Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#561 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2011 - 10:30

http://www.uloz.to/1...eokuk-jar-2-7-1
  • 0

#562 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2011 - 12:20

Celda napsal/a:
2 Ran55:
Geokuk používá pro instalaci technologii Java Web Start. Pokud jsi ty předchozí verze Geokuku cíleně nemazal, nejspíš je stále máš na svém stroji.
Napiš z příkazového řádku (pokud máš Ms Windows, v Linuxu to bude nějak podobně)
javaws -viewer
Vyskočí ti Java Control Panel, kde uvidíš v Applications všechny (i dříve instalované) verze Geokuku a můžeš je spouštět nebo pro ně znovu vytvářet zástupce v menu Start a na ploše atd.


Stále se mi odkazem otevíral starý GK (3.0.0) i když jsem si stáhl nový (3.0.1). Zkusil jsem tento navržený postup, ale nový geokuk se mi tam vůbec nezobrazil! Přestože mi při spuštění GK neustále ukazuje, ať stáhnu novou verzi... Zkusil jsem spustit z webu, zkusil jsem stáhnout a stejně nic. Na disku jsem přitom JAR soubor stažený měl. Když jsem spustil tento soubor - načetl se mi nová verze. Ale v tom "Java Control Panel" se mi tato nová verze stejně nezobrazila... Takže na tohle moc nespoléhejte...
Nakonec jsem musel editovat přímo soubory v adresáři, na který odkazuje zástupce ve složce Users, kde jsem musel přepsat webovou adresu...
  • 0

#563 myjed

myjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2011 - 7:10

Díky Celdovi a javaws -viewer mám opět starou verzi, čekám jak se to vyvine a jsem spokojen :) Samozřejmě a hlavně také díky Tatínkovi z rodiny Veverek za tenhle skvělej program, kterej toho umí rozhodně víc, než si vůbec dokážu představit.
  • 0

#564 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2011 - 9:57

Díky TORO61 jsem se mohl vrátit k předchozí verzi 2.7.1 a ta mi k současnému použití stačí. Nevím, jestli by něšlo jednoduše jen přidat volbu vypnutí čáry výletu. Pak bych určitě přešel na novou verzi. I tak díky Tatínkovi z rodiny Veverek za tento skvělý prográmek.
  • 0

#565 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2011 - 22:38

Tak nevim, kde je chyba, ale nainstalovala jsem si poslední verzi a neustále mi to hlásí chybujava.lang.reflect.invocationTatgetException Co se s tím dá dělat?
  • 0

#566 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 16:39

Zkusím posunout
  • 0

#567 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 18:56

Problém s java.lang.reflect.invocationTatgetException se u mne na GeoKuk v.3.1.0 neprojevuje. Mohla bys upřesnit co znamená tvoje 'neustále' ;)? Při jaké činnosti?
  • 0

#568 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 19:33

Bylo to při každém pohybu myší. Začalo to přihráním souboru s prošlou trasou. POté, co jsem ho odpojila, tak už to neblbne. Takže asi chyba v souboru...
  • 0

#569 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 19:39

A jak ti funguje pohyb mapou se šipkami při souvislém nepřerušeném stisknutí? Mně se to dost kouše. Na jednotlivé stisky šipky (i v kombinaci s CTRL) se mapa posune 'hned' :), ale při souvislém stisku jsou vteřinové a větší odezvy v překreslení :(.
  • 0

#570 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 20:04

Taky se mi to překresluje pomalu, v tom nejsi sám :-)
  • 0

#571 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 22:57

Nepochopil jsem úplně, k čemu je export výletu do GPX? V jakém programu takový GPX načtu? Nebo je takovýto GPX určen jen pro GeoKuk?
  • 0

#572 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 7:18

gpx = GPS exchange format - je to klasický formát, ve kterém se nahrávají keše (a jakékoliv jiné body) do GPS - nevím jak nemapové přístroje (u těch je asi běžnější .loc), ale pro všechny mapové GPS bez rozdílu výrobce využiješ právě .gpx A koukám, že jsi PM - v jakém formátu generuješ PQ? ;-)
  • 0

#573 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 8:57

Hedgehog_Family napsal/a:
nevím jak nemapové přístroje (u těch je asi běžnější .loc)

I na nemapove pristroje (konkretne Garmin etrex H) se da pouzit .gpx. V navigaci sice neni rozdil mezi tim jestli jsem nahraval .loc nebo .gpx, ale .gpx pouzivam pro jednodussi spravu kesi.

A mockrat diky za geokuk. Uz si bez nej planovani vyletu neumim predstavit.
  • 0

#574 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 9:18

Hedgehog_Family napsal/a:
gpx = GPS exchange format - je to klasický formát, ve kterém se nahrávají keše (a jakékoliv jiné body) do GPS - nevím jak nemapové přístroje (u těch je asi běžnější .loc), ale pro všechny mapové GPS bez rozdílu výrobce využiješ právě .gpx A koukám, že jsi PM - v jakém formátu generuješ PQ? ;-)


Zkoušel jsem si soubor GPX otevřít v MapSource, abych ji mohl nahrát do GPSky, ale hodilo mi to, že "nelze naimportovat" :-( Nešlo by to nějak opravit?
  • 0

#575 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 9:34

Roman_Jaromer napsal/a:
Zkoušel jsem si soubor GPX otevřít v MapSource, abych ji mohl nahrát do GPSky, ale hodilo mi to, že "nelze naimportovat" :-( Nešlo by to nějak opravit?


Tam není co opravovat. Prostě gpx nahraj přímo do GPS. To je jako kdybys dokument z wordu ukládal do PDF, abys ho mohl vytisknout. Prostě zbytečný krok navíc. S MapSource Ti ale neporadím, přestal jsem ho používat před cca rokem, když se místo něj objevil BaseCamp a vývoj MapSource byl zastaven. A vlastně už ani ten BaseCamp nepoužívám - mám GeoKuk :-D Stáhnu GPX, maximálně ho přechroustám GeoGetem a nahraju do GPS.
  • 0

#576 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 15:32

Hedgehog_Family napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Zkoušel jsem si soubor GPX otevřít v MapSource, abych ji mohl nahrát do GPSky, ale hodilo mi to, že "nelze naimportovat" :-( Nešlo by to nějak opravit?


Tam není co opravovat. Prostě gpx nahraj přímo do GPS. To je jako kdybys dokument z wordu ukládal do PDF, abys ho mohl vytisknout. Prostě zbytečný krok navíc. S MapSource Ti ale neporadím, přestal jsem ho používat před cca rokem, když se místo něj objevil BaseCamp a vývoj MapSource byl zastaven. A vlastně už ani ten BaseCamp nepoužívám - mám GeoKuk :-D Stáhnu GPX, maximálně ho přechroustám GeoGetem a nahraju do GPS.


Omlouvám se, že jsem trochu mimo mísu.
Vždycky jsem nahrával GPXka do GPSky přes Mapsource (mám GPS Map 60 CSxko) a vůbec nevím, že by se dalo nějak nahrávat do GPSky GPXko s údaji. Při připojení přes USB se mi GPSka jako externí disk nepřihlásí, abych to tam nahrával takto... Zajímavé, že MapSource GPXko neotevře, ale BaseCamp ano. I když to pak je stejný postup, jako přes MapSource... A ještě k tomu BaseCamp neumí třeba u bodů označování kategorií, jako MapSource a připadá mi trochu nepřehledný - zobrazování bodů ve stejném seznamu s trasami, atp.
  • 0

#577 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 15:43

Jsem také spokojeným vlastníkem Maps 60CSx, ale jinak než přes Mapsource kešky do ní nedostanu. To umí až Oregon a výše. Snad i 62? Tak teď raď....
  • 0

#578 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 15:48

kesky tam muzes dostat jeste i jako POI.
  • 0

#579 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 15:50

To sice ano, ale jak (bez použití Mapsource), rád si nechám poradit?
  • 0

#580 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 15:55

Pouzitim POIloaderu. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama