Přejít na obsah


Fotka

GSAK & Oregon - chyba v kodovani cestiny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 9:42

Chtelo by to nejake vymakane makro na export do Garmina, neco co by zrusilo zbytecne tagy, nesmyslne znaky a rovnou to souplo do navigace tak, aby v databazi zustaly puvodni listingy. B)
  • 0

#22 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 9:47

vymkane makro na deleni listingu, odstranovani formatovano a pridavani znaku pro typ kese, velikost schranky a dostupnost listingu so nazvu kese uz existuje, je to to DeleteTags od Suplereho, vyyse zde v diskusi. jen by to do nej chtelo naroubovat jeste funkci dekodovani entit. nicmeeene, pustil jsem se do kaskadeerskeho kousku a instaluji BETA GSAK 7.7, kde se to jiz pokouseji odladit primo pri importovani GPX ;) takze uvidiim, co mi zbyde z me databaaze ;)
  • 0

#23 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 9:53

djw napsal/a:
vymkane makro na deleni listingu, odstranovani formatovano a pridavani znaku pro typ kese, velikost schranky a dostupnost listingu so nazvu kese uz existuje, je to to DeleteTags od Suplereho, vyyse zde v diskusi. jen by to do nej chtelo naroubovat jeste funkci dekodovani entit.

nicmeeene, pustil jsem se do kaskadeerskeho kousku a instaluji BETA GSAK 7.7, kde se to jiz pokouseji odladit primo pri importovani GPX ;) takze uvidiim, co mi zbyde z me databaaze ;)


To makro jsem si stahnul, dela skutecne divy, i kdyz od doby co se typ kese v Oregonu zobrazuje primo jako ikonka mi prijde zbytecne menit jeste nazev kese. Ale hlavne, to makro provede zmeny v GPX souboru a ulozi jej jako jiny GPX, cili je tam prace navic a to bych si prave pral mit vse v jednom. Vim, jsem narocny, ale taky to bylo jen prani, nic vic. :)
  • 0

#24 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 10:50

marram, jestli mluvis o DeleteTags, tak ten prefix typu kese se hodi i ted, kdyz oregon ma ikonky, protoze, pokud si treba v automotive modu nastavis ten malu Dashboard tak, ze ti ukazuje nejblizsi kes, tak v tom pripade ikonky nezobrazuje a jedine prefix ti napovi, ze jedes kolem tradicky, mysterky nebo multiny a tedy, jestli ma nebo nema cenu zastavovat zajizdet si atd.. ;) mozna to oregon vyresi, prtoze to je zjevne nedotazena drobnost, ale za soucasneho stavu deletetags tohle krasne resi
  • 0

#25 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 02 březen 2010 - 12:32

Systémové řešení je opravdu už na vstupu odstranit entity a mít v DB GSAKu čisté ASCII. Pak se nestaráš, jestli máš všechny exporty odladěné ... Např. GPI soubory pro POI težko opravíš. To uz není čistý text. I pro mě důvod přejít na betu. Teď už by měla být stabilnější. Ale zezačátku byly aktualizace i dvakrát denně :(
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#26 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 13:04

djw napsal/a:
marram, jestli mluvis o DeleteTags, tak ten prefix typu kese se hodi i ted, kdyz oregon ma ikonky, protoze, pokud si treba v automotive modu nastavis ten malu Dashboard tak, ze ti ukazuje nejblizsi kes, tak v tom pripade ikonky nezobrazuje a jedine prefix ti napovi, ze jedes kolem tradicky, mysterky nebo multiny a tedy, jestli ma nebo nema cenu zastavovat zajizdet si atd.. ;)

mozna to oregon vyresi, prtoze to je zjevne nedotazena drobnost, ale za soucasneho stavu deletetags tohle krasne resi


To stale nemeni nic na faktu, ze nejake jedno hezke makro, co to ocese o nesmysly, rozdeli dlouhe listingy a nakonec nahraje do Oregonka by bylo vitano. :)
  • 0

#27 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 13:16

Jestli mohu mluvit za sebe a za DeleteTags, určitě bych mohl všechny entity odstranit (respektive nahradit) při průchodu makra, ale nechce se mi do toho. Seznam všech možných entit je opravdu rozsáhlý a navíc se zase může měnit struktura dat v GSAKu, já jsem pro, aby byl v popisu (short i long) jen čistý text. Pak bych řekl že i makro DeleteTags nebude potřeba. Aktuální verzi DeleteTags přikládám níže.... Na vlastni export pouzivam ColoradoExport makro, chtěl jsem aby makro bylo jeho součástí, ale autor makra mi sdělil, že nic takového již není potřeba, že Oregony a Colorada již zvládají všechny tagy... Já jsem se dohadovat nechtěl, takže je to samostatné makro. Vygeneruju GPX do GPSky a přímo na GPX v GPSce pak pustím DeleteTags.
  • 0

#28 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 13:43

To zni jako rozumne reseni, v posledni bete Colorado Export makra uz jsou pekne vychytavky, jako treba doplneni ikonky o informaci, zda jde o corrected coordinaty, posledni DNF logy a tak, moc pekne. Takze v soucasne dobe idealni postup je: 1) pri importu do GSAKu mit zatrzenou volbu "Decode HTML Entites" 2) export pomoci ColoradoExport makra 3) protazeni vysledneho GPX pres DeleteTags
  • 0

#29 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 13:46

Ano správný postup. Rekl bych, ale že beta nepomůže. Teď jsem testoval, zatrženo odstranění entit a u výše zmiňované keše jsou v GPX stále scaron a spol...
  • 0

#30 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 14:03

evzen ma, bohuzel, pravdu. u te zminovane Rybarske kese pro projeti importu z BETA GSAK sice doslo k odstraneni "&xacute", ale "&xscaron" zustaly. jako bonus v prvni vete v nekolika slovech pro zmenu vypadly nejake znaky uplne. kazdopadne je to ale VELKE vylepseni i tak, ponevadz nekteree listingy nesly vuubec cist zda se mi, ze budu muset napsat na gsak forum panu Clydeovi UPDATE (uz jsem mu napsal)
  • 0

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:40

Sice to není přímo makro, ale malá samostatná utilitka na nápravu češtiny. První pokus a bez záruky (ověřeno jen na pár keších v dakotě). Třeba to někomu k něčemu bude. Parametrem je upravovaný gpx soubor
  • 0

#32 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 02 březen 2010 - 19:05

djw napsal/a:
evzen ma, bohuzel, pravdu. u te zminovane Rybarske kese pro projeti importu z BETA GSAK sice doslo k odstraneni "&xacute", ale "&xscaron" zustaly. jako bonus v prvni vete v nekolika slovech pro zmenu vypadly nejake znaky uplne.

kazdopadne je to ale VELKE vylepseni i tak, ponevadz nekteree listingy nesly vuubec cist

zda se mi, ze budu muset napsat na gsak forum panu Clydeovi UPDATE (uz jsem mu napsal)


Vypadá to, že Clyde pořešil jen švédštinu :P
Měl jsi mu tam napsat seznam: co zkonvertovat na co ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#33 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:23

hihi. ale seznam ja udelat neumim, nevim, kde vzit celou sadu vsech moznych znakuu
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:34

Vzdyt preci seznam moznych entit je dan HTML normou a jejich seznam se da snadno vygooglit. Napriklad: http://www.w3schools...ef_entities.asp (bacha, je to nekolikastrankove!)

Navic spravne by se mely resit i entity, ktere nejsou popsane symbolickym nazvem, ale jen cislem znaku v unicode. Sice to v PQ neni, ale kdo vi, kdy si groundspeak vzpomene. Navic mam pocit, ze GPX vygenerovane Skrysotlacem nekdy ty ciselne entity obsahovalo.

Takze kdyz uz, tak to udelat poradne. (Ostatne proto uzivatele Geogetu tento problem nemaji...) ;)
  • 0

#35 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 20:19

Sice to neni muj boj (uzivatele GSAKu, kteri nepouzivaji k navigaci osekana PDAcka, problem nemaji :D), ale pokud chcete nekdo pomoct sepsat neco Clydeovi nebo na forum GSAKu englicky, tak klidne dejte vedet.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#36 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 21:03

hplus napsal/a:
Sice to neni muj boj (uzivatele GSAKu, kteri nepouzivaji k navigaci osekana PDAcka, problem nemaji :D), ale pokud chcete nekdo pomoct sepsat neco Clydeovi nebo na forum GSAKu englicky, tak klidne dejte vedet.


already done, thanks

helejse, ja nepouzivam zadne orezane pdacko a prece probleem maam. jaq si to vysvetlujes? huh? ;))
  • 0

#37 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 11:00

djw: a kam jsi napsal, jestli se muzu optat? Bude zajimavy sledovat feedback - aspon to odpozorujeme pro reseni budoucich problemu (holt Clyde na tomhle foru nesmrdi dnes a denne jako 'konkurence' ) :D

No, leda bys jeste k navigaci pouzival orezany mlade jelena (coz je ovsem brutalni predstava) :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#38 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 12:21

hplus napsal/a:
djw: a kam jsi napsal, jestli se muzu optat? Bude zajimavy sledovat feedback - aspon to odpozorujeme pro reseni budoucich problemu (holt Clyde na tomhle foru nesmrdi dnes a denne jako 'konkurence' ) :D

No, leda bys jeste k navigaci pouzival orezany mlade jelena (coz je ovsem brutalni predstava) :D



http://gsak.net/boar...t=20#entry99680
  • 0

#39 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 12:58

Mohl by jsi to shrnout pro anglicky nemluvící? Nepochopil jsem výsledek :-( Pomohl jsem si překladačem, ale nejsem si jistý překladem. Dodělají to?
  • 0

#40 T.M.S. family

T.M.S. family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 13:08

Jestli jsem to dobře pochopil, tak odstranění enit bude vyřešeno v beta verzi 7.7? PS: možná by nebylo špatný se držet tématu namísto rádoby vtipných replik...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka