Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#581 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 16:10

Hedgehog_Family: že můžu nahrát GPX soubor s výletem přímo do Oregonu to vím, ale má to tu vlastnost, se kterou není spokojen XiXi (včetně mě ;)) - chybí mi v té trase/výletu info o bodech/keškách.

ostatní: Zkusil jsem ten GPX soubor s výletem otevřít taky v Mapsource a tam jsem dopadl jako Roman_Jaromer. Chtěl bych se tedy zeptat zda GPX z GeoKuku lze otevřít v BaseCamp?

Zavedl jsem XiXi (a svoje ;)) připomínky do http://code.google.c...kuk/issues/list . Máte možnost jednotlivé návrhy podpořit a přidat tím případnou prioritu k řešení.
  • 0

#582 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 16:28

ran55 napsal/a:
Jsem také spokojeným vlastníkem Maps 60CSx, ale jinak než přes Mapsource kešky do ní nedostanu. To umí až Oregon a výše. Snad i 62? Tak teď raď....


Aha, začínám se chytat - jenže ToRo61 (na jehož dotaz jsem reagoval) má Oregona. 60CSx jsem taky kdysi měl, ale tenkrát jsem to řešil tak, že jsem si keše nahrával jednotlivě přes garmin communicator plugin (tlačítkem "send to GPS"). S MapSource jsem pracoval minimálně, takže se omlouvám, tohle fakt netušim.
  • 0

#583 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 16:32

Chápu že některé dotazy mají souvislosti, ale držme se prosím v tomto vláknu GeoKuku ;)
  • 0

#584 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 16:33

ToRo61 napsal/a:
Hedgehog_Family: že můžu nahrát GPX soubor s výletem přímo do Oregonu to vím, ale má to tu vlastnost, se kterou není spokojen XiXi (včetně mě ;)) - chybí mi v té trase/výletu info o bodech/keškách.


Hm, já totiž asi vůbec netušim, jak vypadá (a co pořádně znamená "trasa/výlet"). Myslel jsem, že to je prostě "seznam bodů" se souřadnicema, který GPSka vidí jako trasu, po který pak naviguje od jednoho ke druhému. Tam ale nepotřebuju mít zahrnuté keše, nebo ano? Ty přeci vidím normálně v mapě? (stále se bavíme o Oregonu, předpokládám) Takže když se k nějaké keši cestou přiblížím, kliknu na ní a hotovo. Pak přepnu navigaci zas na tu trasu a jedu dál...
  • 0

#585 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 16:44

Hmm, netušíš a přesto píšeš :);)... ale máš pravdu, že tu trasu z GPX souboru/výletu GeoKuku lze doplnit jiným způsobem (POI, GPX s keškama) dohranými body. Některým z nás se ale zdá vhodné doplnit GPX z GeoKuku i o názvy těch bodů (tedy pokud to jde). Informace o bodu by pak byla úplnější.
  • 0

#586 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 17:16

ToRo61 napsal/a:
Hmm, netušíš a přesto píšeš :);)...
ale máš pravdu, že tu trasu z GPX souboru/výletu GeoKuku lze doplnit jiným způsobem (POI, GPX s keškama) dohranými body. Některým z nás se ale zdá vhodné doplnit GPX z GeoKuku i o názvy těch bodů (tedy pokud to jde). Informace o bodu by pak byla úplnější.


Lol, tak teď jsem se ztratil ještě víc :-D
Původně jsem myslel, že jen netušíš, co je GPX:

Nepochopil jsem úplně, k čemu je export výletu do GPX?
V jakém programu takový GPX načtu?
Nebo je takovýto GPX určen jen pro GeoKuk?


Teď už já nemám tušení, o čem je vlastně řeč, takže se vzdávám a jdu zjistit, co je vlastně ten "výlet" vyexportovaný z GeoKuku a co se do něj snažíte doplnit. :-)
  • 0

#587 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 21:56

Roman_Jaromer napsal/a:
Zkoušel jsem si soubor GPX otevřít v MapSource, abych ji mohl nahrát do GPSky, ale hodilo mi to, že "nelze naimportovat"

V MapSource jsem dopadl stejně, ale do BaseCamp to GPX z GeoKuku importovat jde.
  • 0

#588 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 23:30

Zkoušel někdo do Geokuku nahrát prošlou trasu? Ať dám import výletu, nebo otevři výlet hází mi to chybu.
  • 0

#589 BlackReider

BlackReider

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 12:27

mel bych krapet jiny problem.. ale patri to sem .. nevite nekdo jak se odinstaluje geokuk ?.. nejde mi odebrat pres ovladaci panely..
  • 0

#590 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 14:22

Daku napsal/a:
Zkoušel někdo do Geokuku nahrát prošlou trasu? Ať dám import výletu, nebo otevři výlet hází mi to chybu.


Zkusil jsem naimportovat stopu z GPSky a ta se mi v pohodě zobrazila v Geokuku.
  • 0

#591 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 19:48

Plánuji jet na sever, kde už nejsou na mapy.cz podklady. Neexistuje nějaký způsob, jak dostat jiné mapy do GeoKůku? Snažil jsem se hledat na fóru a nějak jsem to nenašel... Předem díky za odpověď.
  • 0

#592 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 21:10

Roman_Jaromer: požadavek existuje http://code.google.c...s Verze Summary , ale má nízkou prioritu

BlackReider: já si stahuji lokálně geokuk.jar a pak nemám problém :-) . Nevím, jak jej používáš ty, ale určitě nic nezkazíš, když prohledáš disk a případné výskyty geokuk.jar smažeš a promázneš přes Java Control Panel (Ovládací panely) Temporary Internet Files
  • 0

#593 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 11:34

Mám problém se spouštěním Geokuku. Pokud ho spouštím přes Geokukem (přes jnlp) vytvořeného zástupce (odkazuje na javu do SysWAW64 a na geokuk někam do keše), Geokuk se normálně spustí. Pokud ale poklepu na geokuk.jar, jenom problikne Splashscreen geokuku a ukončí se. Makro GeoGetu udělá totéž - nespustí geokuk. Pokud použiju .bat, kde uvedu cestu k javaw do SysWAW64, spustí se GK. Zkusil jsem i v makru napsat cestu pro javu do SysWAW64, ale pak GG hlásí, že se GK nepodařilo spustit. Zkoušel jsem i odinstalovat javu a znovu nainstalovat (v.7), nastavit max512MB RAM pro JAVU, znovu nainstalovat makro do GG, Znovu GK. Nic nepomohlo. Ani ladicí režim, i to okno hned zmizí. V Eventlogu nic není (nenašel jsem). Systém je Win7, asociaci přípony .jar, kterou si ukradla Nokia jsem už spravil. Nenapadá mne co dál zkusit. Můžete poradit?
  • 0

#594 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 22:39

Roman_Jaromer napsal/a:
Plánuji jet na sever, kde už nejsou na mapy.cz podklady. Neexistuje nějaký způsob, jak dostat jiné mapy do GeoKůku? Snažil jsem se hledat na fóru a nějak jsem to nenašel... Předem díky za odpověď.

Neexistuje, v současné době program podporuje pouze české mapy.
  • 0

#595 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 22:41

ProKesTom napsal/a:
Mám problém se spouštěním Geokuku. Pokud ho spouštím přes Geokukem (přes jnlp) vytvořeného zástupce (odkazuje na javu do SysWAW64 a na geokuk někam do keše), Geokuk se normálně spustí.

Pokud ale poklepu na geokuk.jar, jenom problikne Splashscreen geokuku a ukončí se. Makro GeoGetu udělá totéž - nespustí geokuk.
Pokud použiju .bat, kde uvedu cestu k javaw do SysWAW64, spustí se GK.
Zkusil jsem i v makru napsat cestu pro javu do SysWAW64, ale pak GG hlásí, že se GK nepodařilo spustit.

Zkoušel jsem i odinstalovat javu a znovu nainstalovat (v.7), nastavit max512MB RAM pro JAVU, znovu nainstalovat makro do GG, Znovu GK. Nic nepomohlo. Ani ladicí režim, i to okno hned zmizí. V Eventlogu nic není (nenašel jsem).
Systém je Win7, asociaci přípony .jar, kterou si ukradla Nokia jsem už spravil.
Nenapadá mne co dál zkusit. Můžete poradit?

Zkus Java 6. A pokud máš nějaký problém, napiš to jako požadavek, budeš mít větší jistotu, že se to vyřeší.
  • 0

#596 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 22:51

Zkoušel jsem si označit kešky pro lov (+) nebo pro ignorování (-) a přitom mi program vyhodí problém: Vyjímka: "exc51a1" a u popisu: "Vyjímka při zpracování na pozadí". Přitom keška se označí jako keška k lovení (ignorování). Ovšem další problém mám při exportu těchto keší do Geogetu. Když dám Výlety - Výlet do Geogetu, tak se mi v Geogetu občas ukázaly jen některé kešky zvolené výlety... Jsou to jen drobnosti, jen jsem si říkal, že by to mohlo pomoct... Díky moc za spoustu práce, kterou věnuješ programu :-)
  • 0

#597 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 7:06

Roman_Jaromer napsal/a:
Zkoušel jsem si označit kešky pro lov (+) nebo pro ignorování (-) a přitom mi program vyhodí problém: Vyjímka: "exc51a1" a u popisu: "Vyjímka při zpracování na pozadí".


V takovém případě použij tlačítko pro výpis detailů chyby vlevo dole, pak napiš popis chyby na http://code.google.c...kuk/issues/list a ten výpis k tomu připoj. Následně má autor šanci, něco s tím udělat.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#598 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 9:16

LudekV napsal/a:
V takovém případě použij tlačítko pro výpis detailů chyby vlevo dole, pak napiš popis chyby na http://code.google.c...kuk/issues/list a ten výpis k tomu připoj. Následně má autor šanci, něco s tím udělat.

Díky za tip a omlouvám se za zdržování, vyřešeno... Už kdysi mi JAVA dělala problémy při umístění souborů v adresářích s diakritikou, tak jsem je přehodil jinam, ale jaksi jsem zapomněl na odkazy na tyto dva soubory (lovím.ggt a ignoruji.ggt). Po opravě cesty už chyba hlášena není.

Bohužel problém s volbou "Výlet do GeoGetu" stále přetrvává a stále se v GG nezobrazí všechny vybrané kešky...
  • 0

#599 davi1981

davi1981

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 11:08

Zdravím, měl bych dotaz ohledně EXE verze geokuk (3.3.1), konkrétně se to týká PROXY. Když zpustím geokuk pluginem z geogetu, tak to pracuje v pořádku, ale když ho zpustím tím exáčem, tak se to nedostane přes proxy. Jde to někde nastavit? Dík za odpověď.
  • 0

#600 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 16:39

Ahoj, potřeboval bych poradit. Přeinstaloval jsem pc a nahrál geoget gasp. Bohužel již nefunguje export do geokuku. Nyní bohužel neumím provést úpravu, tak aby vše fungovalo, jako před tím. Tj export skrze geoget a pak na ploše otevření geokuku samostatně. Prosím tedy o radu. Jsem ochoten vše provést skrze team viewer.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama