Přejít na obsah


Fotka

verze 2.3.0


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
392 odpovědí na toto téma

#121 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 19:53

řešíte nesmysly, pokud si nedokážete v hlavě jednoduše asociovat point=geocache tak je to váš problém ono je úplně jedno jak se to jmenuje, důležitá je funkčnost a ta je zachována, ba naopak dále zlepšována každou verzí. Obzvlášť díky za ten import spoilerů, jen tak dál :)
  • 0

#122 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 21:15

...já nemám nic proti WM ani milenkám, jen mě přijde že kvůli těmhle pro mne nepodstatným věcem, pak není čas na to co je mnohem podstatnější :-)
  • 0

#123 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 21:23

A co to nazvat POI, 2. POIe, 3. POIi, 4. POI, 6. POIi, 7. POIem Sorry, už je večer. :D Ten kdo na tom maká má právo si to nazvat, jak uzná za vhodné.
  • 0

#124 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 21:54

Jen abych presneji vyjadril svuj nazor: je urcite dobre, ze se program rozsiruje a otvira novym datum - proste cesta k zobecneni a cesta spravna. Jsem naprosto proti vraceni terminologie, protoze je to pojmenovani fakt uplne lhostejne a univerzalnejsi je vlastne lepsi. A nikomu ze zde diskutujicich nemuze tak banalni zmena cinit neprekonatelny problem, to mi netvrdte B) Brojte za nove smysluplne funkce a ne za takove hovadiny. V poslednich verzich se GG stava uzivatelsky privetivejsi a jsou planovany dalsi kroky v tomto smeru. Tak se teste a nedebatujte o kravinach ;) Groundspeak ma terminologii WAYPOINT a ADDITIONAL WAYPOINT. V presnem prekladu trasovy bod a doplnujici/dodatecny trasovy bod. V nejakem programu jsem videl dokonce "dcerinne body". GSAK ma child waypoints... Geokuk kešoidy (mimochodem extremne divne slovo :D ). Fakt na tom tolik zalezi? Nikde evidentne nemaji jasno.
  • 0

#125 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 21:59

Muj nazor je takovy, ze na WM kaslu a program pouzivam vyhradne na GC. Podle me by se melo vychazet z realnych potreb a klidne bych vypsal i nejakou "anketu" a podle odpovedi se rozhodoval co a jak dal. Vetsina se tu shodla, ze je ten nazev "nestastny", tak proc jit zbytecne proti proudu? To same s podporou WM nebo milenek, kdo ji krome Sobika opravdu realne chce? Ja tedy nikoliv a spis me to obtezuje :-D
  • 0

#126 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 22:03

Nazor vetsiny? A co na to ta treti anketa?

http://geoget.ararat.cz/doku.php/poll

  • 0

#127 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 22:07

Tak osobne o te ankete ani nevim a ty cisla me prijdou trosicku divny, kdyz je srovnam s poctem stazeni Geogetu, tak mi to nejak "nestimuje" (ano vim, ze je to vzdycky te dane verze, ale i tak, kdyz uz preci nekdo chodi sledovat ankety a hlasovat, tak predpokladam, ze si aktualizuje i GG).
  • 0

#128 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 22:24

Nevim, co ti na tom nestimuje? Vzdyt stazeni GG je o rad vic nez odpovedi v ankete. ne kazdy chce odpovidat... a nesmis to porovnavat s poctem stazeni u verze, ktera tam visi jen dva dny.
  • 0

#129 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 22:35

S474N napsal/a:
Muj nazor je takovy, ze na WM kaslu a program pouzivam vyhradne na GC. Podle me by se melo vychazet z realnych potreb a klidne bych vypsal i nejakou "anketu" a podle odpovedi se rozhodoval co a jak dal. Vetsina se tu shodla, ze je ten nazev "nestastny", tak proc jit zbytecne proti proudu?

To same s podporou WM nebo milenek, kdo ji krome Sobika opravdu realne chce? Ja tedy nikoliv a spis me to obtezuje :-D


Jakápak většina, jaký proud? já tu vidím pár nespokojenců, který spočítáš na prstech ruky. To je proti počtu uživatelů geogetu maximálně protiplivanec ;) Těm ostatním to buď nevadí, nebo minimálně nevadí natolik, aby si kvůli tomu plácali játra na fóru.
  • 0

#130 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 23:53

...já jsem spokojený, ale přesto bych podotkl, že ty počty v anketě nejsou vůbec relevantní - třeba u aktuální jsem už určitě kliknul víc jak 10x že PM. Prostě když du na web, vidím anketu, tak zahlasuji - kdybych tohle udělal cíleně, tak bych s tím pěkně zahýbal :D
  • 0

#131 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 6:43

S474N napsal/a:
To same s podporou WM nebo milenek, kdo ji krome Sobika opravdu realne chce?

Třeba já ... a asi každý, kdo zakládá a loví WM a současně používá GG.

S474N napsal/a:
Ja tedy nikoliv a spis me to obtezuje :-D

Tebe to obtěžuje, proto WM nikdo nesmí dělat?
  • 0

#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 7:08

Ja mam v GG radu jinych bodu, ktere nijak s GC nesouviseji. Napriklad "me body zajmu" jako bydliste vybranych kamaradu (to ma principielne docela blizko k tem milenkam :) ). Snadno se mi to udrzuje a snadno to exportuji jako POI do GPS. Takze rozhodne vyuzivam ruzne typy bodu. I kdyz jsem zpocatku (pri betatestu) tuto zmenu take pripominkoval, pripada mi rozumna. A navic, jde opravdu jen o zvyk. Mlatime tu prazdnou slamu. Pojdme delat neco uzitecnejsiho.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 8:01

Sally&eL napsal/a:
...já jsem spokojený, ale přesto bych podotkl, že ty počty v anketě nejsou vůbec relevantní - třeba u aktuální jsem už určitě kliknul víc jak 10x že PM. Prostě když du na web, vidím anketu, tak zahlasuji - kdybych tohle udělal cíleně, tak bych s tím pěkně zahýbal :D


Jestli mas tolik IP adres... Ale prijde mi zvlastni, ze by mel nekdo potrebu i v techto anketach podvadet. Ano, anketa by se dala vice zabezpecit, ale to by mi tam pak odpovedely desitky lidi a ne stovky, jako ted.

Takze co je to relevantni anketa? Relevantni je v tom, ze se z ni dozvim orientacni nazor. K tomu to bohate staci, vysledek ankety mne v nicem nezavazuje, zadne auto nikdo nevyhraje. Tak proc by mel, proboha, nekdo potrebu podvadet?
  • 0

#134 rakato

rakato

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 8:28

Mě je teda úplně fuk jestli body nebo kešky, hlavně že to funguje a stále vylepšuje! Nicméně jedna novinka věc mi "vadí" - ale spíš ve smyslu že není asi dotažená - a to je možnost volby sloupců. Nešlo by nějak provázat nastavení sloupců a filtrama? Například při filtru "nalezené" určitě potřebuju vidět sloupec datum nálezu, ale nemusím ho mít u ostatních filtrů apod. Nebo to nějak provázat jde a jen jsem nepřišel na to jak?
  • 0

#135 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 8:32

Zasadni problem je v tom, ze jsou to na sobe nezavisle veci. Tedy ze filtr vubec netusi, a je mu to z principu fuk, jake mas zobrazene sloupce. Takze asi v budoucnu vznikne jedine, tedy ze si filtr bude moci rict, jakou sadu sloupcu chces zaroven pouzit. Vic pro to asi fakt udelat nepujde.
  • 0

#136 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 8:51

rakato napsal/a:
Mě je teda úplně fuk jestli body nebo kešky, hlavně že to funguje a stále vylepšuje! Nicméně jedna novinka věc mi "vadí" - ale spíš ve smyslu že není asi dotažená - a to je možnost volby sloupců. Nešlo by nějak provázat nastavení sloupců a filtrama? Například při filtru "nalezené" určitě potřebuju vidět sloupec datum nálezu, ale nemusím ho mít u ostatních filtrů apod. Nebo to nějak provázat jde a jen jsem nepřišel na to jak?

Nesouhlasim. I kdyz pouziju filtr "Nalezene", v mnoha pripadech me datum a cas nalezu vubec nezajima. Je to opet individualni. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#137 rakato

rakato

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 9:01

HaLuMa napsal/a:
... tedy ze si filtr bude moci rict, jakou sadu sloupcu chces zaroven pouzit...


Tak to je přesně to co jsem měl na mysli - ve volbách nastavení filtru možnost zvolit "pro tento filtr použij tohle nastavení sloupců"
  • 0

#138 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 9:18

Jeste me napadlo - a co kdybych chtel potom pokazde stejnou sadu sloupcu, ale jinak serazenou? Urcite by to slo obejit prostym nakopirovanim a vytvorenim neceho jako "vychozi - podle data nalezu" a "vychozi - podle vzdalenosti" a "vychozi - jmeno vztestupne" ... ale bylo by to takove nesikovne v pripade pridavani dalsich sloupcu. Kdyby slo u filtru zvolit sadu sloupcu A jeste navic i razeni, tak by to predeso tomuto problemu. Bylo by to resitelne timto zpusobem? Ja treba pouzivam jeden vzhled, ale ruzne filtry a chci je ruzne radit
  • 0

#139 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 9:20

kolombo napsal/a:
Ale naprostá většina je pro vrácení změny v názvech, v tom jednotní jsme.


úplně jednotní jistě ne, já jsem pro obecnější názvy.
  • 0

#140 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 9:24

rakato: pridavam se, mam stejny "problem" jako ty. Pouzivam to proto, abych videl nahore posledni nalezene a mel jednoznacny prehled.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama