Přejít na obsah


Fotka

CWG pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#101 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:25

Nic to po me nechtelo, mam tam jen okenko a pokud chci, tak i klavesnici. A to uz od prvniho spusteni. Kdyz do okenka zadam nick, tak ho to veme, ale to je vse. PS: HTC desire X
  • 0

#102 moridess

moridess

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:29

A pravé tlačítko pod displayem Ti menu v aplikaci nevyvolá? Když je skrytá klávesnice.

Můžeš poslat nebo někam nahrát třeba screenshot toho okýnka?

EDIT: zkus mrknout sem a nastavit si chování toho pravého tlačítka tak, aby fungovalo i pro zobrazení menu.
http://www.htc.com/c...me=htc-desire-x
  • 0

#103 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:47

obrazky poslu, ale az z domu. - nevyvola diky za ochotu Mikelord
  • 0

#104 4CatPaws

4CatPaws

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:19

Pripadne este mozete skusit https://play.google....LmFjd2cuY3dnIl0. Je to prerobena povodna CWG aplikacia (zatial betaverzia). Tam kde sa predtym zadavali URL katalogu a obrazkov, sa teraz zadava meno a heslo na cwg.gcm.cz.
Tak ako v tej povodnej, funguje vyhladavanie aj pridavanie (pridane zostavaju len v mobile a este sa nesynchronizuju s webom). CWG zaradene v kolekcii ako "chcene" sa pocas vyhladavania zobrazia tiez, samozrejme s poctom 0 ks. V zozname sa zobrazuje nazov, pocet kusov, a mensim pismom verzia a rok (roky oddelene ciarkou, ak ich je viac).
  • 0

#105 moridess

moridess

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:41

Probíhá publikace nové verze CWG Katalogu (1.4) Změny: - Zapracováno vyhledávání (ignoruje diakritiku, nerozlišuje velká a malá písmena) - Přidán odkaz na mobilní verzi webu cwg.gcm.cz (např. pro přidávání CWG v terénu) - V průběhu aktualizace dat se zobrazí informace o probíhající akci Informace pro ty, kterým stále nejde importovat data: V případě uživatele Libor.29 jsme ověřili, že služba cwg.gcm.cz má problém s exportem většího objemu dat (v jeho případě něco přes 4700ks CWG). Zkusil jsem je kontaktovat přes jejich podporu, tak uvidíme, jestli s tím budou ochotni a schopni něco udělat. Každopádně sem dám vědět, jakmile budu mít nějaké nové informace. Neztrácejte naději B)
  • 0

#106 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:45

Aplikaci jsem nainstaloval, přihlásil se a všech mých 30 cwg se synchronizovalo a app funguje na první dobrou. Díky!
  • 0

#107 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:56

moridess napsal/a:
V případě uživatele Libor.29 jsme ověřili, že služba cwg.gcm.cz má problém s exportem většího objemu dat (v jeho případě něco přes 4700ks CWG). Zkusil jsem je kontaktovat přes jejich podporu, tak uvidíme, jestli s tím budou ochotni a schopni něco udělat. Každopádně sem dám vědět, jakmile budu mít nějaké nové informace.

Neztrácejte naději B)


Opravdu je to problem serveru? Ja mam importni makro pro GeoGet a na tento problem jsem nenarazil. Jak se to projevuje? Neni to spis problem kratkeho limitu po ktery aplikace ceka na prijem dat? Pokud gcm bude pripravovat (a tedy neposilat) data po jistou dobu, muze aplikace vypadnout na timeout. To mam overeno, ze takto to je. Cim vic CWG, tim dele se data pro odeslani pripravuji.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#108 moridess

moridess

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:01

Libor stahoval XML s exportovanymi daty přímo přes službu cwg.gcm.cz a to XML se stáhlo neúplné (stahoval to ručně, mimo androidí aplikaci). Končilo uprostřed otevřeného <cwg> tagu a kvůli nevalidnosti se nedaří jej správně zparsovat. Teoreticky by to šlo ošetřit, aby to zpracovalo alespoň to, co se vešlo. Ale stejně by těch CWG spousta chybělo, tak v tom moc smysl nevidím.
  • 0

#109 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:07

Presne takto se mi to chovalo taky, ale pro prodlouzeni timeoutu uz mi to nedela. Je tedy otazka, jestli ten limit je jen dal nebo toto neco jineho a opravdu je to problem serveru. Vyloucit to nejde, ale pripada mi neukoncene XML jako dost nepravdepodobne. Nevim, jak je tvoreno, samozrejme je mozne, ze je tam limit na delku, ale nezda se mi to.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#110 moridess

moridess

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:14

Kdyby se přes prohlížeč stáhlo validní kompletní XML a v aplikaci kus chyběl, tak bych to bral jako problém aplikace (limit délky requestu nebo timeout). Když to nefunguje ani přes prohlížeč, tak to vidím na chybu služby/serveru. Je pravda, že to XML mělo více než 1MB, takže jeho generování jistě chvilku zabere..
  • 0

#111 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:18

Pri vsech pokusech konci to XML stejne? Pokud ano, je to skoro urcite serverovou aplikaci. Pokud ne (coz se domnivam), je to spis tim casem. I browser ma sve limity. Bylo by mozne dat na ten pokusny ucet ty CWG, aby to zkusil svou aplikaci? Pokud by to byla chyb serveru, mel bych dostat uplne stejne spatne a stejne ukoncene XML.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#112 moridess

moridess

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:27

Nemám přístup k Liborovu účtu, abych to zkoušel opakovaně. A klikat 4700 CWG na testovací účet se mi taky moc nechce. Tím spíš, že by se objevil v žebříčku nejúspěšnějších sběračů a dosáhl bych tak maximálně zrušení obou svých účtů za podvody :) Počkám na odpověď provozovatelů té služby a uvidíme. Každopádně browser sám o sobě nemá žádný limit, pokud čeká na odezvu. Limit na request timeout může mít nastavený server, ale to je právě věc, kterou nemůžu ovlivnit já ze strany aplikace, ale musí ji změnit provozovatel té služby v rámci své konfigurace.
  • 0

#113 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:32

Na serveru je testovaci rezim, kde jsou data jen jeden den. Teoreticky staci z jednoho uctu do druheho exportovat data. Alespon takto jsem si to zkousel ja na svych cca 500 kusech + dalsich asi 300, Rozhodne jsem je tam neklikal rucne. Dobra, nechme to az niximor odpovi. Ale myslim, ze presne toto jsem s nim resil.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#114 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:55

Niximor nedostal zadny dotaz a kdyz by necetl forum, tak by o nicem nevedel :D Nicmene ze strany serveru by na velikost dat nemelo byt zadne omezeni. Bohuzel ted moc nestiham, tak to asi v nejblizsich dnech nezvladnu prozkoumat dukladneji, nicmene s jakymikoliv zjistenimi me informujte, cim vic informaci budu mit, tim vetsi je sance ze pripadne najdu/vyloucim jakykoliv problem.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#115 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 7:59

Tak jo, protoze jste mi napsali dva, tak at nemusim kazdemu zvlast odpovidat... problem byl skutecne s timeoutem na me strane - opraveno :) Casem to jeste budu muset nejak zrychlit, momentalne generovani dlouhych exportu trva dost dlouho (a cim delsi tim vic se to ke konci zpomali).
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#116 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:16

Heuréka, tak dnes se mi konečně něco s verzí 1.4 stáhlo, ale aplikace je zoufale pomalá a kouše se, i když mám vše ostatní pozavírané. otevřu aplikaci a bílá plocha, po dost dlouhé odmlce vypíše seznam cwg kliknu na statistiky a po na můj vkus opět hodně dlouhé době mi napíše 4706 kusů. to si pro to sahá na ten server nebo to počítá z toho seznamu co naimportoval? 1.) čekal jsem nějaké kategorie v těch statistikách 2.) jestli neuděláš něco s tou rychlostí odezvy, tak to je pomalejší než se připojit přímo na cwg.gcm.cz přes internet 3.) co ten reklamní panel? Dá se to někde vypnout? 4.) když vyskočím z nějakého konkrétního cwg zpět do seznamu, tak to zase celé znovu od někud načítá? To to nemá načtené někde v paměti? A klíčová otázka, má to nějakou databázi nebo to jenom zobrazuje to co je zadané u Nixiho? 5.) budou vidět i poznámky z webu, které si tam dělám? Hlavně to neber jako kritiku, jsou to jen takové rychlé postřehy co mne zaujalo. Když to vypipláš, tak to třeba Onoviho aplikaci trumfne :o) - jako hlavní pře
  • 0

#117 moridess

moridess

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 11:41

niximor: Díky. Libor.29: Pokusím se výkon trochu optimalizovat. Z webu to tahá kromě synchronizace jen obrázky v detailu, ale je pravda, že refresh listu se možná dělá někdy zbytečně - loadují se u toho data z lokální databáze a řadí se podle názvu. Reklama se uživatelsky vypnout nedá, ber to jako daň za aplikaci zdarma. Pokud by byl zájem, můžu po odladění problémů v budoucnu vydat placenou verzi bez reklamy. Statistiky by v budoucnu mohly být podrobnější, ale mi přišel zajímavý jen ten celkový počet. Ta aplikace nemá být náhradou webu a tak jsem předpokládal, že zbývající statistiky si uživatelé beztak prohlíží tam. Ale píšu si jako námět do budoucna. Poznámky doplnim. Díky za zpětnou vazbu a náměty k zapracování. EDIT: opravena nespravna informace o poznamkach. Prenasi se v poradku :)
  • 0

#118 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 11:47

Ahoj, tak hlaseni: po pridani funkci na tlacitka mi to uz nabizi veci, jen zadne prihlaseni se nekona. U konkurence jsem nejprve pochodil lepe, ale na poprve jsem si spletl nick a ted uz me to na ten spravnej nepusti. Takze z toho vyvozuju, ze jsem blbej ja :)
  • 0

#119 moridess

moridess

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 19:59

Probíhá publikace nové verze CWG Katalogu (1.5) Změny - Optimalizace rychlosti práce s daty - V detailu zobrazována poznámka, pokud je vyplněna Ta optimalizace má jeden drobný nedostatek. Kromě odstranění zbytečných refreshů byla největší brzdou normalizace textů (odstranění diakritiky) při vyhledávání a řazení. Takže jsem to nakonec pořešil tak, že normalizace se aplikuje jen těm, kteří mají méně než 500 CWG v kolekci. Tam je rychlost ještě přijatelná. U úspěšnějších sběratelů je třeba do vyhledávače zadávat znaky včetně diakritiky a v seznamu uvidí názvy začínající znakem s diakritikou až na konci. Ale snad to je přijatelná daň za rychlejší odezvy. Každopádně synchronizace pro vyšší počty CWG bude vždycky trvat dlouho. Generuje se XML na serveru, stahuje se, zpracovává a pak ještě načítá. Ale to snad jde přežít. Další práce už by měla být svižnější.
  • 0

#120 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 5:58

moridess napsal/a:
Ta optimalizace má jeden drobný nedostatek. Kromě odstranění zbytečných refreshů byla největší brzdou normalizace textů (odstranění diakritiky) při vyhledávání a řazení. Takže jsem to nakonec pořešil tak, že normalizace se aplikuje jen těm, kteří mají méně než 500 CWG v kolekci. Tam je rychlost ještě přijatelná. U úspěšnějších sběratelů je třeba do vyhledávače zadávat znaky včetně diakritiky a v seznamu uvidí názvy začínající znakem s diakritikou až na konci. Ale snad to je přijatelná daň za rychlejší odezvy.


To jako ze uzivatel, jakmile dostahne jeho sbirka 500 kousku, musi zmenit sve navyky, ktere pouzival dosud? To mi nepripada jako stastne reseni. Nebylo by rozumnejsi odstranit tu diakritiku jednou pri nacitani XML a pak pouzivat jen data bez diakritiky? Nebo jako to delam ja na PC - ulozim si nactena data do databaze, v ktere mam sloupec s diakritikou i bez diakritiky. Vyhledavam ve sloupci bez a vypisuju sloupec s nabodenicky. *Abych rekl pravdu, tak ten sloupec BEZ mam trochu slozitejsi, mam tam pro vyhledavani vypustene nektere znaky, ktere jsou podle predpisu pro CWG nepovinne a nemuseji se shodovat s nickem (mezery, +, &, ...).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka