Přejít na obsah


Fotka

Doplnek do Mozilla Firefox - GPX Download


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
227 odpovědí na toto téma

#161 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 14:41

je to tam. Omlouvam se a moc dekuji za pomoc.
  • 0

#162 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 15:46

Nando78 napsal/a:
drevorubac, a neslo by predsa zapracovat to tagovanie fotky?
klamovi to v mozigu ide, zial ja som bez moziga.

je aj akasi verzia cez GSAK = http://garminoregon....for a geocache?

ale neviem, ci je to nieco, co by ti to ulahcilo.
kazdopadne, je to dobry kesknastroj.
dik

Pozeram na to hodinu ako debil a neviem moje GPS presvedcit, aby mi k waypointu zobrazilo obrazok. Nemas nahodou gpi subor, v ktorom je waypoint s funkcnym obrazkom? (a gpx, z ktoreho si to vygeneroval)
  • 0

#163 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 17:09

Skopirovane z ineho vlakna
Jedna keska
Po skompilovani(poi)
Ono existuju dve metody, bud to das vsetko do jedneho podadresara odkial si to loader vytiahne alebo to urobis takto ako ja...


  • 0

#164 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 8:36

klama napsal/a:
Skopirovane z ineho vlakna
Jedna keska
Po skompilovani(poi)
Ono existuju dve metody, bud to das vsetko do jedneho podadresara odkial si to loader vytiahne alebo to urobis takto ako ja...

Hm, chapem tomu spravne, ze ked skopirujem gpi subor do \Garmin\POI\ a potom vleziem do Where to? -> Extras -> All databases -> Studeny hrad -> klik na tlacitko uplne hore, tak v listingu by som mal vidiet obrazok? Lebo ho tam nevidim.
Ak bude stacit do gpx suboru pridavat <link> na stiahnuty spoiler, tak to nie je problem, len to nemam ako testovat.
  • 0

#165 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 8:48

Neviem ako sa to pouziva v garmine, pretoze ho nemam... Robim to len "naslepo", to ci tam opbrazok je, sa presvedcim nepriamo otvorenim gpi suboru v nejakom vieweri/TC/, kde je vidiet, ze tam poiloader skompiloval aj "Exif" identifikator obrazku... Pokial by daco nebolo v poriadku tak tam ten obrazok nebude a gpi subor bude podstatne kratsi...
  • 0

#166 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 10:39

ak treba nieco otestovat na 550ke, rad pomozem. Len mi musite presne povedat co, nakolko som lama :)
  • 0

#167 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 14:18

Jeste dotaz, nesel by tento bajecny plugin udelat i pro Firefox pod MAC OSX ?
  • 0

#168 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 14:36

klama napsal/a:
Neviem ako sa to pouziva v garmine, pretoze ho nemam... Robim to len "naslepo", to ci tam opbrazok je, sa presvedcim nepriamo otvorenim gpi suboru v nejakom vieweri/TC/, kde je vidiet, ze tam poiloader skompiloval aj "Exif" identifikator obrazku...
Pokial by daco nebolo v poriadku tak tam ten obrazok nebude a gpi subor bude podstatne kratsi...

Ze je obrazok v gpi ti verim, podobne som ho tam nasiel. Takyto gpi subor sa podarilo vyrobit aj mne. Len neviem svoj Oregon 300 presvedcit, aby mi ho zobrazil. Ty mas nejake gps alebo soft ktory ti zobrazi obrazok z toho gpi?
  • 0

#169 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 14:40

Nando78 napsal/a:
ak treba nieco otestovat na 550ke, rad pomozem. Len mi musite presne povedat co, nakolko som lama :)

Skus si stiahnut gpi subor na ktory linkoval klama ako "Po skompilovani(poi)", nahraj ho do gps do \Garmin\POI\TestPoi.gpi. V gps by ti mal pribudnut bod s nazvom Studeny hrad. Zapni navigaciu na neho a pohladaj, ci ti niekde v jeho popise zobrazuje obrazok. Ak hej, posli screenshot.
  • 0

#170 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 14:43

Spook napsal/a:
Jeste dotaz, nesel by tento bajecny plugin udelat i pro Firefox pod MAC OSX ?

Skusal si ho na OSX pouzit?
Rozsirenia do Firefoxu standardne funguju pod vsetkymi OS kde aj Firefox, ak autor nespravi nieco platformovo zavisle, co som nerobil. Druha vec je, ze som to neskusal, lebo nemam ako. Takze mozes byt moj beta tester ;)
  • 0

#171 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 15:00

Tak vyzkouseno. Slape v pohode. Testovano na MacOS X 10.6.3 :)
  • 0

#172 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 15:50

drevorubac napsal/a:

Nando78 napsal/a:
ak treba nieco otestovat na 550ke, rad pomozem. Len mi musite presne povedat co, nakolko som lama :)

Skus si stiahnut gpi subor na ktory linkoval klama ako "Po skompilovani(poi)", nahraj ho do gps do \Garmin\POI\TestPoi.gpi. V gps by ti mal pribudnut bod s nazvom Studeny hrad. Zapni navigaciu na neho a pohladaj, ci ti niekde v jeho popise zobrazuje obrazok. Ak hej, posli screenshot.


zial neviem spravit screenshot, tak aspon popisem (pripadne daj vediet ako sa robi)

stiahol som si ten subor. V GS vytvoril POI folder a nahral ho tam. V graminovi cez Where to/Extras/tradi som nasiel ten bod (vo waypointoch nebol, ani v kesiach cez Find geocache - asi preto ze to neni gpx).
Da sa nan navigovat.
Ked si nan kliknem, je tam listing kesky - Nazov, lokacia, suradnice,
Vzdialenost k bodu. nasleduje Obrazok spoilera (je rovnaky ako na gc tranke pozeral som si to). Potom ide popis kesky, 5 poslednych logov a uplne an konci ej hint textovy odkryptovany.


vyzera to zaujimavo. ak to spravne chapem, tento sposob nevzuyiva geocachng mode u garminov, vsak? Neda sa teda zalogovat v garmine a pouzit fieldsnotes.
  • 0

#173 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 15:54

Nando78 napsal/a:
zial neviem spravit screenshot, tak aspon popisem (pripadne daj vediet ako sa robi)

stiahol som si ten subor. V GS vytvoril POI folder a nahral ho tam. V graminovi cez Where to/Extras/tradi som nasiel ten bod (vo waypointoch nebol, ani v kesiach cez Find geocache - asi preto ze to neni gpx).
Da sa nan navigovat.
Ked si nan kliknem, je tam listing kesky - Nazov, lokacia, suradnice,
Vzdialenost k bodu. nasleduje Obrazok spoilera (je rovnaky ako na gc tranke pozeral som si to). Potom ide popis kesky, 5 poslednych logov a uplne an konci ej hint textovy odkryptovany.


vyzera to zaujimavo. ak to spravne chapem, tento sposob nevzuyiva geocachng mode u garminov, vsak? Neda sa teda zalogovat v garmine a pouzit fieldsnotes.

Screenshot netreba, popisal si to dost podrobne [;)]. Mas pravdu, garmin sa na taketo nieco pozera ako na Point Of Interest (krcma, autoservis, ...) s podrobnym popisom, nie ako na kesku. Takze nejde logovat a tak. Jedna moznost by bola mat na jednom mieste na mape aj kesku aj POI, pouzivat len tu kesku a ked chces vidiet spoiler, tak sa prepnut na POI. Co je samozrejme uchylne, presne v style garminu. Niekto nejaky lepsi napad?
  • 0

#174 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 12:45

Tiez sa mi to nezda ako stastne riesenie, kvoli tomu logovaniu. Pre 550ky by mozno bolo riesenie ulozit fotohint samostatne so suradnicami ako fotku, na ktoru sa da navadzat. nasledne ked neviem najst kes, kuknem cez mapu fotku. Ale je to take kostrbate riesenie. Teraz ej to vcelku v poho, jedine ak mam vela kesi, tak sa stracam, ktorz hint kam patir :-D ale zase to enni otazka zivota a smrti, zatial sa v pohode dari aj bez fotohintu. Ale uz sa mi parkrat nezadarilo. Pre tie pripady, je fajn, ze to stahuje fotohinty, aj netagovane :)
  • 0

#175 Sekosovi

Sekosovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 17:39

nejde mi doplněk ,když dám stáhnout napíše mi to: Unable to extract author from current page. This shouldn't have happened. Check if there is an updated version of GPX Downloader at addons.mozilla.org. If that doesn't help, please send the dump that will be generated to mmx@addons.ksp.sk nevíte co s tím?
  • 0

#176 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 19:27

Sekosovi napsal/a:
nejde mi doplněk ,když dám stáhnout napíše mi to:

Unable to extract author from current page.
This shouldn't have happened. Check if there is an updated version of GPX Downloader at addons.mozilla.org. If that doesn't help, please send the dump that will be generated to mmx@addons.ksp.sk

nevíte co s tím?


chod do ff NASTROJE - DOPLNKY - klikni na GC.COM GPX DOWNLOADER - MOZNOSTI a zaskrtni I AM USING SCRIPT...

a pojde stahovat kes ;)
  • 0

#177 Sekosovi

Sekosovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 19:33

Funguje!!! Díky moc za pomoc
  • 0

#178 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 12:01

Chtěl bych se zeptat, zda-li tato utilitka jen vytváří GPX podle dat na stránce nebo opravdu stahuje GPX co nabízí Groundspeak. Potřeboval bych vidět jak vypadá originální GPX, ale nejsem PM.
  • 0

#179 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 12:08

PetrX napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, zda-li tato utilitka jen vytváří GPX podle dat na stránce nebo opravdu stahuje GPX co nabízí Groundspeak.
Potřeboval bych vidět jak vypadá originální GPX, ale nejsem PM.

Utilita vytvara GPX zo zobrazenej stranky (nelezie ani na internet, funguje aj na stiahnuty listing). Medzi oficialnym GPX a tymto je niekolko umyselnych rozdielov. Jeden priklad oficialneho mas v prilohe.
  • 0

#180 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2010 - 11:26

Ahojte, mam dotaz k importu dat GPX do iPhonu. Už jsem se setkal u nekolika kešek s tím, že nejdou naimportovat do SW Geocaching with geosphere, který mám oficialne koupený. Export a odeslani na gmail je O.K. ale při pokusu o import aplikace spadne. Naposledy při importu keše GC250QR. Netušite, co je u teto keše tak špatně, že to nefunguje? Jinak je to perfektní doplněk. Díky za něj Ondřej
  • 0
kačer




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama