Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#521 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 7:51

skurakai napsal/a:
Ahoj. Velmi bych uvítal podporu proxy (nejlépe řešenou přes plugin do GeoGetu, neb samostatně GeoKuk nepoužívám). Jde to sice i polovičatě dle návodu, ale musíte uznat, že to není zrovna ideální řešení. Nejlepší by bylo, kdyby šel plugin konfigurovat podobně jako jiné ve správci pluginů, a zde by se doplnilo nastavení proxy a hesla.

Díky za úvahu.


Plugin GeoKuk si už od verze 1.5 (18.10.2010) čte nastavení proxy v GeoGetu a podle toho spouští samotný GeoKuk. Pokud máš v GG nastavenou proxy, měl by ji použít i GeoKuk.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#522 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 9:10

Ahojky, LudekV: prosím tě plugin GeoKuk v.1.7 má asi problém se složkami s diakritikou. Bohužel opravit moje složky aby byly bez diakritiky není možné, protože PS nepoužívám jen já. Slo by to v příští verzi opravit? Díky
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#523 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 9:15

LudekV: možná že GeoKuk nastavení proxy z GeoGetu načítá, přesto mi nefunguje. GeoGet spolupracuje s internetem za proxy bezvadně. GeoKuk však za proxy nestáhne ani jednu dlaždici a vyhazuje error hlášky.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#524 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 10:12

Archi1 napsal/a:
Ahojky,
LudekV: prosím tě plugin GeoKuk v.1.7 má asi problém se složkami s diakritikou. Bohužel opravit moje složky aby byly bez diakritiky není možné, protože PS nepoužívám jen já. Slo by to v příští verzi opravit? Díky


To půjde špatně, protože cesta se čte z registu, kam ji Java ukládá v tom blbém kódování.
Pokud nemůžeš přejmenovat složku, máš ještě možnost upravit si skript, stačí nahradit stávající funkci getDataPath() novou nějak takto:
function getDataPath(): string;
begin
  Result := "c:\táta\geokuk";
end;

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#525 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 10:13

skurakai napsal/a:
LudekV: možná že GeoKuk nastavení proxy z GeoGetu načítá, přesto mi nefunguje. GeoGet spolupracuje s internetem za proxy bezvadně. GeoKuk však za proxy nestáhne ani jednu dlaždici a vyhazuje error hlášky.


Umíš ručně spustit GeoKuk tak, aby s proxy spolupracoval? Pokud ano, s jakými parametry?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#526 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 11:19

LudekV: vytvořil jsem v adresáři GeoKuk *.bat obsahující přesně co v návodu.

java -jar -Xmx256m -Dhttp.proxyHost=XXX -Dhttp.proxyPort=YYY geokuk.jar

jen tam postrádám jméno a heslo, jestli by nemohl být problém zde...
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#527 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 11:38

skurakai napsal/a:

jen tam postrádám jméno a heslo, jestli by nemohl být problém zde...


Melo by zabrat pomoci prohlizece jit na nejakou stranku a prihlasit se tim na proxy pak je dany user overeny a geogkuk by mel fungovat s tim nastavenim proxy a portu, alespon mi to tak jede...
  • 0

#528 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 11:54

zkrácený výpis geokuk přehledu problémů. http://pastebin.com/k5A7AeXY http://pastebin.com/nN39L0Qu
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#529 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2011 - 12:32

skurakai napsal/a:
LudekV: vytvořil jsem v adresáři GeoKuk *.bat obsahující přesně co v návodu.

java -jar -Xmx256m -Dhttp.proxyHost=XXX -Dhttp.proxyPort=YYY geokuk.jar

jen tam postrádám jméno a heslo, jestli by nemohl být problém zde...


Plugin dělá totéž a navíc i jméno a heslo, konkrétně
'javaw -jar -Xmx256m -Dhttp.proxyHost=' + GEOGET_PROXYHOST +
                             ' -Dhttp.proxyPort=' + GEOGET_PROXYPORT +
                             ' -Dhttp.proxyUser=' + GEOGET_PROXYUSER +
                             ' -Dhttp.proxyPassword=' + GEOGET_PROXYPASS +
                             ' "' + MakroPath + 'geokuk.jar"'

Pokud jméno a heslo nepotřebuješ, zkus si ty dva řádky odmazat.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#530 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 January 2011 - 11:20

Ahoj veveřáku, prosím o radu...
GeoKuk už používám více jak rok, je naprosto skvělý a rychlý, používám ho i pro zahraniční keše s omezeným mapovým podkladem a zetím vše fungovalo bez chyby.
V poslední době ale GeoKuk nerozezná moje keše a bere je za nenalezené. Exportuju z GG. GG 2.5.6.611, plugin 1.7 i GK 2.5.1 mám aktualizované.
viz. obrázek
GG gatabáze s mými keškami a výřez mapy z GeoKuku s mými keškami.
Vložený obrázek
  • 0
www.povetrnik.cz

#531 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2011 - 0:04

Pošli mně ten soubor s keškami a já se na to podívám.
  • 0

#532 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 31 January 2011 - 23:00

Máme novou verzi 2.6.0. Co je nového?

1. Podpora favorites. Body jsou ale načítány jen z geoget formátu. Pokud někdo používá jiný program, který umožňuje v nějakém rozšíření GPX jiným způsobem favorites exportovat, nechť zadá požadavek a přiloží eportní soubor. Dodělám podporu i dalších formátů. Stejně tak bude dodělána podpora favorites, jakmile budou v pocket query.

2. Systém pro správu chyb a požadavků. Místo psaní požadavků na foru nebo do emailu prosím pište požadavky a chyby tam. Můžete též připisovat komentáře k libovolným požadavkům. Když kliknete na hvězdičku u některého z požadavků, tak se rozsvítí a budete emailem informováni o každé změně požadavku. Také tím vyjadřujete zájem o vyřešení požadavku nebo chyby (sloupec stars).
  • 0

#533 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 February 2011 - 23:55

Vážení uživatelé,

tak jsem konečně snad posbíral všechny emaily, které jste mně napsali (za což vám děkuji) a odpověděl na ně, omlouvám se všem, kdo na odpověď museli čekat příliš dlouho.

Požadavky z těchto emailů i požadavky, kterých jsem si všiml tady na fóru, jsem zapsal do nového systému pro správu chyb
a požadavků na adrese http://code.google.c...kuk/issues/list
. Pevně věřím, že tento způsob bude přínosnější jak pro Vás uživatele, takl pro mě. Prosím přečtěte si požadavky na uvedené stránce a pokud mezi nimi není ten Váš, připište ho tam. Můžete také napsat komentář k existujícímu požadavku a když u položly v seznamu kliknete na hvězdičku vlevo, stanou se tři věci:
- Hvězdička zežloutne.
- Budete automaticky dostávat emailem veškeré dění na tomto požadavku.
- O jedničku zvýšíte čísílko ve sloupci stars, čímž uvidím, kolik uživatelů má zájem na řešení tohoto požadavku a pomu dle toho posoudit priority.


A nakonce nevylučuji, že jsem něco přehlédl. Pokud má někdo, pocit, že jsem mu neodpověděl ani požadavek nezapsal do seznamu, nechť s kluidným svědomím zadá požadavek sám znovu.

A ještě jedna prosba: seznamte s tímto uživatele, kteří nečtou toto fórum.
  • 0

#534 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 08 February 2011 - 21:31

Ahoj, Mohl by mi prosím někdo polopaticky vysvětlit jak se pomocí tohoto programu postahují mapy pro pocket drake? Začal jsem si s tím hrát a jednou (asi napopáté, do té doby se mi s oddalováním okna počet stažených kachlí nezvětšoval) jsem otevřel okno "postahovat dlaždice" a oddálil mapu...stáhlo to asi 50 000 kachlí, ale je zajímavé, že na některých místech mi v mapě chybí nejpodrobnější kachle, nebo dokonce i vrstvy dvě...co dělám blbě prosím? Zároveň tam mám i zbytečně velký kus německa a okolí králík mi chybí úplně. Hickos mi říkal, že to je popsané někde v tomto fóru, pročetl jsem přes polovinu, ale vzdávám se :o) Díky za odpovědi k věci :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#535 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 19 March 2011 - 12:25

Když podle návodu na Geowiki nahraju databázi "české geodetické body" do GeoKUKu, ten nahlásí řadu chyb exc11a1 až 7 ale WM se jako geodetický bod nezobraí. WM mám exportované z GeoGetu do .geokuk souboru.

EDIT: tak nějak to začalo fungovat samo od sebe...
  • 0

#536 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 9:50

Lze dosahnout skrz Geokuk neco podobneho? Proste do Google earth jsme si naimportovala zaznam vcerejsiho keskovaciho vyletu, bych to chtela nejak naimportovat do Geokuku, baych si mohla ulozit obrazek na turisticke mape... jde to nejak vubec?

Vložený obrázek
  • 0

#537 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2011 - 16:12

Nepochopil jsem jakým způsobem je řazen obsah souboru lovim.ggt.
Čekal bych, že nově přidané WP budou přidávány buď nakonec nebo začátek, ale objevuji se mě nahodile třeba i uprostřed lovim.ggt.

A ještě laický dotaz...k čemu se dá použít XML/KML file vygenerovaný pomoci kontextové nabídky Geocoding na záměrném kříži Geokuku. Čekal jsem, že když jej načtu do GE, tak se mě nazoomuje WM, ale ten zoom se nekoná :(
  • 0

#538 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2011 - 14:29

Chtěl bych se zeptat, proč geokuk neskrývá nalezené WM? Já vím že moc kačerů waymarking nezajímá, ale je škoda že se mi nalezené WM neskrývají. Možná je to nastavením. Poradíte někdo? Děkuji Vašek
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#539 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2011 - 15:25

No já nevím, ale mě ty nalezené WM normálně schovává. Nemáš je tam náhodou dvakrát, tzn ve dvou souborech?? Aspoň já to mám tak, že mám nalezené WM u nalezených keší a ostatní WM mám v druhé databázi a tím pádem vyexportované do jiného souboru.
  • 0

#540 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2011 - 12:43

Nevím, snad se to tu ještě neřešilo... Po instalaci makra dostávám tuto hlášku. Vypadá to na problém s češtinou ve jméně uživatele

Přiložené miniatury

  • geokukk.jpg

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama