Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#481 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 20:50

Ahoj mám jeden problémek. najdu kešku na gc.com zaloguji a pak dám v geokuku najdi nalezené keše. Ale keš se mi neoznačí jako nalezená tím červeným blbcem jako nalezená:( Potom když dělám statisitky ovšem už vše správně zapíše do profilu. KDe je chyba
  • 0

#482 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 22:22

Nezapomněl sis aktualizovat soubor s keškami zobrazovanými v GeoKůku? Musíš ten soubor nejdříve zaktualizovat (přes GeoGet nebo GSAK atp.)
  • 0

#483 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 20:37

no už v geogetu je problém jak na to.....
  • 0

#484 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 22:29

1) Musíš nějak načíst své keše (buď přes PQ s tvými nalezenými, které si naimportuješ, nebo přes GeoJarry, ale tam je teď problém, jestli po změně bude fungovat) 2) Exportovat vyfiltrované kešky pro GeoKůk (pomocí pluginu pro export do GeoKůku, na který tu určitě někde najdeš odkaz). Máš nejlepší postupovat podle popisu na stránkách GeoKůku: http://geokuk.ic.cz/spust.html (je tam i odkaz přímo na to makro).
  • 0

#485 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 12:59

no dobře zkusím to znovu až neco najdu
  • 0

#486 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2010 - 11:49

Tak po dost dlouhé odmlce je zde jako vnánoční dáreček nová verze. Důvod odmlky je zřejmý, program byl vnitřně restrukturován, aby bylo možné ho nadále rozvíjet. Navenek je zde pár vylepšení, zde zmíním jen ty nejzajímavější: 1. Ikony na toolbár se vrátily. 2. Je možné checkboxem dočasně zablokovat načítání vybraných souborů i když jsou v datovém adresáři. Přejeme všem uživatelům hezké Vánoce.
  • 0

#487 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2010 - 12:27

Díky a hezké Vánoce!
  • 0

#488 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2010 - 13:25

Diky za prima vanocni darek :o)
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#489 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2010 - 13:36

Díky autorovi za hezký dárek pod stromeček. Líbí se mi třeba ten dialog pro nastavení vzhledu popisků na mapě. Subjektivně se mě taky zdá, že se zrychlilo překreslování mapy :) Marně ale pátrám po těch checkboxech pro potlačení načítaní zdrojů zobrazovaných bodů. Neporadil by mě někdo? Díky.
  • 0

#490 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2010 - 14:53

To až večer, pod stromeček :D
  • 0

#491 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2010 - 21:22

ToRo61 napsal/a:
Díky autorovi za hezký dárek pod stromeček.
Líbí se mi třeba ten dialog pro nastavení vzhledu popisků na mapě.
Subjektivně se mě taky zdá, že se zrychlilo překreslování mapy :)
Marně ale pátrám po těch checkboxech pro potlačení načítaní zdrojů zobrazovaných bodů. Neporadil by mě někdo? Díky.

No, je to dole na statusbáru tam, kde je (a už dlouho byl) přehled zdrojů, ze ktrých e načítalo. Najeď myší na slovo "zdroje" a klikni na to.
Já vím, mělo by to být také v menu a bude to tam. Nicméně verzi jsem chtěl vydat na štědrý den a už jsem to nestihl.
  • 0

#492 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 11:39

geomary.cz napsal/a:
mívám stejný problém - funkce "výlet do GG" ne vzdy funguje na 100%, ale ani já jsem žádné zákonitosti nevysledovala.... snad by poradil autor ;) co to může ovlivňovat

No, to je problém. Tato funkce funguje tak, že se přes systémový clipboard v cyklu s nějakou prodlevou posílají URL a geoget to zpracovává. Pokud někdo nestíhá, může se něco ztratit. Mohl bych tam dát delší prodlevu, pak ale bude posílání déle trvat.
  • 0

#493 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 11:51

zde napsal/a:
Tak jsem právě objevil dosti blbou chybu v Geokuku - vyžaduje aby wpt/name atributy měly unikátní obsah, a když je jich se stejným jménem více, tak vše až na jeden potichu ignoruje. To je docela blbý, protože GPX si generuju se zkrácenými jmény, a teprve wpt/cmt obsahuje plný název. Myslím že tohle chování není korektní, např. Trek Buddy mi waypointy zobrazuje všechny.

To je trochu problém. Jméno waypointu je klíčem, podle kterého se pozná, že se jedná o stejný waypoint. V datové složce totiž může být více souborů a ty se načítají v pořadí dle času aktualizace. A pokud je v novějším souboru waypoint se stejným názvem, tak se pouze aktualizují atributy tohot waypointu.

Této vlastnosti lze s výhodu využít, pokud nepoužíváme Geoget či jiný program a nebo chci Geokuku keše z více zdrojů. Získané GPX soubory stačí pouze naskládat do datové složky a stále přidávat. V Geokuku jsou pak k dispozici poslední údaje.

Pokud by bylo možné mít více waypointů se stejným názvem, nepoznali bychom, že se jedná o stejný waypoint a waypointy by se množili. (Napžíklad pokud někdo posunul tradiční keš a já mám GPX před posunem souřadnic i po posunu, viděl bych tu tradičku na mapě dvakrát.) Nicméně možná by šlo duplicity nějak ošetřit v rámci jednoho souboru, zkusím se nad tím zamyslet, jde to do TODO listu.
  • 0

#494 phoenix-76

phoenix-76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 12:09

Ahoj, předně díky za skvostný nástroj, bez kterého si už plánování svých geovýprav nedokážu pořádně představit :-) Dotaz: Bylo by prosím možné upravit funkci/filtr "Jen něco u NEnalezených" tak, aby na mapě zhasínala výchozí souřadnice jen u multin a mysterek se skutečně vyluštěnými finálními souřadnicemi? Tj. neaplikovat tento filtr u všech keší, kde je finální waypoint přítomen, ale pouze tam, kde je přítomen a obsahuje nenulové hodnoty wpt lat/lon. Spousta autorů keší si bohužel oblíbila praxi vytvářet v listingu prázdné waypointy pro finální souřadnice, výsledkem čehož je, že GeoKuk takovéto NEvyluštěné keše z mapy nemilosrdně smázne.
  • 0

#495 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 12:06

Mám trochu problém s aktualizací tohoto supr prográmku... GeoGet při kontrole skriptů hlásí aktuální verzi 1.6 a ta je i na webu GG... Po spuštění GK hlásí, že je nová verze, tak dám aktualizovat a aktualizuje se tedy na verzi 2.2.1, ale při dalším startu hlásí, že je nová verze, tak se podívám na web GK a tam je skutečně verze 2.2.2. ale tu si nechce GK už přes aktualizace stáhnout :-( I když podle GK mám verzi 2.2.1, tak manažer pluginů ukazuje stále verzi 1.6 :( Jak z toho ven? Resp. prosím o aktualizaci GIPu na verzi 2.2.2. na webu GG, tím by se to mělo vyřešit...
  • 0

#496 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 12:30

Sobik: ten plugin 1.6 v Geogetu není Geokuk, je to jeho spouštěč a zároven export seznamu do GK.
  • 0

#497 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 12:47

GK zmenil web, je jinde. Stara verze se s tim asi nevyrovna, takze to najdi na webu a stahni si novy soubor rucne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#498 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 15:50

Plugin GeoKuk je upravený na čtení z nového webu. Nestihl jsem včas zaregistrovat změnu webu, žádám trest smrti ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#499 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 16:07

LudekV napsal/a:
Plugin GeoKuk je upravený na čtení z nového webu.
Nestihl jsem včas zaregistrovat změnu webu, žádám trest smrti ;)

O nic nejde, jen jsem upozornil na to, že je nová verze a pravděpodobně většině se nepodařila přes aktualizaci z GK aktualizovat...
  • 0

#500 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2010 - 10:06

Marně hledám, asi to nejde... Dá se nějak nastavit průhlednost a barva toho černého kruhu obsazenosti? Něco jako je u toho kruhu zvýraznění? Jo a k čemu jsou dobré ty 2 druhy kruhů? Díky za radu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama