Přejít na obsah


Fotka

export do txt pro "papirovy vystup"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 20:57

...nechápu co myslíš těmi nepotřebnými věcmi. Já bych asi použil export do html, který si můžeš nastavit podle sebe - vyexportuje ti jen to co sám chceš. Pak už můžeš rovnou tisknout nebo kopírovat do wordu
  • 0

#22 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 21:01

Sally&eL napsal/a:
...nechápu co myslíš těmi nepotřebnými věcmi. Já bych asi použil export do html, který si můžeš nastavit podle sebe - vyexportuje ti jen to co sám chceš. Pak už můžeš rovnou tisknout nebo kopírovat do wordu


myslím věci, které aktuálně v daném listingu nepotřebuji, ale nedají se nějak shrnout na všechny listingy - např. cizojazyčné verze, pro mě osobně zbytečné příliš historické detaily apod co při ručním procházení považuji za nedůležité....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 21:13

Nad upravou listingu ve wordu jsem nikdy neuvazoval. Asi proto, ze jsem clovek liny, a tak preferuji bezpapirovy geocaching. Proto si nosim celou Geogeti databazi v PDAcku. Kdyz uz tisknu, tak leda nejakou slozitou multinu, abych si do toho v terenu cmaral. A pak pri nejakych vetsich vyletech si tisknu prehledove mapky z cachemapy. Ale to co chces se da naucit pres skripty, jen se s tim asi jeste nikomu nikdy nechtelo delat.
  • 0

#24 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 21:27

nevím jestli jsem se vyjádřil správně, tu úpravu ve wordu si udělám ručně sám, jde mi o nějakou rychlejší a jednodušší činnost než si 50 listingů v GG uložit off-line, pak je 50x ručně otevřít, 50x označit myší a 50x vložit do Wordu (případně to obdobné stylem exportu do html)
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 21:33

ja ti rozumim, prave o tom jsem preci psal. Jsme liny, tak proc bych se pachtil s rucni upravou padesati listingu, kdyz muzu mit v kapse desetitisice listingu v puvodnim kompletnim zneni? Ve svetle tohoto asi chapes, ze jsem nikdy nemel motivaci pro export do neceho, kde bych si ty listingy rucne osekaval. Proto to tam neni. Nejjednodussi, jak to zajistit, je asi mirne modfikovat tvuj postup: offile export. Pak si v offline adresari najit ty HTML soubory tech vyexportovanych kesi, a uz je muzes otevirat, pres klavesnici oznacovat a cpat do wordy. Pripadne, neumi word rovnou otevrit html soubor?
  • 0

#26 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 21:45

ok.. nebyl jsem si jist jestli nemluvíš o té lenosti v případě procházení toho Wordu... No asi to budu muset udělat jak říkáš...díky za pomoc...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#27 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 22:47

a musis to prevadet do wordu? budes snad neco textove upravovat? mne treba staci Print No logs a pak na to pustim Printliminator ve kterem par kliknutimi odpreparuji co nepotrebuji a nasledne tisknu. Jednoduche, pohodlne, rychle...
  • 0

#28 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 22:56

sHpy00n napsal/a:
a musis to prevadet do wordu? budes snad neco textove upravovat? mne treba staci Print No logs a pak na to pustim Printliminator ve kterem par kliknutimi odpreparuji co nepotrebuji a nasledne tisknu. Jednoduche, pohodlne, rychle...


díky, neznám, kouknu... každopádně to neřeší to, že musím 50x kliknout na No logs....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#29 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 23:36

kristova noho. tak si tech 50 kesi exportni v GG do jednoho html a printliminatorem si to vyklikej v tom.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2011 - 6:57

Mohu znat duvod takove cinnosti? Premyslim nad tim uz od vcera a naprosto mi unika smysl.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1173 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2011 - 7:16

... tak si chci vytisknout cca 50 listingů...

Jakmile bude k mání eTrex 30 a bude použitelný, budu se zbavovat Dakoty 20.
Neřešilo by to tvůj problém? :)
  • 0

#32 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2011 - 9:26

sHpy00n napsal/a:
kristova noho. tak si tech 50 kesi exportni v GG do jednoho html a printliminatorem si to vyklikej v tom.


Povíš-li mi jak si 50 keší exportnout do jednoho html, rád to tak udělám.... na to se tu ptám od začátku :-)

Hamaci napsal/a:

... tak si chci vytisknout cca 50 listingů...

Jakmile bude k mání eTrex 30 a bude použitelný, budu se zbavovat Dakoty 20.
Neřešilo by to tvůj problém? :)


Díky Rudo, budu o tom přemýšlet, aktuální problém to sice neřeší, ale takové ty jednodenní odlovy ano... dej vědět kdy to bude aktuální....

S474N napsal/a:
Mohu znat duvod takove cinnosti? Premyslim nad tim uz od vcera a naprosto mi unika smysl.


jedu na měsíc někam, kde nemám nic odloveno, nejspíše tam budu mít Internet, ale určitě ne tiskárnu a protože nemám v současné době gps co zvládá listingy a navíc i nyní čtu text radši z papíru než z notebooku, takže z gps to bude podobné, tak si chci připravit s sebou listingy keší co jsou tam v okolí.... A protože v každém listingu je něco co nepotřebuji (cizí jazyk, přílišná historie, nic neříkající obrázek apod.), tak bych rád nepotřebný text před tiskem vymazal, aby tisk těch 50listingů nevydal na třeba 80stránek (neupravený text), ale třeba 30stránek upraveného textu..

Tu úpravu textu před tiskem si provedu sám, at už ve Wordu nebo v tom Printlaminatoru, to neřeším... ptal jsem se jestli jde nějak jednodušše vyexportit 50listingů do Wordu.
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#33 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2011 - 9:46

PaTTrick napsal/a:
tak bych rád nepotřebný text před tiskem vymazal, aby tisk těch 50listingů nevydal na třeba 80stránek (neupravený text), ale třeba

Já bych to dělal obráceně. Do poznámky vložit text z listingu, který mne zajímá, a tisknout jen obsah poznámky. Výhodou je, že to udělám jednou a v GG mi to už zůstane. Takhle si třeba přeložím na zahraničních keších to co mě zajímá a pak není problém exportovat pro tisk jen poznámku.
  • 0

#34 hanzlinka

hanzlinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2011 - 10:08

Škoda, že jsem takový počítačový analfabet :( Taktéž používám obyč překopírování do wordu a pak vymazávám "nepotřebné" podobně jako PaTTrick, času to zabírá habakuk. Moje GPS nedovoluje stahování listingů, ale nevadí mi to, ráda používám papír a vytvářím svůj vlastní archiv... aspoň člověk chvíli nekouká do kompu. Najde se tu nějaký dobrovolník, který podrobněji napíše postup toho HTML exportu či jiné zrychlené metody? Myslím tím systémem: klikni na tohle, pak na tohle a máš to ;) Předem díky!:)
  • 0

#35 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2011 - 13:58

- vyfiltruj si keše, které chceš exportovat - CTRL-E - exportuj pomocí HTML list (html.gge.pas) ...pokud budeš chtít mít v exportu něco jiného, tak toho docílíš prostým editováním html.gge.pas. Doporučuji ti pak změny uložit pod jiným názvem, třeba Moje_html.gge.pas. Experimentování se meze nekladou, nemáš co pokazit ;)
  • 0

#36 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2011 - 16:03

nebo tu jeste nepadlo http://geoget.ararat...csvconfigurable. myslim, ze by se tam dal nastavit i listing, a pak by se to dalo otevirat v excelu..
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 8:32

PaTTrick: neznam tve duvody, proc si nekoupis nejakou "normalni" navigaci, ktera umi listingy, ale pokud jsou pouze financni, tak bych se opravdu seriozne zamyslel nad tim, jestli usetreny cas temi kouzly (to, co stravis pripravou, orezavanim a tiskem + naklady na tisk a papir) by nebylo vhodnejsi investovat do prace a tim padem i vydelani potrebneho obolusu na novou navigaci. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 9:28

S474N napsal/a:
PaTTrick: neznam tve duvody, proc si nekoupis nejakou "normalni" navigaci, ktera umi listingy, ale pokud jsou pouze financni, tak bych se opravdu seriozne zamyslel nad tim, jestli usetreny cas temi kouzly (to, co stravis pripravou, orezavanim a tiskem + naklady na tisk a papir) by nebylo vhodnejsi investovat do prace a tim padem i vydelani potrebneho obolusu na novou navigaci. ;)


Jak jsem psal, radši čtu z papíru než z displeye.... abych mohl dělat ty kouzla, tak si přitom v klidu před lovem přečtu celý listing, což má u mě plusové body, protože jak se znám, tak pokud bych to měl jen v gps, tak se podívám max. na hint a souřadnice a uteče mi spousta zajímavých informací z listingu a v neposlední řadě Ti je asi jasné, kdy a kde všechny ty kouzla dělám a "kdo platí" náklady na tisk a na papír, takže je jasné, že odsud žádné vydělávání na novou navigaci nepřijde :-)

Jinak děkuji všem pomoc, zejména Jazzlinkovi díky němuž je problém vyřešen.

Téma lze uzavřít ;)
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#39 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 9:35

Sally&eL + Mikrom - díky, ale programování je na mě španělská vesnice... jen jsem kouknul na tu nápovědu k csv Variable knihovně a z těch % jsem se hned ztratil..... ale děkuji, třeba se do toho někdy pustím....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#40 hanzlinka

hanzlinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 13:53

Sally díky, vyzkouším to! PaTTricku máme zcela stejný názor na věc!! :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama