Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#401 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 15:45

Za předpokladu, že aplikace fungují i z SD karty je vcelku jedno, zda je úložiště interní nebo na kartě a samozřejmě alespoň 32GB dohromady je dneska dolní použitelná hranice.
A to připojení bych opravdu nebral na lehkou váhu, ono leckdy bývá třeba v opravdu nečekaných situacích a 2G je dle mých zkušeností hooooodně pomalé a nespolehlivé.

Nojo, ale oficiální androidové telefouny (Nexus) nemají karty.

A data - léta jsem je neměl a i teď je při lovu vypínám, protože to zbytečně žere baterii, navíc se to stále snaží do aktuálního listingu dotahovat obrázky i když nejsou zapotřebí. A v zahraničí je to s datama v současné době stejně na prd. Možná nějaká ta jednorázová platba za den dat, ale zatím nevím jak by se to dalo u firemního tarifu realizovat.

K bitmapovým mapám - OSMka jsou bohužel děsně nepřehledný a při určité úrovni zoomu zmizí názvy velkých měst a přitom malé tam zůstanou. Pokud se chci zorientovat kde jsem a kam chci jet, tak jsem vděčný za bitmapu.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 15 duben 2016 - 15:49

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#402 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 16:54

.A to připojení bych opravdu nebral na lehkou váhu, ono leckdy bývá třeba v opravdu nečekaných situacích a 2G je dle mých zkušeností hooooodně pomalé a nespolehlivé.

Z téhle formulace je snad dost zřejmé, že valnou většinou jsem taky offline.


  • 0

#403 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 22:04

Vidíš, já bych naopak z tvé formulace vyčetl, že online připojení akcentuješ, že ho využíváš (a nejspíš nejen v nečekaných situacích) a máš i solidní zkušenosti s pomalou rychlostí 2G (což ani mnozí neví, co je) - tedy že jsi valnou většinou online. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#404 Hudra

Hudra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 22:49

http://mobilni-telef...dmi-note-2-16gb

https://www.beryko.c...Ah-YDDYP01.html

 https://www.beryko.c...TA-U90E-2A.html

+ fast SD karta 32GB

dvojsimkovy tel, takze data sdilime na jeden ucet,

presnost super a rychlost nabehnuti ultrasuper (rychly procesor 8x2ghz a dobry GPS chip - i kdyz nekdy za sera v lese kovbojka :)) ) a jeste se mi nepodarilo vybit zalozni zdroj (vydrz hadam 24 hodin plnyho zaprahu), maximalne za cely den pouzivani jsem byl  na polovine,- baterie telefonu v plnym hledani 5-7 apl naraz cca 70min - usporu napajeni jako vypinani wifi nebo GPS senzoru mam vyple - jo a ta 2a nabijecka je k tomu nutna, standardni nabijeckou  se to nabiji 20hodin + tel :)

mam tam nainstalovano 67 aplikaci, najednou pouzivam cca 5-8. data mam porad zapnuty wifi i gprs, gprs nepreleze 50MB denne (vim, ze kdyz se providerum slapne na krk, prodavaji 1GB/mesic za 99Kc)  LTE je naprd mimo mesta v dolinach, to je ciste teorie, ale E staci, zkousel sem T-mobile a vodafone, tmobile ma na vice mistech H a H+ ale vodafonu jede daleko rychleji E. vetsi soubory stejne taham u uradu a restauraci prez wifi - 5ghz pasmo je vyhoda, byva cisty.

 

GPS top garmin to neni ale me to vyhovuje - takze tak


Tento příspěvek byl upraven od Hudra: 16 duben 2016 - 22:58

  • 0

.....


#405 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 23:26

Tak zrovna to Xiaomi nema u LTE 800MHz, ani 900MHz, kterymi ma treba prave ten Vodafone pokryty hlavne venkov. EDGE opravdu nestaci! Je to hodne velke zoufalstvi, kdyz pak nekde v lese u kese zjistis, ze si potrebujes stahnout treba fotohint...


  • 2

#406 Hudra

Hudra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 0:03

20kb/s staci, ale opet, je to vec nazoru a ano, je to jediny minus, ktery ani bezne nevnimam


  • 0

.....


#407 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 0:21

Jo? Takze autor da megabajtovy obrazek... pro jednoduchost berme 1000000 bajtu. Tedy 8000000 bitu. To budes tahat tou tvoji rychlosti 20kb/s  idealne 400 sekund, tedy temer 7 minut! Pokud ti to spojeni za tu dobu v tom lese s mizerym signalem neslitne... A to nekteri owneri pouzivaji i vetsi obrazky. Uplna pohoda a jazz! :rolleyes:


  • 1

#408 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 8:11

Ja bych to LTE taky nebral na lehkou vahu. A nedovolil bych si tvrdit, ze je na prd mimo mesta, kdyz mi ho telefon mimo mesta nechyti. Jak jsem jiz psal, je dulezite zvazit, kde a jak se clovek vyskytuje. Je jasne, ze je to pro telefon minus, kdyz ho nema. To, jak velke minus to je, zalezi uz na jednotlivci, jak telefon vyuziva.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#409 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 8:26

Tak zrovna to Xiaomi nema u LTE 800MHz, ani 900MHz, kterymi ma treba prave ten Vodafone pokryty hlavne venkov. EDGE opravdu nestaci! Je to hodne velke zoufalstvi, kdyz pak nekde v lese u kese zjistis, ze si potrebujes stahnout treba fotohint...

 

Presne tak, porizovat na geocaching telefon bez plnohodnotneho LTE je strasna pytlovina. Pokud mam plnhodnotny telefon a slusneho operatora (cti: 2 silnejsi z trojce) je uz jen malo mist po republice, kde neni rychly internet. Tam kde nebylo pokryti tzv 3G siti se uz nejaky rok zavadi 4G (LTE). Logicky, proc by kdo investoval penize do stare nevyhovujici technologie. Koneckoncu u nas se v tomto operatori smazi a pokryvaji pry nejprogresivneji v evrope. Jinak mapa pokryti s frekvencemi zde: http://lte.ctu.cz/pokryti/


  • 1

#410 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 17:18

Mohlo by vás zajímat - moje čerstvá recenze telefonu, který je podle mě na geocaching ideální - má doslova obří výdrž na baterii, umí všechny české LTE sítě a má tři satelitní systémy. Navíc je to dual-SIM, má velký displej krytý sklem Gorilla Glass 4 a taky celkem slušně fotí. To celé navíc za dobrý peníz. Více v recenzi u mě na webu:

 

Asus ZenFone Max - uživatelská recenze

 

Případně můžete pod článkem hlasovat v anketě, nebo nechat dotaz či vzkaz.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#411 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 18:09

kez by nekdo vyrabel neco takoveho s mene obludnymi rozmery... Chci telefon, ne zakrsly tablet!


  • 1

#412 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 18:19

Nikde jsem henašel informaci o odolnosti proti vlhkosti.


  • 0

#413 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 19:50

Pěkné. Ale prozradím ti, proč je to HW nedostatečné. Vlastně jsi si sám odpověděl: "telefon je docela dost nacpaný takzvanými "předinstalovanými aplikacemi", z nichž je samozřejmě nemalá část v podstatě k ničemu". To jsou ty kur...ka, které tě za rok mají donutit koupit nový telefon, prostě sežerou výkon. Od toho tam jsou.

Škoda, že nemá WIFI a/ac, pásmo2.4GHz už začíná být nepoužitelné.

Nepochopil jsem, proč si stěžuješ, že "absence čtečky otisků prstů,". Nic zbytečnějšího být snad ani nemůže. Z hlediska bezpečnosti je to výsměch, to je jako PIN napsaný na platební kartě (zde otisk prstu na čtečce).


  • 1

#414 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 21:15

Bezdrátové nabíjení ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#415 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 22:23

Mohlo by vás zajímat - moje čerstvá recenze telefonu, který je podle mě na geocaching ideální - má doslova obří výdrž na baterii, umí všechny české LTE sítě a má tři satelitní systémy. Navíc je to dual-SIM, má velký displej krytý sklem Gorilla Glass 4 a taky celkem slušně fotí. To celé navíc za dobrý peníz. Více v recenzi u mě na webu:

 

Asus ZenFone Max - uživatelská recenze

 

Případně můžete pod článkem hlasovat v anketě, nebo nechat dotaz či vzkaz.

Čert vem aplikace navíc, to je fuk, těch se dá zbavit - nejhorší jsou ty reklamy, to je virus (jako fakt). Jsou výrobci (nelze plně poznat a sepsat kteří, kteří mají tendenci do samoného tabletu instalovat tenhle bloatware - a to bohužel tak, že se projeví například až po továrním restartu či po pár pohybech v systému - užili jsme si s tím svý při rootování a decimaci toho bordelu z jednoho typu tabletu z nejmenovaného českého obchodu, těch tabletů jsme koupili celkem asi třicet a mrdník je téměř nezlikvidovatelný, několik tabletů při decimaci padlo za vlast). Velmi dobře si zkontroluj, jaký mají ty aplikace, co ty reklamy vyhazují (často např. ADB Wifi, Settings, Voice recorder, ...), za práva - svině často mají posílání SMS či hovory a to je průser a může to být drahý. 

Je to pro mě stoprocentní důvod pro reklamaci a ideálně ještě profackovat toho, kdo to prodal. 

 

Něco podobného prodával Amazon a měl z toho průser jako mraky http://www.digitaltr...tablets-amazon/.


  • 0
:)

#416 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 15:23

Mohlo by vás zajímat - moje čerstvá recenze telefonu, který je podle mě na geocaching ideální - má doslova obří výdrž na baterii, umí všechny české LTE sítě a má tři satelitní systémy. Navíc je to dual-SIM, má velký displej krytý sklem Gorilla Glass 4 a taky celkem slušně fotí. To celé navíc za dobrý peníz. Více v recenzi u mě na webu:

 

Asus ZenFone Max - uživatelská recenze

 

Případně můžete pod článkem hlasovat v anketě, nebo nechat dotaz či vzkaz.

 

ProKesTom: Nemyslím, že čtečka je zbytečná - správné použití je jen otázka zvyku a i při špatném není zase tak snadné otisk ze čtečky sejmout a znovu použít. Tak lehké to fakt není, toho bych se opravdu nebál. Jinak ty předinstalované aplikace jsou fakt otravné, ale dneska už jdou víceméně relativně snadno deaktiovat.

 

frettie: Reklamy v systému jsou horší, ale telefon má přislíbenou aktualizaci na Android 6, tak to z toho třeba vyhodí.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#417 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 15:39

Jen trochu nechápu, co vede výrobce telefonů dělat čím dál větší obludy... 5" je max. do čeho bych šel. Už tak se vejde špatně do kapsy...


  • 0

#418 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 16:48

Dává to možnost výběru, kdo chce obludu, pořídí. Dobře se na tom čtou listingy. :) A na obludy se používá opaskové pouzdro, kupoval jsem ho k Nexusu rovnou.  :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 11 květen 2016 - 16:49

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#419 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 16:52

Možnost výberu to právě nedává, protože dobře vybavené malé telefony u nás nikdo neprodává! Všude jsou je ty obludy... tak jakýpak výběr?


  • 0

#420 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 17:54

 není zase tak snadné otisk ze čtečky sejmout a znovu použít.

Proč ho snímat? Stačí rovnou použít, když už je tam, kde ho chceš použít.

 

"správné použití je jen otázka zvyku" jo, ale používat telefon jen v rukavicích není to pravé. A ta čtečka je pak k ničemu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama