okrádat o zážitky, nechť je jim přáno. Jako reviewer ale nesmím mít žádné pochybnosti.
A to bych doporučoval i tobě - nesnaž se stále vymýšlet způsoby, jak tyto nepoctivce potrestat (nejvíc trestají sami sebe, i když si to neuvědomují). Především se ale nevoz po reviewerovi, který skutečně nemůže za to, že jsou pravidla nějak dána, resp. za to, že u nás je možná těchto podvodníčků více, než ve světě.

Sutechu, naprostej souhlas - slušnej a rozumně uvažující člověk žádný pravidla ani moc nepotřebuje, protože co je a není košer se dá odvodit i pouhým pověstným selským rozumem. Pravidla potřebuje především vychcánek, aby mohl dumat, jak je ochcat a současně si svůj fixl odůvodnit a obhájit (většinou hlavně sám před sebou).

Na druhou stranu ale souhlas i s honzak83 - ono totiž nejde o to, někoho trestat, jde o to říct nahlas, že to prostě není fér - a říkat tohle nahlas je podle mě dobře. Tohle totiž není o pravidlech ale o morálce a ta se neutváří pravidly ale názory - a to nejen v geocachingu.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama