Přejít na obsah


Fotka

export do txt pro "papirovy vystup"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:01

GG pouzivam pro spravu keskovych informaci a naucil jsem se ho pouzivat k exportu gpx pro navigaci. Kdyz se ale nekam chystam, do nejake vzdalenejsi huste zakesovane lokality, mam ve zvyku si tisknout info i na papir. U multi a nekterych mystery je to nutnost, u tradicnich pak nekdy taky. Vidim moznost dvou pristupu: 1) rucni prochazeni, vyzobavani informaci do dokumentu, ktery se nasledne tiskne (nevyhoda - pracnost) 2) export z GG do txt + tisk Dokazu si i sam vytvorit nejake to exportni makro, ale... muj problem neni ani tak technicky, spis jen nevim, jak k tomu pristoupit, co vlastne exportovat. Nevi to treba nekdo z vas? ;) U nekterych kesi se obcas hodi nejaka veticka z listingu/logu, upozornujici na moznou komplikaci... Alternativou je uchovavani techto informaci v PDA (kdyby nebylo zrovna chciple), tam muze mit clovek vsechno a nemusi resit, co jo a co ne, ale papir zase ma podstatne lepsi vydrz baterek, a to i v zime :P. Jakym stylem resite pripravu na cesty vy?
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:14

Jenom se zeptam, pises o exportu do GPX pro navigaci. A ty nemas soucasti toho GPX veskere informace? tzn. nazev cache, velikost, obtiznost, listing, hint a posledni logy?
  • 0

#3 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:18

Nepisu o exportu pro navigaci, ale prave pro nasledny tisk.
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:31

No to jsem pochopil, ale proc tisknout duplicitni udaje? Ja si treba tisknu pouze seznam, abych v terenu do nej pouze dopsal hodinu, cas a poradi nalezu. Tisknout listingy atd mi prijde zbytecne, kdyz to ma clovek v GPS.
  • 0

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:35

Budes se divit, ale ne kazdy ma GPSku, ktera to podporuje. Prekvapko, co?
  • 0

#6 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:37

Ja toho do GPS az tolik nedostanu, mam Garmin eTrex legend HCx. Do poznamky se toho vejde jen malo (tak hint..). A listing bych urcite netiskl, spis jen informace zajimave pro odlov (jen vyjimecne to muze znamenat i cely listing).
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:39

Doporucuji hodit oko na export do HTML, ktery byl nedavno zcela predelan, aby co nejvice slouzil prave tomuto ucelu. ;) Pokud ale chces treba i vyzobavat castilistingu, tak v tom ti zadny expot nepomuze, protoze nevi, ktera cast listingu te zrovna zajima. To ma jednine reseni, ty zajimave veci si z listiongu hodit do nejakeho wordu a z nej pak vytisknout.
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 13:43

medwyn_cz napsal/a:
Budes se divit, ale ne kazdy ma GPSku, ktera to podporuje. Prekvapko, co?

Vcelku se divim spise tomu, ze tedy sam nespecifikuje, co pouziva.

medved2: no v tom pripade to holt musis tisknout. Sam jsem takto zacinal, ze jsem si prekopirovaval casti listingu do Wordu a nasledne tisknul. Ovsem tohle pripravou "zabijes" spoustu casu. Takze ted jde o to zvazit, jestli se nevyplati ten cas investovat napriklad do vydelani (nebo naopak usetreni) vice penez a upgradu GPS.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 14:04

Satane, ne vsichni chteji a touzi po Oregonu a jemu podobnych pristrojich. Lide maji jine priority nez ty, nevnucuj jim ty svoje. Medved rekl naprosto jasne co potrebuje, a z jeho pozadavku je mi naprosto jasne, ze nejnadupanejsi GPSku nema. A neverim, ze tobe to jasne taky nebylo. Takze prosim, priste bez toho rejpani. Dekuji.
  • 0

#10 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 14:10

HaLuMa: Diky za tip, mrknu se na to HTML.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 14:27

HaLuMa: pri cteni prispevku prosim postupuj zeshora, predevsim muj prvni prispevek, kde jsem se tazal. Nasledne jsem ve svem druhem prispevku popisoval, jak to delam ja (na coz se mimochodem autor vlakna taktez ptal). To, ze neupresnil, co ma sam za GPS je pouze to, proc zde doslo k tomuto "nedorozumeni". V kazdem pripade to neni zadne rejpani (nejak ani nechapu, kde ho vidis??), ale pouze konstatovani faktu - proste bud zabije cas prekopirovavanim nebo ho "vyuzije" jinak, jak jsem psal. Nic vice, nic mene ;) BTW o Oregonu jsem tu nepsal ani slovicko, takze si prosim to tvoje "predjimani" nech od cesty. Dekuji
  • 0

#12 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 16:14

medved2 napsal/a:
HaLuMa: Diky za tip, mrknu se na to HTML.


Nevim jaky mas mobil, ale ja exporty do HTML z GG2 ukladam do mobilu a potom si v terenu pripadne vse prectu z neho (E51). Tim se vyhybam papirum, a setrim lesy.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 16:34

dardalion napsal/a:
Nevim jaky mas mobil, ale ja exporty do HTML z GG2 ukladam do mobilu a potom si v terenu pripadne vse prectu z neho (E51). Tim se vyhybam papirum, a setrim lesy.


Jen abych predesel omylum, je tu nekolik veci, ktere se daji pouzit:

HTML Listing - tisk primo ze zobrazeneho listingu. Ucel - vyhodnejsi format listingu k tisku nez je ten, ktery je primo na webu, anavic tam jsou vsehcny GG vymzoenosti, jako mapy a waypointy.

HTML export - prehledny seznam kesi a jejich waypointy, primarne urceny take k tisku. Prehledny seznamek se souradnicemi, kody kesi, nazvy, hinty a poznamkami.

cachemapa - tisk kesi i s mapovym podkladem. DObre, pokud se clovek chysta do nejake oblasti,z e i vidi, kde jednotlive kese jsou. Lze tam zapnout, ze se pod mapou zobrzi take jednoduchy textovy seznam zobrazenych bodu, vcetne ciselnych odkazu ke spendlikum v mape.

Offline export - vygeneruje sestavu HTML listingu vcetne nahledovych indexu. Primarne urcene pro offline prohlizeni v PDA a mobilech.
  • 0

#14 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 17:31

S474N napsal/a:
Jenom se zeptam, pises o exportu do GPX pro navigaci. A ty nemas soucasti toho GPX veskere informace? tzn. nazev cache, velikost, obtiznost, listing, hint a posledni logy?


Zdravím. Jsem teprve začátečník a mám Oregon, ale po exportu se mi zobrazí jen název, velikost a obtížnost - listing a hint nevidím. V čem dělám chybu. Děkuji za odpovědˇ.
  • 0

#15 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1383 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 18:04

Ja to resim tak, ze tisknu (exportuju do HTML) zakladni udaje o kesi + poznamku + hint + datum a status poslednich logu + vsechny waypointy. Na papir si pak pisu datum/cas nalezu a TB/GC primo k prislusne kesi. Pokud potrebuju cast listingu nebo obrazek, tak to hodim do poznamky. Tak mi staci na vsechno GG2 a browser.
  • 0
MaFa

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 18:44

Gresaci napsal/a:
Zdravím. Jsem teprve začátečník a mám Oregon, ale po exportu se mi zobrazí jen název, velikost a obtížnost - listing a hint nevidím. V čem dělám chybu. Děkuji za odpovědˇ.


Viz. http://geoget.ararat...:user:garmingpx
  • 0

#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2009 - 21:57

Gresaci: A listing v geogetu stazeny je?
  • 0

#18 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2009 - 21:16

Geoget jsem si stahla a nainstalovala, ale nevim si s ním moc rady. Jak dostanu podrobné info do GPS?
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2009 - 21:36

Gresaci: a mas v nem nejake cache? Pokud ano, tak CTRL+E a tam vyberes export do new Garmin a tento soubor si nahrajes potom do slozky v GPS.
  • 0

#20 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 20:49

HaLuMa napsal/a:
Jen abych predesel omylum, je tu nekolik veci, ktere se daji pouzit:

HTML Listing - tisk primo ze zobrazeneho listingu. Ucel - vyhodnejsi format listingu k tisku nez je ten, ktery je primo na webu, anavic tam jsou vsehcny GG vymzoenosti, jako mapy a waypointy.

HTML export - prehledny seznam kesi a jejich waypointy, primarne urceny take k tisku. Prehledny seznamek se souradnicemi, kody kesi, nazvy, hinty a poznamkami.

cachemapa - tisk kesi i s mapovym podkladem. DObre, pokud se clovek chysta do nejake oblasti,z e i vidi, kde jednotlive kese jsou. Lze tam zapnout, ze se pod mapou zobrzi take jednoduchy textovy seznam zobrazenych bodu, vcetne ciselnych odkazu ke spendlikum v mape.

Offline export - vygeneruje sestavu HTML listingu vcetne nahledovych indexu. Primarne urcene pro offline prohlizeni v PDA a mobilech.


Využiji tohoto staršího topicu a zeptám se na něco co bych si myslel že existuje, ale nenašel jsem....

Existuje něco jako export do Wordu?... Vím to že není zrovna paper-less geocaching, ale chystám se do "pro mě panenské" oblasti a tak si chci vytisknout cca 50 listingů, ale rád bych si je před tiskem ručně opravil a smazal nepotřebné věci...

Je nějaké makro které to vyexportuje? Nebo musím každou keš ručně otevřít, přes myš celý listing označit (škoda že nefunguje CTRL A) a vložit do wordu a takhle 50x ?

Díky
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama