Přejít na obsah


Fotka

BadgeGen pro GeoGet - odznáčky do statistik generovaných GgStatem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1228 odpovědí na toto téma

#101 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 8:38

Takže díky, právě jsem to zprovoznil. Trochu problém byl, než jsem zjistil, že musím aktualizovat GgStat.exe, musí být z 14.8.
  • 0

#102 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 8:45

njn jasný počítá to s novejma vlastnostma všeho a za běhu se to otesává takže nejlíp poslední verze všeho... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#103 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 9:28

Ještě k té distanci mezi kešemi během jednoho dne - neexistuje něco co by to jednoduše počítalo? A co přesně znamená The travelling cacher? Aha, to je počet zemí...
  • 0

#104 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 10:32

:-) nooo to je jedna z nejpitomějších podmínek ono jich je tam víc takovejch... tři nejpitomější :-) 1) at least one cache find in 4 distinct states (pro nás asi kraje v USA státy) 2) at least one find in 4 distinct countries (země) (rozdíl mezi 1 a 2 je asi Kraj a Stát - pro nás v ČR jinak by se to nedalo praktikovat zatím nemám doladěný) ------- 3) Maximum distance in a day of 500km or more (tohle nějak spočítat asi to zkusím v tom nastavovacím xichtu nějak dopočíst ale zatím nevím) ono stejně pásek hnědej a černej je dost nedosažitelnej !! :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#105 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 19:00

2) at least one find in 4 distinct countries (země)
(rozdíl mezi 1 a 2 je asi Kraj a Stát - pro nás v ČR jinak by se to nedalo praktikovat zatím nemám doladěný)

Jakto že ne, to jsou právě cesty ven z ČR, například když jedeš do Chorvatska, tak trochu klikatě se dá stihnout ČR, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko během jediného dne.

3) Maximum distance in a day of 500km or more (tohle nějak spočítat asi to zkusím v tom nastavovacím xichtu nějak dopočíst ale zatím nevím)

Hlaně nezapomeň, že zeměkoule není koule ale šišoid, ať to počítáš správně. Taky si musíš dávat pozor na pořadí nálezů. to by mohlo hodně ovlivnit výsledek.
  • 0
MaFa

#106 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:50

MaFa napsal/a:

2) at least one find in 4 distinct countries (země)
(rozdíl mezi 1 a 2 je asi Kraj a Stát - pro nás v ČR jinak by se to nedalo praktikovat zatím nemám doladěný)

Jakto že ne, to jsou právě cesty ven z ČR, například když jedeš do Chorvatska, tak trochu klikatě se dá stihnout ČR, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko během jediného dne.

3) Maximum distance in a day of 500km or more (tohle nějak spočítat asi to zkusím v tom nastavovacím xichtu nějak dopočíst ale zatím nevím)

Hlaně nezapomeň, že zeměkoule není koule ale šišoid, ať to počítáš správně. Taky si musíš dávat pozor na pořadí nálezů. to by mohlo hodně ovlivnit výsledek.


ju spočítám se do němoty a vím, že zeměkoule je bramboroid :D už se na ty výpočty fakt těším ;) a k tý dvojce ok nějak to zakomponuju...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#107 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 6:59

DrakMrak: Kdybys potřeboval nějaké výpočty k rozměrům Země, tak napiš..... Dělal jsem na VŠ kartografii, takže pár věcí o tom vím a nějaké materiály ještě mám.......
  • 0

#108 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 9:14

Sloup napsal/a:
DrakMrak: Kdybys potřeboval nějaké výpočty k rozměrům Země, tak napiš..... Dělal jsem na VŠ kartografii, takže pár věcí o tom vím a nějaké materiály ještě mám.......

Budu rád :-) tohle sem fakt nestudoval takže bych lovil z internetu což nemusí vždycky dopadnout nejlíp vpodstatě mi stačí výpočet vzdáleností dvou bodů na Zeměkouli když znám jejich souřadnice (asi je mi jasný díky našemu šišoidu, že to není tak jednoduchý) ale pkud mě nasměruješ budu rád
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#109 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:15

DrakMrak napsal/a:

Sloup napsal/a:
DrakMrak: Kdybys potřeboval nějaké výpočty k rozměrům Země, tak napiš..... Dělal jsem na VŠ kartografii, takže pár věcí o tom vím a nějaké materiály ještě mám.......

Budu rád :-) tohle sem fakt nestudoval takže bych lovil z internetu což nemusí vždycky dopadnout nejlíp vpodstatě mi stačí výpočet vzdáleností dvou bodů na Zeměkouli když znám jejich souřadnice (asi je mi jasný díky našemu šišoidu, že to není tak jednoduchý) ale pkud mě nasměruješ budu rád


Pro velké vzdálenosti se nahrazuje značně složitý geoid (skutečný tvar Země) rotačním referenčním elipsoidem (pro GPS použit elipsoid WGS 1984), ale pro tyto výpočty by měla bohatě stačit referenční koule (použita ve většině map školních atlasů).......

Pro výpočet vzdáleností budeš používat ortodromu (nejkratší vzdálenost 2 bodů na zemském povrchu).

(následující výpočet má slovně rozepsané znaky řecké abecedy delta, pí fí, ro a lambda)

Výpočet uvedu třeba na městech Panama (fí1 = 8°45´ s.š., lambda1 = 79°32´) a Le Havrem (fí2 = 49°30´ s.š., lambda2 = 0°6´ v.d.)

Výpočet je následující: cos c = cos (90° - fíB ) . cos (90° - fíA ) + sin (90°- fíB ) . sin (90°- fíA ) . cos delta lambda

cos delta lambda = lambdaB - lambdaA

Takže:


cos c = cos (90° - 49°30´) . cos (90° - 8°45´) + sin (90° - 49°30´) . sin (90° - 8°45´) . cos (0°6´ - (-79°32´))

[jelikož města leží na jiné polokouli, proto tam je u delta lambda 2x minus, které ti dá nakonec plus]

cos c = cos (40°30´) . cos (81°15´) + sin (40°30´) . sin (81°15´) . cos (79°38´)

c = 76°38´

vlastní výpočet ortodromy:

d = Rz . c° / ro°

Rz = poloměr referenční koule -> 6371,1 km
ro° = 180° / pí
ro° = 180° / 3,14
ro° = 57,29578

d = 6371,1 . 76°38´ / 57,29578

d = 8521,3 km

Samozřejmě jde z těchto údajů vypočítat i azimut mezi městy a i loxodromu (delší část oblouku na zemském povrchu), ale to je pro tvé účely asi nepodstatné....

Tak snad jsem to rozepsal trochu srozumitelně. ;)
  • 0

#110 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:23

Sloup napsal/a:
Pro velké vzdálenosti se nahrazuje značně složitý geoid (skutečný tvar Země) rotačním referenčním elipsoidem (pro GPS použit elipsoid WGS 1984), ale pro tyto výpočty by měla bohatě stačit referenční koule (použita ve většině map školních atlasů).......

Pro výpočet vzdáleností budeš používat ortodromu (nejkratší vzdálenost 2 bodů na zemském povrchu).

(následující výpočet má slovně rozepsané znaky řecké abecedy delta, pí fí, ro a lambda)

Výpočet uvedu třeba na městech Panama (fí1 = 8°45´ s.š., lambda1 = 79°32´) a Le Havrem (fí2 = 49°30´ s.š., lambda2 = 0°6´ v.d.)

Výpočet je následující: cos c = cos (90° - fíB ) . cos (90° - fíA ) + sin (90°- fíB ) . sin (90°- fíA ) . cos delta lambda

cos delta lambda = lambdaB - lambdaA

Takže:


cos c = cos (90° - 49°30´) . cos (90° - 8°45´) + sin (90° - 49°30´) . sin (90° - 8°45´) . cos (0°6´ - (-79°32´))

[jelikož města leží na jiné polokouli, proto tam je u delta lambda 2x minus, které ti dá nakonec plus]

cos c = cos (40°30´) . cos (81°15´) + sin (40°30´) . sin (81°15´) . cos (79°38´)

c = 76°38´

vlastní výpočet ortodromy:

d = Rz . c° / ro°

Rz = poloměr referenční koule -> 6371,1 km
ro° = 180° / pí
ro° = 180° / 3,14
ro° = 57,29578

d = 6371,1 . 76°38´ / 57,29578

d = 8521,3 km

Samozřejmě jde z těchto údajů vypočítat i azimut mezi městy a i loxodromu (delší část oblouku na zemském povrchu), ale to je pro tvé účely asi nepodstatné....

Tak snad jsem to rozepsal trochu srozumitelně. ;)

Tak sem si to vytesal do kamene :-D a doufám, že to nezapomenu...
díkes moc B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#111 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 17:03

Koule rozhodně nestačí, všechny statistické programy používají elipsoid WGS 1984, takže s koulí ti budou vycházet dost odlišné výsledky a nakonec budeš porovnávat jabka s hruškama. I když u toho BadgeGenu je to asi opravdu jedno.
  • 0
MaFa

#112 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 18:58

MaFa napsal/a:
Koule rozhodně nestačí, všechny statistické programy používají elipsoid WGS 1984, takže s koulí ti budou vycházet dost odlišné výsledky a nakonec budeš porovnávat jabka s hruškama. I když u toho BadgeGenu je to asi opravdu jedno.


Referenční elipsoid a referenční koule mají souřadnicový systém stejný.......
Programy využívající elipsoid jsou jen programy s mapovým podkladem do 1 : 10 000. Na menší měřítka ( 1: 25 000 atd. ) se již používá koule, protože je při těchto měřítkách výpočet pro elipsoid velice komplikovaný.
  • 0

#113 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 19:11

Ja jsem nepsal o mapach, ale o statistikach, a tam ty rozdily jsou opravdu viditelne. GgStat taky v zacatcich pouzival kouli, ale pri porovnani s GSAKem vznikaly rozdily. Mozna bys tu diskusi tady jeste nasel.
  • 0
MaFa

#114 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 20:28

o co je komplikovanější výpočet s elipsoidem ??
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#115 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 23:01

O tolik, že jsme výpočty s elipsoidem ani neprobrali a dle skript se v běžné praxi téměř nepoužívá... Rozdíl mezi elipsoidem a koulí v tomto měřítku je zanedbatelný.
  • 0

#116 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 23:18

Sloup napsal/a:
O tolik, že jsme výpočty s elipsoidem ani neprobrali a dle skript se v běžné praxi téměř nepoužívá... Rozdíl mezi elipsoidem a koulí v tomto měřítku je zanedbatelný.

OK myslím, že pro odznáčky si vystačím s tímhle...
dík
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#117 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 9:08

Není zač, byl jsem ti dlužníkem......;)
  • 0

#118 willicz

willicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 9:58

Už mě to taky funguje,díky všem kteří se na tom podíleli.Ať si říká kdo chce co chce,mě se to líbí.
  • 0

#119 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 10:13

To sem rád :-) já to jako okrasu fádních statistik taky beru... Teď sem sice vytíženej takže se k tomu dostanu tak za 14 dní zase ale ještě to zlidštím a vyspravím nějaké drobnosti ale pro většinu lidí už to stávající chodí jen to ruční nastavování některejch hodnot je zatím nepohodlné... tak vydržajte B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#120 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 11:48

ehm tak sem vyplodil verzi 1.0.0 xichtíku :-) takže pokud máte náladu tak mi to profouknite... mělo by to být stravitelnější na nastavení spouští se to před vlastním spuštěním GgStatu Rozhraní je funkční ale ještě tam mám nedodělky (ošetření vstupních hodnot, čeština(jazyky), .... Takže pokud zadáte rozumná data mělo by to chodit. Na vylepšeních pozvolna pracuji a připomínky dávejte sem zapracuju pozvolna co půjde... B) Plugin je na webu GeoGetu
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama