Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#501 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 31 prosinec 2010 - 17:19

sobikovi napsal/a:
Marně hledám, asi to nejde... Dá se nějak nastavit průhlednost a barva toho černého kruhu obsazenosti? Něco jako je u toho kruhu zvýraznění?

Jo a k čemu jsou dobré ty 2 druhy kruhů? Díky za radu.


Při zobrazení kruhů jsou na pravé straně vidět nenápadné posuvníky. Těmi se nastavuje průhlednost a sytost černé ....
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#502 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2010 - 17:36

XiXi_team napsal/a:
Při zobrazení kruhů jsou na pravé straně vidět nenápadné posuvníky. Těmi se nastavuje průhlednost a sytost černé ....

aha, díky za radu.
  • 0

#503 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:23

Mohu ještě jednu radu? JAk zobrazím nalezené keše v tomto programu nemohu to najít
  • 0

#504 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 12:04

Na to je ikona v toolbaru :) - s popiskem 'Vztah: Nalezené'. Jinak ti doporučuji zobrazit celé dialogové okno 'Nastavení Filtrovaní' - 1. ikona vlevo na toolbaru.
  • 0

#505 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 21:01

jj děkuji já to před tím zkoušel, ale nebyla načetlá správná databáze
  • 0

#506 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 23:53

Vánoce za 10 minut končí, takže je také načase tu Vánoční verzi dodělat. Inu, je venku. A co je v ní nového? Randrování obrázků. Můžete si nechat vyrendrovat obrázek tak velký, jak je velká Vaše operační paměť v počítači a ten třeba vytisknout. Geokuk nově nyní umí vytvořit kalibrované soubory KMZ pro GoogleEarth nebo kalibrované soubory pro OziExplorer a to dokonce pro free verzi, protože kalibruje na dva body a mapu nejdříve otočí přesně na sever. Musíte však zvolit rozežraný formát BMP. Tak přeji hodně štěstí s novou verzí programu. V záloze už nic nemám. Co Geokuk neumí, to v něm a musí se to naprogramovat, takže to půjde zase o trochu pomaleji. A jak to vypadá, stavba psí boudy dostává pomalu vyšší prioritu než vývoj Geokuku. Ale drobnosti udělat můžu.
  • 0

#507 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 20:34

Ahojky, Prosím o radu. Po instalaci nejnovéjsí verze Geokuku 2.3.0, kdyz chci nahrát kesky z GG do Geokuku tak se vytvoří náhradní adresař, kde znak s diakritikou se nahradi nějakým kódem. Cestu k datovým souborům GeoKuku je s diakritikou, Až doposud to nevadilo a všechno fungovalo při exportu keší z GG do GeoKuku bezvadně. Bohužel změna adresáře bez diakritiky není možná. Díky za pomoc.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#508 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:22

rodinka veverek napsal/a:Tak přeji hodně štěstí s novou verzí programu. V záloze už nic nemám. Co Geokuk neumí, to v něm a musí se to naprogramovat, takže to půjde zase o trochu pomaleji. A jak to vypadá, stavba psí boudy dostává pomalu vyšší prioritu než vývoj Geokuku. Ale drobnosti udělat můžu.


Takze zabudovani google map neprobehne? :(
  • 0

#509 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 15:36

Archi1 napsal/a:
Ahojky,
Prosím o radu. Po instalaci nejnovéjsí verze Geokuku 2.3.0, kdyz chci nahrát kesky z GG do Geokuku tak se vytvoří náhradní adresař, kde znak s diakritikou se nahradi nějakým kódem. Cestu k datovým souborům GeoKuku je s diakritikou, Až doposud to nevadilo a všechno fungovalo při exportu keší z GG do GeoKuku bezvadně. Bohužel změna adresáře bez diakritiky není možná. Díky za pomoc.

Zkus popsat podrobněji a přesně. Jaký adresář se vytvoří, kde? Co jsi tam zadával?
  • 0

#510 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:06

rodinka veverek napsal/a:

Archi1 napsal/a:
Ahojky,
Prosím o radu. Po instalaci nejnovéjsí verze Geokuku 2.3.0, kdyz chci nahrát kesky z GG do Geokuku tak se vytvoří náhradní adresař, kde znak s diakritikou se nahradi nějakým kódem. Cestu k datovým souborům GeoKuku je s diakritikou, Až doposud to nevadilo a všechno fungovalo při exportu keší z GG do GeoKuku bezvadně. Bohužel změna adresáře bez diakritiky není možná. Díky za pomoc.

Zkus popsat podrobněji a přesně. Jaký adresář se vytvoří, kde? Co jsi tam zadával?

Ahojky
Standartně se GeoKuk instaluje na systémový disk C, kde jsou umístěny i jeho soubory, ale ty tam zabírají spoustu místa, pokud se z Geokukem pracuje. Tak jsem v Geokuku v Umístění souborů přepsal jeho cesty na pracovní disk do složky z názvem "Táta". To znamená disk:\Táta\Geocaching\geokuk. Až do předchozí verze tohle umístění nevadilo a všechno pracovalo bezvadně.
Nyní když v GG si vytvořím seznam keší a exportuju je do GeoKuku tak export proběhne ne do nastaveného adresáře disk:\Táta\Geocaching\geokuk\kesky20110108193222, ale vytvoří se nový adresář disk:\Tu00e1ta\Geocaching\geokuk\kesky20110108193222. Bohužel změna tohoto adresáře aby byl bez diakritiky není možná. Díky za radu. Verze GeoKuk verze 2.3.0, skriptu - 1.7 a Win 7,
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#511 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:33

Ahoj, už delší dobu mám problémy s tím, že po instalaci nové verze GeoKůku se mi stále spouští starý GK. Když změním odkaz na nový stažený soubor ručně, tak to jde. Jenže když třeba z GG spustím makro pro export keší pro GK, tak se mi spustí stará verze GeoKůku. Jinak to co tu zmiňoval Archi1 tak mi to taky dělá, ale předpokládám, že se jedná o chybu skriptu pro GG, který asi neumí českou diakritiku (verze skriptu snad nejnovější - 1.7 a Win 7). Zkusil jsem GeoKůk odinstalovat a opět nainstalovat, stejně se mi z GG spouští stará verze programu. PS.: Trochu mi chybí možnost vypnout si "neodlovené" kešky stiskem tlačítka, nešlo by tam tuhle ikonku přidat? O jednu ikonku více či méně ;-)
  • 0

#512 trestidlo

trestidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 21:15

Ahoj, Geokuk a GSAK jsou ted dva moje nejoblibnejsi programy pro Geocaching, tak bych chtela autorovi Geokuku moc a moc podekovat za tak super dilo. Vsechno mi funguje a mapicky z Geokuku kazdy obdivuje. Chtela bych se poptat: drive bylo okno filtru nastaveno tak, ze na 'option' napr. 'Aktivni' bylo mozno kliknout (tusim ze pravym tlacitkem mysi) a 'option' se presunula do toolbaru. To jiz ted nelze od te doby, co jsou tam ikony napevno. Je mozne toto opet zabudovat do programu? Pripadne mne by stacilo by dat to toolbaru moznost 'Neni vylusteno' Dekuji pekne Trestidlo
  • 0

#513 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 21:33

Ja vlastne take Veverkam nepodekoval. GeoKuk jsem zkusil na Medwynovu radu a doporuceni a lituju ze jsem to neudelal driv! To je tak neskutecne rychla vec. Je to tak rychle, ze nemuze byt napsane v jave!? Pouzivam to pro planovani vyletu kdyz potrebuju videt kde jsou kesky kolem trasy vcetne vrstevnic a jsem moc a moc spokojeny. Diky! PS: Fakt chvalim. A nic nechci. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#514 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 14:21

Ten klik na pravé tlačítko ve filtru je pryč, neboť to bylo dost nesystémové a moc to nefungovalo, možná to tam někdy přidám (lépe), ale není to napořadu dne. Nicméněně další užitečné ikony se tam přidat dají.
  • 0

#515 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 16:02

Prosím, a jak bych odinstaloval starou verzi, aby se mi neustále nespouštěla ta (při zapnutí makra v GG), i po nainstalování nové verze?
  • 0

#516 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 21:25

Kokni se, kam sis nainstaloval novou verzi a zmen v makru spousteni, nastav tam spravnou (tu novou) cestu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#517 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 23:43

Archi1 napsal/a:
..... Tak jsem v Geokuku v Umístění souborů přepsal jeho cesty na pracovní disk do složky z názvem "Táta". To znamená disk:\Táta\ je do GeoKuku tak export proběhne ne do nastaveného adresáře disk:\Táta\Geocaching\geokuk\kesky20110108193222, ale vytvoří se nový adresář disk:\Tu00e1ta\Geocaching\geokuk\kesky20110108193222. Bohužel změna tohoto adresáře aby byl bez diakritiky není možná. Díky za radu. Verze GeoKuk verze 2.3.0, skriptu - 1.7 a Win 7,

Zkoušl jsem nastavit geokuk, aby četl ve složce s diakritikou a není žádný problém (pod Windows), pravděpodobně to bude problém toho makra do geogetu. u00e1 je unicode escape sekvence pro znak 'á'.
  • 0

#518 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 23:54

Roman_Jaromer napsal/a:
Ahoj,
už delší dobu mám problémy s tím, že po instalaci nové verze GeoKůku se mi stále spouští starý GK. ... ;-)

To je problém toho Javovského webstartu (myslel jsem, že to mají vymyšleno lépe :(). On totiž každou verzi považuje za zcela jiný program.

Na seznam všch nainstalovaných programů se podíváš : Ovládací panely / Programy / Java / záložka General a dole tlačítko View.... Intuitivní, že? ;) A uvidíš tam hromadu všech verzí geokuku, klidně to můžeš promáznout.

Geokuk při instalaci vytvoří zástupce na ploše a v menu (jinde to Java neumí). Pokud ji necháš, tam kde je a spoštíš to touto ikonou, při instalaci nové verze se ikona aktualizuje a spouští se nová verze. Pokud si však ikonu někam přesuneš, tak máš smůlu a bue se spouštět stále verze stará.
  • 0

#519 trestidlo

trestidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 6:39

Dekuji moc za novou verzi a vyrizeni me prosby, to bylo v cuku letu:)
  • 0

#520 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 7:08

Ahoj. Velmi bych uvítal podporu proxy (nejlépe řešenou přes plugin do GeoGetu, neb samostatně GeoKuk nepoužívám). Jde to sice i polovičatě dle návodu, ale musíte uznat, že to není zrovna ideální řešení. Nejlepší by bylo, kdyby šel plugin konfigurovat podobně jako jiné ve správci pluginů, a zde by se doplnilo nastavení proxy a hesla. Díky za úvahu. EDIT: tak beru zpět. Žádné z nabízených řešení mi nefunguje. Mapy prostě nestahuje a vyhazuje chybové hlášky. První varianta nefunguje vůbec neb java webstarter hlásí unable to launch ... http://wiki.geocachi...okuk_-_firewall
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama