Přejít na obsah


Fotka

Doplnek do Mozilla Firefox - GPX Download


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
227 odpovědí na toto téma

#121 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 11:49

Drevorubac, mna napada odlisovanie pomocou nazvu fotky ownerom vlozenej. Myslim, ze 90 percent fotohintov ma v nazve tieto dva stringy: "hint" alebo "spoiler". Stiahnut by sa to mohlo do galerie pod menom kesky. (posudzujem to z pohladu oregonistu 550)
  • 0

#122 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 13:53

vecer otestuju na gps, ale zatim to vypada ze stahuje vse korektne i s hintem. Jedine prani bych mel aby to GPX pod ikonkou bylo mensim fontem Diky moc
  • 0

#123 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 14:34

Nando78 napsal/a:
Stiahnut by sa to mohlo do galerie pod menom kesky. (posudzujem to z pohladu oregonistu 550)

Galeriou myslis Windowsovy adresar My pictures? Tam si to asi nikto tak lahko nevismne ze nieco pribudlo. Ja som rozmyslal ze by sa to mohlo ulozit do toho isteho adresara pod tym istym menom ako .gpx, len koncovku vymenim za .jpg. Problem bude ked tam taky subor uz bude existovat, pouzivatel si totiz vyberal len umiestnenie .gpx suboru.
  • 0

#124 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 16:00

z mojho pohladu Oregonistu si to predstavujem takto: 1. v hinte (ten ktory dekryptujes) sa prida komentar "Pozri fotohint" 2. Samotny fotohint sa ulozi ako gckodKese.jpg priamo v gpx suboroch. Pokusne som vzal jednu fotku. Premenoval som ju na nazov jednej kese, ktorej gpx mam v gpsku. Koncovku som dal jpg. Obrazok som nahral do GPS do garmin/gpx = tam kde su vsetky gpx subory. V pohode som si ho pozrel v glaerii obrazkov. Mozigo sice umoznuje stiahnut vsetky fotky ku kesi, ale to je zbytocne. Nas zaujimaju najma fotohinty, ktore maju tu vlastnost, ze ich tam vlozil owner kese a ako som sponinal obsahuju v nazve string "spoiler", alebo "hint" resp. "fotohint" Ked budem mat v hinte napisane, ze mam pozriet fotohint, urcite rad na to preklikam. nedavno som siel napr. po kes a nemal som fotohint, lebo som is nevsimol ze ho keska vyzaduje, takze mi to chybalo. predpokladam, ze ste uz cosi podobne zazili. Takze by to tak mohlo fungovat, ci nie?
  • 0

#125 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 11:08

Nando78 napsal/a:
2. Samotny fotohint sa ulozi ako gckodKese.jpg priamo v gpx suboroch.

Tym chces povedat, ze .gpx subory si stahujes priamo na gps pripojene cez usb? To je jedna moznost, ja som zvyknuty stahovat to na pocitac a potom naraz nakopirovat. A riesil som, ako ten fotohint pri kopirovani neprehliadnut.

Nando78 napsal/a:
Pokusne som vzal jednu fotku. Premenoval som ju na nazov jednej kese, ktorej gpx mam v gpsku.

Napada mi, tvoja masina zobrazuje nazvy suborov? Ak by si takto nahral viac fotohintov naraz, bude problem odlisovat ktory patri ku ktorej keske.
  • 0

#126 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 11:52

Mozigo sice umoznuje stiahnut vsetky fotky ku kesi, ale to je zbytocne. Nas zaujimaju najma fotohinty, ktore maju tu vlastnost, ze ich tam vlozil owner kese a ako som sponinal obsahuju v nazve string "spoiler", alebo "hint" resp. "fotohint"

Ano Mozigo umoznuje stiahnut aj vsetky ale aj
"iba spoiler" ktory si sam mozes zadefinovat - impicitne sa za spoiler povazuje "spoiler,spojler,hint,napoveda,"
  • 0

#127 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 14:57

Pokial to nezautomatizujes, asi si ich budem musiet kopirovat :) S tym zoradovanim mas pravdu, pokial viem nejde zoradovat podla nazvu (oregon 550) Fotky sa zoraduju podla datumu. Ak pouzivam tvoj updater, tak zvacsa pre kesky na najblizsie dni, takze potom sa ten hint da podla casu odhadnut, ktory patri ku konkretnej keske. Myslis, ze to je moc komplikovane? Kazdopadne aj tak je tvoj downloader supervec, velmi jednoducjha pre lamu ako ja :) Klama, vdaka ze si ma opravil, ja mozigo detailne neovladam. Som rad ze to ide aj takto :) dik
  • 0

#128 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 21:15

Chlapi už někdo vyřešil těch zatracených 8 kB?? Jakmile stahuju multinu tak je to samozřejmě málo. Co s tím? Dík za radu Juraf369
  • 0

#129 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 10:35

myslim ze MoZiGo vie stahovat listing ako fotku, alebo nieco take, ale to ti lepsie vysvetli KlaMa. Je ale moznost, ze som zase nieco nepochopil :-D
  • 0

#130 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2010 - 10:10

drevorubac, no ak musis fotohint kopirovat na komp a nasledne ho kopirovat do GPS, mozno by stalo za to zautomatizovat to. Myslis, ze je to realne, alebo sa ti to nepozdava? :) Hint sa da definovat, ako vyssie spominal klama: "spoiler,spojler,hint,napoveda," = ak obrazok vlozil autor a obsahuje jeden z predoslych vyrazov, ej to nase. :-D Koniec koncov dodat aj dalsie vyrazy je asi to najjednoduchsie. Daj vediet, ci sa na nieco take mozem do bducna tesit, alebo nie :) a diky za super downloader vecicku :)
  • 0

#131 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2010 - 13:10

juraf369 napsal/a:
Chlapi už někdo vyřešil těch zatracených 8 kB?? Jakmile stahuju multinu tak je to samozřejmě málo. Co s tím?

To stve aj mna. Riesim to tak, ze pri kratsich multinach vyhadzem z gpx suboru keci okolo a necham len popisy stage. Dlhsie multiny nahram do mobilu a nemusim prepinat medzi navigaciou na kes a navigaciou na route.
  • 0

#132 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 10:59

Tak som vyrobil novu verziu. Stahuje aj event kese a spoiler fotky, ktore rozoznava podla klucovych slov, ktore sa daju nastavit. Prednastavene su len bezne pouzivane anglicke vyrazy.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/45777

  • 0

#133 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 12:10

tohleto je úplně nejlepší nástoj na stahování kešek,když zrovna neprovozujete túry o 50 kouscích. Fakt super :)
  • 0
Jak říkám, mlčím...

#134 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 20:43

Zcela souhlasim s Klifordem, zda se, ze je opraveno i necele cislo v "dificult a teren", takze pohoda.:D
  • 0

#135 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 14:24

vousac napsal/a:
zda se, ze je opraveno i necele cislo v "dificult a teren", takze pohoda.:D

Zaujimave, nic taketo som nerobil. Ved teren a difficulty byvaju bezne odstupnovane po polkach, ci myslis nejake drsnejsie desatiny? S ktorou verziou a na ktorej keske to robilo?
  • 0

#136 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 16:51

drevorubac napsal/a:

vousac napsal/a:
zda se, ze je opraveno i necele cislo v "dificult a teren", takze pohoda.:D

Zaujimave, nic taketo som nerobil. Ved teren a difficulty byvaju bezne odstupnovane po polkach, ci myslis nejake drsnejsie desatiny? S ktorou verziou a na ktorej keske to robilo?


Zalezitost je tato: Pokud byl teren ci obtiznost na pulce - tedy posledni cislo bylo 5 (na pr.1,5) tak po nahrani do GPS byla obtiznost ci teren 5 (vsechny hvezdicky). U minule verze. Ted mi to ukazuje pouze celou cast cisla, coz je jiz rozumne. Jinak mi to delalo u vsech kesi bez rozdilu, ted jsem to jeste moc neprozkousel. Mam Oregon 550. Kesky do nej posilam z pocitace po prohlednuti (easyGPS) pretazenim souboru. Javu ani html neumim - sorry.
  • 0

#137 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 21:50

Taky se připojím k chvalozpěvu--MOC DÍKY-- Jako novopečený "Oregánista" a lama to velmi oceňuju. Díkyyyy
  • 0

#138 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 12:38

vousac napsal/a:
Pokud byl teren ci obtiznost na pulce - tedy posledni cislo bylo 5 (na pr.1,5) tak po nahrani do GPS byla obtiznost ci teren 5

Tak to je uplne divne. Tento subor (vyrobeny este predchadzajucou verziou):
http://people.ksp.sk/~mmx/GC1F6FT.gpx
mi moj Oregon 300 zobrazi takto:
http://people.ksp.sk/~mmx/140.bmp
Tebe tam zobrazi 5 hviezdiciek pri terene?

Nespomenies si na cislo verzie ktora vyrabala taketo pokazene GPX subory? EasyGPS ti pri nich ukazuje kolko hviezdiciek (teda dufam ze ukazuje teren)? Poslal by si mi jeden taky subor?
  • 0

#139 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 14:27

drevorubac napsal/a:

vousac napsal/a:
Pokud byl teren ci obtiznost na pulce - tedy posledni cislo bylo 5 (na pr.1,5) tak po nahrani do GPS byla obtiznost ci teren 5

Tak to je uplne divne. Tento subor (vyrobeny este predchadzajucou verziou):
http://people.ksp.sk/~mmx/GC1F6FT.gpx
mi moj Oregon 300 zobrazi takto:
http://people.ksp.sk/~mmx/140.bmp
Tebe tam zobrazi 5 hviezdiciek pri terene?

Nespomenies si na cislo verzie ktora vyrabala taketo pokazene GPX subory? EasyGPS ti pri nich ukazuje kolko hviezdiciek (teda dufam ze ukazuje teren)? Poslal by si mi jeden taky subor?


Takze: GC1F6FT jsem ted posledni verzi stahnul do PC a obratem mysi presunul do Oregonu. Teren i obtiznost byla v poradku - tedy 2/1.5 hvezdicky.
Soubor jsem z Oregonu vymazal !!
Stazeny soubor jsem si otevrel a editoval, aby nebyl "unavailable", ale Not yet found. (Mimochodem nevim proc se stahuje vzdy jako unavailable.)
Pripojil Oregon a presunul mysi do nej znova
Vysledek obtiznost 2 teren 5 hvezdicek.
Z toho je videt, ze to tam je nejak porad a na verzi nezalezi, takze nejak nevim.
  • 0

#140 drevorubac

drevorubac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 14:50

vousac napsal/a:
Stazeny soubor jsem si otevrel a editoval, aby nebyl "unavailable", ale Not yet found. (Mimochodem nevim proc se stahuje vzdy jako unavailable.)

Teraz som nejak mimo co si editoval, v subore
http://people.ksp.sk/~mmx/GC1F6FT.gpx
slovo unavailable nevidim. A stav ci si kesku nasiel alebo nie sa neuklada do gpx suboru tej kesky, ale do dalsieho suboru, u mna ma nazov geocache_visits.txt.

Posli mi nejaky gpx subor s ktorym ti nespravne zobrazi teren 5, bez toho mozem len tipovat v com je problem a ide mi to tazko ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama