Přejít na obsah


Fotka

Doplnek do Mozilla Firefox - GPX Download


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
227 odpovědí na toto téma

#141 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 17:18

Vidim, ze kazdy mluvime o necem jinem. Nic jsem v uvedenem soubouru needitoval, protoze to neumim. Jak jsem psal - stahnul jsem si uvedenou KESKU GC1F6FT do PC tu pretahl mysi do Oregonu. V tomto pripade je vse OK. Kdyz ale tuto kesku otevru v PC programem easyGPS a opravim ze stavu "unavailable" do stavu "Not yet found" a posleze zapisu do Oregonu zobrazuji se hodnoty s (.5) jako 5 hvezdicek. Tu opravu souboru .gpx jsem delal, protoze jsem si myslel, ze to je nutne aby nebyl nejak zablokovan. Lepsi to popsat neumim a muj zaver je, abych edit uvedeny v easyGPS nepouzival. Asi za to muze ten edit v easyGPS. V priloze posilam soubor, ktery jsem zpetne stahl z Oregonu a ktery pise nesmysly.
  • 0

#142 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 9:10

vousac napsal/a:
Kdyz ale tuto kesku otevru v PC programem easyGPS a opravim

Aha, mas pravdu, easyGPS pri kazdom ulozeni zmeni desatinnu bodku na desatinnu ciarku a GPS to nevie pochopit, tak precita len tu poslednu cast. Vo vseobecnosti vacsina kesovacich programov rozsaha GPX subory na nepoznanie. Este pre zaujimavost, kde ten easyGPS pise 'unavailable'? Nejak to tam neviem najst.
  • 0

#143 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 9:52

Dekuji za vysvetleni uz jsem myslel, ze totalne blbnu. K tomu unavailable - otevru klepnutim stazemou kesku **.gpx na radku pod textem kesky jsou ve sloupcich jednotlive parametry a cely radek je preskrtnut. Poklepnuti pravym tlacitkem na radek se otevre menu, kde jeden z parametru je edit. Po poklepu na nej se otevre dalsi menu se ctvereckem pro volbu stavu kesky (unvaliable, not yet found, atd). Zvolil jsem tedy "not yet found" potvrdil a vratil se - a radek prestal byt preskrtnut. Takze jsem si rekl ted je OK ve spravnem stavu tedy - jeste jsem nenasel. Tim jsem ale zjevne zpusobil prepsani des. tecky na carku a Oregon pochopil 1.5 jako 5. Proste ten edit easyGPS asi radsi neuzivat.
  • 0

#144 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:42

drevorubac, pekne si to spravil, ej to super vecicka.

Pri stahovani jednej kese, mi to ponuklo na stiahnutie postupne vsetky (celkovo 4) obrazky vlozene ownerom. Spoilerom nebol ani jeden. Neviem, ci to am takto fungovat. Kazdopadne to nevadilo :) Bola to kes Modry most http://www.geocachin...fc-332892c0ea13

Mam otazku, ci by neslo tam pridat to pridavanie suradnic do fotky. To co vymyslel Klama. Ja viem, furt nieco vymyslam. To len ak budes niekedy robit pripadne dalsi update.

Super ze si tie foto zaradil, ej to fajne.
velmi pekne dakujem.
  • 0

#145 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:58

Nando78 napsal/a:
drevorubac, pekne si to spravil, ej to super vecicka.

Pri stahovani jednej kese, mi to ponuklo na stiahnutie postupne vsetky (celkovo 4) obrazky vlozene ownerom.

Som rad ze si rad ;). Posledne dva obrazky ti dalo stiahnut lebo maju v nazve spoiler. Ak ich tak autor oznaci a nie je to pravda, s tym hold nepohnem. Tie dva predtym ti dalo stiahnut lebo bug, pozriem sa na to ;)

Nando78 napsal/a:
Mam otazku, ci by neslo tam pridat to pridavanie suradnic do fotky. To co vymyslel Klama.

Ani moc nie, to by som musel dokreslovat do obrazka a nepredpokladam ze by firefox na to mal nejaku kniznicu.
  • 0

#146 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 15:19

Vyrobil som novu verziu, opravil som detekciu spoilerov (to co hlasil Nando78) a zobrazovanie v EasyGPS (to co hlasil vousac).
  • 0

#147 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 16:33

drevorubac napsal/a:
Vyrobil som novu verziu, opravil som detekciu spoilerov (to co hlasil Nando78) a zobrazovanie v EasyGPS (to co hlasil vousac).

Nevím čím to je, ale FF nenajde aktualizaci. Staženo ručně a nainstalováno..
  • 0

#148 elimira

elimira

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 21:00

protoze jde o experimentalni extenzi drevorubac: jak to funguje s temi obrazky? cetl jsem tu, ze by se mohly stahovat do special adresare napr "kod_kesky", ale nic takoveho jsem nezaznamenal kdyz ulozim napr tuto kesku: http://www.geocachin...35-fb31c2ab6186 tak mam jen gpx a nic vice (odkazy na obrazky jsou na www) vsiml jsem si, ze je pomalejsi nacteni na listing na webu - je to parsovanim? PS: moc moc diky za tuto ext.
  • 0

#149 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 11:55

elimira napsal/a:
drevorubac: jak to funguje s temi obrazky?

Kazdy obrazok prilozeny ku keske ma nejaky nazov a popis, tie sa zobrazuju v zozname obrazkov, ktory je tesne nad logmi. Toto rozsirenie nestahuje vsetky obrazky (to by bolo otravne), ale len tie, ktore maju v nazve alebo popise niektore z klucovych slov. Standardne su to spoiler, hint a clue, ale v nastaveniach rozsirenia sa daju menit. Napr. k tejto keske
http://www.geocachin...fc-332892c0ea13
sa stiahnu posledne dva obrazky. Na miesto kam to ma stiahnut sa spyta pre kazdy obrazok zvlast.

elimira napsal/a:
vsiml jsem si, ze je pomalejsi nacteni na listing na webu - je to parsovanim?

Stranka sa parsuje az ked spustis stahovanie gpx suboru. Spomalenie sa da vsimnut len ked su zobrazene vsetky logy a je ich vela (nad 100). Ak si to ale skusal v nedelu, tak to je vseobecne znamy jav, ze vtedy je stranka geocaching.com hodne pomala ;)
  • 0

#150 elimira

elimira

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 12:25

diky za informace chapu tedy dobre, ze je "chyba" autora, ze neoznacil poradne obrazky napr zde: http://www.geocachin...6a-47b293ecbd6b kdyz se mi nestahnou
  • 0

#151 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 21:11

elimira napsal/a:
chapu tedy dobre, ze je "chyba" autora, ze neoznacil poradne obrazky

Hm, to stahovanie obrazkov bolo myslene na stahovanie spoilerov, ktore je dobre mat pri sebe v terene. Naco chces stiahnut tieto obrazky? Btw dik za sifru ;)
  • 0

#152 elimira

elimira

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 9:03

kdyz nemam u teto kesky obrazky u sebe (mimo pc, offline, ...), tak ji nemam sanci odlovit, protoze nemam jak lousknout sifru, ktera je prave na zminenych obr znazornena
  • 0

#153 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 9:41

elimira, ved si tu sifru ako obrazok normalne daj do gps, to mozes len vtedy, ak tvoja gps podporuje pozeranie obrazkov. inak si to treba vytlacit, alebo dat do mobilu, alebo dat do pda...
  • 0

#154 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 20:51

Odporucam upgrade na novu verziu 1.100402b. Zmenil sa sposob ako sa na stranke geocachingu zobrazuju hinty a stara verzia bude o kazdej keske tvrdit, ze nema ziadne ;)
  • 0

#155 elimira

elimira

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 21:24

Nando78 napsal/a:
elimira, ved si tu sifru ako obrazok normalne daj do gps, to mozes len vtedy, ak tvoja gps podporuje pozeranie obrazkov.
inak si to treba vytlacit, alebo dat do mobilu, alebo dat do pda...

mam jen se c702
a kdyby to ukladalo obrazky i tyto, tak bych si je mohl prohlednout jako beznou fotku
  • 0

#156 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 21:55

drevorubac napsal/a:
Odporucam upgrade na novu verziu 1.100402b. Zmenil sa sposob ako sa na stranke geocachingu zobrazuju hinty a stara verzia bude o kazdej keske tvrdit, ze nema ziadne ;)

kde najdem novu verziu? ked dam vyhladat aktualizacie v doplnkoch vo ff tak mi nenajde novu verziu... dik
  • 0

#157 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 8:55

tu https://addons.mozil...fox/addon/45777
  • 0

#158 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 16:42

drevorubac, a neslo by predsa zapracovat to tagovanie fotky? klamovi to v mozigu ide, zial ja som bez moziga. je aj akasi verzia cez GSAK = http://garminoregon....for a geocache? ale neviem, ci je to nieco, co by ti to ulahcilo. kazdopadne, je to dobry kesknastroj. dik
  • 0

#159 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 13:55

Prosim o radu. mam nejnovejsi doplnek 1.100402b a Oregona 300 Stahnu si do opčítače gpx soubor, a potom pres USB nahraju do Garmina. V GPS si najedu na informace o cache, vse tam je spravne, obtiznost, listing, kdo nasel, jen ten HINT ne. kdyz se do toho GPX kouknu na pocitaci tak tam je : <groundspeak:encoded_hints>[CZ] zivy vyvrat[EN] living fallen tree</groundspeak:encoded_hints> Proc ho ten Oregon nevidi? Dekuji
  • 0

#160 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 14:27

Spook napsal/a:
kdyz se do toho GPX kouknu na pocitaci tak tam je :

<groundspeak:encoded_hints>[CZ] zivy vyvrat[EN] living fallen tree</groundspeak:encoded_hints>

Proc ho ten Oregon nevidi? Dekuji

Oregon 300 mam aj ja a hint sa zobrazuje az ked zapnes navigaciu ku keske. Potom v hlavnom menu vyberies Geocaches -> Show hint. Ked len na mape kliknes na ikonu kesky a potom na jej nazov, tak ti zobrazi vsetko okrem hintu. Ak ho nevies najst ani tak, tak mi pls posli screenshot obrazovky na ktorej to hladas.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka